Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
bercik alex /liliya

Українська степова порода

4,713 posts in this topic

У кого ранее развитие у степной?Только степной а не "местной".!

Много слышал что "медленное весеннее развитие"

Edited by Дима Бердянск

39 минут назад, Дима Бердянск сказал:

Есть у кого то чисто степная??Местная 2 корпуса рута ,на период цветения дикой черешни , или 14-16 рамок в лежаках, в нашей зоне.

57 хвилин тому, Дима Бердянск сказав:

зараз УС  обганяє карпатку, але це в мене. Тай за рахунок більшої кількості бджоли, сила УС набагато більша, а значить є кому вигодовувати розплід.

35 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

зараз УС  обганяє карпатку, але це в мене. Тай за рахунок більшої кількості бджоли, сила УС набагато більша, а значить є кому вигодовувати розплід.

Обганяє за рахунок чого? Йшли в зиму більшими сім'ями? Ви спробуйте поставити і УС, і карпатку чи карніку в рівні умови, пустити в зиму на 5-6 рамок бджоли, а тоді буде видно, хто кого обжене.

В мене друга зима УС.  Принаймні, коли купляв, так була озвучена.  Злюки, в порівнянні з бакфастом в "сьомому коліні", але мирніші, якщо порівнювати з колегою на точку, в якого карпатка. (пакети, і те що з них розвилось).  В зиму йдуть більшими сім"ями за інших, що в мене є. Краще зимують.  У вуликах чисто, але багато прополісу. В деяких взагалі все заліплено, рамку від рук не віддереш. На даний час  найменш активні.  З вуликів при нижче +8+10 практично не вилазять.  На воді  сьогодні одна жовтувата бджола. +8, пасмурно.   Потепліє, розганяються швидко, На початок травня  вже готуються у вирій. 

19 хвилин тому, davolodya сказав:

Ви спробуйте поставити і УС, і карпатку чи карніку в рівні умови, пустити в зиму на 5-6 рамок бджоли, а тоді буде видно, хто кого обжене.

А навіщо мені зменшувати кількість бджіл в УС? Не зрозуміла логіка.

Можливо треба карпатці збільшити кількість розплоду після ГВ, так це до селекціонерів.

Порівняння треба вести з кінця ГВ і до ГВ.:IMHO:

Edited by Mihail-ves

18 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

А навіщо мені зменшувати кількість бджіл в УС? Не зрозуміла логіка.

Можливо треба карпатці збільшити кількість розплоду після ГВ, так це до селекціонерів.

Порівняння треба вести з кінця ГВ і до ГВ.:IMHO:

Карпатка (карніка) тим і цінна, що здатна зимувати малими колоніями, і при цьому споживати мало корму,  а весною бурхливо розвиватися.

Питання задавали

2 години тому, Дима Бердянск сказав:

От якраз і логіка, поставте обі породи в рівні умови, і тоді буде видно, ранній старт в УС чи ні. 

Якщо сім'я дуже сильна, то ранній старт буде незалежно від породи

А так у Вас получається ранній старт за рахунок сили сім'ї, а не через те, що це УС

Edited by davolodya

10 минут назад, davolodya сказал:

Карпатка (карніка) тим і цінна, що здатна зимувати малими колоніями, і при цьому споживати мало корму,  а весною бурхливо розвиватися.

Питання задавали

От якраз і логіка, поставте обі породи в рівні умови, і тоді буде видно, ранній старт в УС чи ні. 

Якщо сім'я дуже сильна, то ранній старт буде незалежно від породи

А так у Вас получається ранній старт за рахунок сили сім'ї, а не через те, що це УС

Вот Вам равные начальные условия: 15 мая 6 рам пчелы, молодая плодная матка, одинаковые условия кормления, обработки, ухода, система содержания и вперёд, к следующему 15 мая. Результаты работы за год в гроссбух и подведение итогов: склько чего принесли, как наростились, как зимовка, весеннее развитие, сколько съели за зиму. А семью УС, которая в зиму пошла на 10 рамках, искусственно уменьшать до 6 как карпатка - это не правильно :IMHO1:, потому как нивелируется вся суть сравнения пород в конкретных условиях то есть УС гнобим, а карпатку ставим в привилегированное положение. Кто возьмёт пальму первенства - тому и переходящее красное знамя, премии и медали:ole_ole:, а кто проиграет - тому грозит забвение:(.

