Перейти к содержанию
sij

Древесина

В теме 431 сообщение

Фомич, а що відомості про стан нижнього ряду дощок, допоможуть з аналізом ситуації на 18 ?!!

Поделиться сообщением

Цікаво на рахунок співвідношення товщини-ширини. Корпуса в мене на 155. Пробував спочатку робити з двох зшитих дощок- ну дуже довгий процес . Тому в минулому й цьому році купував дошки шириною 180 потім обрізав до 155. Хочу все робити з однієї дошки.. можливо- наступаю на граблі? Можливо- після виварювання в парафіні- дошку не крутитиме? Читав в Мішака- він замовляє дошки на вулики шириною 240 й товщиною 22 ( чи 20) і просто ріже їх по розмірам...

einar, далеко ходити не треба, не один МішаК так робить, а багато пасічників, я в тому числі. Почитайте в моїх темах "Многокорпусный стандартный бесфальцевый улей" та "Улей КУКА", я вже чотири роки як роблю корпуси з цільної дошки 250 мм ширини і 25 мм товщини, по товщині обстругую до 20 мм, по ширині довожу до 242 мм, скручую корпуси саморізами і "вперед в бій". Дошку сушу не менше року - це обовязкова умова, тоді всілякі потреби зі склеюванням щитка з двох-трьох частин просто відпадають, відпадає непотрібна зайва робота. Взяв СУХУ ЦІЛЬНУ ДОШКУ, простругав, довів до розмірів і скрутив корпуси - все. Всі елементи вулика (дно, корпуси, кришка) рівні, квадратно-перпендикулярні, стикуються щільно. А на рахунок корпусів на 155 мм, то як в них можна робити з двох частин стінку, в мене в голові не вкладується. Вам що дурною роботю хочеться позайматися? Всі знайомі пасічники (8 чоловік) в кого пасіки з вуликів на 145 рамку, роблять корпуси з цільної дошки, і ніхто ще не жалівся; суха дошка вирішує всі проблеми. Вибір за вами. :hi:
Роблю корпуси пiд рамку 145 з суцiльноi дошки, хiбащо зрiдка клею використовуючи обрiзки. Деревину для виготовлення вуликiв використовую виключно- червону вербу, дуже легка i маэ тплоiзолюючi властивостi, Петро Прокопович теж полюбляв цю деревину. Гнiздовi корпуси виготовляю товщиною 35мм. магазиннi надставки передня i задня стiнки товщиною 35мм. боковi 23мм. роблю це тому щоб спiвпадали зовнiiшнi розмiри, внутрiшнiй розмiр магазину дещо бiльший за гнiздовий що теж корисно, медовi рамки трохи роздутi, що даэ можливiсть бiльш якiсно зрiзати забрус на станку.

Поделиться сообщением

А на рахунок корпусів на 155 мм, то як в них можна робити з двох частин стінку, в мене в голові не вкладується.

Если у ВАс есть выбор качественного леса тогда я с Вами согласен, но не все так получается как хочется. Первый раз, два года назад я купил сосну( лес выбирал пасечник со стажем) брал не обрезную шириной 18-22 мм., что бы делать корпуса на 145 из цельной доски. На чердаке сложил в стопку согластно всех требований (ровный пол, перемычки, сверху груз-шлакоблоки) и не смотря на все меры лес покрутило, в большинстве досок оказалась серцевина. В итоге пришлось вырезать серцевину, клеить щиты и т.д. Сейчас специально полез на чердак посмотрел доски купленные в апреле этого года и они тоже покручены.Не смотря на то ,что выбирал лес с учетом ранее допущеных ошибок. Так что приходится заниматься не нужной на Ваш взгляд работой.
Чому почорніли? Невже- недостатня вентиляція? ЧИ можна зараз робити з цих дошок вулики?

Сейчас посмотрел свой лес (сосна на чердаке) все отлично. На улице стоит два куба тополя по краям тоже черный. Наверное попала вода. Может у Вас была плохая вентиляция или затекла вода.

