Перейти к содержанию

Парафин


Wladimir

Рекомендуемые сообщения

После того как проварю корпус в парафине.Его нужно будет по новому подганять?Улей без фальц!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После того как проварю корпус в парафине.Его нужно будет по новому подганять?Улей без фальц!

Якщо з нормально висушиної деревини, то нічого підганять не доводиться. А от сира дошка значно "сідає" в розмірах. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Колеги,хто купляв парафін,зорієнтуйти по цінах? :dntknw: Пропонують по 15гр ,кажуть такий,як на свічки. Ще про фасадну дуже протилежні відгуки.Одні кажуть нормальна,інші облазить.В минулому році користувався акриловою для вікон Тріора,вулики як наві :ay: ,недолік-ціна.Пару вуликів покрити можна було собі дозволити придбати дві банки дорогої.Тепер треба пару відер :smile:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
варіння в парафіні і покраска фасадкою не сподобалось,облізло за місяць :angry: ,але про це в іншій темі
Ну і який вихід?
Перші вулики пофарбовані акриловою грунтовкою і фарбою для вікон.Так-хімія,так-дорого,але ж корпуса два роки як нові.Погоджуюсь, всередені парафінити корпус :ay: , та зовні парафін з фарбою несумісні,недарма я в цьому сумнівався,як згадаю скільки часу і зусиль було витрачено :angry: .Як варіант спочатку треба фарбувати ззовні,а потім варити в парафіні.Навпаки парафін під сонцем взпучує фарбу і вона облазить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варіння в парафіні і покраска фасадкою не сподобалось,облізло за місяць :angry: ,але про це в іншій темі
Ну і який вихід?
Як варіант спочатку треба фарбувати ззовні,а потім варити в парафіні.
А при варіні фарба не облізе?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зовні парафін з фарбою несумісні

Так і є. Якщо парафінити, тоді не фарбувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так і є. Якщо парафінити, тоді не фарбувати.
Тоді виходить всі вулики одного кольору будуть, а бджоли не поблудяться... :unsure: Бачу тут люди мають пасіки поза 100 сімей і вулики всі не фарбовані..., виходить не блудять бджоли.. :blink::hmm: ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
виходить не блудять бджоли.. blink.gif opr06K9I.gif ?

Блукання бджіл є завжди, якщо вулики розташовані щільно, але не бачу причин цього так сильно остерігатися - вони ж не до сусіда полетять. Врешті-решт можна понамальовувати навколо льотка різні кольорові фігури(трикутник, прямокутник, коло, ...), а потім пропарафінити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Підкажіть, а чи не краще парафіниити не корпуси, а ще не зібрані деталі? Теоретично за один раз можна більшу кількість проварити, так як їх більше влізе в посудину, що явно зекономить час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть, а чи не краще парафіниити не корпуси, а ще не зібрані деталі? Теоретично за один раз можна більшу кількість проварити, так як їх більше влізе в посудину, що явно зекономить час.
:IMHO1: Краще. Такі деталі довше прослужать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1: Думаю,что могут быть варианты.Все-таки дерево-материал с неповторимой структурой,влажный опять-таки.А тут достаточно быстрый процесс....Я варил полукорпуса,изредка получались трещины,не критичные,но все-же.Не был бы собран корпус,думаю,что такую заготовку скрутило-бы винтом.Буржуи в фильме,который я смотрел, варят собранный корпус,хотя,наверное,тоже понимают,что заготовок влезет поболе. :ah: Надо пробывать на конкретном материале и режиме :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а чем вы клеете? я клею момент супер пва влагостойкий

ПВА при проваривании в парафине не выдерживает, от температуры размягчается и швы расходятся. Использую однокомпонентный полиуретановый клей, правда он дорогой - 1 литр больше 100 гривен, но расход в 3-4 раза меньше чем ПВА. Проблем с ним при проваривании нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Использую однокомпонентный полиуретановый клей

какое точное название клея?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Использую однокомпонентный полиуретановый клей

