Перейти к содержанию

Парафин


Wladimir

Рекомендуемые сообщения

подскажите пожалуйста такой парафин подойдет для проварки корпусов?

Да :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос кто варил в парафине: корпуса и улья с тележки апилифт не выскальзывают? летом жара..Спасибо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звичайно, висковзують. :) Одним зажимом не втримати. В любу пору року. Особливо корпуса на 145

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку?

думаю це замість шліфування - ворс згоряє, відповідно і невитрачається парафін на його просочування.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

проварював не крашені в режимі 130-140 гр.С 15-30 хв. – краще, але все одно достатньо стабілізувати деревину не вдалося, і лише після повторного занурення проварених корпусів у парафін при Т 135 гр.С на 30 сек. (думаю ще краще буде на сек 10-15) вдалося досягти бажаного результату.

вся проблема в тому що, треба прояснити сам процес проварювання, довго над цим думав і прийшов до висновку (перед цим провів не одне пробне проварювання). так от що ми робимо з деревиною зануривши її в гарячий парафін, - прогріваємо при температурі хто 140, хто 150 і більше, та чи є необхідність такої високої температури -мабуть ні, поперше це тому що при таких значеннях температури починається необоротний процес руйнування деревини (втрачає твердість, міцність) - чого ми добиваємося за такої температури та тривалості "проварювання 15-30 хв,--- прогріваємо деревину вглиб і одночасно досушуємо її, що призводить до всихання (зміна заданих розмірів), як відомо інтенсивність видалення вологи з деревини неоднакова в різних її частинах, найінтенсивніше з торців, от тож після витягування її з парафіну чез торці продовжує інтенсивно видалятися водяний пар та порвітря що перешкоджає проникненю парафіна в деревину з торців, а вони найбіль інтенсивно як віддають так і всмоктують воду (перевірте капнувши водою на пласть і на торець) Висновок; така схема проварювання недає бажаного результату. а саме зміна розмірів , немає надійного захисту від води. Враховуючи все це, пробував проварювати за такою схемою; -парафін нагрівається до 130*С, - занурення (деталей. для кращого проникнення парафіну з торців)в парафін на 5 хв, температура знижується до 115-110*С, - вітягую, і чекаю до припинення шипіння на торцях (вихід пару та повітря), занурення на 2-3сек, знову витягування і так 3 -5 раз в залежності від вимоги по водозахисту вироба. - по завершенню занурень залишаю виріб на 5 -10 хв над чаном з парафіном, накриваючи його ковпаком, (для зкапування надлишку парафіну та доброму його всмоктуванню в деревину) Після такого проварювання зразки деревини витримують занурення в воду на протязі години, (довше не тримав) без збільшення своєї маси (точність зважування - до грама).post-6108-1387483801_thumb.jpg доповнення;post-6108-1387484333_thumb.jpg щеpost-6108-1387484488_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
занурення (деталей. для кращого проникнення парафіну з торців)

ВЕРЕС, а деталі (заготовки) не тріскаються при проварюванні??? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помітив ,що з роками на поверхні вулика прошарок парафіну зменшується- або він просочується в деревину ,або вивітрюеться. Схоже ,що друге.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помітив ,що з роками на поверхні вулика прошарок парафіну зменшується- або він просочується в деревину ,або вивітрюеться. Схоже ,що друге.
Можливо, ви і праві. :hi: Так як зрозуміти сам процес вивітрювання парафіну??? :blink: Як він проходить??? :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так як зрозуміти сам процес вивітрювання парафіну??? Як він проходить???

Вивітрювання парафіну відбувається на мою думку за рахунок власне вітру,перепаду температури та вологості влітку та взимку. Маю кілька вуликів пофарбованих після парафінування.Стан парафіну на поверхні вулика під фарбою не змінився,тобто прошарок парафіну повністю зберігається. Можливо тому в деяких країнах вулики після парафінування фарбують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

деталі (заготовки) не тріскаються при проварюванні???

Водолей06, ,ні не тріскаються, ні по живому, ні по клеєному. Відповідь може й запізніла, бо пропустив питання в темі,
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

може й запізніла

Та ні, як раз вчасно... Днища, гніздові корпуса, піддашники проварюю в зборі, після фарбування... Копуса на рамку 145мм. небачу сенсу фарбувати взагалі... :IMHO: Задля економії часу хочу проварити заготовки, потім збирати корпуси... :hi: Та " меня терзали смутные сомнения", на ОПФ попадалась інфа, що деякі заготовки при проварювані тріскаються... :blink: Тепер можна сміливо працювати... :ole_ole: А яким ви клеєм користуєтесь? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Задля економії часу хочу проварити заготовки, потім збирати корпуси...

Водолей06, в чому економія? якщо корпус готовий, але плануєте варити деталями прийдеться розбирати-збирати, чи я не все зрозумів?
Та " меня терзали смутные сомнения", на ОПФ попадалась інфа, що деякі заготовки при проварювані тріскаються.