Для дифірамб іншим породам і для їх порівняння створено окремі теми.

38 хвилин тому, Гурович сказав:

семью УС, которая в зиму пошла на 10 рамках, искусственно уменьшать до 6 как карпатка - это не правильно :IMHO1:, потому как нивелируется вся суть сравнения пород в конкретных условиях то есть УС гнобим, а карпатку ставим в привилегированное положение.

Ви суті питання так і незрозуміли... Я немаю наміру якусь бджолу принизити, а якусь навпаки вигородити. Всього - навсього в усій літературі вказують, що в УС пізніший старт, саме по цій причині я УС і непробував тримати, мені потрібний ранній старт. А якщо пустити в зиму на 10 або й більше рамок, то тоді будь-яка порода рано стартане,  але некожному підходить такий ранній старт , бо він буде за рахунок величезних сімей в зиму і відповідно більшого розходу зимових кормів. 

І якщо хтось каже, що УС має дуже ранній старт, то варто  тоді ще і сказати, що це за рахунок великої сили сім'ї, а не залежно від породи:IMHO:

1 година тому, Гурович сказав:

Вот Вам равные начальные условия: 15 мая 6 рам пчелы, молодая плодная матка, одинаковые условия кормления, обработки, ухода, система содержания и вперёд, к следующему 15 мая. Результаты работы за год в гроссбух и подведение итогов: склько чего принесли, как наростились, как зимовка, весеннее развитие, сколько съели за зиму. А семью УС, которая в зиму пошла на 10 рамках, искусственно уменьшать до 6 как карпатка - это не правильно :IMHO1:, потому как нивелируется вся суть сравнения пород в конкретных условиях то есть УС гнобим, а карпатку ставим в привилегированное положение. Кто возьмёт пальму первенства - тому и переходящее красное знамя, премии и медали:ole_ole:, а кто проиграет - тому грозит забвение:(.

цікаво, якщо обидва варіанти не обробити від кліща, який результат на виході?

та й по морфометрії не менше 95% відповідності породі

перевірити відразу в кількох кліматичних зонах - прикарпаття, полісся, лісостеп (центр), степ (південь) і схід

я б для цієї мети прикупив дві плідні матки, якраз точок накльовується з класичними і різноплановими для центру взятками. Можна буде на акації тестувати і на прирічкових медоносах, до цього тільки ріпак і сонях був

Edited by Олександр Коваль

1 час назад, Гурович сказал:

Уже це робив у моїх умовах з різними карпатками і УС Егошина , виграла УС особливо на соняху 

Яка потім програла дуже весною карнікі На соняху різниці нема

Всі ці назви по породах умовні :IMHO:, все залежить від селекції матковода :IMHO:

2 години тому, Олександр Коваль сказав:

такий варіант підійде- 88% в обох?  Правда №23 2018р, а №31 2017р.

5c9252858516e_2019-3-20_16-45-19_179.thumb.jpg.24f7c21c94250e022ba50e36ffe8c57d.jpg

2 години тому, Олександр Коваль сказав:

перевірити відразу в кількох кліматичних зонах - степ (південь)

попробую в себе, але вже знаю що будуть не в рівних умовах, від №31 буду постійно прививатись, а з 23 брати молоду бджолу. Але на акації ще можна буде порівняти.

В 18.03.2019 в 19:02, rudakov сказав:

Ось саме що до умов Великої України, вони начебто різні, і бджола яка в Кіровограді не значить що добре підходить для Глухова :IMHO:

Так,так, саме до умов  Великої України. Так як  ніякої карніки ні карпатки ні в Львівській, ні в Тернопільській і так далі по всій Україні по лісостепу була одна порода з окремими екотипами. І ВОНА ВІДТВОРЮЄТЬСЯ,  Хотіли би  ви чи ні., але  українка по Україні це вже факт.

Edited by Uran

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

цікаво, якщо обидва варіанти не обробити від кліща, який результат на виході?

перевірити відразу в кількох кліматичних зонах - прикарпаття, полісся, лісостеп (центр), степ (південь) і схід

я б для цієї мети прикупив дві плідні матки, якраз точок накльовується з класичними і різноплановими для центру взятками. Можна буде на акації тестувати і на прирічкових медоносах, до цього тільки ріпак і сонях був

Если не обработать - получим полностью прогнозируемый результат - полная опа...

