Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Форумчанин потребує нашої допомоги   01/12/2020

Прошу допомогти нашому форумчанину, добровольцю, який захищав країну у самі важкі часи та просто добрій людині. Деталі за посиланням: http://tochok.info/topic/14508-необхідна-допомога-форумчанину/ 
bercik alex /liliya

Українська степова порода

4,800 posts in this topic

5 часов назад, rudakov сказал:

Гроші на перехід на другий рівень не виділяються, а безкоштовно ніхто переходити з одного монастиря в інший не буде.

Гроши здесь ни при чем- или делать хорошо или никак. А уровень знаний от денег часто не зависит. И наука обязана щепетильно относиться к описанию методик и к используемому исходному материалу. Говоря о чистопородности следует описать инструменты и сделать ссылки на метод определения, а здесь просто взяли и ничего более. Неизвестно что, неизвестно у кого, неизвестно когда- Как в сказке "пойди туда, не зная куда и принеси то, не знаю что...". "Му-му" читали многие, но кто из ученых-пчеловодов кроме этого произведения прочел Руттнера "Техника разведения и селекционный отбор"? Попалась книга "Селекция пчел" Билаш, Кривцов. Эти авторы похоже нашли способ отличить карпатку от краинки и итальянки- при осмотре семьи пчелы сидят на соте- карпатка, передвигаются по соту краинка (их терминология) и итальянка. Причем "сидеть" умеют и СГК. (стр 97). На странице 225 указаны уровни значимости 1,0 и 0,01- должно быть 0,1 и 0,01. На стр 188 опять формула, предложенная Меркурьевой с ошибкой в знаменателе и еще много чего интересного.

1 година тому, Майер сказав:

Гроши здесь ни при чем- или делать хорошо или никак. А уровень знаний от денег часто не зависит. И наука обязана щепетильно относиться к описанию методик и к используемому исходному материалу. Говоря о чистопородности следует описать инструменты и сделать ссылки на метод определения, а здесь просто взяли и ничего более. Неизвестно что, неизвестно у кого, неизвестно когда- Как в сказке "пойди туда, не зная куда и принеси то, не знаю что...". "Му-му" читали многие, но кто из ученых-пчеловодов кроме этого произведения прочел Руттнера "Техника разведения и селекционный отбор"? Попалась книга "Селекция пчел" Билаш, Кривцов. Эти авторы похоже нашли способ отличить карпатку от краинки и итальянки- при осмотре семьи пчелы сидят на соте- карпатка, передвигаются по соту краинка (их терминология) и итальянка. Причем "сидеть" умеют и СГК. (стр 97). На странице 225 указаны уровни значимости 1,0 и 0,01- должно быть 0,1 и 0,01. На стр 188 опять формула, предложенная Меркурьевой с ошибкой в знаменателе и еще много чего интересного.

Це реалії нашої науки загалом - щось написати, забашляти кому треба і все, отримуй більше грошей за науковий ступінь, викладання на кафедрі, збивай з студентів за сесії і на тому все. А яка з того користь людству загалом і науці зокрема, то діло навіть не десяте. Та що там казати - в країні, яка є одним з лідерів по виробництву меду в світі, в головному  аграрному вузі немає навіть кафедри бджільництва! Кафедри бджільництва, Карл! :dntknw: "змішались в кучу коні, лю... бджоли!..." Зате є, приміром, кафедри "журналістики і мовної комунікації", "романо_германських мов і перекладу", окремо "іноземних мов і перекладу", або "соціальної роботи та реабілітації " , ну " дуже", просто неймовірно потрібні для аграрного сектору спеціалізації! Ганьбище!

Edited by medhon

В 21.12.2019 в 09:31, Mihail-ves сказав:

у всіх вже давно є чистопородні УС

треба в чергу ставати) 

Бомбануло. Зайшов на вікіпедію. Сторінка "українська степова" лише українською мовою. Напрошується питання - а накуя нам потрібен Інститут бджільництва, якщо він за всі ці роки навіть не удосужився перекласти хоча б на англійську та російську мови статтю про вітчизняну породу!? А ми тут розмірковуємо про якісь серйозні наукові дослідження породи. Сторінку на вікіпедії не можуть перекласти, Карл! Особисто у мене одна відповідь - в Інституті бджільництва працюють бездарі, неуки і ледацюги, яких звідти поганою мітлою треба гнати! Бомбануло.

Edited by medhon

В 27.12.2019 в 20:21, medhon сказав:

Бомбануло. Зайшов на вікіпедію. Сторінка "українська степова" лише українською мовою. Напрошується питання - а накуя нам потрібен Інститут бджільництва, якщо він за всі ці роки навіть не удосужився перекласти хоча б на англійську та російську мови статтю про вітчизняну породу!? А ми тут розмірковуємо про якісь серйозні наукові дослідження породи. Сторінку на вікіпедії не можуть перекласти, Карл! Особисто у мене одна відповідь - в Інституті бджільництва працюють бездарі, неуки і ледацюги, яких звідти поганою мітлою треба гнати! Бомбануло.

Коли я писав про роботу над далекосхідною бджолою в США в Баттон Руж, то були насмішки. А між іншим її трутнів схрещували з матками італійки. Руськими бджолами їх називають там. І то що в Саскачевані в Канаді, коли була епідемія в Америці акарапідозу, вирішили зєднати італійку з приморською(далекосхідною) і получили саскатраз, добавивши ще крові карніки. Про цю програму розповідав Альберт Робертсон. То що далекосхідна є прямою родичкою української степової відомо не всім.. І те що українська степова не популяризується як світова порода і приморська теж, вина тих хто очолював і очолює бджільництво в Україні і В Росії однозначна.

Edited by Uran

В 27.12.2019 в 20:21, medhon сказал:

Просто ответственность украинца, внутренний стержень, идея национальная, самодисциплина, воспитание в обществе и дома и по ящику... 

Деньги играют роль, но не самую крайнюю. Если нет ответственности итог такой. 

Но институты нужны, как и ответственность за бездействие. 

Как проходит зимовка у степовиков, их пчёл? 

56 хвилин тому, Патриот17 сказав:

Как проходит зимовка у степовиков, их пчёл? 

Та наче нормально, з 19 по 22 грудня гарно політали. Меду ще багато, тепла не чути, значить зимують.

13 минут назад, Mihail-ves сказал:

Та наче нормально, з 19 по 22 грудня гарно політали. Меду ще багато, тепла не чути, значить зимують.

Расплод? 

1 хвилину тому, Патриот17 сказав:

Расплод? 

Половину свіжого відео на ютубі про розплід.

Але то  в лежаках, а в мене БК і сітка на все дно. Тому навіть і натяку на тепло не може бути.

16 минут назад, Mihail-ves сказал:

Половину свіжого відео на ютубі про розплід.

Але то  в лежаках, а в мене БК і сітка на все дно. Тому навіть і натяку на тепло не може бути.

Это не является гарантией от расплода, тем более что семьи сильные...лучше не зарекаться и следить за расходом кормов. 

Ну і чим не чистопородна УС;) хоча б по морфометрії. А по ГКО вже давно взула інші породи. Тому я впевнений в завтрашньому дні.:umora:

6426413c16689ecac6d0fe5e6ade3f2d.jpg

fa8c94051e9faf14782f7e8232d1bbfd.jpg

c7590ccc811c17077cfd73da19ee209c.jpg

До речі цій матці вже літом буде два роки, і аналогічні графіки в неї були і торік. Є одна дочка від неї ШЗ, проміри трішки пізніше дам, коли достріляю до 100 крил

одна такая ?

3 години тому, Mihail-ves сказав:

Ну і чим не чистопородна УС;) хоча б по морфометрії. А по ГКО вже давно взула інші породи. Тому я впевнений в завтрашньому дні.:umora:

6426413c16689ecac6d0fe5e6ade3f2d.jpg

fa8c94051e9faf14782f7e8232d1bbfd.jpg

c7590ccc811c17077cfd73da19ee209c.jpg

До речі цій матці вже літом буде два роки, і аналогічні графіки в неї були і торік. Є одна дочка від неї ШЗ, проміри трішки пізніше дам, коли достріляю до 100 крил

це від 31 ?

52 хвилини тому, Лавр сказав:

це від 31 ?

Так, це  дочка УС31 2018 року.

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

У этой матки есть родовод и так нет записи о твоей http://bj.tochok.info/Pedigree/Ukrainian -US31(SMS)-2017-0018 , для большей точности надо проставлять в таблицах год рождения матки , типа .17 US31(SMS)  или US31(SMS).17 ( этой матке в этом году будет 3 года )

Edited by Брониславович

13 хвилини тому, Брониславович сказав:

У этой матки есть родовод и так нет записи о твоей http://bj.tochok.info/Pedigree/Ukrainian -US31(SMS)-2017-0018 , для большей точности надо проставлять в таблицах год рождения матки , типа .17 US31(SMS)  или US31(SMS).17 ( этой матке в этом году будет 3 года )

з родоводами треба розібратись, але в першу чергу треба виміряти і тоді кращим прописати родоводи. US31SMS вже немає, залишились багато дочок, а також внучок та правнучок. Тепер вони будуть використовуватись в подальшій селекційній роботі. УС31 залишила досить добрі спогади.

Кто делал комбинацию US31(SMS) х US105(SOA)  и у кого она сейчас ?    

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

Свободного спаривания? 

1 хвилину тому, Патриот17 сказав:

Свободного спаривания? 

Думаю що у таблиці звіт все вказав, але завжди готовий відповісти і тут. Так дана УС24СМС ( .17 US31(SMS) облітана на моїй пасіці в 2018 році.

9 годин тому, Mihail-ves сказав:

Ну і чим не чистопородна УС;) хоча б по морфометрії...

Як на мене, то шириною чистопородного діапазону :)

6 минут назад, Mihail-ves сказал:

Думаю що у таблиці звіт все вказав, але завжди готовий відповісти і тут. Так дана УС24СМС ( .17 US31(SMS) облітана на моїй пасіці в 2018 році.

Свободный облет у вас на пасике и график интереснее чем у многих островиков? 

Как думаете это от чего зависит, причина? Ваша территория насыщена семьями УСПП? 

30 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Як на мене, то шириною чистопородного діапазону :)

У карніки навчився.:umora:

16 часов назад, Mihail-ves сказал:

выяснили что речь идет не о US31(SMS) , а о ее дочери        .18 US24(SMS) =  US31(SMS) nat mix SMS .18  :    

Edited by Брониславович

21 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Думаю що степова зона та її бджілки роблять роботу за мене. Але я також старюсь, з кожним роком збільшую дочками 31 трутневий фон в себе в селі. І як результат, кількість сімей придатних для покращення саме УС (а не щось схожого) можна побачити в базі яку я давай вище.

Модераторам треба перенести цей коментар у відповідну тему "Методи..."

Тут про УС.

Без питань - перенесу