Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

41 минуту назад, Иосифович сказал:

А у меня почему-то не выделял, --пчела ни одна не села. Может климат, влажность, температура не подошли. Не знаю. 4 года провозился и зря. А вот окопник / его еще огуречником называют/ так там пчелы гроздьями висели. Пугали что я от него не смогу избавиться, ---шиш то правда. Семена не собрал - осыпались. И с корня не пошел, и с семян не пророс ни один росток. Вот так и потерял, а потом стало не до него.

Вчора якраз знайомого запитував про насіння огіркової трави (обіцяв віддзвонитись якщо є). Колись у мами на городі росла то бачив бджіл на ній, тай цвіте половину літа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сергій, питай мене.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

CIMG0478.JPGЦе в тебе так цвіте?Може й насіння є???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Павло Михайлович сказал:

CIMG0478.JPGЦе в тебе так цвіте?Може й насіння є???

Насіння цього року не збирав, (відкладав з дня на день, так і обсипалось).

Насіння коли сіяв то мав наше(знайомий пасічник дав), і друге брат привіз з росії.

Добре розсівається самосівом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я насіння крутаю виміняв  за буркун.В хаті на підвіконні воно норм.проростало.А на полі порозкидав-ні один не зійшов.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Павло Михайлович сказал:

Я насіння крутаю виміняв  за буркун.В хаті на підвіконні воно норм.проростало.А на полі порозкидав-ні один не зійшов.:(

Я перший раз як сіяв то загортав у грунт. Тепер бачу як щороку сходить молодняк самосійка, але там земля пухка.

На неугіддях сіяв під сапу десь приблизно в цей час(перед морозами) - сходить добре, в цьому році вже цвіли там де сіяв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібне насіння крутаю.Хто може підказати,де можна його купити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Павло Михайлович сказал:

Потрібне насіння крутаю.Хто може підказати,де можна його купити?

https://pchelosad.prom.ua/p58713763-mordovnik-sharogolovyj-krutaj.html      вартicnm 300грн

Якщо Вони не вiдправляють  - я зможу купить .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Павло Михайлович сказав:

Потрібне насіння крутаю.Хто може підказати,де можна його купити?

Зібрав в себе мішок насіння, якщо ще для вас актуальнно можу поділитися...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2018 в 19:36, Серж 82 сказав:

Я перший раз як сіяв то загортав у грунт. Тепер бачу як щороку сходить молодняк самосійка, але там земля пухка.

На неугіддях сіяв під сапу десь приблизно в цей час(перед морозами) - сходить добре, в цьому році вже цвіли там де сіяв.

теж колись під сапу сіяв, не зійшов. а через рік чи два дивлюся пішли кущики, як і садив через метр, півтора. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2018 в 20:20, Павло Михайлович сказал:

В хаті на підвіконні воно норм.проростало.А на полі порозкидав-ні один не зійшов.

Проблема в тому, що насіння в цьому випадку не попало в землю, і так і залишилось лежати серед трави та бур'янів. Ось тому і не зійшло. Потрібно його загортати в землю. Буває, що сходить аж на слідуючі роки, коли дощі та сніг приб'ють його до землі і воно тоді зможе прорости. У мене теж таке було. Дивувався, що там, де посіяв свіже насіння крутаю майже нічого не сходить, але на слідуючі роки майже ліс. Насіння може зберігати в природі схожість декілька років. Так що такий висновок зробив на основі таких спостережень. Тому сіяти головатень в траву можна, якщо насіння своє і дармове, а якщо купляти, то краще загортати в землю, щоб не розчаровуватись. І якщо у вас воно не зійшло тоді, то це не значить, що насіння було погане, бо ж на підвіконні воно сходило, а це значить, що було воно добре. Для перевірки схожості насіння можно робити контрольний посів невеликої його кількості на те ж таки підвіконня. Пояснення дав.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Анатолий Крутий сказал:

Потрібно його загортати в землю

Воно того варте -раз посіяв і медує роками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.11.2018 в 22:50, Иосифович сказав:

А у меня почему-то не выделял, --пчела ни одна не села. Может климат, влажность, температура не подошли. Не знаю. 4 года провозился и зря. А вот окопник / его еще огуречником называют/ так там пчелы гроздьями висели. Пугали что я от него не смогу избавиться, ---шиш то правда. Семена не собрал - осыпались. И с корня не пошел, и с семян не пророс ни один росток. Вот так и потерял, а потом стало не до него.

Ні, ви помиляєтеся. Огіркова трава  то не окопник. Вони шершаві листям обоє, але то різні рослини. Огуречник пахне огірком і в салат аж проситься. А окопник - то лікарська рослина для загоєння старих ран.

 А щодо мордовника - потрібно було б його фото показати.:IMHO:Бо теж схожі рослини на нього  є. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Ні, ви помиляєтеся. Огіркова трава  то не окопник. Вони шершаві листям обоє, але то різні рослини. Огуречник пахне огірком і в салат аж проситься. А окопник - то лікарська рослина для загоєння старих ран.

 А щодо мордовника - потрібно було б його фото показати.:IMHO:Бо теж схожі рослини на нього  є. 

