Перейти к содержанию
Wladimir

Парафин

В теме 648 сообщений

Я так и не понял, есть кто-нибудь, кто вываривал в подсолнечном масле. Интересует практический опыт.

А то есть возможность купить масло по-дешевке, литров 100. Не знаю брать или не брать? 
Очень нужен совет.

Поделиться сообщением

15 минут назад, senber сказал:

Я так и не понял, есть кто-нибудь, кто вываривал в подсолнечном масле. Интересует практический опыт.

А то есть возможность купить масло по-дешевке, литров 100. Не знаю брать или не брать? 
Очень нужен совет.

подсолнечное масло практически не полимеризуется, защитную плёнку не создаст :IMHO1:

Поделиться сообщением

2 минуты назад, siverit сказал:

подсолнечное масло практически не полимеризуется, защитную плёнку не создаст :IMHO1:

Это из личного опыта? Такое мнение слышал, но слышал и другое... Если правильно выварить, то полимеризуется. Олифу вываривают из подсолнечного масла.
Интересует реальный опыт.

Поделиться сообщением

Варять. Точно сам читав, але вже не пам"ятаю хто конкретно.  Запам"яталось тільки, що там пасіка 200+

Поделиться сообщением

Только что, senber сказал:

Это из личного опыта? Такое мнение слышал, но слышал и другое... Если правильно выварить, то полимеризуется. Олифу вываривают из подсолнечного масла.
Интересует реальный опыт.

Что значит "правильно" выварить?

Для изготовления олифы добавляют сикативы и по технологии долго варят(могут и схалтурить, тогда олифа такая и получится), тогда она приобретает свойства полимеризации.

Личный опыт есть в пропитке деревянных изделий - не ульев.

Кстати, олифу это теперь делают из чего ни попадя, а правильно из льняного масла, которое прекрасно полимеризуется

Поделиться сообщением

Волнует ещё то, что мыши могут на запах собраться. )) А не хотелось бы.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, siverit сказал:

Что значит "правильно" выварить?

Технология точная интересует. Не фразы типа - "долго варить", а конкретно - сколько варить и при какой температуре. Что добавлять и когда?

Поделиться сообщением

Вы хотите научиться сварить олифу? Тогда сори, сам олифу не изготовляю

Поделиться сообщением

14 години тому, senber сказав:

Очень нужен совет.

теж цікавить сам процес  і відгуки викристаня корпусів проварених в олії , чи не впливае на кісь меду і тд 

Поделиться сообщением

В 08.11.2017 в 09:23, vladimir1980ist сказав:

Большой бак это не недостаток , а наоборот ПЛЮС . Так как каждая жидкость и не только имеет свою теплоемкость .

Вот и парафин имеет свою , а при опускании корпусов в чан корпуса забирают на себя какою то долю этого тепла и прогреваются сами . Был бы маленький бак , пришлось бы ждать какое то время так как температура быстро бы опускалась , а так все ГУТ у Вас .

Але великий бак має бути утепленим. Тоді з нього буде толк. Я от варив взимку. Бак має подвійні утеплені стінки. Верх такох. Одинарне лише дно. 100 кг парафіну якраз зручно входять, майже половина об"єму. 

Отак він виглядає (на фото зліва):

5a8d35b198a9b_.thumb.jpg.3693dc37e62d322b62cd414121de4244.jpg

Отака температура при завантаженні сировини, коли дерево взяло температуру парафіну:

5a8d35e74dd64_1.thumb.jpg.0688d4fbf7b3787e29adcddfa159e648.jpg

Ось при такій виймаю через 15-18 хв.:

5a8d360deaefc_2.thumb.jpg.78b911309e79dd6631b7dfcda7f7be95.jpg

З 128 С до 136 С набігає рівномірно поступово. В час ночі закінчив працювати. В 6 ранку розпочавши мав температуру парафіну майже 70 градусів. Трохи підігрів і далі в бій.

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

В 08.11.2017 в 18:38, ved сказав:

Кто варил фанеру?:helpme:

Я варив 4 мм. 150+ заготовок. Жодна не розслоїлась. Геометрію подекуди трішки втрачає. Склав в стопку під прес. Думаю до весни всі будуть як одна.

