Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, язичник сказал:

У різних довгоносиків, совок і інших шкідників є ефективні вороги- горобці:ay: і інші дрібні пташки

Розвожу бджіл, розвожу медоноси, ще лишилось горобців розводити :umora:

Якщо серйозно то на грядці біля пасіки головки не пошкоджуються, а там за селом біля акацієвого ліска ввесь вражений шкідником.

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Розвожу бджіл, розвожу медоноси, ще лишилось горобців розводити :umora:

Якщо серйозно то на грядці біля пасіки головки не пошкоджуються, а там за селом біля акацієвого ліска ввесь вражений шкідником.

Еге ж, так китайці сміялися, коли горобців знищували. А потім плакали, коли шкідники знищували майже весь врожай.

Це тільки підтверджує ефективність горобців, бо мостять гнізда на людських будівлях і в штучних будиночках біля житла людей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, язичник сказал:

Еге ж, так китайці сміялися, коли горобців знищували. А потім плакали, коли шкідники знищували майже весь врожай.

Це тільки підтверджує ефективність горобців, бо мостять гнізда на людських будівлях і в штучних будиночках біля житла людей

Щершні від горобців далеко не втекли. Добре б було як би вони спасли мій головатень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Серж 82 сказав:

То це він виїдає головки перед цвітінням?.ще у 2011 посіяв 25 соток - росте але щось масово виїдає головки.

 

10 годин тому, язичник сказав:

У різних довгоносиків, совок і інших шкідників є ефективні вороги- горобці:ay: і інші дрібні пташки

То воно то так. Але той чоловік казав, що у попередній сезон він насіння крутаю так і не бачив. За цей ще пока не знаю.

Говорив, що бачив, як ті довгоносики сиділи прямо в головках...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 

То воно то так. Але той чоловік казав, що у попередній сезон він насіння крутаю так і не бачив. За цей ще пока не знаю.

Говорив, що бачив, як ті довгоносики сиділи прямо в головках...

І багато у того чоловіка будиночків для горобців на деревах і будівлях ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, язичник сказав:

І багато у того чоловіка будиночків для горобців на деревах і будівлях ?

Горобці там стайками літали. Сам бачив. Але, як видите, толку в тому мало.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, язичник сказав:

Еге ж, так китайці сміялися, коли горобців знищували. А потім плакали, коли шкідники знищували майже весь врожай.

Це тільки підтверджує ефективність горобців, бо мостять гнізда на людських будівлях і в штучних будиночках біля житла людей

А що, хтось може бачив тих китайських горобців на головках крутаю? :hmm: Я - ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Горобці там стайками літали. Сам бачив. Але, як видите, толку в тому мало.:dntknw:

Горобці, як і всі дрібні пташки, найефективніше збирають здобич у безпосередній близкості від гнізда. Чим далі від гнізда, тим більше шкідників уникають зустрічей з горобцями

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, язичник сказав:

Горобці, як і всі дрібні пташки, найефективніше збирають здобич у безпосередній близкості від гнізда. Чим далі від гнізда, тим більше шкідників уникають зустрічей з горобцями

Я з цією теорією не знайомий. А факт лишається тут фактом - горобці літали, а насіння крутаю довгоносик знищив...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

А що, хтось може бачив тих китайських горобців на головках крутаю? :hmm: Я - ні.

За китайських не скажу- вживу не бачив. А от свої рідні:ax: ефективно знищують у мене в садку і городі різних шкідників у період гніздування. А виводяться по два-три виводки за сезон. Малина, вишня, абрикоса, груша, обліпиха практично без черви. Навіть совка і дротяник зустрічаються дуже зрідка. Ефективніше знищують совку лише шпаки і дрозди співочі і чорні

8 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Я з цією теорією не знайомий. А факт лишається тут фактом - горобці літали, а насіння крутаю довгоносик знищив...:dntknw:

Це не теорія, а мій багаторічний життєвий досвід. Ну і уважніше читайте повідомлення від Серж82. Біля хати довгоносик взагалі не пошкодив головатень, а в полі знищив практично все

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, язичник сказав:

За китайських не скажу- вживу не бачив. А от свої рідні:ax: ефективно знищують у мене в садку і городі різних шкідників у період гніздування. А виводяться по два-три виводки за сезон. Малина, вишня, абрикоса, груша, обліпиха практично без черви. Навіть совка і дротяник зустрічаються дуже зрідка. Ефективніше знищують совку лише шпаки і дрозди співочі і чорні

Це не теорія, а мій багаторічний життєвий досвід. Ну і уважніше читайте повідомлення від Серж82. Біля хати довгоносик взагалі не пошкодив головатень, а в полі знищив практично все

        Бачив я те повідомлення. Але це ж не система. Одне повідомлення нічого не значить. А китайських горобців я бачив на яву - якось був у  Піднебесній у відрядженні від газети. А ще бачив у себе на пасіці горобця під час виведення пташенят, що постійно з льотка ловив бджіл... Але то теж не система, а окремий випадок. А побіля мордовника їх не бачив. Може не в той час там бував...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, ДобровоЛ сказав:

    Але це ж не система.

