Перейти к содержанию

Американский гнилец


Рекомендуемые сообщения

58 хвилин тому, darveter94 сказав:

перечитал всю тему.
основная полемика идет между "палить или не палить".

просьба обратить внимание на мой пост:

 

Ну що тут можна порадити... 1-3 сімї це все що у Вас є, якщо провести всі необхідні процедури ( видаліть рамки(спаліть) переведіть на вощину, замініть матки, купіть антибіотика(потрібного), повна дезиінфекція інвентаря та вуликів (раджу 15% перогідролем), обпалити теж потрібно добре, потім мабуть цукру на осінь для закормки...) і здається найлекший і найдешевший спосіб лікування - спалити.:IMHO: Так, можливо те, що у Вас не АГ і навіть не ЕГ, але проблеми з розплодом то дуже тонка штука, так легко не лікується, (а передається на раз) яку ніхто не розтулмачить крім якісно проведених аналізів (якщо не помиляюсь робить якісно в Харкові Руденко за 150 грн.) але чи варто морочити собі голову заради 3 сімей? До осені з них толку вже не буде. Спаліть і спіть спокійно. Обробіть інвентар і вулики як слід, а на наступний рік "за роями"...

П.С. порада звісно субєктивна, і коли мене торкнулося, то теж спочатку жалкував. Чисто по-людськи -шкода. З економічного боку -виправдано. Вірішувати Вам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Незнаю що й порадити. Підтримую думку kastor.

На відео дякувати Богу, те що лишилось з личинки наче не тягнеться. Треба аналіз. І самі вирішуйте палити/непалити.

Якщо не палити:

Колись дивився відео, так в ньому Домбровський розповідав як боровся з гнильцем, способом Прокоповича, рамки вибракувать, на чисті продезінфіковані рамки пересадить бджолу, перед цим витримати в погребі бджіл 3 дні.

В союзі була інструція про лікування європейського гнильця молочною сироваткою.

Бідьше нічого незнаю.

Є в мене переклад німецької книжки про бджіл. В розділі хвороби - американський гнилець написано слідуюче - якщо у вас є підозра на американський гнилець негайно телефонуйте в ветеринарну інспекцію, якщо вони не відповідають, тоді телефонуйте в міліцію або пожежникам. Це для того, щоб зрозуміти наскільци це серйозно американський гнилець.

А якщо бажаєте, щоб хтось допоміг то телефонуйте Руденку. Якщо нема тел, я дам.

 

Тимчасова настанова по застосуванню молочної сироватки при європейський гнилець бджіл.docx

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

З перегляду данної теми ,я все таки  розумію що американський гнилець ще є багато незрозумілого!Багато є бджолярів і навіть на нашому форумі ,що ТАБЛЕТКА антибіотика лікує любу заразу і навіть гнилець(в данному випадку американський).Але ніхто ,нігде не пише наскільки правильно був поставлений ДІАГНОЗ!

Всі такі розумні,всі прямо як "доктор Хаус" безапеліційно: -гнилець-американський.Але в 90 % це неправда,бо як лікар ветирнарної медицини,я тільки  вже можу судити часто це профанація.Для підтвердження (і це тільки частина айсбергу) ,попалось мені відео і я був сильно здивований.Пасічник розповідає, що гнилець виникає із за різкого розширення гнізда і достатньої кількості кормів! І дальше його лікувати потрібно цефтраксоном -кожні 5 днів-офігеть!Відповідно ,який діагноз такий результат-антибіотик подіяв :прийшло тепло і з"явились корми!

Зібравши анамнез зі слів автора ,я зрозумів що мова йшла саме про американський гнилець! Якщо ,і правда він там і був то даний антибіотик не допоміг би бо :

1)Цей антибіотик і так інактувався (тобто дія антибіотика була дуже низькою ,так як шлункова кислота бджоли знизила активність антибіотика до мінімуму)

2.Може якість вегетативні збудника(трішки бацил) і загинули, але ж Спори то залишились !

А налідки такої диверсії проти бджолярів легко прорахувати.

1)Безпідствне застосування антибіотиків-заср.в антибіотиками мед свій та мед сусідів.

2)Як би був справжній гнилець то заср.вби гнильцем свою пасіку та пасіку сусідів.

3)Як би був би справжній гнилець то і не дай бог,антибіотик подіяв і типу сім'я "вилікавалась",вона  довго би відходила від антибіотикотерапії,толку з неї було б нуль ,та й це була б бомба уповільненної діїї.

І найстрашніше що це проходить на матковивідній пасіці !

Ось так і живемо!

Давайте поклюйте мій допис!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Шось ніхто клювать не хоче.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14.06.2020 в 17:35, Борода-1 сказав:

Зібравши анамнез зі слів автора ,я зрозумів що мова йшла саме про американський гнилець! Якщо ,і правда він там і був то даний антибіотик не допоміг би бо :

А як би Ви поступили.

Цей рік сприятливий до захворювань розплоду, вже деякі пасічники жаліються на мішечкуватий розплід. Але ж це вони самі діагностують, не виключено, що може бути і американський, або і перше і друге одночасно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, nibond сказав:

А як би Ви поступили.

Цей рік сприятливий до захворювань розплоду, вже деякі пасічники жаліються на мішечкуватий розплід. Але ж це вони самі діагностують, не виключено, що може бути і американський, або і перше і друге одночасно.

Та  вже змінив свою точку зору !Не все так однозначно,як я думав на перший погляд.Спочатку в мене були емоції ,потім я ще раз уважно переглянув....Готую два відео ,як я виявив в є кілька аспектів:

1.Фаховий (чисто професіональний-ветеринарна медицина)

2.Законодавчий (правовий)

3.Морально-етичний. Як  для мене ,найбільш болючий.

4.Освітній.

Для прикладу я за освітою лікар ветеринарної медицини.Після закінчення вузу працював біля 10 років за фахом в племенному господарстві .Останніх 25 років маю ліцензію на продаж ветеринарних лікарських препаратів.Крім того ,ще є бджоломагазин.Ось в неділю до мене в бджоломагазин приходило два пасічники в одного 170 сімей в іншого  300 сімей  їм терміново було потрібно обробити по кілька сімей оксівітом.Ну дуже потрібно.Ось в мене час від часу виникає така діалема -продавати чи не продавати?Ось і мораль і етика !Хто відповість?Як правильно поступити?Між іншим так склалось ,що я записав їхню розмову зі мною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Борода-1 сказал:

продавати чи не продавати

а чого не продавати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, ромео сказав:

а чого не продавати?

Пункт номер 3

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Борода-1 сказал:
23 минуты назад, ромео сказал:

а чого не продавати?

Пункт номер 3

мало зрозуміло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Борода-1 сказав:

Пункт номер 3

Потрібно усвідомлювати, що сім'ї з гнильцями рідко хто знищить,переважно  їх будуть  намагатися лкувати  любим доступним способом, і при цьому буде розноситися зараза по окрузі. Тому варто відкинути етичні норми моралі і, якщо потрібно, то продати людям дійсно дієвий препарат для лікування бджіл. Бо якщо Ви не продасьте, то куплять антибіотики в звичайній аптеці і всеодно оброблять... На ветслужбу розраховувати нічого, у нас ще довго ніякої помочі від них небуде...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, davolodya сказав:

Потрібно усвідомлювати, що сім'ї з гнильцями рідко хто знищить,переважно  їх будуть  намагатися лкувати  любим доступним способом, і при цьому буде розноситися зараза по окрузі. Тому варто відкинути етичні норми моралі і, якщо потрібно, то продати людям дійсно дієвий препарат для лікування бджіл. Бо якщо Ви не продасьте, то куплять антибіотики в звичайній аптеці і всеодно оброблять... На ветслужбу розраховувати нічого, у нас ще довго ніякої помочі від них небуде...

Воно то так і 90 відсотків пасічників саме так і думають .Для пасічників два страшних слова ГНИЛЕЦь і і що його потрібно СПАЛИТИ наводять ужас .Для мене це не зовсім так тому ,що трішки по іншому мислю ,і де що знаю що не знають інші і до того ж провів  опитування серед своїх пасічників і був шокований їх знаннями про гнильці.Тому постараюсь при нагоді зафільмувати і викласти  у ютубі мої міркування.Просто немає зараз трішки часу, потрібно зібратись і корректно висвітлити свої міркувння.

1.Пасічники немають уяви ,що таке американський і що таке європейський гнилець.

2.Для того щоб лікувати потрібно встановити діагноз. 

3.Від діагнозу буде залежати тактика і стратегія боротьби з гнильцями(замітьте саме боротьби ,а не лікування)

4.Для того ,щоб правильно встановити діагноз хоча б по симптомах потрібно хоча б знати механізми розвитку хвороби(хто збудник ,хто переносчик,який період життя бджоли (саме личинкової стадії)розвивається іт.д.

5.Як діють імунні відповіді або захистні механізми (хоча б інстикт чистки гнізда)

6.Чи діють фактори зміни навлішнього середовища  (зміна клімату та особливо масовеотруєння пестицидами бджіл)

7.І накінець проблема вибору як застосовувати лікарські препарати ,а саме антибіотики.І етичне застосування їх.Бо чомусь всі думають що "таблеТка" обов'язково повинна допогти.А якщо ні ????То що тоді??

8.А як антибіотики діють на збудника і саму бджолу?А на сусідню пасіку діють?

Це тільки частина роздумів про які я думаю висвітлити.

Хто хоче відповідайте!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
6 годин тому, artemishe сказав:

Коли я привіз зразки в лабораторію в них був такий вигляд,  що вони самі не знають що з ним робити

В мене цього року була ситуація...

Десь до лісу привіз якийсь пасічник пасіку,підозрюю що звідти до мене прилитіла проблема...Десь через два місяці знайшов в одній сім'ї гнилець  (ніколи з таким не зтикався). Середина літа, спільні поїлки, трутні літають - сенсу палити сім'ю не було -  всі рамки з розплодом спалив, дав нову матку, дав рамки нові з вощиною і дав кілька раз підгодівлю з антибіотиком.Але перед цим взяв рамку з хворим розплодом і завіз на аналіз щоб взнати який то гнилець. Та лікарка  аж переляалась - через пару днів дзвонить - так, дійсно американський гнилець... а тепер УВАГА - каже - "ви ж нікому не говоріть, бо то ж  прийдеться в районі карантин оголошоувати - а в нас в Україні офіційно гнильця не має":frusty:

Ось така в нас ветеринарія - щоб навпаки мали б відповідно відреагувати, то хай шириться хвороба.Це добре що в мене бджолярська освіта і я зразу розібрався з чим маю справу....В кінцевому результаті - сім'я виздоровіла - вощина відбудована - хворих личинок більше не було.В інших сім'ях  симптомів не виявлено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

дав кілька раз підгодівлю з антибіотиком

Можна було обмежетись тільки антибіотиком, палити не треба,  або пересипати на чисте,  тоді не треба антибіотик

Після тетрацикліну такий розплід класний,  що хочеться всій пасіці дати, але ж але ж)

А щодо рівня ветеринарарії, но ілюзій немає,  нічого корисного вони не роблять,  але держава вимагає, і іноді заохочує, то нехай трохи зароблять і поставлять собі галочку а мені штампік в паспорт.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, artemishe сказав:

Можна було обмежетись тільки антибіотиком, палити не треба

Неоноразово читав що американський гнилець тільки так і можна лікувати - вогонь разом з вуликом. І чесно кажучи якби в мене була тільки она сім'я - я може так і зробив би...   Йшов йна ризик... На ругий рік буду спостерігати.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Бджолопотам сказав:

Неоноразово читав що американський гнилець тільки так і можна лікувати - вогонь разом з вуликом.

У теоретиків і не такого начитаєшся. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Sanich сказав:

У теоретиків і не такого начитаєшся. :IMHO:

Чесно кажучи я сам здивувався що досить легко вдалось подолати проблему, хоча теорія каже що мало найнебезпечніше захворювання і пропонує радикальні методи. Але коли вперше з таким зустрічаєшся - приходиться діяти згідно теорії поки не маєш власного досвіду.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Бджолопотам сказал:

Неоноразово читав що американський гнилець тільки так і можна лікувати - вогонь разом з вуликом. І чесно кажучи якби в мене була тільки она сім'я - я може так і зробив би...   Йшов йна ризик... На ругий рік буду спостерігати.... 

Років п'ять тому і мені довелось лікувати декілька сімей

Вивіз їх окремо, скоротив (це було весною) дав 2-3 рази сироп з антибіотиком. Десь на початку травня ізолював маток, за три тижні бджолу з маткою висипав на вощину, старі рамки прибрав. Так з цих чотирьох сімей в мене з'явилась багатокорпусна пасіка (до цього були лише українці). Після того випадку гнильця на пасіці не бачив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

03.10.2020 в 19:44, Бджолопотам сказав:

В мене цього року була ситуація...

Десь до лісу привіз якийсь пасічник пасіку,підозрюю що звідти до мене прилитіла проблема...Десь через два місяці знайшов в одній сім'ї гнилець  (ніколи з таким не зтикався). Середина літа, спільні поїлки, трутні літають - сенсу палити сім'ю не було -  всі рамки з розплодом спалив, дав нову матку, дав рамки нові з вощиною і дав кілька раз підгодівлю з антибіотиком.Але перед цим взяв рамку з хворим розплодом і завіз на аналіз щоб взнати який то гнилець. Та лікарка  аж переляалась - через пару днів дзвонить - так, дійсно американський гнилець... а тепер УВАГА - каже - "ви ж нікому не говоріть, бо то ж  прийдеться в районі карантин оголошоувати - а в нас в Україні офіційно гнильця не має":frusty:

Ось така в нас ветеринарія - щоб навпаки мали б відповідно відреагувати, то хай шириться хвороба.Це добре що в мене бджолярська освіта і я зразу розібрався з чим маю справу....В кінцевому результаті - сім'я виздоровіла - вощина відбудована - хворих личинок більше не було.В інших сім'ях  симптомів не виявлено.

Ви більше в вет. лікарню такого не носіть, а то приїдуть і всю пасіку спалять. :IMHO:

Мені один вет. лікар росповідав як він справився з пасікою в 100 сімей - розповітав так наче він подвиг зробив.

Краще зробіть аналіз в порядку приватної практики, трохи спокійніше буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

04.10.2020 в 02:58, Бджолопотам сказав:

Чесно кажучи я сам здивувався що досить легко вдалось подолати проблему, хоча теорія каже що мало найнебезпечніше захворювання і пропонує радикальні методи. Але коли вперше з таким зустрічаєшся - приходиться діяти згідно теорії поки не маєш власного досвіду.  

Думаю головне потім рамки з хворих вуликів по всій пасіці не рознести.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, MaXUA123 сказал:

Ви більше в вет. лікарню такого не носіть, а то приїдуть і всю пасіку спалять. :IMHO:

Мені один вет. лікар росповідав як він справився з пасікою в 100 сімей - розповітав так наче він подвиг зробив.

Краще зробіть аналіз в порядку приватної практики, трохи спокійніше буде.

говорить они умеют.  но нужно читать законы.акты. и.т.д.   мне только попалось что ветеринары должны зону в 7км кругом Вашей пасеки обьявить карантинной и никакие пасеки в эту зону не пускать :ay: ..  так что  выезжаем на кочовку на хорошие места самыми первыми. где то приобретаем кусок сота с поражёнными личинками и относим в ветеринарию. и ветеринары по закону нам делают 7 км зону изоляции  :ay::umora:..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

говорить они умеют.  но нужно читать законы.акты. и.т.д.   мне только попалось что ветеринары должны зону в 7км кругом Вашей пасеки обьявить карантинной и никакие пасеки в эту зону не пускать :ay: ..  так что  выезжаем на кочовку на хорошие места самыми первыми. где то приобретаем кусок сота с поражёнными личинками и относим в ветеринарию. и ветеринары по закону нам делают 7 км зону изоляции  :ay::umora:..

А червоного півника не боїтесь,карантин накладається на три роки,прийдеться зимувати в полях три роки,переїзд зараженої пасіки заборонений.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ворон сказал:

А червоного півника не боїтесь,карантин накладається на три роки,прийдеться зимувати в полях три роки,переїзд зараженої пасіки заборонений.:umora:

как будто там было сказано про 1 год карантина. но можно и 3 главное сразу найти перспективное место. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

говорить они умеют.  но нужно читать законы.акты. и.т.д.   мне только попалось что ветеринары должны зону в 7км кругом Вашей пасеки обьявить карантинной и никакие пасеки в эту зону не пускать :ay: ..  так что  выезжаем на кочовку на хорошие места самыми первыми. где то приобретаем кусок сота с поражёнными личинками и относим в ветеринарию. и ветеринары по закону нам делают 7 км зону изоляции  :ay::umora:..

Дивіться щоб ветеринари потім там вашу пасіку не спилили. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...