Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Взяв сапу і там де не було трави робив канавки, та встромляв насіння, загортав чоботями, а прикатував каблуками.;) Важка праця, але варта того, бо вже маю досвід. Таким чином висаджував синяк - цього року квітло десь до двох га., а чотири роки тому ледь де цієї рослини кущик був. А вот з пустирником пролетів, як фанера... :umora: Висаджував восени 2011 року, а літо 2012 було дуже спекотне погоріло все. Шкода було і паламаного реманенту (целіна -не іграшка) і рослин які дружно взішли та у червні загинули. Справа в тому, що мордовнику треба створити декілька стійких колоній, щоб самосіям за шість років стати пристойним кормовим полем. Принаймі мені так один агроном розповів, а чи правда то, чи ні ... докладно за шість рочків розповім :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю два кущі мордовника десь 2 роки і все те насіння яке було на кущах само висипалось на землю. Тепер придивився а навколо кущів коврик з молодих сходів десь 5 см висотою :ole_ole:Буду розсаджувати весною бо до вуликів не доберуся :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже зацикавився мордовником як медоносом, але без досвида боюся щось починати... Э в мене за селом (1км) земельна дилянка (0,25) гаи так як там погана почва ми ничого не садимо и хотив би посияти цей медонос, хто пидскаже якщо туда пидвести бджоли чи отримаю я медку, так як у сели також багато пчоловодив? И скильки треба ПС щоб отримати нормальний медозбир?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже зацикавився мордовником як медоносом, але без досвида боюся щось починати... Э в мене за селом (1км) земельна дилянка (0,25) гаи так як там погана почва ми ничого не садимо и хотив би посияти цей медонос, хто пидскаже якщо туда пидвести бджоли чи отримаю я медку, так як у сели також багато пчоловодив? И скильки треба ПС щоб отримати нормальний медозбир?
З 0,25 га - ви медозбору більш за все не отримаєте - особливо враховуючи що по сусідству є також сімї. В мене бджоли майже не літають на крутай, бо навколо в цей час цвіте багато золотарника - дивіться щоб у вас така ситуація не була.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже зацикавився мордовником И скильки треба ПС щоб отримати нормальний медозбир?
З 0,25 га - ви медозбору більш за все не отримаєте - особливо враховуючи що по сусідству є також сімї. В мене бджоли майже не літають на крутай, бо навколо в цей час цвіте багато золотарника - дивіться щоб у вас така ситуація не була.
там впринципи, з часом можна посияти близько 5-10 га и проводити дресировку, але проблемка як бути з сосидними пчолами?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже зацикавився мордовником И скильки треба ПС щоб отримати нормальний медозбир?
З 0,25 га - ви медозбору більш за все не отримаєте - особливо враховуючи що по сусідству є також сімї. В мене бджоли майже не літають на крутай, бо навколо в цей час цвіте багато золотарника - дивіться щоб у вас така ситуація не була.
там впринципи, з часом можна посияти близько 5-10 га и проводити дресировку, але проблемка як бути з сосидними пчолами?
Саме краще для всіх - домовитись з іншими пасічниками і щоб кожен вніс частку на обробку землі і засів медоносом. Можна їм гарно пояснити що крутай на одному місці росте близько 20 років, кожний рік виділяє нектар і цвіте в потрібний час.... Пробуйте
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

там впринципи, з часом можна посияти близько 5-10 га и проводити дресировку, але проблемка як бути з сосидними пчолами?
Та ніяк! Чесно кажучи сіяти масиви двух метровими колючками- зглузду треба зїхати :IMHO1: Ну посійте буркун- і землі покращите і комах порадуєте. Ну а сусіди...Спілкуйтесь, переконуйте, разом покращити базу простіше, ну а ні :dntknw: тут а бо від щирого серця і собі і всім, або ні собі зато нікому. Бджоли кордонів не бачать, їм би квіти :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на мою думку вже простише буде домовитися з фермером в якого земли за селом 5-7 км щоб дав "покористуватися" пару га а в замин можна запропонувати зелену масу на силос и медком подилитися, можливо и техникою допоможе... але вин може мене несерйозно сприйняти якщо йому скажу що хочу сирняками засияти пару га, а потим и сам може здурити як витер порозносить насиння по його плантации

