Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

 Відредагуванню не піддалося, тож опублікував повторно. -  Сам дещо придбав, а на крутая грошей не вистачило!

головатень помоєму дворічний,
на першому фото може бути розетка першого року а на другому та ж розетка яка вже відростає на цвітіння

Точно так і є!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На початку квітування у головатеня голівка наче видовжується, бо першими розпускаються квіти на вершку. Але можливо це якась особливість різновиду головатеня. У широколистого головатеня голівка буває видовжена

Как же отличить Мордовник медоносных от менее медоносного?! У кого есть медоносных?

Эх

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В ?07?.?12?.?2015в02:28, Патриот17 сказал:

Как же отличить Мордовник медоносных от менее медоносного?! У кого есть медоносных?

Эх

Осьтут є відео. Гарно все видно. :IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

Осьтут є відео. Гарно все видно. :IMHO:

 

Благодарю за видео, но информации не достаточно. У меня такой же ростет под двором, но пчела посещает только до цветения подсолнуха. Затем переключается на лучший взяток...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конечно 100га подсолнечника дает лучший взяток чем 2 кустика головатня.))

Если бы рядом было хотя бы 50га головатня. тогда можно было бы проводить хоть какие то сравнения.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Cfif сказал:

Конечно 100га подсолнечника дает лучший взяток чем 2 кустика головатня.))

Если бы рядом было хотя бы 50га головатня. тогда можно было бы проводить хоть какие то сравнения.

Никогда не видел зарослей мордовника и если он и присутствует, то небольшими островками и не столько меду дает, как греет сердце пчеловоду. :) Конечно, я говорю о своем регионе. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Никогда не видел зарослей мордовника и если он и присутствует, то небольшими островками и не столько меду дает, как греет сердце пчеловоду. :) Конечно, я говорю о своем регионе. 

ще пацаном був коли поблизу нас на кочівлю з'їжджались пасічники, основний медозбір у них був іван-чай, і так з року в рік, якби не той Роман, який в дощ приперся із своїм павільйоном, і на ранок із словами такого не буває, розбив медозбір з іван-чаю, бо ще добре той чоловік не висохнув, коли після холодної ночі,( бджола носила нектар), за короткий час для тих хто там був із пасічників він приніс нарваний букет шароголового крутая.

зараз я посадив той крутай, з якого тонами віяли мед,який гектарами заполонив був хутір Гутіско. Тому згоден прийнятись крутай може всюди, але створити колонію, яка роками вже є,а за моєї памяті це вже 30 років, не кожна рослина здатна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

ще пацаном був коли поблизу нас на кочівлю зїзджались пасічники основний медосбір у них був іва-чай, і так з року в рік якби не той Роман який в дожч приперся із своїм павільйоном і на ранок із словами такого не буває розбив медозбір з іван-чаю, бо ще добре той чоловік не висохнув коли після холодної ночі бджола носила нектар, за короткий час для тих хто там був із пасічників він приніс нарваний букет шароголового крутая, зараз я посадив той крутай з якого тонами віяли мед,який гектарами заполонив був хутір Гутіско. Тому згоден прий

Декілька разів перечитав.. І не зовсім зрозумів: хто що розбив?? І що кому нарвав?? З чого збирали никтар? З крутая чи іван чая??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Cfif сказал:

Декілька разів перечитав.. І не зовсім зрозумів: хто що розбив?? І що кому нарвав?? З чого збирали никтар? З крутая чи іван чая??

іван-чай після холодної ночі не медуватиме,його плантації на той час рівні були крутаю,але всі вважали, що медозбір з іван-чаю,Роман це зрозумів скоро, і розбив міф про медозбори з іван-чаю, встановивши реальну рослину, яка може медувати, не зважачи на похолодання ночью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все тепер зрозуміло:az:

Але іван чай звиклий до холодних ночей. А от дощю він не любить. так як його квіти відкриті і нектар вимивається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
В ?18?.?03?.?2016 в 23:25, Sanich сказал:

Никогда не видел зарослей мордовника и если он и присутствует, то небольшими островками и не столько меду дает, как греет сердце пчеловоду. :) Конечно, я говорю о своем регионе. 

Я цьогоріч його висіяв гектарів з півтора на покинутих землях, попередньо продискувавши площу. :ah::ay:

А мій, посяний ще з осені позаторік у квітнику, викинув свої перші шар-голівки.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мои тоже хорошо повсходили, благодоря дождям. Бросал бросто на землю. В этом году у меня от 5-6 чел были семена.

А то в прошлом году купил 3 кг у одного чела здесь на форуме, пока ничего за 2 года не взошло(

Подожду до конца лета, мож чего не углядел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Note сказал:

Мои тоже хорошо повсходили, благодоря дождям. Бросал бросто на землю. В этом году у меня от 5-6 чел были семена.

А то в прошлом году купил 3 кг у одного чела здесь на форуме, пока ничего за 2 года не взошло(

Подожду до конца лета, мож чего не углядел.

Якщо не секрет, Note, в личку повідомте мені "Героя". Бо і у мене щось схоже сталося...:(:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?05?.?10?.?2015 в 14:35, язичник сказал:

На початку квітування у головатеня голівка наче видовжується, бо першими розпускаються квіти на вершку. Але можливо це якась особливість різновиду головатеня. У широколистого головатеня голівка буває видовжена

А у крутая есть и еще  одно уточнение: широколистный?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Такого добра в мене трошки виросло . Весь хутiр зарiс ,по садибах заброшених 

мордовник 001.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Мико сказал:

Такого добра в мене трошки виросло . Весь хутiр зарiс ,по садибах заброшених 

мордовник 001.JPG

Романович, щось на всіх ваших останніх фото всі рослини вищі за Вас. 

Шо то Вы измельчали...:dntknw::)

Или в страну великанов попали...

Нужно ещё с ростомером селфироваться ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какого цвета обножку собирают пчёлы с мордовника?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Это он родимый? uploadfromtaptalk1468498746667.thumb.jpguploadfromtaptalk1468498758704.thumb.jpg

Отправлено с моего SM-G361H через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ни тут:

В 01.07.2016 в 21:44, Мико сказал:

Такого добра в мене трошки виросло . Весь хутiр зарiс ,по садибах заброшених 

Ни у Вас :

 

27 минут назад, Mr_rara сказал:

Это он родимый?

Мордовником и не пахнет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Cfif сказал:

Ни тут:

Ни у Вас :

 

Мордовником и не пахнет.

Че-то на будяк смахивает:IMHO1::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Сергій К сказал:

Че-то на будяк смахивает

Это он и есть. Точнее чертополох. Все чертополохи называют в народе будяками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Cfif сказал:

Это он и есть. Точнее чертополох. Все чертополохи называют в народе будяками.

Да и у нас пальмы такие из чертополоха

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это он и есть. Точнее чертополох. Все чертополохи называют в народе будяками.

Расветет клацну, тогда родавец просто с.....а

Отправлено с моего SM-G361H через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Cfif сказал:

\

Ни у Вас :

 

Мордовником и не пахнет.

Полностью согласен Такого точно нет mordivnik.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...