Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
bercik alex /liliya

Українська степова порода

4,713 posts in this topic

Да, комусь щастить мати таку УС. Треба працювати - бо мав колись роя (в 2016 році) - то за добу 6 (шість) рамок вощіни відбудував ЛЕГКО! Нажаль не зберіг ту бджолородну. #Приазов'єТельманівський район Донецька область 2016#

Edited by shumila_1982

10 годин тому, Олександр Кривченко сказав:

праворуч внизу на рамці де матка бігала вже одного трутня заклали по ходу :hmm:

13 часов назад, Олександр Кривченко сказал:

Пізніше зніму нове. Сильний вітер перебивав звук.
Хотів показати миролюбність і зимівлю.
Мама на 95,5 відповідає чистоті породи. Її дочки такі ж миролюбні як і мама.

Когда будите в следующий раз снимать держите телефон горизонтально. что бы картинка была на весь экран.

праворуч внизу на рамці де матка бігала вже одного трутня заклали по ходу :hmm:
Да, старушка. Від неї група доньок буде стояти батьками на острові. Також цієї мами в минулому році було виведено трутня і зроблена група сестер іо та 4 імбридні матки. В цьому році планую від неї теж зробити групу іо. Достойних хлопців підібрав.
Когда будите в следующий раз снимать держите телефон горизонтально. что бы картинка была на весь экран.
Так, дякую за пораду. Висновки зробив.

В 20.03.2019 в 17:07, Uran сказал:

всій Україні по лісостепу була одна порода з окремими екотипами. І ВОНА ВІДТВОРЮЄТЬСЯ,  Хотіли би  ви чи ні., але  українка по Україні це вже факт.

Я тільки за те щоб Вона почала відродження, але везуть сусіди все що носить мед.

2 хвилини тому, rudakov сказав:

Я тільки за те щоб Вона почала відродження, але везуть сусіди все що носить мед.

Викдючно штучне запліднення

4 минуты назад, Uran сказал:

Викдючно штучне запліднення

:ay:, але варіанти острівних і названих облітників відкидати не варто. Чим більше тим краще, буде з цього вибирати.

2 години тому, Мирошнык сказав:

Не визначено 3 крила. Не розбирались чому?

2 години тому, Мирошнык сказав:

Привіт! Кинь більше крил, і справді Володимир @amator підмітив, перевіряв чому?

16 часов назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Привіт! Кинь більше крил, і справді Володимир @amator підмітив, перевіряв чому?

НЕМА БІЛЬШЕ...

Для Олега Анатолійовича..

MorphoXL_M.xls21.xls

MorphoXL_M.xls22.xls

Як і обіцяв 8 жовтня 2018 року в повідомленні

та у моїй профільній темі

даю інформацію про те як перезимували мої сім'ї, та прошу пригадати всіх хто тоді виступав з критикою про мій збір гнізд на зиму. Тепер питання до Вас @ромео, @Сергей Тюркин, @Брониславович, та інші  учасники дискусії : що робити із залишками меду?

Ось так вони сиділи клубом, що навіть до середини рамки не дійшли. Картина з медом однакова  на всіх рамках в цьому вулику. Заодно до спеціалістів по печатці меду, Яка печатка тут на рамці?

https://picua.org/images/2019/03/31/e61de987cbb2ae990c0d3e17cf655cac.jpg

https://picua.org/images/2019/03/31/f75ac2bed20da71bd02167e037d512d1.jpg

також хочу показати яка бджола в іншої дочки УС31. Також зверніть увагу на останні два фото, там чітко видно що бджола вже вийшла і матка вчергове її засіває. А кажуть що УС пізній весняний старт.

https://picua.org/images/2019/03/31/6b3acec0a8e6b9405e58e07c3cca823a.jpg
https://picua.org/images/2019/03/31/b7bb11aca7890503364241c7aed1fde7.jpg
https://picua.org/images/2019/03/31/7f75e67a7e4f39e3dcae5818e828f633.jpg
https://picua.org/images/2019/03/31/a97450da5a9e4fe2fb630d71640d4df4.jpg
https://picua.org/images/2019/03/31/be273df4dbed2d0e6986e79987d03e84.jpg
https://picua.org/images/2019/03/31/df4d08ab39ac9f70a0c7d8975a7c05dd.jpg

********************************************************************************************************************

Передивився сьогодні вибірково Бакфаст, Лігустику, пару Карпаток різних типів, а також УС31 та декілька її дочок.