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вважаю, що фермер дослухає вашу пропозіцію. Хоча виду не викаже. Якщо людина освідчина, то добре розуміє зиск від бжіл. Для нього важливо щоб бжіл було яко мога більше-бо це його прибутки. Це з власного досвіду бо мав розмову не з одним фермером ( по роду професійних обов*язків). Багато хто з них свідомо не використовують препарати, що шкодять бжолам. До речі один фермер з 2000 га виділяє 40 га, щоб сіяти крім соняху інщі медодаї. Це цікаво і пасічникам (бо вони з прибутком) і фермер має запилені рослини. Моя думка-якщо вести розмову з фермером, то бути підготовленим з планом, мова має йти про комплексний підхід. Можливо попередньо варто перемовитись і з агрономом тому про плани фермера більше відомо. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вважаю, що фермер дослухає вашу пропозіцію. Хоча виду не викаже. Якщо людина освідчина, то добре розуміє зиск від бжіл. Для нього важливо щоб бжіл було яко мога більше-бо це його прибутки. Це з власного досвіду бо мав розмову не з одним фермером ( по роду професійних обов*язків). Багато хто з них свідомо не використовують препарати, що шкодять бжолам. До речі один фермер з 2000 га виділяє 40 га, щоб сіяти крім соняху інщі медодаї. Це цікаво і пасічникам (бо вони з прибутком) і фермер має запилені рослини. Моя думка-якщо вести розмову з фермером, то бути підготовленим з планом, мова має йти про комплексний підхід. Можливо попередньо варто перемовитись і з агрономом тому про плани фермера більше відомо. :IMHO1:
Залежить що фермер вирощує..... Якщо одні буряки цукрові і кукурудзу, то бджоли йому не потрібні А тут мова йде про Закарпатську обл. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для нього важливо щоб бжіл було яко мога більше-бо це його прибутки. Це з власного досвіду бо мав розмову не з одним фермером ( по роду професійних обов*язків).
Залежить що фермер вирощує..... Якщо одні буряки цукрові і кукурудзу, то бджоли йому не потрібні А тут мова йде про Закарпатську обл. :dntknw:
так посиви переважно кукурудзи та соняшника иноди рапс... все гибриди, питався у колег яки вивозили пасику на його поля казали шо взятку 0... так шо вданий ситуации треба буде запропонувати хороши умови аби його зацикавити тут пчели йому не цикави...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в кого э досвид як правильно и грамотно вести розмову по таких справах з фермером, щоб интереси задовильняли обох сторин?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в кого э досвид як правильно и грамотно вести розмову по таких справах з фермером, щоб интереси задовильняли обох сторин?
Гектар головатня це всеодно що гектар акації по нектаропродуктивності. Вам не потрібні поля, достатньо 2-3 пая по 1,5-2 Га, і взяток буде :ay: . За паї вам по селі буде набагато простіше домовитись, і дешевше на мою думку. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в кого э досвид як правильно и грамотно вести розмову по таких справах з фермером, щоб интереси задовильняли обох сторин?
Гектар головатня це всеодно що гектар акації по нектаропродуктивності. Вам не потрібні поля, достатньо 2-3 пая по 1,5-2 Га, і взяток буде :ay: . За паї вам по селі буде набагато простіше домовитись, і дешевше на мою думку. :hi:
Повнистю з вами згидний, але вси паи односельчан у його користуванни, тай можливо техникою допоможе. Велики затрати на бидного пасичника, насиння грутаю на 2 га обийдеться близько 2500-3000 грн,+ обробка земли 4000 грн + догляд и чекати медозбир 2 роки и молитися щоб пчоли нормально перезимували и щоб погода на цвитинни була сприятлива :dntknw: А чи можна перший рик посадити невиличку дилянку, а потим розсадити, щоб в перший рик зекономити площу посиву?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в кого э досвид як правильно и грамотно вести розмову по таких справах з фермером, щоб интереси задовильняли обох сторин?
Дуже мало Інформації, що до вашого фермера. Пішіть у лічку. Дооечі, чи є агроном в фермерському господарстві? Разом думу будемо думати. :) Скільки гектар обробляє, на чому спеціалізується. Яка грунтообробна техніка в нього є? Як баче розвиток господарства у перспективі на п*ять років? Гектар головатня це всеодно що гектар акації по нектаропродуктивності. Вам не потрібні поля, достатньо 2-3 пая по 1,5-2 Га, і взяток буде :ay: . За паї вам по селі буде набагато простіше домовитись, і дешевше на мою думку. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в кого э досвид як правильно и грамотно вести розмову по таких справах з фермером, щоб интереси задовильняли обох сторин?
Гектар головатня це всеодно що гектар акації по нектаропродуктивності. Вам не потрібні поля, достатньо 2-3 пая по 1,5-2 Га, і взяток буде :ay: . За паї вам по селі буде набагато простіше домовитись, і дешевше на мою думку. :hi:
Повнистю з вами згидний, але вси паи односельчан у його користуванни, тай можливо техникою допоможе. Велики затрати на бидного пасичника, насиння грутаю на 2 га обийдеться близько 2500-3000 грн,+ обробка земли 4000 грн + догляд и чекати медозбир 2 роки и молитися щоб пчоли нормально перезимували и щоб погода на цвитинни була сприятлива :dntknw: А чи можна перший рик посадити невиличку дилянку, а потим розсадити, щоб в перший рик зекономити площу посиву?
В принципі то можна, але "врємя - деньги". Головатень треба сіяти в серпні, тоді на наступний рік він зацвіте. Тоді треба буде чекати не 2 роки, а по місяцям то 10 місяців.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому у всих источниках пише рано на весни сияти? Я неоспорюю ваши знання, ни вякому разi, просто так для загального розвитку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому у всих источниках пише рано на весни сияти? Я неоспорюю ваши знання, ни вякому разi, просто так для загального розвитку
Я садив на початку серпня минулого року. Насіння проростало, і ці невеличкі кущики зимували, а цвіли в червні цього року. Я не оспарюю такі істочніки, просто поділився своїм досвідом. :hi: Мені просто здається що і Вам буде легше по полю пройтись тим самим трактором в серпні чим рано на весні коли сніг тільки почав танути, коли болото, трактор грузне і сівалку тягне... короче робота тяжко піде. Ну і плюс якийсь додатковий урожай з цього поля буде. Це виключно мій досвід можливо у вас таке і не пройде. Візьміть в 2014 році і попробуйте на невеличкій ділянці, а там будете бачити. Бажаю щоб все вийшло :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головатень треба сіяти в серпні, тоді на наступний рік він зацвіте. Тоді треба буде чекати не 2 роки, а по місяцям то 10 місяців.
Не завжди. Можна посіяти восени чи весною - проросте він весною але через бідну землю, засуху і інші негативні фактори кущ може зацвісти тільки на третій рік. Те що у вас зацвів крутай свідчить про підходящу для нього землю і сприятливі умови.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Не завжди. Можна посіяти восени чи весною - проросте він весною але через бідну землю, засуху і інші негативні фактори кущ може зацвісти тільки на третій рік. Те що у вас зацвів крутай свідчить про підходящу для нього землю і сприятливі умови.

