Перейти к содержанию

Американский гнилец


Рекомендуемые сообщения

А никто не пробовал рассмотреть содержимое гнильцовой ячейки в световой микроскоп. Можно увидеть бациллу ларве?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я точно не знаю, но когда то слышал разговоры, что можна увидеть тока в электронный.. маленькая она сволочь :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Первый раз я столкнулся с гнильцом прошлым летом, тогда заразилось 4 семьи обрабатывал стрептомецином и отваром чистотела. Две семьи спас. Но я думаю, что это был Европейский гнилец. В этом году прилител рой заражонный, симптомы те же. Обратно буду опрыскивать антибиотиком. А насчёт американского, то я думаю в Украине его нет. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Первый раз я столкнулся с гнильцом прошлым летом, тогда заразилось 4 семьи обрабатывал стрептомецином и отваром чистотела. Две семьи спас. Но я думаю, что это был Европейский гнилец. В этом году прилител рой заражонный, симптомы те же. Обратно буду опрыскивать антибиотиком. А насчёт американского, то я думаю в Украине его нет. :IMHO1:
Как Вы определили что рой заражен?Может рой был посажен на зараженную сушь?Ведь в евросоюзе лечат без антибиотиков перегоном на вощину.Рой ведь с собой сушь не несет а мед зараженный потребляется за время отстройки гнезда.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А насчёт американского, то я думаю в Украине его нет

Якби то так! Нажаль, є. Проявляється під час спекотної погоди, як правило, в другій половині літа.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Первый раз я столкнулся с гнильцом прошлым летом, тогда заразилось 4 семьи обрабатывал стрептомецином и отваром чистотела. Две семьи спас. Но я думаю, что это был Европейский гнилец. В этом году прилител рой заражонный, симптомы те же. Обратно буду опрыскивать антибиотиком. А насчёт американского, то я думаю в Украине его нет. :IMHO1:
Как Вы определили что рой заражен?Может рой был посажен на зараженную сушь?Ведь в евросоюзе лечат без антибиотиков перегоном на вощину.Рой ведь с собой сушь не несет а мед зараженный потребляется за время отстройки гнезда.
Підтримую на 100%.Гнильцеві сімї не можуть наростити зайву молоду бджолу для роїння,тому і не рояться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через сушь заразится не могли, я все выбраковал и улей был новым. А насчёт гнильцовых семей, они могут роится. Смотрел семьи (хотел купить), я был в шоке, все рамки чёрные, клеща полным-полно и всего 8-10 рамок дадана(половина улика пустого). Из восьми семей почти все роились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підтримую на 100%.Гнильцеві сімї не можуть наростити зайву молоду бджолу для роїння,тому і не рояться.
Щодо роїння гнильцевих сімей - такого в мене не було. Але було що гнилець уражав сильні сім'ї силою у 18-20 вулочок. Думаю що при сильному ураженні бджоли можуть не роїтися а просто злетіти :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але було що гнилець уражав сильні сім'ї силою у 18-20 вулочок

Напевне це повязано з тим,що сильні сімї нападають на хворих і тим самим заражаються :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напевне це повязано з тим,що сильні сімї нападають на хворих і тим самим заражаються

Варіант можливий цілком, та інше спадає на думку: специ говорять щоб не вражалися гнильцем бджоли - утримувати сильні сім*ї. Виходить що цього недостатньо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:)
Напевне це повязано з тим,що сильні сімї нападають на хворих і тим самим заражаються

Варіант можливий цілком, та інше спадає на думку: специ говорять щоб не вражалися гнильцем бджоли - утримувати сильні сім*ї. Виходить що цього недостатньо.
Якщо один покропить бульбу від жуків,а сусідову зїдять,то в результаті жуки будуть і на твому городі.Так і в бджільництві... Оце купив нещодавно гнильцеву пасіку і дуже тішуся з того.На перший погляд скажете :frusty: але вся суть в тому,що пасіка була розташована від мене за 300 метрів,а це для мене бомба серед хати.Повивозив все в поле від гріха подалі і потрохи лікую.Панас-критику в студію :):mf_swordfight:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це добре коли можна проконтролювати звідки зараза. А як нема змоги прослідкувати звідки ноги в гнильця ростуть?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це добре коли можна проконтролювати звідки зараза. А як нема змоги прослідкувати звідки ноги в гнильця ростуть?
Старий пасічник через старість почав розпродувати пасіку.Покупці,які дещо тямлять в бджолах одразу запримітили хворобу і відказувались купляти.А так як ББС по селах працює без перебоїв,інформацію отримав вчасно :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повивозив все в поле від гріха подалі і потрохи лікую.П

Рецепт и методику изложите пожалуйста.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повивозив все в поле від гріха подалі і потрохи лікую.Панас-критику в студію

Ви без моєї критики як без пряника :wave: Якщо хочете - прокоментую. Якщо за 300 м .пасіка гнильцева, то те що Ви зробили мабуть єдиний вихід. Хоча б звичайно було краще якби її хтось десь вивіз. Страшного у цьому не бачу нічого. Бджоли Ваші однозначано контактували з хворими. Так що думаю вивезення в поле хворої пасіки проблему не вирішить. Можливо навіть краще було її тримати під більш пильним наглядом. Тепер просто контролюйте ситуацію і все. За один сезон хворобу локалізуєте, а за два-три позбудетеся повністю. Удачі! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолиних хвороб не требя боятися, треба вміти їх долати!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повивозив все в поле від гріха подалі і потрохи лікую.П

Рецепт и методику изложите пожалуйста.
Розложу по пунктам: 1.Ніяких антибіотиків-це тиха смерть. 2.Знаходимо і вбиваємо матку(перший день) 3.На 8-16 день зриваємо свищеві маточники 4.На 22 день забираємо усі рамки,сімю пересаджуємо в новий вулик,бажано на вощину 5.Даємо нову матку 6.Слабкі сімї бажано обєднати,рамки перетопити,інвентар продезинфікувати От приблизно таким методом користуюся :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що думаю вивезення в поле хворої пасіки проблему не вирішить. Можливо навіть краще було її тримати під більш пильним наглядом.