Две семьи мало - нужно хотя бы по 10 аналогов, тогда результат будет более - менее достоверный.

1 час назад, AVA сказал:

Уже це робив у моїх умовах з різними карпатками і УС Егошина , виграла УС особливо на соняху 

Яка потім програла дуже весною карнікі На соняху різниці нема

Всі ці назви по породах умовні :IMHO:, все залежить від селекції матковода :IMHO:

Если судить по аватарке - выбор был сделан не в пользу  УС или карпатки.

33 минуты назад, Mihail-ves сказал:

5c9252858516e_2019-3-20_16-45-19_179.thumb.jpg.24f7c21c94250e022ba50e36ffe8c57d.jpg

попробую в себе, але вже знаю що будуть не в рівних умовах, від №31 буду постійно прививатись, а з 23 брати молоду бджолу. Але на акації ще можна буде порівняти.

Об условиях ринга писал выше:hi:

20 минут назад, Uran сказал:

Так,так, саме до умов  Великої України. Так як  ніякої карніки ні карпатки ні в Львівській, ні в Тернопільській і так далі по всій Україні по лісостепу була одна порода з окремими екотипами. І ВОНА ВІДТВОРЮЄТЬСЯ,  Хотіли би  ви чи ні., але  українка по Україні це вже факт.

Гарно сімейка корми під'їла однако.

34 минуты назад, Гурович сказал:

Если не обработать - получим полностью прогнозируемый результат - полная опа...

Две семьи мало - нужно хотя бы по 10 аналогов, тогда результат будет более - менее достоверный.

Если судить по аватарке - выбор был сделан не в пользу  УС или карпатки.

Об условиях ринга писал выше:hi:

Мед з акації повліяв , В УС що були у мене нема такого медозбору весною ,  хотя у деяких ліній баків також нема

Можливо поміняю баків на УС,  на соняху різниці нема 

Edited by AVA

6 годин тому, davolodya сказав:

Обганяє за рахунок чого? Йшли в зиму більшими сім'ями? Ви спробуйте поставити і УС, і карпатку чи карніку в рівні умови, пустити в зиму на 5-6 рамок бджоли, а тоді буде видно, хто кого обжене.

це вибачте, перетягування ковдри. Ви це чудово розумієте. Саме тому я і змушений шукати УС, карпатка остані 10 р виходить з ГВ спрацьованою і в силі 5р. Чи залежить це від якості матки - не берусь стверджувати, а від спеки в остані 8-10 р це точно залежить. Як пакет карпатка дійсно переважає, а от на рівні повноціних сімей і на протязі року вона поступається і УС  і бакфасту.

2 години тому, Uran сказав:

Ви цю сімейку скоротіть до п'яти рамок і корму підкиньте .

43 хвилини тому, Олександр Буртовий сказав:

Ви цю сімейку скоротіть до п'яти рамок і корму підкиньте .

Вже скоротив , а корм був за заставною і утеплив

19 хвилин тому, Uran сказав:

Вже скоротив , а корм був за заставною і утеплив

І це при тому, що червління інтенсивного ще не було,й по термінах ранувато.Якщо б холод до пів квітня,що буває, то проблеми.На якій кількості корму пішли в зиму?Так під'їли, чи то осінній недогляд?

5 годин тому, Mihail-ves сказав:

А ви спаринг між дочками влаштуйте, 31 вже в третій рік пішла, умови явно не паритетні. Тут би на ШО її

Я собі УС неплідних замовив в Паланочки, благо відстань між нами така, що можна забрати самовивозом. Якщо вдасться початок травня, то замовлю в когось плідну або неплідну карпатку

Порожні вулики є в ізобілії,  благо переходимо на очеретяні, новий точок зараз в стадії підготовки

Edited by Олександр Коваль

7 хвилин тому, Олександр Кривченко сказав:

Погано чути та і відео низької якості. Не виходить скласти цілісной картинки:hi:

Погано чути та і відео низької якості. Не виходить скласти цілісной картинки:hi:
Пізніше зніму нове. Сильний вітер перебивав звук.
Хотів показати миролюбність і зимівлю.
Мама на 95,5 відповідає чистоті породи. Її дочки такі ж миролюбні як і мама.