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Безработный 20лет сказав:

теж цікавить сам процес  і відгуки викристаня корпусів проварених в олії , чи не впливае на кісь меду і тд 

Соняшникова олія майже не полімеризується, отже встигає зіпсуватися і прогіркнути швидше, ніж висохне. Звідси і запах, і пліснява і всі інші "приємності". Оліфа справжня виготовляється з лляної олії, котра добре полімеризується навіть сирою (тижнів за два), особливо на сонечку. Маю досвід вимочування дрібних дерев'яних виробів (не стосувалося бджільництва) в лляній олії, проблем не виникало.

Поделиться сообщением

15 часов назад, senber сказал:

Технология точная интересует. Не фразы типа - "долго варить", а конкретно - сколько варить и при какой температуре. Что добавлять и когда?

Я робив оліфу так - наливав в каструлю і варив на невеликому вогні поки вмочена в олію пір'їна не обвуглиться. Тоді вважається, що оліфа зварена. Нічого не добавляв. Але треба бути обережним, щоб нескипіла і не загорілась.  І ще коли вариш олію запах стоїть жосткий, бажано використовувати распіратор. А так нічим особо від купованої вона не відрізнялась.

Поделиться сообщением

я ж проварував колись вулики трансформаторним маслом в 90-х роках, начальник дільниці енергетиків повідав був, що таке масло на натуральній сировині колись у Сибіру використовували у харчовій випічці, а натуральна сировина насіння конопля, тож якщо таке є то воно вартує для проварки, деякі з того часу вже і розвалились, але це ті які були проварені лише з наружі, а ті ,що з середини та наружі до цього часу ще не ушкоджені.

Поделиться сообщением

Спасибо всем, кто откликнулся на мой вопрос.

2 часа назад, MaXUA123 сказал:

Я робив оліфу так - наливав в каструлю і варив ...

Как древесина после этого стояла? Красил чем-то потом? Есть смысл заниматься? Как быстро ульи высохли?

6 минут назад, miro сказал:

я ж проварував колись вулики трансформаторним маслом в 90-х роках, начальник дільниці енергетиків повідав був, що таке масло на натуральній сировині колись у Сибіру використовували у харчовій випічці, а натуральна сировина насіння конопля, тож якщо таке є то воно вартує для проварки, деякі з того часу вже і розвалились, але це ті які були проварені лише з наружі, а ті ,що з середини та наружі до цього часу ще не ушкоджені.

Ух ты! У меня где-то на даче трансформаторного масла было полно. Литров 500, наверное. Отец в 90-х хотел заправлять в систему отопления дома...

А как состав масла определить? Надо в лабораторию нести? Кто-то в курсе?

Поделиться сообщением

3 часа назад, Олег Мельник сказал:

Соняшникова олія майже не полімеризується, отже встигає зіпсуватися і прогіркнути швидше, ніж висохне. Звідси і запах, і пліснява і всі інші "приємності". Оліфа справжня виготовляється з лляної олії, котра добре полімеризується навіть сирою (тижнів за два), особливо на сонечку. Маю досвід вимочування дрібних дерев'яних виробів (не стосувалося бджільництва) в лляній олії, проблем не виникало.

Я знаю, что варят и из подсолнуха. На базаре брал пару лет назад. Натуральная. Высыхала отлично. А Льняную купил для пробы - лажа полная. Ну то так повезло, наверняка. ))

Знаю, что и сейчас варят и скупают техническую олию для этих целей.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, senber сказав:

Спасибо всем, кто откликнулся на мой вопрос.

Как древесина после этого стояла? Красил чем-то потом? Есть смысл заниматься? Как быстро ульи высохли?

Ух ты! У меня где-то на даче трансформаторного масла было полно. Литров 500, наверное. Отец в 90-х хотел заправлять в систему отопления дома...

А как состав масла определить? Надо в лабораторию нести? Кто-то в курсе?

а воно до речі запах має доволі виражений як сировини, але рафінацію проходить все одно хім способом, такщо після проварки потребує провітрювання, но скажу чесно коли в травні розширявся то брав силив бджіл в корпуса які лише сутку були вистояні

Поделиться сообщением

21 минуту назад, senber сказал:

Перші вулики в експлуатації всього з 2009 року, так що нічого сказати неможу. Після оліфи красив масляною краскою. Смисл заніматись бачу якщо варити хоча б літер 7-8 і є прогіркша олія, або гуща олії. Я де коли олія прогіркне чи гуща залишилась, то назбирую, а тоді варю все за раз. Якщо недоварена оліфа, то довго сохне. А так нормально сохла, різниці між купованою не замітив.

