Перейти к содержанию

Древесина


sij

Рекомендуемые сообщения

Колонки №12 і 13 це вологість свіжоспиляних живих дерев (не сухостой)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

А кто-нибудь использовал для ульев ольху? как она себя ведет?

Есть у меня возможность делать из ольхи, но пока в раздумьях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А кто-нибудь использовал для ульев ольху? как она себя ведет?

є в мене пару вуликів виготовлених з вільхи, непогані вулики. Перше,що скажу, порівнюючи їх з липовими які виготовив пізніше, вільхові мають перевагу в вологостійкості, (від дощу) набрякають, але "поміркованно", на липових дошка від води чорніє, (пробивається через фарбу), на деяких навіть гриби з'явилися, - вільха без зауважень! Взагалі то по переказам, вільха стійка до враження грибками, але з мого досвіду цього ще не можу підтвердити (нетривалий час спостерігаю). А от рамки з вільхи краще не робити, тому що кригка деревина, і малі деталі часто зколюються, для рамок краще липи немає нічого!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Є соснові дошки з такими сучками... post-329-1382806007_thumb.jpg Наскільки це критично? Вони повипадають, чи ні? :dntknw::ah: Можна робити з них вулики? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки це критично? Вони повипадають, чи ні?

коли роблять вулики то треба додержуватись правила..ширина дошки не більше 8 сантиметрів...коли будете кроїти то якщо цей ( що на фото сучок попаде на край і не з*єднається шипом то звісно випаде...якщо ви дошки залишите шикокими через ці сучки то в цому місці ще й скручування буде....ну і звісно вони можут повипадать..але..його ж можна і назад вклеїти..хіба це проблема.. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На світлині в дошці живі сучки. Вони не випадають, тому що становлять єдине ціле з дошкою. Якщо такий сучок залишити по краю дошки, він розтріскується :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ширина дошки в 8 сантиметрів при товщині в 20 мм, тобто правило співвідношення 1 до 4.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вільху ох як крутить. :dntknw: памятаю, як дрова рубав у літку с вільхи, у вузол волокна кручені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вільху ох як крутить. памятаю, як дрова рубав у літку с вільхи, у вузол волокна кручені.

Це не залижить від того вільха чи не вільха, це залежить від того в яких умавх росте дерево
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є соснові дошки з такими сучками... Наскільки це критично? Вони повипадають, чи ні? Можна робити з них вулики?

У мене корпуси з такими сучками три роки вже стоять і не випадають.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене корпуси з такими сучками три роки вже стоять і не випадають.

А вони не обов‘язково будуть випадати, різні умови сушки, і не тільки сушки, по різному впливають на сучки, інколи вони ніколи не випадають
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І які ж це такі невідомі таємничі умови висушування треба створити для цих клятих сучків, щоб вони невипадали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є соснові дошки з такими сучками... Наскільки це критично? Вони повипадають, чи ні? Можна робити з них вулики?