Поделиться сообщением

Фомич, а що відомості про стан нижнього ряду дощок, допоможуть з аналізом ситуації на 18 ?!!

ВЕРЕС, для меня возможно да, а как для Вас, не знаю.

Поделиться сообщением

Невже- недостатня вентиляція

звісно що не достятьньо...якщо дошки в такому штабелі..то їх треба кожну неділю перекладати .... я коли купляю нові сирі дошки до складаю штабель трикутником...їм в такому вигляді ні сніг ні дощь не страшні... :hi:

Поделиться сообщением

А нижний ряд в каком состоянии?

Не знаю.. до низу- ще 8 рядів.. можливо- до весни не доберусь... :) Крайні нижні- красиві, білі, що в центрі- :dntknw:
я коли купляю нові сирі дошки до складаю штабель трикутником

Трикутником- це як? Перекладати кожну неділю 6 кубів дощок по 4,5 м- в мене здоров"я не вистачить... :ak: Изменено пользователем einar

Поделиться сообщением

На чердаке сложил в стопку согластно всех требований (

я перший раз коли так зробив..то в мене ліс ввесь почорнів я його так згноїв.....

Поделиться сообщением

Трикутником- це як?

вибачте, фото вставлять не вмію....наберіть в пошуку " ПАКЕТИРОВАНИЕ ДОСОК В ТРЕУГОЛЬНИК ПРИЗМУ ( БЕЗ ПРОКЛАДОК)... :hi:

Поделиться сообщением

Чому почорніли? Невже- недостатня вентиляція?
А звідки ж їй взятись, якщо дошки лежать суцільним щитом? Хоча б сантиметрів 5 по горизонталі треба було між дошками...

Поделиться сообщением

ще питання по сосні... Дошки 180Х30 мм, сушилися під навісом з червня, ширина стопки 120 см, проміжок між рядами 3 см, між дошками- 1-2 см. Знявши 18 верхніх рядів, виявив отакі дошки: Прикрепленное изображение Чому почорніли? Невже- недостатня вентиляція? ЧИ можна зараз робити з цих дошок вулики?

einar, а в радиусе 2-3 метров от навеса какие-то постройки есть ?

Поделиться сообщением

Если у ВАс есть выбор качественного леса тогда я с Вами согласен, но не все так получается как хочется. Первый раз, два года назад я купил сосну( лес выбирал пасечник со стажем) брал не обрезную шириной 18-22 мм., что бы делать корпуса на 145 из цельной доски. На чердаке сложил в стопку согластно всех требований (ровный пол, перемычки, сверху груз-шлакоблоки) и не смотря на все меры лес покрутило, в большинстве досок оказалась серцевина. В итоге пришлось вырезать серцевину, клеить щиты и т.д. Сейчас специально полез на чердак посмотрел доски купленные в апреле этого года и они тоже покручены.Не смотря на то ,что выбирал лес с учетом ранее допущеных ошибок. Так что приходится заниматься не нужной на Ваш взгляд работой.

Сушка должна быть АТМОСФЕРНОЙ, :IMHO1: потому что чердак летом сильно нагревается, постоянные перепады температур днём и ночью в больших диапазонах, нет постоянного продува воздухом, а дерево должно просыхать в небольших диапазонах перепада температур с постоянным продувом воздухом, тогда волокно не усыхает резко и доску не крутит. Ваша ошибка явна, меняйте способ сушки. Я сушу на воздухе, атмосферный способ, редко когда нахожу в стопке крученные доски, от силы 1-2 на сотню. Никаких чердаков и сушарок не признаю, для меня оптимальная - атмосферная сушка. Сушил на чердаке когда-то давно - не понравилось, сушил столяр пару кубов в сушарке - не понравилось по качеству тоже, а вот атмосферная сушка в течение года - и всё отлично.

Поделиться сообщением

я коли купляю нові сирі дошки до складаю штабель трикутником...їм в такому вигляді ні сніг ні дощь не страшні...

larson, а доски какой длины?

Поделиться сообщением

einar, а в радиусе 2-3 метров от навеса какие-то постройки есть ?