Розумію що зараз отримаю шквал критики, але все ж таки опишу своє бачення на сьогоднішній день.

По розплоду, картина різна у всіх породах. В карпатки 3-4 рамки по 50-60% з обох сторін, у бакфастів Ф1 від Паланочки та Василюка розплід на 4-5 рамках але розміром з долоню з кожної сторони (як на мене то гніздо вони сильно розтягнули). В УС материнки №31 розплід різновіковий тільки на двох рамках АЛЕ від бруска до бруска (рамка заповнена на 90-95%),  картина у її дочок на фото вище. Лігустика розплоду  має на двох рамках по 40-60% з обох сторін.

Трута ніхто не закладає,  Тільки бакфаст. Невже матці по барабану де сіяти?

Edited by Mihail-ves

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

@Брониславович, та інші  учасники дискусії : що робити із залишками меду?

Все центральные рамки без корма, так что можно поджать (кормовая рамка на фото обсижена меньше чем на 50%.Если в семьях расплод "разбросан " по 4-5 рамках виноват пчеловод , а не пчелы. Главное что пчелы перезимовали , матки на месте и кормов достаточно. Успешного сезона...

Не судите строго....это не бакфаст..это народная селекция ..

Edited by Рудаков Юрий

3 хвилини тому, Рудаков Юрий сказав:

Не судите строго....это не бакфаст..это народная селекция ..

А що на рахунок печатки меду який на фото?

Да какая разница....

Это ваши пчелы и вам решать ....хорошую пчелу из за печатки никогда непридавлю ....был бы я заводчиком определенной породы ,тогда бы да ,серьезно задумался бы над этим вопросом ибо(!) Печатка это Яркий признак бросающийся в глаза покупателю ...в этом случае лучше  как в описаниях породы вести ..опять же всегда решение принимать самому . Я мокрой и смешанной печатки не боюсь ,я имею положительные воспоминания работы с сгк гибридами в разные периоды моего пчеловодил. Как пользовательские это очень неплохие пчелы.Хотя имеют склонность к злобе. Часть.

Для меня очень важный момент в зимвке , малое потребление и экономность по кормам, это в моем случае решает проблему холодных вёсен в  моем регионе без прибегания к весенним кормлениям. Очень экономное пчеловодство . Поделил семьи поставил корпуса откачал .. занёс в зимовник....вынес ..все пчеловодство . Пускай разорятся сахарные заводы и свеклосеющие фермера!

Edited by Рудаков Юрий

Тепер питання до Вас @ромео, ...та інші  учасники дискусії : що робити із залишками меду?

З одного лише фото рамки важко зрозуміти ситуацію в цілому. Ця рамка очевидно із крайніх. Та і бджіл на ній малувато. Щось не віриться, що 

Картина з медом однакова  на всіх рамках в цьому вулику

Наступні фото центральних рамок показують, що в них меду зовсім нема. Тому підтримую @Брониславовича: піджати, а на ваше питання відповідь очевидна: ЩО РОБИТИ? Тримати у вуликах - піде за милу душу згодом...

Edited by ромео

4 хвилини тому, ромео сказав:

Наступні фото центральних рамок показують, що в них меду зовсім нема.

Наступні фото то вже інша сімейка!!! Не уважно читаєте мої повідомлення;)

Завтра зміну на відео сімейку №46, яка на перших двох фото. А то я бачу плутанина виходить.