Випадають чорні сучки які після фугування починають рухатися і випадати. На фото здоровий сучок і випадати не буде. Можуть бути проблеми з крученням. Якщо дошка погано сушена то може бути деформація на сучку. Для такої товщини 2 роки під навісом і для вуликів дошка :ay: . А дошки не всі одинакові на коротші стінки корпусів можна сучки вирізати а випадні висверлити і забити вставками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповіді... :az: З сучками більш- менш зрозуміло. Я столяр-початківець, тому мало що знаю про деревообробку. :dntknw: Цікаво на рахунок співвідношення товщини-ширини. Корпуса в мене на 155. Пробував спочатку робити з двох зшитих дощок- ну дуже довгий процес :( . Тому в минулому й цьому році купував дошки шириною 180 потім обрізав до 155. Хочу все робити з однієї дошки.. можливо- наступаю на граблі? :):dntknw: Можливо- після виварювання в парафіні- дошку не крутитиме? :dntknw: Читав в Мішака- він замовляє дошки на вулики шириною 240 й товщиною 22 ( чи 20) і просто ріже їх по розмірам... :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І які ж це такі невідомі таємничі умови висушування треба створити для цих клятих сучків, щоб вони невипадали?
Мертвий сучок у будь якому випадку випаде На фото сучки живі наполовину
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є соснові дошки з такими сучками... post-329-1382806007_thumb.jpg Наскільки це критично? Вони повипадають, чи ні? :dntknw::ah: Можна робити з них вулики? :dntknw:
На фото перекладки между досками надобно ложить одна над одной. :ah:
Дякую за відповіді... :az: З сучками більш- менш зрозуміло. Я столяр-початківець, тому мало що знаю про деревообробку. :dntknw: Цікаво на рахунок співвідношення товщини-ширини. Корпуса в мене на 155. Пробував спочатку робити з двох зшитих дощок- ну дуже довгий процес :( . Тому в минулому й цьому році купував дошки шириною 180 потім обрізав до 155. Хочу все робити з однієї дошки.. можливо- наступаю на граблі? :):dntknw: Можливо- після виварювання в парафіні- дошку не крутитиме? :dntknw: Читав в Мішака- він замовляє дошки на вулики шириною 240 й товщиною 22 ( чи 20) і просто ріже їх по розмірам... :hmm:
Мне кажется Мишак по этому поводу особо не заморачивается и я с ним полностю согласен. Еще нигде не видел клееные корпуса на 155 мм.У нас и 300 корпуса некоторые делают цельными, а старые улья так все с цельной доски.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...У нас и 300 корпуса некоторые делают цельными, а старые улья так все с цельной доски.
Я объездил все точки по продаже досок в Кировограде и никто не смог предложить цельную доску шириной >250мм под Рутовские корпуса. Придется клеить. У всех ширина досок 100-150 мм. Может не там ищу. Вы заказываете, что бы Вам отбирали или как Вы договариваетесь? :dntknw: Еще: не встречали ли Вы в продаже прибор для измерения влажности досок - дорогой?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Правило соотношения 1 к 4 из технологических требований. В случае наличия у себя недорогой цельной доски также изготавливал бы полукорпуса из цельной доски. Но таковой нет, поэтому на склейку щитка тратится время, но компенсируется недорогим пиломатериалом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я объездил все точки по продаже досок в Кировограде и никто не смог предложить цельную доску шириной >250мм под Рутовские корпуса. Придется клеить. У всех ширина досок 100-150 мм. Может не там ищу. Вы заказываете, что бы Вам отбирали или как Вы договариваетесь? :dntknw:
Заказываю знакомому предпринимателю из Карпат брус -доска по цене 1300 за куб. Можно и дешевше договориться, но качество доски будет хуже. Его телефон 0975743358 имя Эрик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще: не встречали ли Вы в продаже прибор для измерения влажности досок - дорогой?
У нас не нашёл адекватного, заказывал на ebay за 8,5 долларов (с доставкой) вот такой: post-5038-1383043449_thumb.jpg post-5038-1383043563_thumb.jpg post-5038-1383043597_thumb.jpg То есть порядка 70 гривен, с момента заказа до момента получения на почте прошло порядка 2 недель - сам был удивлён скоростью доставки. Выложенные фото - мои, реальные. Моё же описание с другого форума:
Неожиданно быстро приехал заказанный мной 15 августа влагомер. Оказыается, еще с прошлой недели лежит, ждет, что для меня на сегодняшний день является абсолютным рекордом скорости доставки с Тайваня. Напомню, цена с доставкой 8,5$ - тоже впечатлило. Не удержался - истыкал все деревянные детали интерьера, до которых дотянулся, в том числе тестовую рамку на 300, забытую на подоконнике. Свежевымытый паркетный пол со стертым лаком показал 65%, остальная древесина - порядка 3-5%, рамка - 6% влажности. Управление простое: воткнул иголки и нажал сбоку кнопку. Все. На фото жену попросил помочь, это ее ручка :)
Меряет достаточно адекватно. Купленная в июне свежепиленная доска и высушенная на чердаке дачи на данный момент показывает 11% влажности, свежепиленная - порядка 43-46%. Малюсенький, в кармане практически незаметен. Сказать, что я доволен - значит не сказать ничего. Вот пара ссылок на такой влагомер: ссылка 1 и ссылка 2 Это я сейчас навскидку поискал и нашёл. Это - самые дешёвые. Многое покупаю на ebay: подобная мелочёвка порой обходится в разы дешевле, чем покупать в украинских магазинах. PS Если надумали заказывать - делайте это по возможности быстее. Причина проста: грядёт Рождество, и перед ним весь мир начнёт слать друг другу подарки и поздравления, почта захлебнётся. Потому в этот период лучше не заказывать - у меня что-то ехало по полтора месяца, а пара-тройка заказов и вовсе потерялась. Так что или сейчас заказывать, оперативно, или уж переждать месяц после нового года, чтобы все в чувство успели прийти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...У нас и 300 корпуса некоторые делают цельными, а старые улья так все с цельной доски.
Я объездил все точки по продаже досок в Кировограде и никто не смог предложить цельную доску шириной >250мм под Рутовские корпуса. Придется клеить. У всех ширина досок 100-150 мм. Может не там ищу. Вы заказываете, что бы Вам отбирали или как Вы договариваетесь? :dntknw: Еще: не встречали ли Вы в продаже прибор для измерения влажности досок - дорогой?
Ну да, заказываю,звоню ребятам,они привозят мне кругляк на пилораму диаметром от 30 см и выше, а там режут как мне надо. У нас на жд станции отправляют по 5 вагонов леса в день, так что с лесом пока проблем особых нет,пока нет, так как с каждым годом хорошего леса все меньше и меньше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
а старые улья так все с цельной доски.

