Перейти к содержанию

Итальянская порода пчёл (A.m.Ligustica)


einar

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, ЖекаNL сказал:

итальянка - 100% нет ! у итальянки больше было расплода за сезон ! итальянка дольше всех сеяла пчелы осенью в зиму ! Каким образом она Итальянка  может перезимовать?

У меня например, отводки тоже до последнего с расплодом,и ничего-зимуют. Чем в итальянки может быть хуже,притом,что сила в них еще та,сделать нормальную вентиляцию и будет все хорошо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико и  Юрий В       вы совершенно правы но изначально речь шла про

В 22.09.2017 в 17:47, Uran сказал:

Не знаю зачем кто держит итальянку, я лично смотрю ее мощную семю и семьи F1  и F2 как себя показали и интересна ее зимовка...ни от какого хрена не обработал их и будет видно реальную ситуацию...гнездоматеринки не вскрьівал и сверху рут с медом( одну рамку отберу после дождей.) А пчел считают по весне

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон повний з італійкою пропрацював. Що виділю?

Перше - зимівля на соняху пройшла на відмінно, а зима була довга і холодна.

Друге - надпотужний весняний розвиток, на 16 квітня було по 7-8 повних!!! рамок розплоду (приїжджали колеги з Білополля і своїми очима бачили), в кінці весни по 4 корпуси бджоли.

Третє - сила сімей протягом літа на одному рівні, стабільно 4-5 корпусів.

Четверте - гарні донори на відводки і на нуклеуси.

Травневий мед і решту медів по ходу сезона качав від італійок, але рік не показовий по медові, бо кругом таке було. При відкриванні вуликів деякі сім"ї вирізнялись як шебутні, але пару клубів диму і все спокійно. В зиму знову йдуть такої сили як і минулого року, по 12-14 рамок бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон заканчивается - появилось свободное время. Вечером просматривал старые книги и вот что писали наши деды об итальянке:59c8bd8a9b924_1.thumb.JPG.ed144b11c959d9033b3d585ced1b21cb.JPG59c8bd9b91610_2.thumb.JPG.51ad902d8a8f49769685acee0c03254c.JPG59c8bdd1de938_-.thumb.JPG.e0beebde4c2362968c4c61b945e8cfaf.JPG

На днях просматривал семьи своих итальянок - кормов достаточно, но ещё много расплода (на 4-5 рамках и матки продолжают сеять, хотя интенсивность засева снизили:59c8befac21b1_22_09.thumb.JPG.8845161cdb4e1bb29be56479ee43c291.JPG

Это в материнской семье крайние рамки, а в семьях маток F1 расплода ещё больше.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора виборочно продивився сім'ї, глянув до 2 італійок. Тут перелякали, що вона весь мед вже перевела в корм малечі, мої навпаки затарились капітально. Там де вийшов розплід-залили медом під печатку, не питав де брали, все рівно правду не скажуть.:umora: Розплід печатний на 2-3 рамках, і в Ф1 є засів по краю печатки. Тепла на потолочинах майже не відчувається, думаю скоро підуть зимувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

Вчора виборочно продивився сім'ї, глянув до 2 італійок. Тут перелякали, що вона весь мед вже перевела в корм малечі, мої навпаки затарились капітально. Там де вийшов розплід-залили медом під печатку, не питав де брали, все рівно правду не скажуть.:umora: Розплід печатний на 2-3 рамках, і в Ф1 є засів по краю печатки. Тепла на потолочинах майже не відчувається, думаю скоро підуть зимувати.

Так и у меня: 4-5 рамок с расплодом из12, а остальные - полностью с мёдом (или сиропом переработанным), как на крайней рамке на фото.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

 

Пасічник Володимир Гніденко демонструє лігустік

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що переглянув лигустіку, а саме 117, 401, та від Асіол. На данний час в 117, та від Асіолі, є остатки розплоду на виході, що значно менше від інших сімей як бакфаст так і УС, що мене здивувало. В 401 розплоду взагалі не має, гнізда в зиму сформували кормами, можно взагалі було їх і не турбувати. Можу виділити сімью від Асіол, швидкий старт, силу наростила потужну швидко, але не дуже хотіла осваювати магазини. 401 теж стартанула добре, з магазинами проблем не було. Меду принесли як на мій погляд з урухуванням літа без дощу, та те що були відводки, не погано. По 117 поки що сказати ні чого не можу. Всі сімьї дають однорідну бджолу та маток. По миролюбності як каже Сумчанин трохи шебутні, але пару клубів диму і без проблем, хоча сьогодні взагалі працював з ними без димаря. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це трутень від 401, майже чорний, брюхо риже, а може зальотний.

20171011_155033.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, konsul сказал:

Це трутень від 401, майже чорний, брюхо риже, а може зальотний.

20171011_155033.jpg

Терзают смутные сомнения, що то трутень італійський.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Север сказав:

Терзают смутные сомнения, що то трутень італійський.

Рядом карпатка стоит, может там выгнали, а итальяшки приняли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, konsul сказал:

Рядом карпатка стоит, может там выгнали, а итальяшки приняли

всех троих?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, yurasaver сказал:

всех троих?