какое точное название клея?
приєднуюсь до прохання. а ще краще фото
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а чем вы клеете?
Тоже полиуретановым,как и Wladimir.Названия не помню,помню что полиуретан,какой-то немец,по-моему.Уже урнирован,но ,когда покупал в Эпицентре,выбор был из 3-4 штук,ключевые слова для консультанта-дерево,термостойкость.Не дешев,но купить не проблема.А часть полукорпусов была от коллеги Miracle,не знаю чем клеены,и клеены ли вообще.После проварки жесткость не пострадала,может просто собраны хорошо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

запитаю ще тут: багато хто варить корпуса повністю - чим нагріваєте досить великий обьем парафіну? думаю в бак поставити пару електо тенів по 2-2,5 кВт, ось тільки чи не буде парафін в зоні контакту з тенами підгорати... :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

думаю в бак поставити пару електо тенів по 2-2,5 кВт, ось тільки чи не буде парафін в зоні контакту з тенами підгорати...

Цю проблему можна вирішити, знизивши температуру нагрівання ТЕНів шляхом зменшення на них напруги. Як варіант, з'єднати послідовно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цю проблему можна вирішити, знизивши температуру нагрівання ТЕНів шляхом зменшення на них напруги. Як варіант, з'єднати послідовно.
Это дополнительно поможет еще вот в чем.Наверняка будешь ставить терморегуляцию.Для лучшего контроля за температурой предпочтительнее,когда поверхность тэна не слишком горячая.Тэн достаточно инертен,особенно моцный,т.е.срабатывает автоматика,тэн отключается а парафин продолжает нагреваться.Это конечно не критично для данного процесса и сильно зависит от объема ванны,но в целом я бы прислушался к совету nibonda.Срок службы тэнов однозначно ты увеличишь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пару електо тенів по 2-2,5 кВт
Тут бы надо тепловой расчетик прикинуть,особенно при последовательном соединении тэнов возможно надо больше,особенно если бак большой.Если дадите исходные данные можем попробовать чего-нибудь высчитать
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

....чи не буде парафін в зоні контакту з тенами підгорати... :hmm:
БудЕ,ще й як буде.
Температура рабочей поверхности тэна около 625-650 гр.,поэтому идеальный вариант когда
тени нагрівають мінеральне масло , якє нагріває бак з парафіном
или пароводяная рубашка под давлением,но это уже целый автоклав получается.Как вариант снижение напряжения на тэнах любым способом и увеличение их количества
Сам нагріваю,газовою горілкою .
Это пожароопасно и геморойней,нет возможности(или значительно сложней) автоматизировать процесс, есть вещи поинтересней чем пялиться на термометр и крутить краники на горелке
Недолік тенів-довго розігрівають парафін, енергозатрані. :hi:
Это все от мощности зависит
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Wladimir, Спасибо за информацию. Наверное проварка в парафине очень эффективна, что доску потом не ведет. Я встречал информацию, что доску камерной сушки после зимовки сильно ведет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Технология обычная - фугую, рейсмусую, выбираю четверти, пазы и прочее... сборка ульев...Проварил в парафине и забыл....
Интересное видео! Так люди варят в парафине :ay: 3JkcAEyEyiw&feature=bf_next&list=ULxAwqodbjofM
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виходить, вони двічі замочують

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Интересное видео! Так люди варят в парафине :ay: 3JkcAEyEyiw&feature=bf_next&list=ULxAwqodbjofM
Интересное.Скорее покраска,чем пропитка.Я видел другое видео,с гораздо более длительным режимом :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Прошу поради більш досвідчених столярів. Виготовив з півтори сотні корпусів. Висота- 155 мм. Пройшло 2-3 тижні. Сьогодні переміряв- висота 156-157 мм. :blink: Сказати, що міг протупити з розмірами- навряд, робив партіями по 40-50 корпусів, хай би в одній партії гульнув розмір а так- всі... :dntknw: Питання "Хто винен- розглядати не будемо, постало питання- "Що робити?" :dntknw: Зараз на циркулярці прогнав 2 десятки корпусів до розміру 155, за пару днів всі прожену.. Але- якщо корпуса набухли вологою ( можливий такий варіант?), то вони ж так само можуть "всохнутися" (збираюся обробляти парафіном), і тоді розмір може стати 154-152 мм, а може й менше? Корпуса виготовлені з липової дошки, сохла під накриттям з червня, зараз корпуси стоять під тим же накриттям. Що робити? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...