Але то було раніше, не люблю я запах тих красок з оліфами зараз вулики красю простою фасадною акріловою краскою і грунтовкою - вони без запаху.

Поделиться сообщением

Тут  про парафін  пишуть,з оліфою   йдіть в   ...

Поделиться сообщением

На своїй пасіці проварюю вулики в парафіні. Це значно збільшує їх термін експлуатації. Парафін розігрівається електрикою, варіант з дровами відкинув оскільки тяжко контролювати температуру парафіну, газ пропан чи метан можна використовувати температура нагрівання буде більш менш контрольована але не стабільна. Тому віддав перевагу тенам з терморегулятором.

Бак має розміри висота 45 см довжина 60 см ширина 45 см 
Тени, 3х1,5 кВт. Виготовлені на замовлення, з розрахунковою потужністю 2,5 Вт/см2 поверхні нагрівача.
Терморегулятор REX-C100 і твердотіле реле fotek SSR-40DA
На кожен тен встановлений автомат 10 А
Над тенами встановленна решітка для того щоб деталі які проварюються не контактували з ними.

Розігріваю парафін тенами, виготовленні на моє замовлення, три шт, потужність по 1,5 кВт.
Для зменшення втрат тепла бак ззовні утеплено мінватою товщиною 5 см зовні мінвати фольгоізол товщоною 5 мм, це забезпечує добру теплоізоляцію, про що свідчить те, що через дві доби парафін в основній своїй масі знаходиться ще в рідкому стані. 
Процес проварювання: 
-- Розігрівання парафіну в кількості 70-80 кг з твердого стану, (температурою 25*С) до температури 130*С відбувається приблизно за 1 год. 30 хв. При температурі навколишнього середовища 0*С розігрівання до 130*С триває 2,5-3 год.
Чому 130*С ?
-- При вищій температурі деревина значно втрачає механічну міцність. 
-- За такої температури деревина не встигає значно пересушиться, відповідно деталі вулика недеформуються. 
--при 140*С парафін починає інтенсивно окислюватися з утворенням жирних кислот, а також з'являється "димок", це випари з парафіну які небажані у невентильованих приміщеннях бо їх накопичення може досягнути концентрації до вибухонебезпечної. При роботі з парафіном бажано мати 1-2 вогнегасника. Гасити полум'я парафіну водою категорично не можна.

Проварюю зібрані деталі вулика занурюю в парафін, зверху прижимаю решіткою яка зварена з арматури для того щоб деталі не спливали наверх а були повністю занурені в парафін. Відбувається зниження температури парафіну, тени автоматично вмикаються термодатчиком, і на протязі 2-3 хв. відновлюють початкову температуру парафіну до 130*С. Час проварювання заготовок товщиною 30 мм триває 5хв.

Проварені деталі на своїй поверхні парафіну не мають, на дотик не слизькі, клейові з"єднання неруйнуються, (клей типу ПВА, класу D-3). 

Изменено пользователем mary@sko

Поделиться сообщением

19 минут назад, mary@sko сказал:

де купуєте парафін скиньте будь ласка...:baby::ah:

Поделиться сообщением

В 21.02.2018 в 15:04, senber сказал:

на самом деле трансформаторное масло ООООчень дорогое , если оно вам никуда не нужно проще его продать и купить обычного подсолнечного масла на маслобойне!

Поделиться сообщением

23 хвилини тому, mary@sko сказав:

Процес проварювання: 

-- Розігрівання парафіну в кількості 70-80 кг з твердого стану, (температурою 25*С) до температури 130*С відбувається приблизно за 1 год. 30 хв. При температурі навколишнього середовища 0*С розігрівання до 130*С триває 2,5-3 год.
Чому 130*С ?
-- При вищій температурі деревина значно втрачає механічну міцність. 
-- За такої температури деревина не встигає значно пересушиться, відповідно деталі вулика недеформуються. 

пояснення тут просте, висока температура створює напругу , якщо даний виріб не знаходиться у фіксованому положенні він легко піддається дії напруги, це деформація, а при надто високій температурі руйнування, тобто деревина розстріскується, а на рахунок підогріву тенами , це реально легкоконтрольований процес, дане обладнання оцінюю на відмінно:ay:

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти