Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

On 13.01.2017 at 13:42, dacha said:

 

Интересно, но мордовник и ворсянка - это одно и тоже семейство? а то что-то никак не пойму...:ah:

А яка ж різниця? Обидва - гарні медоноси, як і по нектарним, медоносним  показникам, так і в естетичному плані.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?14?.?01?.?2017 в 15:09, ДобровоЛ сказал:

А яка ж різниця? Обидва - гарні медоноси, як і по нектарним, медоносним  показникам, так і в естетичному плані.:IMHO:

Точно. Нам бы побольше нектара они выделяли . А название - важно для опознавания. Но это второстепенно.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Мордовник шарголовый (крутай, головатень)
  • 3 weeks later...
В 20.01.2017 в 15:34, luka сказал:

Точно. Нам бы побольше нектара они выделяли . А название - важно для опознавания. Но это второстепенно.:IMHO1:

Может и так.Но все же знать не помешает.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Шановні , як позбутись мордовніка ? Ситуація така : були тимчасово занедбані/закинуті ділянки землі котрі я засіяв мордовніком , він там ріс і сіявся як хотів і на ньому паслись пів-зими кози . А тепер потрібно ту землю знову окультурити і я жахаюсь того шо воювати з тою рослиною доведеться гліфосатом протягом декількох років .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Зморений сказал:

Шановні , як позбутись мордовніка ? Ситуація така : були тимчасово занедбані/закинуті ділянки землі котрі я засіяв мордовніком , він там ріс і сіявся як хотів і на ньому паслись пів-зими кози . А тепер потрібно ту землю знову окультурити і я жахаюсь того шо воювати з тою рослиною доведеться гліфосатом протягом декількох років .

А яким способом сіяли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 27.03.2017 в 11:14, Зморений сказав:

Шановні , як позбутись мордовніка ? Ситуація така : були тимчасово занедбані/закинуті ділянки землі котрі я засіяв мордовніком , він там ріс і сіявся як хотів і на ньому паслись пів-зими кози . А тепер потрібно ту землю знову окультурити і я жахаюсь того шо воювати з тою рослиною доведеться гліфосатом протягом декількох років .

О! Перший дзвоник в такому плані.:umora: Тут кроптиш, шаманиш над кожною рослинкою, над кожною насінинкою, щоб воно росло, а у людей он ...:at:

 Не такий він і страшний: переорати та пару раз продискувати сходи. Під просапні культури - саме те, як попередник.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.03.2017 в 11:14, Зморений сказав:

Шановні , як позбутись мордовніка ? Ситуація така : були тимчасово занедбані/закинуті ділянки землі котрі я засіяв мордовніком , він там ріс і сіявся як хотів і на ньому паслись пів-зими кози . А тепер потрібно ту землю знову окультурити і я жахаюсь того шо воювати з тою рослиною доведеться гліфосатом протягом декількох років .

то кому як 2 сотки було під мордовником років з 4 . в минулому році понад 2 метри виріс. а весною дивлюсь і жодний кущик незеленіє... :ak: добре хоч в іншому місці  трохи є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2017 в 20:42, Sergei 08 сказал:

то кому як 2 сотки було під мордовником років з 4 . в минулому році понад 2 метри виріс. а весною дивлюсь і жодний кущик незеленіє... :ak: добре хоч в іншому місці  трохи є.

А может еще не время?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Мій мордовник на сьогодні 16.06.17 р.

DSC_0080.jpg

DSC_0081.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Просто Саша сказав:

Мій мордовник на сьогодні 16.06.17 р

:hmm:Це у вас мабуть не той шароголовий що треба.. В моєму головок ще навіть не видно, а листя таке, що основного стовбура не видно...

Сьогодні сфотографую....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Бджолопотам сказав:

:hmm:Це у вас мабуть не той шароголовий що треба.. В моєму головок ще навіть не видно, а листя таке, що основного стовбура не видно...

Сьогодні сфотографую....

у мене напевно ранній сорт якийсь, другий рік від посадки, головне щоб бджілкам подобався, а ранше це чи пізніше буде:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Просто Саша сказав:

головне щоб бджілкам подобався

В тому й то справа, що такий маленький кущик багато нектару не видасть. Чим потужніша рослина, тим кращий результат:IMHO:

Сьогоднішнє фото

58d173bd5557.jpg

P.S. Порівняйте фото, це різні різновиди крутая.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Бджолопотам сказал:

 

P.S. Порівняйте фото, це різні різновиди крутая.....

И чей же медоносные?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Бджолопотам сказав:

Порівняйте фото, це різні різновиди крутая....