До сусідського сарая- 2 м. :ah: Минулого року сушилося під цим же навісом 5 кубів липи- і все було ОК. ПРавда- літо й осінь сухіше... Цього року сушиться кубів 7 сосни, зкладених інакше... - без "продуву".... що цікаво- липу покрутило на німецький хрест, а сосна- красива й рівненька (т.т.т.) Одним словом- помилки зрозумів, зроблю висновки на майбутнє... :ah:Питання таке- зараз роблю з цих дощок корпуси, потім проварю в парафіні.... Які прогнози? ( В сенсі- що з цього вийде? :ah::)
наберіть в пошуку

post-329-1384195105_thumb.jpg :hmm:

Поделиться сообщением

Питання таке- зараз роблю з цих дощок корпуси, потім проварю в парафіні.... Які прогнози? ( В сенсі- що з цього вийде? :ah::)
То мабуть КОРПУСИ i вийдуть Изменено пользователем SeWerby

Поделиться сообщением

Сушка должна быть АТМОСФЕРНОЙ, :IMHO1: потому что чердак летом сильно нагревается, постоянные перепады температур днём и ночью в больших диапазонах, нет постоянного продува воздухом, а дерево должно просыхать в небольших диапазонах перепада температур с постоянным продувом воздухом, тогда волокно не усыхает резко и доску не крутит. Ваша ошибка явна, меняйте способ сушки. Я сушу на воздухе, атмосферный способ, редко когда нахожу в стопке крученные доски, от силы 1-2 на сотню. Никаких чердаков и сушарок не признаю, для меня оптимальная - атмосферная сушка. Сушил на чердаке когда-то давно - не понравилось, сушил столяр пару кубов в сушарке - не понравилось по качеству тоже, а вот атмосферная сушка в течение года - и всё отлично.
Професiйно займаюсь виготовленням меблiв, трохи знаю тему. Дiйсно для виготовлення вуликiв достатньо атмосферноi cушки вологiсть деревини при нiй 18-20% цього цiлком достатньо для виготовлення вуликiв. Крутить при сушiннi не всi породи в одинаковiй мiрi, дуже крутить вiльху, вербу не крутить.
Питання таке- зараз роблю з цих дощок корпуси, потім проварю в парафіні.... Які прогнози? ( В сенсі- що з цього вийде? :ah::)
То мабуть КОРПУСИ i вийдуть
Дiйсно так, вийдуть корпуси проваренi в парафiнi, стабiльнi в розмiрах, договiчнi. Изменено пользователем SeWerby

Поделиться сообщением

Невже- недостатня вентиляція

звісно що не достятьньо...якщо дошки в такому штабелі..то їх треба кожну неділю перекладати .... я коли купляю нові сирі дошки до складаю штабель трикутником...їм в такому вигляді ні сніг ні дощь не страшні... :hi:
Если слаживать треугольником, то в месте наложения доски на доску большая вероятность посинения. И ни снег ни дождь не страшен это когда штабель нормально накрыт, например шифером.

Поделиться сообщением

Если слаживать треугольником, то в месте наложения доски на доску большая вероятность посинения. И ни снег ни дождь не страшен - это когда штабель нормально накрыт, например шифером.
Повністю згоден з Вами :ay::hi: .

Поделиться сообщением

стандартні...чотири с половиною метри
Які прогнози? ( В сенсі- що з цього вийде?

я ще такі чорні обпалював...і покривав оливою....нічого...живуть....а дошка була чорна і синя...в середині звісно нічого не робив.... :hi:
Если слаживать треугольником, то в месте наложения доски на доску большая вероятность посинения.

ну я ж не говорю щоб ви робили тільки так...але я тільки так і роблю...іх на рік можна так класти...а в звичайному прямокутному штабелі і під протягами треба кожної неділі ворочати....тільки так можна зберегти без синюх :hi:

Поделиться сообщением

стандартні...чотири с половиною метри
Які прогнози? ( В сенсі- що з цього вийде?

я ще такі чорні обпалював...і покривав оливою....нічого...живуть....а дошка була чорна і синя...в середині звісно нічого не робив.... :hi:
Если слаживать треугольником, то в месте наложения доски на доску большая вероятность посинения.

ну я ж не говорю щоб ви робили тільки так...але я тільки так і роблю...іх на рік можна так класти...а в звичайному прямокутному штабелі і під протягами треба кожної неділі ворочати....тільки так можна зберегти без синюх :hi:
Сушити в звичайному прямокутному штабелi, ширина штабеля до одного метра, товщина сухих прокладок бажано не менше 30мм. Прокладки в ожному рядi уклисти по вертикалi. Уклав i забув поки висохне, все залежить вiд погоди , також вiд породи деревини i товщини матерiалу. Зверху бажано покласти щось важке i звичайно накрити.

Поделиться сообщением

треба кожної неділі ворочати....тільки так можна зберегти без синюх

Вузькі сухі прокладки і нічого не синіє і непотрібно перекладати до повної готовності. Для деревини, яка дуже коробиться при сушці, бажані три- чотири стяжки зі швелерів

Поделиться сообщением

треба кожної неділі ворочати....тільки так можна зберегти без синюх

Вузькі сухі прокладки і нічого не синіє і непотрібно перекладати до повної готовності. Для деревини, яка дуже коробиться при сушці, бажані три- чотири стяжки зі швелерів
Все вiрно, тiльки для невеликого виробництва трохи складно, достатьньо нагрузити зверху- вiдпаде необхiднicть корегувати по мiрi всихання, силу натягу стяжок.

Поделиться сообщением

прокладки і нічого не синіє і

Все вiрно

ви мабуть знахарі якісь...і зоговір якийсь знаєте що у вас все так добре і не синіє...а в мене синіло..і чорніло.і не один раз..і в ЄНАРА теж почорніло... :dntknw: і тех були ті прокладки...і 30 і 40 і 50....а результат все одно був один і той...середина штабелю синіла...тільки гарний протяг ( СКВОЗНЯК російською) може спасти від синюшин... Изменено пользователем larson

Поделиться сообщением

Все вiрно

ви мабуть знахарі якісь...і зоговір якийсь знаєте що у вас все так добре і не синіє...а в мене синіло..і чорніло.і не один раз..і в ЄНАРА теж почорніло... :dntknw: і тех були ті прокладки...і 30 і 40 і 50....а результат все одно був один і той...середина штабелю синіла...тільки гарний протяг ( СКВОЗНЯК російською) може спасти від синюшин...
Звичайно сквозняк!!!, Наподвii вiтер завжди буде. Один раз за той час що займаюсь,професiйно появилась зелень, тодi штабель був складений в примiщеннi впритул до стiни, неспасло те що вийняв шибки в вiкнах з протилежних бокiв. Ще одне, скласти в штабель потрiбно негайно пiсля розпилу, коли полежить без прокладок певний час вштабелi появиться грибкова плiснява, тодi можливо не спасе протяг. Вчiться будете на старiсть як знахiдка, Я вже далеко не молодий але ще й зараз навчаюсь.

Поделиться сообщением

а вот атмосферная сушка в течение года

Если я не ошибаюсь, ранее Вы постоянно твердили что сушите лес минимум два года? Что касается перепада температуры, возможно Вы и правы. А свозняк на чердаке приличный.

Поделиться сообщением

Владимир 22, да твердил, от этих слов не отказываюсь и сейчас так делаю. Стараюсь сушить доску около двух лет, тогда она просыхает так как надо полностью, а годичную просушку считаю минимальной, после которой уже можно брать доску в обработку. Мне спешить некуда, каждый год беру 1,5-2 куба обрезной доски, складываю в штабель, она сохнет, а пользую ту, которая уже просушена сроком от года до двух. С хорошо просушенной доской работаешь без какой-либо боязни, что в готовом изделии будут недочеты. Все квадратно-перпендикулярное, стенки ровные, в ходе эксплуатации все поверхности и размеры остаются как изначально изготовленные.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти