Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Цікаво, а скільки приблизно сходить мордовник???. Я зібрав насіння цього року і хочу перевірити його схожість щоб знати скільки підготовити площі під засів. Спробував посіяти в стакачики, але глухо (можливо тому що насіння має пройти фазу спокою і тільки після цього проростати)... а може воно пошкоджене? Беру його в руки - нічого нащупати не можу - ніби одна шелуха і щось таке маленьке посередені :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З посіяної сотки взійшло майже все на другий рік на першому році тільки декілька квіток дали розетки- зараз вже чекаю коли висохнуть самі квітки - не багато але резуьтат вже е

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Struk 07, Здравствуйте. Сообщите пожалуйста, есть ли у Вас ещё возможность продать мордовник?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

а це мордовник? знайшов біля будинку. насіння там ще є чи воно в осени висипається?post-3773-1329159146_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а це мордовник? знайшов біля будинку. насіння там ще є чи воно в осени висипається?post-3773-1329159146_thumb.jpg
Ні. здається це не мордивник. Мордовнк більший шар має за розмірами і насіння там обсипається повністю до кінця жовтня...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні. здається це не мордивник.

Ні, це точно не мордовник
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, це точно не мордовник
На чем базируется столь категоричное утверждение?По-моему по фото почти ничего не видно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На чем базируется столь категоричное утверждение?По-моему по фото почти ничего не видно

тому що той що я бачу в усі пори року зовсім не подібний на те що на фотографії.

post-6-1329320230_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как по мне,то один в один :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зфотографую на фоні лінійки чи сірників , не з мобілки може тоді прояснеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

висотою десь 1,5 м.головки по всій висоті.post-3773-1329332897_thumb.jpgpost-3773-1329332913_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

висотою десь 1,5 м.головки по всій висоті.post-3773-1329332897_thumb.jpgpost-3773-1329332913_thumb.jpg
Вся справа в тому що насіння крутая (він же мордовник) коли воно достигне осипається, за звичай кінець жовтня всі ці колючки (насінини) опадають з головок. А у вас на фото видно що вони сидять і цупко тримаються. Та й за надто дрібні головки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую. будем далі шукати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у вас на фото видно що вони сидять і цупко тримаються. Та й за надто дрібні головки.

Також колючок дуже багато, в крутая їх не так багато, Це один із видів будяка, а вони всі добре медують, так що можна і їх розводити
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Зимою посадив насінину в стаканчик - проросло і непогана рослинка виросла. Вчора пересадив в землю. Під час пересадки виявив що насіня крутая яке я посіяв того року ( сіяв в різні періоди і весною і літом) почало зараз проростати - довго в землі не колупався, але дві насінинки знайшов проросші. Тому мабуть дійсно краще висівати восени перед морозами. Зараз зілля немає ще а крутай вже проростає, якщо досить густі всходи будуть то в майбутньому він заглушить зілля. Так як листя досягає пів метра і більше. Тобто якщо міжряддя 40 см. то в зілля мало шансів.........хоча крутай це і є зілля :umora: але коли людина стає пасічником, то на це зілля міняється погляди. Дійсно від кохання до ненависті - один крок, а буває і навпаки ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

А може хтось сказати, як зимують бджоли на меду з мордовника, яка якість меду, чи кристалізується?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Ось такий результат двох річного очікування.post-317-1341744903_thumb.jpg post-317-1341744924_thumb.jpgpost-317-1341744941_thumb.jpgpost-317-1341744961_thumb.jpgpost-317-1341744983_thumb.jpg Приношу подяку Бортнику та Мапету, за сприяння в вирощуванні такої краси. 15-ть соток які вже заростали вербою та глодом, були попередньо задисковані та переорані. В листопаді 2010-го року, під перший сніг, з руки засіяв насіння та заборонував важкою бороною. 2011 були сходи, але впевненність в тому, що це головатень, зявились тільки цього року. Кущі висотою до 2,5м, головки наразі діаметром від 2-ох до 8-ми см. Думаю за тиждень, вже буде на ньому бджола. На третьому фото, між головатнем видно золотарник. Окремі кущі вже розкривають квітки. Масово цвіте татарник, цього року бджола на ньому працює добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Маю насіння . Вирощую головатень 4 роки.
оббегал округу - такой красоты не нашел. 'Ctruk', а вы еще продаете семена? Буду признателен за помощь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А це мої минулорічні :)

post-6-1343141840_thumb.jpg

post-6-1343141861_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А це мої минулорічні :)
А буває і так ;)33bf04cd88b2t.jpg :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
А це мої минулорічні :)
красота какая! а я так и не нашел ничего подобного в округе. и при этом имею земли под засев разной травы до четырех га (пока груши и орехи не поднялись). господа sij и Пчелопотам , может пособите в приобретении семян мордовника и по возможности других медоносов? очень хочу по округе расплодить полезных сорняков
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Шановні колеги, хто багатий хоч жменькою насіння мордовника дайте про себе знати... Хочу теж виростити і вживу глянути що то за кульки такі медоносні ))). :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Шановні колеги, хто багатий хоч жменькою насіння мордовника дайте про себе знати... Хочу теж виростити і вживу глянути що то за кульки такі медоносні ))). :hi:
Цього року вперше бачив що на крутаю по дві-три бджоли одночасно сидить і нектар вишукують Попередні 2 роки - бджіл майже не бачив :dntknw: Можливо кореневище робиться потужніше з часом і тоді краще проходить нектаровиділенняpost-4779-1374925658_thumb.jpg post-4779-1374926007_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Учора, посіяв мордоник, частину на припасічному участку. Частину на пасовищі. Сподіваюсь, що клопоти не пропадуть дарма. :dntknw:Велике дякую, Bogdan4ik. В нас цієї рослини не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Учора, посіяв мордоник, частину на припасічному участку. Частину на пасовищі. Сподіваюсь, що клопоти не пропадуть дарма. :dntknw:Велике дякую, Bogdan4ik. В нас цієї рослини не було.
Як сіяли на пасовищі? після оранки чи дискування? Чим обробляли насіння?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)
  • Sanich unpinned this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...