Мордовник выписывал и получал из Москвы. Смотрел картинки, ребята выставляют, - точно он. Но пчелы на него не садились. Увы. фоток нет потому что тогда во первых фоткать нечем было, а во вторых --- сколько затрат и труда и все в пустую - фоткать смысла не было.
. Списал на климат. Ведь акация то-же не каждый год выделяет.
А огуречник действительно имел легкий запах огурца. Но продавец его окопником называл. Огуречник - окопник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Иосифович сказав:

Мордовник выписывал и получал из Москвы. Смотрел картинки, ребята выставляют, - точно он. Но пчелы на него не садились. Увы. фоток нет потому что тогда во первых фоткать нечем было, а во вторых --- сколько затрат и труда и все в пустую - фоткать смысла не было.
. Списал на климат. Ведь акация то-же не каждый год выделяет.
А огуречник действительно имел легкий запах огурца. Но продавец его окопником называл. Огуречник - окопник.

А може то " рука Москви" спрацювала?:umora:

І, якщо не помиляюся, - окопник (ранник) - багаторічна рослина. А огіркова трава на наступний сезон може сходити від самасійного насіння, а не від старого кореня.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А може то " рука Москви" спрацювала?:umora:

І, якщо не помиляюся, - окопник (ранник) - багаторічна рослина. А огіркова трава на наступний сезон може сходити від самасійного насіння, а не від старого кореня.:IMHO:

Это было больше 10 лет назад. Мы тогда еще ДРУЖИЛИ, или типа того. А может быть.:hmm:
А по окопнику-огуречнику непонятка. И с корня должен, и с семян - опять должен, а оказалось что никому и ничего он не должен. Семена я не собрал, и не перепахиввл, и на следующий год не взошло, не проросло ни единое растеньице. А  потом и мне стало  не до поисков.
Но на мой взгляд очень перспективный медонос. Пчелы на ем гроздьями висели - то-ли выделяет супер, то-ли в это виемя нечего брать и они вынуждено садились в надежде на капельку нектара. Я не успел разобраться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Огіркову траву сіяв небагато в якості експеримента. Бджоли на неї йдуть непогано. Не сподобалось те, що кущі огіркової трави сильно вилягають. Насіння її в наш не проблема купити в пакетиках в любому магазині по продажу насіння. Але баловство все це. Щоб був медозбір, то потрібні великі площі. Мені більше сподобався змієголовник, який не вилягає та гарно приваблює бджіл. Крім того, з нього можна легко зібрати багато насіння. Насіння його теж легко можна придбати в магазині в наш час. Як говориться, любий каприз за ваші гроші. Капіталізм в дії.  :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Анатолий Крутий сказал:

Мені більше сподобався змієголовник, який не вилягає та гарно приваблює бджіл

Чи буде він проростати якщо посіяти з руки по пустирях?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Серж 82 сказал:

Чи буде він проростати якщо посіяти з руки по пустирях?

Так не пробував, тому нічого сказати не можу. Можна допустити, що якась частина зійде при такому способі посіву, бо насіння його дуже дрібне і зможе якась його частина проникнути в грунт. Я сіяв в городі в неглибокі канавки, зроблені сапкою. Сходив так прекрасно. Слід врахувати, що є деякі різновидності змієголовника. Інформацію про це можна подивитись в інтернеті. Просто пам"ятаю, що про це якось читав. Не можу сказати деталі, яка різновидність у мене,  бо сіяв насіння, яке якось раніше придбав в магазині. Зібрав вже трохи і свого насіння. Яка у мене різновидність рослини не знаю, але десь були порожні пакетики від насіння, то може там щось написано про це, але здається, що такого надпису там не бачив. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Анатолий Крутий сказав:

Огіркову траву сіяв небагато в якості експеримента. Бджоли на неї йдуть непогано. Не сподобалось те, що кущі огіркової трави сильно вилягають. Насіння її в наш не проблема купити в пакетиках в любому магазині по продажу насіння. Але баловство все це. Щоб був медозбір, то потрібні великі площі. Мені більше сподобався змієголовник, який не вилягає та гарно приваблює бджіл. Крім того, з нього можна легко зібрати багато насіння. Насіння його теж легко можна придбати в магазині в наш час. Як говориться, любий каприз за ваші гроші. Капіталізм в дії.  :)

    Ото б і посіяли обидві рослини разом, якщо є де. А я б ще й мордовник та синяк добавиви би. У мене є де це все сіяти, й були спроби - до 5га поле-пустир. Але там чистий пісок, і влітку,  якщо весною бузовіри не спалять, все вигорає окрім віслятника та ваточника ...:dntknw:

    Але мої спроби не були даремні, -  на тому полі місцями вже гарно вкоренився ваточник, потроху є й синяк, буркуни, вкорінився й герой цієї теми - крутай (мордовник). І підтверджую зі своїх спостережень, що він, доречі,  проростає не весь відразу в один рік після посіву.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2017 в 20:42, Sergei 08 сказав:

то кому як 2 сотки було під мордовником років з 4 . в минулому році понад 2 метри виріс. а весною дивлюсь і жодний кущик незеленіє... :ak: добре хоч в іншому місці  трохи є.

У нього є сильний ворог - довгоносик, що нищить насіння. Про це дізнався нещодавно від одного пасічника-огородника. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

У нього є сильний ворог - довгоносик, що нищить насіння. Про це дізнався нещодавно від одного пасічника-огородника. :(

То це він виїдає головки перед цвітінням?.ще у 2011 посіяв 25 соток - росте але щось масово виїдає головки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, ДобровоЛ сказав:

У нього є сильний ворог - довгоносик, що нищить насіння. Про це дізнався нещодавно від одного пасічника-огородника. :(

У різних довгоносиків, совок і інших шкідників є ефективні вороги- горобці:ay: і інші дрібні пташки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...