2 години тому, Mihail-ves сказав:

також хочу показати яка бджола в іншої дочки УС31. Також зверніть увагу на останні два фото, там чітко видно що бджола вже вийшла і матка вчергове її засіває. А кажуть що УС пізній весняний старт.

Edited by Mihail-ves

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Ось так вони сиділи клубом, що навіть до середини рамки не дійшли. Картина з медом однакова  на всіх рамках в цьому вулику. Заодно до спеціалістів по печатці меду, Яка печатка тут на рамці?

https://picua.org/images/2019/03/31/e61de987cbb2ae990c0d3e17cf655cac.jpg

На скількох рамках сім'я пішла в зиму? На фото бджоли дуже мало, у вулику явно є лишні рамки, теж підтримую, сім'ю варто піджати.

Щоб весною недумати, куди діти "лишній корм" завжди зимую на зжатих гніздах, і Вам раджу спробувати на кількох сім'ях

Edited by davolodya

11 минут назад, Mihail-ves сказал:

Наступні фото то вже інша сімейка!!! Не уважно читаєте мої повідомлення;)

Читаю уважно і зрозумів.

Просто тоді проблема залишків меду - взагалі не проблема. Якби це було у всіх вуликах, то да, треба було б попрацювати...

5 хвилин тому, davolodya сказав:

На скількох рамках сім'я пішла в зиму?

Здивую Вас ще більше, рамок у цьому БК 14-15 шт. Щодо клубу в цій сімейці, завтра думаю покажу кожну рамку і всі зможуть побачити скільки він займав зимою. Сімейка ця по кількості бджоли на мій вимір нижче середньої.

Всі БК в мене зимують у двох корпусах, перший 5-7 рамок "бар'єрний", другий гніздо. У другому корпусі у всіх сім'ях 9-10 рамок. Клуби можуть займати 6-7-8-9- та 10 рамок. У двох сім'ях клуби були на 15 рамках (сиділи "кубиком"). Ніяких скорочень, чи заставних не використовую. Заставними виступають рамки з медом або суш.  Дно сітка, гніздові корпуси товщиною 25 мм, тому клуби завжди сідають в центрі корпуса, а мед якщо встигають то з крайніх рамок переносять на місце розплоду. Дно не закриваю НІКОЛИ, льоток також відкритий на всю ширину що у БК що в лежаках. Всі сімї в однакових умовах, і завдяки цьому я можу вже зараз зробити висновки по породам у себе на пасіці, та при моїх методах роботи. Ще подивлюсь на весняний розвиток для всіх своїх порід і залишаться тільки ті, які наберуть найбільше похвали від мене.

P.S. я ділюся своїми спостереженнями, а не питаю що робити;). Слушні рекомендації мотаю на "вуса" і не більше.;)

46 минут назад, Mihail-ves сказал:

А що на рахунок печатки меду який на фото?

Однозначно смешанная.

12 минут назад, Mihail-ves сказал:

P.S. я ділюся своїми спостереженнями, а не питаю що робити;)

3 часа назад, Mihail-ves сказал:

та інші  учасники дискусії : що робити із залишками меду?

:dntknw:

3 хвилини тому, ромео сказав:

:dntknw:

А по меду Ви відповіли, тому все  добре в  рамках: питання-відповідь, також Рудаков і Броніславович. так що все гаразд, я за цим слідкую:umora:

Edited by Mihail-ves

36 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

. я ділюся своїми спостереженнями, а не питаю що робити;).

А це як розуміти:hmm::

3 години тому, Mihail-ves сказав:

. Тепер питання до Вас @ромео, @Сергей Тюркин, @Брониславович, та інші  учасники дискусії : що робити із залишками меду?

Щоб недумати , що робити з лишнім медом, давайте в зиму менше медових рам, питання "лишнього " корму відпаде саме по собі. Зрештою, що Вам пояснювати чи радити, Ви ж

36 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

ділюся своїми спостереженнями, а не питаю що робити;)

;)

Edited by davolodya