Понавішуйте у себе побільше будиночків для горобців і досить швидко пересвідчитеся система це, чи не система

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, язичник сказав:

Понавішуйте у себе побільше будиночків для горобців і досить швидко пересвідчитеся система це, чи не система

Я писав, що появився у мене один індивідум з наших горобчиків, що влітку бджіл прямо з льотка стьобає... То їм ще й будиночки ставити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Я писав, що появився у мене один індивідум з наших горобчиків, що влітку бджіл прямо з льотка стьобає... То їм ще й будиночки ставити?

У верхньому порожньому корпусі, головне щоб льоток був, а пір'я і соломи вони вже самі натягають :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Скоро зацвіте

IMG_20190629_151044.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Два года назад рассыпал семена, сейчас мало кустов но приятно

IMG_20190713_154038-EFFECTS.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 20.07.2019 в 06:52, max-nik сказав:

Два года назад рассыпал семена, сейчас мало кустов но приятно

IMG_20190713_154038-EFFECTS.jpg

Поступово розростеться, не переживайте.

В 30.06.2019 в 15:24, Просто Саша сказав:

Скоро зацвіте

IMG_20190629_151044.jpg

Гарне фото!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Доброго дня.

Зібрав трохи насіння мордовника і хотілось би його розсіяти по неугіддях. Але виникає питання як це краще зробити?

Ходити з сапкою та висаджувати кожну насінину ? Це довго, трудоємко і велику площу не засадиш. 

Сіяти просто з руки по інших травах, на удачу ? Є сумніви, що щось зійде. 

Десь зустрічав інформацію, що один товариш мішав насіння з землею, робив земляні "котлетки" і розкидав по неугіддях. Але про результати такого посіву інформації не було. 

Хтось сіяв такими  "котлетками" ? І які результати по сходам ? 

Завчасно вдячний за відповідь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.08.2019 в 18:47, СерП сказал:

Доброго дня.

Зібрав трохи насіння мордовника і хотілось би його розсіяти по неугіддях. Але виникає питання як це краще зробити?

Ходити з сапкою та висаджувати кожну насінину ? Це довго, трудоємко і велику площу не засадиш. 

Сіяти просто з руки по інших травах, на удачу ? Є сумніви, що щось зійде. 

Десь зустрічав інформацію, що один товариш мішав насіння з землею, робив земляні "котлетки" і розкидав по неугіддях. Але про результати такого посіву інформації не було. 

Хтось сіяв такими  "котлетками" ? І які результати по сходам ? 

Завчасно вдячний за відповідь. 

За той час що будете котлетки робити вже краще зразу з сапкою в листопаді побігати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деякі головки мордовника вже починають осипатися. Отже починаю активно збирати насіння. 

Начувайтеся неугіддя, буду вас засівати мордовником. 

photo_2019-09-03_18-51-33.jpg

photo_2019-09-03_18-51-33 (2).jpg

photo_2019-09-03_18-51-34.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.09.2019 в 15:30, СерП сказал:

Начувайтеся неугіддя, буду вас засівати мордовником. 

Під сапу - саме те

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто-то может поделится семенами? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Мордовника в нас нема. Принаймні я ніде не зустрічав.

І от ранньої весни купив 500г насіння і розкидав по неугіддям.

Трохи садив під сапку. Сьогодні зробив ревізію тих місць. Шось колюче знайшов.:ah: Але уяви немаю яке воно має бути. :dntknw:

Коротше, потрібні "свідки" для проведення процедури "опознанія".  Ось фото "підозрюваних". 

Це крутай? Він же мордовник, він же головатень?:hmm:

602087655_.thumb.JPG.d1db8204f35b470f9502ae79a21ab67d.JPG   963746862_.thumb.JPG.847cfd272eeebf554698a68c277e75a6.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Це крутай? Він же мордовник, він же головатень?:hmm:

Дуже схоже. Наступний рік покаже. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ромео сказал:

Мордовника в нас нема. Принаймні я ніде не зустрічав.

І от ранньої весни купив 500г насіння і розкидав по неугіддям.

Трохи садив під сапку. Сьогодні зробив ревізію тих місць. Шось колюче знайшов.:ah: Але уяви немаю яке воно має бути. :dntknw:

Коротше, потрібні "свідки" для проведення процедури "опознанія".  Ось фото "підозрюваних". 

Це крутай? Він же мордовник, він же головатень?:hmm:

602087655_.thumb.JPG.d1db8204f35b470f9502ae79a21ab67d.JPG   963746862_.thumb.JPG.847cfd272eeebf554698a68c277e75a6.JPG

Він самий

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...