А перед Новим роком, в таку як зараз погоду, хто може пробував сіяти? Кримчан це не стосується,- у них субторопіки. І в Новий рік Діда Мороза бджоли кусають п'яного. :wub::P:P:P
Зараз зілля немає ще а крутай вже проростає, якщо досить густі всходи будуть то в майбутньому він заглушить зілля. Так як листя досягає пів метра і більше. Тобто якщо міжряддя 40 см. то в зілля мало шансів.........хоча крутай це і є зілля але коли людина стає пасічником, то на це зілля міняється погляди. Дійсно від кохання до ненависті - один крок, а буває і навпаки

Якось не помітив я тут виступів "борців за чисту планету", противників борщівників, ластівників-ваточників і прочих медодаїв. Та мабуть ще не зрозуміли, що головатень то чистопородний будяк? :umora::wave:
Не завжди. Можна посіяти восени чи весною - проросте він весною але через бідну землю, засуху і інші негативні фактори кущ може зацвісти тільки на третій рік. Те що у вас зацвів крутай свідчить про підходящу для нього землю і сприятливі умови.

Бджолопотам, Поділіться досвідом. У таку от погоду, як зараз,- серед зими, ще не доводилось сіяти, а чи під сапу? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Бджолопотам, Поділіться досвідом. У таку от погоду, як зараз,- серед зими, ще не доводилось сіяти, а чи під сапу? ;)
Сіяти можна в будь який час але перед снігом. Насіння розсипати на голу землю і щоб снігом присипало, тоді таке насіння весною виявиться вдавленим у грунт і гарно проростає
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сіяти можна в будь який час але перед снігом. Насіння розсипати на голу землю і щоб снігом присипало, тоді таке насіння весною виявиться вдавленим у грунт і гарно проростає

Бджолопотам, Дякую. для мене дуже цінна інформація. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сіяти можна в будь який час але перед снігом. Насіння розсипати на голу землю і щоб снігом присипало, тоді таке насіння весною виявиться вдавленим у грунт і гарно проростає

Бджолопотам, Що правда, то правда. І ось тут, на початку лекції, зустрів підтвердження Ваших слів. :ay:https://video.yandex.ua/users/dragonleet/vi...83%D1%80%D0%B0/
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Де можна прикупити трохи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Де можна прикупити трохи?
Скільки вам необхідно? Пишіть в Приват. Обговоримо :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)
  • Sanich unpinned this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...