из многих, фейс контроль АднакА:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12.10 после ночного дождика у нас потеплело, хоть и пасмурно , но пчёлы облётывались и немного работали: несли в основном обножку - сейчас много цветёт сурепки на обочинах вдоль дорог и горчица в междурядьях у меня на винограднике. Осмотрел семейки июньских отводков с матками F1 итальянки 401 линии от Fabrizio. Семейки делались 15-22.06 путём деления перезимовавших семей бакфаста на 2-4 части с выбраковкой старых (трёхлетних) или деффектных(с плохим засевом) перезимовавших  маток . Мёд в этих семейках не откачивался, сиропом не закармливал. Для примера вот фото семейки №45.

59e0aa56e6c44_12_10.1745-1.thumb.JPG.ebffdbeac25dc7bf40a64eac7ec911eb.JPG59e0aa6ab041c_12_10_17.45-3.thumb.JPG.dac184046f1e2e7de7fe1adde2248297.JPG

59e0aa8008ec6_12_10_17.45-4.thumb.JPG.ec47c5f938e9974c842c0c9010a80746.JPGрамки верхнего корпуса,59e0aa8008ec6_12_10_17.45-4.thumb.JPG.ec47c5f938e9974c842c0c9010a80746.JPG59e0aa8a7a1c8_12_10_17.45-.thumb.JPG.d62211b4ef3d941692f30aa9ac38da36.JPG

нижнего с маткой 59e0aac0bc009_12_10_17.45-5.thumb.JPG.00e604cd8d36b547800500ddb2a607b0.JPG

В нижнем корпусе расплод в основном ввесь вышел, но матка понемного ещё червит (зимовать она думает?). корма здесь сильно подъели. В верхнем - ввесь мед запечатали, есть немного набрызга нектара. Эти отводки сиропом не подкармливал - на зиму принесли всё сами. Вот такие у меня отводки с матками F1 лигустики 401 линии от Fabrizio/
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На пасіці маю чотири лінії італійської лігустіки (513 та 117 від Кантоні, Асіолі, Фінеллі) та одну американську (Міннесота).

Весняний розвиток у ф1 513 та мінесот був страшенний. Влітку додав групи дочок ф1 117 К&О, Фінеллі та Асіолі. Трусив з них бджолу, відбирав розплід на відводки, для цього вони супер підходящі. Всі три взятки використали нормально по ходу літа, з числа італійок було дві сім"ї-рекордистки по пасіці. Були спроби у деяких сімей входити до ройового стану, але звичайне розширення і перетусування рамок вощиною вмить повертали їх до роботи.

Для всіх ліній італійки виділю загальні риси - багато розплоду (10-12 повних рутовських рамок стабільно протягом сезону), сильні сім"ї по 4-5 корпусів бджоли, маса бджоли, гарне будівництво вощини (скільки не став через 2-3 дні все відбудовано).

Cтаном на 10 жовтня у італійок розплоду не було, сила сімей по 12-14 рутовських рамок бджоли в зиму як і минулоріч. Миролюбство цілком прийнятне, навіть зараз по осені відкриваєш і спокійно працюєш.

Поки що враження по італійці нормальні, ще рік дивлюсь в роботі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Андрій Сумчанин сказав:

Cтаном на 10 жовтня у італійок розплоду не було,

А дно в вуликах, де поселені італійки, сітчасте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Рудий Панько сказал:

А дно в вуликах, де поселені італійки, сітчасте?

Так, сітчасте. Такій масі бджоли і розплоду влітку потрібно вволю "дихати", і взимку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Анархист сказал:

Могу сказать что имею сотню дочек 501 .Пчела хорошая. Но суетливая.

501-я это чья?Может 401 все же?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Анархист сказал:

Могу сказать что имею сотню дочек 501 .Пчела хорошая. Но суетливая.

Гюльчитай,открой личико.Кто нибудь из забаненых? 500 семей на рамках 145.современно ,круто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, КАЕ сказал:

Гюльчитай,открой личико.Кто нибудь из забаненых? 500 семей на рамках 145.современно ,круто.

время покажет, еще нет пасеки на 145 на 500 семей 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

давайте говорить откровенно

я Вам сказал - у меня на 2018 год 70 га гречки и подсолнуха немеряно

зачем мне другие пчеловоды

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, хто може підкинути трохи крилець (заспиртованих бджілок) чистої італійки (не F1) для промірів ?:helpme: Це необхідно для напрацювання більш чіткої диференціації зі  степовою, карнікою (карпаткою і т.д.) у програмі для визначення породності по жилкуванню крила. Загалом потрібно хоча б 5 - 10 проб (по 30 бджіл), тобто хто скільки зможе :). Бажаючих допомогти прошу писати у "приват". Гарантую, що результати будуть корисні для багатьох форумчан! 

P.S.
Не відмовлюся, якщо підкинете ще й чистопородної кавказянки в подібних межах ...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Sunday, October 15, 2017 в 18:57, mya сказал:

давайте говорить откровенно

я Вам сказал - у меня на 2018 год 70 га гречки и подсолнуха немеряно

зачем мне другие пчеловоды

Ммммда,серьезная заявка.Сказано так будто 500 кг с улья уже есть и деньги на кармане.

Дальше можно не продолжать.

10 минут назад, Kumpel сказал:

Хлопці, хто може підкинути трохи крилець (заспиртованих бджілок) чистої італійки (не F1) для промірів ?

Только по весне.Сейчас уже тормошить их не хочу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Только по весне.Сейчас уже тормошить их не хочу.

Згідний, тепер вже не варта їх турбувати. Але раптом у когось завалятися готовенькі скани, а я не в курсі ...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Итальянская порода пчёл (A.m.Ligustica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...