Років пять тому мав точнісінько таку ж ситуацію хіба що пасічник був молодий і бджіл не продавав.Зимою вся пасіка загинула і мої бджоли все розграбували.В результаті-гнилець у більшості сімей спалахнув,тому я вже трохи стріляний вовк ;) Треба сказати,що є сімї які мають потужний імунітет до інфекції і навіть штучне зараження не дає результату.Оце і є наше майбутнє :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

навіть штучне зараження не дає результату.

Ви самі пробували заражати сім'ї чи десь про це чули?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

навіть штучне зараження не дає результату.

Ви самі пробували заражати сім'ї чи десь про це чули?
Звичайно пробував,але виключно з науковою метою.Взагалі вивчаю гнилець уже декілька років і ви знаєте,що є чому повчитися.Для науки-це бездонна бочка роботи.Сам вже бува брався за таке,але в наш час воно нікому не потрібне.Все купляється за гроші і нема на то ради...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що думаю вивезення в поле хворої пасіки проблему не вирішить. Можливо навіть краще було її тримати під більш пильним наглядом.

Років пять тому мав точнісінько таку ж ситуацію хіба що пасічник був молодий і бджіл не продавав.Зимою вся пасіка загинула і мої бджоли все розграбували.В результаті-гнилець у більшості сімей спалахнув,тому я вже трохи стріляний вовк ;) Треба сказати,що є сімї які мають потужний імунітет до інфекції і навіть штучне зараження не дає результату.Оце і є наше майбутнє :hi:
На счет иммунитета поддерживаю.Начал брать карпатку и выводить от них дочек в равных условиях семьи оздоравливаются по сравнению с месными матками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розложу по пунктам: 1.Ніяких антибіотиків-це тиха смерть. 2.Знаходимо і вбиваємо матку(перший день) 3.На 8-16 день зриваємо свищеві маточники 4.На 22 день забираємо усі рамки,сімю пересаджуємо в новий вулик,бажано на вощину 5.Даємо нову матку 6.Слабкі сімї бажано обєднати,рамки перетопити,інвентар продезинфікувати От приблизно таким методом користуюся opr06K93.gif

Спасибо. У меня в одной семье обнаружила признаки заболевания: некоторые крышечки печатного расплода провалены и имеют отверстие, некоторые без отверстий, внутри гнилая консистенция цвета хаки, имеет какой-то специфический запах (но, кажется, не столярного клея - я его очень давно нюхала), но не тянется за спичкой. Если личинки погибли до запечатывания, то не разлагаются, а приобретают желтовато-сероватый цвет. Матку уничтожила. За безматочный период посыпала рамки деревием (несколько раз), пчелы соты почистили, признаков наличия погибших личинок нет. Вот только матка молодая через десять дней не сеет. Подставила рамку с однодневным засевом для проверки наличия матки. Хотела сдать образец сотов в лабораторию - затребовали направление от районного ветеринара. Антибиотики применять не хочется. Может быть кто-нибудь подскажет, что это? Вроде похоже на американский гнилец, но содержимое ячейки не тянется, а это вроде обязательный признак.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может быть кто-нибудь подскажет, что это? Вроде похоже на американский гнилец, но содержимое ячейки не тянется, а это вроде обязательный признак.

Американський зустрічається набагато рідше.Європейський навпаки зараз дуже поширений,особливо в скритій формі.У вас уже явні ознаки європейського.Попробуйте іти по пунктах,але думаю пізніше доведеться сімю підсилювати,сезон потроху закінчується... Щодо причин...Як відомо кліщ відчиняє двері для гнильця,і це дійсно так. Личинки що загинули від кліща це і є середовище існування інфекції.Якщо сімя не встигає винести трупики,тоді часто спалахує гнилець.Обовязково замініть матку.Схильність до хвороб передається на генетичному рівні :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Американський зустрічається набагато рідше.Європейський навпаки зараз дуже поширений,особливо в скритій формі.У вас уже явні ознаки європейського.Попробуйте іти по пунктах,але думаю пізніше доведеться сімю підсилювати,сезон потроху закінчується... Щодо причин...Як відомо кліщ відчиняє двері для гнильця,і це дійсно так. Личинки що загинули від кліща це і є середовище існування інфекції.Якщо сімя не встигає винести трупики,тоді часто спалахує гнилець.Обовязково замініть матку.Схильність до хвороб передається на генетичному рівні

дякую за швідку відповідь. Матку замінила. Від кліща навесні та восени ставлю полоски.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Від кліща навесні та восени ставлю полоски.

Обовязково зверніть увагу на діючу речовину.У 90% полосок вона однакова,хоча і назва препаратів різна.Звідти можуть і починатися усі негаразди... А взагалі майже на кожній пасіці є сімї сприятливі до інфекційних захворювань і завдання пасічника виявити такі сімї і не дати хворобі спалахнути :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...