так, різні і різні характеристики даного виду, не думаю що мій мордовник не мордовник і взагалі ганьба, можливо грунт різниця чи сонця недостатньо... спостереження продовжуємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Просто Саша сказав:

не думаю що мій мордовник не мордовник

Яка в нього зараз висота?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Бджолопотам сказав:

Яка в нього зараз висота?

приблизно 200-210 см

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Просто Саша сказав:

приблизно 200-210 см

 

Тоді навіть і не знаю...

 Є три вида крутаю, так от - інші два вида відрізняються меншою висотою. Мій також досягає висоти близько 2 метрів в час цвітіння... А чому в нас така різниця:dntknw: хоча видно що листя  відрізняється....

1 година тому, Патриот17 сказав:

И чей же медоносные?

Цитата

Мордовник – одно из любимейших растений пчел, поскольку цветет оно дольше месяца, тогда как нектар, выделяемый ста цветками (напомним, что в соцветии их количество может доходить до двухсот), содержит вплоть до 10 мг сахара. Нельзя не сказать и о высокой медовой продуктивности растения, составляющей порядка 340 – 500 кг с 1 га (если речь идет о мордовнике обыкновенном) и 700 – 1200 кг с 1 га (при сборе меда с мордовника шароголового).



ТИЦЬ СЮДИ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

Тоді навіть і не знаю...

 Є три вида крутаю,к от інші два вида відрізняються меншою висотою. Мій також досягає висоти близько 2 метрів в час цвітіння... А чому в нас така різниця:dntknw:

буду спостерігати за своїм ростением, подальші фото викладатиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

 

В 16.06.2017 в 20:41, Просто Саша сказал:

буду спостерігати за своїм ростением, подальші фото викладатиму

Как наблюдения? Скоро зацветет?

В 16.06.2017 в 18:27, Бджолопотам сказал:

це різні різновиди крутая.....

Интересно посмотреть на ваши фото.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, pushkin15 сказав:

 

Интересно посмотреть на ваши фото.

Фото з попередніх років.

343bb1f4f431.jpg

33bf04cd88b2.jpg

На даний момент перші головки з'явились - по величині - як сливи... до цвітіння тижнів 3-2

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.01.2017 в 16:34, luka сказав:

Точно. Нам бы побольше нектара они выделяли . А название - важно для опознавания. Но это второстепенно.:IMHO1:

Може й так...:hmm:

А у мене під вікном вже зацвів!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А земляк, у якого я придбав саме шарголовий, повідомив, що у нього довгоносик понищив майже весь засів ще перед цвітінням - просто знщив усі зародки квітів.:helpme::ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.03.2017 в 11:14, Зморений сказав:

Шановні , як позбутись мордовніка ? Ситуація така : були тимчасово занедбані/закинуті ділянки землі котрі я засіяв мордовніком , він там ріс і сіявся як хотів і на ньому паслись пів-зими кози . А тепер потрібно ту землю знову окультурити і я жахаюсь того шо воювати з тою рослиною доведеться гліфосатом протягом декількох років .

А не ліпше збирати і реалізовувати його насіння?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Фото з попередніх років.

343bb1f4f431.jpg

33bf04cd88b2.jpg

На даний момент перші головки з'явились - по величині - як сливи... до цвітіння тижнів 3-2

Вот картинки увидел и узнал. Я очень долго искал мордовник шароголовый, и вот все-же  нашел.Обрадовался, выделил часть огорода, провел капельный полив и посеял. Всходы взошли дружно и до осени росли. На следующий год надземная часть обсохла, но с корня пошли новые побеги, и потом - зацвел. Но на этом сильном медоносе не было НИ ЕДИНОЙ ПЧЕЛЫ. Всякая всячина туда лезла, но только не пчелы. Это во первых. И во вторых - насобирал пол мешка семян и отвез в лабораторию / мне мордовник был нужен для лечения/ дабы изготовили лекарство. И мне отказали. Сказали что это не мордовник шароголовый а какая-то фигня. На следующий год опять пчелы на него не пошли, и я перестал поливать его. А не полил так и кранты. Вот и не  стало шароголового.

Вопрос №1 - так это мордовник шароголовый или нет?

Вопрос№2 - так почему пчелы на него не пошли? Причина в режиме влажности и в температуре? / У нас сухо и жарко/.

58 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А земляк, у якого я придбав саме шарголовий, повідомив, що у нього довгоносик понищив майже весь засів ще перед цвітінням - просто знщив усі зародки квітів.

Обрабатывать нужно хим препаратами, как и любое другое садовое растение. Не знаю как козы - у меня их не было, а вредителей на мордовнике - тьма.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...