Раньше лес поставлялся качественный (зрелый), а сейчас "молодняк" гонят, но скоро и такого не будет. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ще питання по сосні... Дошки 180Х30 мм, сушилися під навісом з червня, ширина стопки 120 см, проміжок між рядами 3 см, між дошками- 1-2 см. Знявши 18 верхніх рядів, виявив отакі дошки: post-329-1384108602_thumb.jpg Чому почорніли? Невже- недостатня вентиляція? ЧИ можна зараз робити з цих дошок вулики? :ah::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво на рахунок співвідношення товщини-ширини. Корпуса в мене на 155. Пробував спочатку робити з двох зшитих дощок- ну дуже довгий процес . Тому в минулому й цьому році купував дошки шириною 180 потім обрізав до 155. Хочу все робити з однієї дошки.. можливо- наступаю на граблі? Можливо- після виварювання в парафіні- дошку не крутитиме? Читав в Мішака- він замовляє дошки на вулики шириною 240 й товщиною 22 ( чи 20) і просто ріже їх по розмірам...

einar, далеко ходити не треба, не один МішаК так робить, а багато пасічників, я в тому числі. Почитайте в моїх темах "Многокорпусный стандартный бесфальцевый улей" та "Улей КУКА", я вже чотири роки як роблю корпуси з цільної дошки 250 мм ширини і 25 мм товщини, по товщині обстругую до 20 мм, по ширині довожу до 242 мм, скручую корпуси саморізами і "вперед в бій". Дошку сушу не менше року - це обовязкова умова, тоді всілякі потреби зі склеюванням щитка з двох-трьох частин просто відпадають, відпадає непотрібна зайва робота. Взяв СУХУ ЦІЛЬНУ ДОШКУ, простругав, довів до розмірів і скрутив корпуси - все. Всі елементи вулика (дно, корпуси, кришка) рівні, квадратно-перпендикулярні, стикуються щільно. А на рахунок корпусів на 155 мм, то як в них можна робити з двох частин стінку, в мене в голові не вкладується. Вам що дурною роботю хочеться позайматися? Всі знайомі пасічники (8 чоловік) в кого пасіки з вуликів на 145 рамку, роблять корпуси з цільної дошки, і ніхто ще не жалівся; суха дошка вирішує всі проблеми. Вибір за вами. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знявши 18 верхніх рядів, виявив отакі дошки:

А нижний ряд в каком состоянии?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...