може бути, якщо деревина занадто волога, а час проварювання тривалий.
А яким ви клеєм користуєтесь?

ПВА, клас D-3. але зновуж таки, можлива руйнація клейового з"єднання якщо деревина підвищеної вологості.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо корпус готовий, але плануєте варити деталями прийдеться розбирати-збирати, чи я не все зрозумі

Корпусів ще нема... Спершу напилюю заготовок, далі проварюю, і збираю до купи корпус... :hi:
якщо деревина занадто волога, а час проварювання тривалий.

Я теж за це думав... Я використовую соснову дошку двохрічної сушки... Трохи є напиляної дошки з сухостою... :ay: Буду пробувати, так як на вашому фото вище... :hi: (І чому я раніше так не спробував??? :umora: )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та " меня терзали смутные сомнения", на ОПФ попадалась інфа, що деякі заготовки при проварювані тріскаються...

В мене тріскаються при проварюванні корпуса з липи та сосни. Спочатку варив при 120-130 20 хв- тріскалися, інколи сильно (липа, сушка під навісом 6 місяців). Потім ту ж липу варив 4-6 хв при 120-130- тріскатся стали менше. В цьому році варив сосну при 130-140 4-6 хв- теж тріскалася, правда менше за липу. (сосна сохла 6 місяців). В мене припущення- чим сухіша деревина- тим менше буде тріскатися. В мене, м"яко кажучи- не дуже суха. Але в принципі- корпуси поки що "ходять" нормально.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене припущення- чим сухіша деревина- тим менше буде тріскатися. В мене, м"яко кажучи- не дуже суха. Але в принципі- корпуси поки що "ходять" нормально.

Наверное это так :IMHO1: У меня сосновая доска 30мм сохла год и при проваривания в парафине 10 мин. при 130-135* все было в норме, хотя на некоторых досках (деталях корпуса)все же были небольшие трещины, но все не существенно и на скорость полета не влияет ;) Одним словом, пропиткой ульев доволен. В ближайшем будущим планирую снова делать пропитку новой партии ульев.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене припущення- чим сухіша деревина- тим менше буде тріскатися. В мене, м"яко кажучи- не дуже суха. Але в принципі- корпуси поки що "ходять" нормально.

Наверное это так :IMHO1: У меня сосновая доска 30мм сохла год и при проваривания в парафине 10 мин. при 130-135* все было в норме, хотя на некоторых досках (деталях корпуса)все же были небольшие трещины, но все не существенно и на скорость полета не влияет ;) Одним словом, пропиткой ульев доволен. В ближайшем будущим планирую снова делать пропитку новой партии ульев.
за год эксплуатации корпуса после парафина не меняют свою геометрию? нет такого что одна стенка больше усохла по сравнению с другой? Например у меня ульи безфальцевые и корпуса что хранятся в помещении нет щелей вобще, и летом все было ок, а сейчас при такой влажно погоде на улице верхние кромки некоторых корпусов с пчелами немножко крутит и появляется разбег по высоте 2 стыкующихся стенок(надеюсь когда высохнут все станет на свои места) так вот инересно нет такого в парафиненых ульях?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за год эксплуатации корпуса после парафина не меняют свою геометрию? нет такого что одна стенка больше усохла по сравнению с другой?

:blink: Я такого не помічав... :hi:Не парафінені в мене стабільно "гуляють"... :( Особливо з верби... :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вот искал парафин, предложили, по признакам стеарин. Можно ли парафин заменить стеарином? Кто использовал стеарин для пропитки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Куплю парафин П-2. 25кг. По 20грв/кг

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня по 24,60 грн

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Вот искал парафин, предложили, по признакам стеарин. Можно ли парафин заменить стеарином? Кто использовал стеарин для пропитки?

Вопрос пока открытый.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Английские промышленные ульи тоже варят в церезите. Правда еще и при пониженом давлении. Дают 30 лет гарантии.

Возник у меня вопрос по этому поводу. Для того, чтобы пропитать изделие чем-нибудь при проваривании, давление повышают. Аналогия - пропитка креозотом железгодорожных шпал в автоклавах. Может, всё же при повышенном давлении это происходит?
При понижении давления из древесины удаляется воздух, а вместо него замещается парафин. В стеклянных емкостях хорошё видно при пропитывании прозрачными маслами, как из пропитываемой детали "выкипает воздух". Только вакуум.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
При понижении давления из древесины удаляется воздух, а вместо него замещается парафин. В стеклянных емкостях хорошё видно при пропитывании прозрачными маслами, как из пропитываемой детали "выкипает воздух". Только вакуум.

Може хто підскаже, де в домашніх умовах взяти вакуум??? :dntknw: В мене в голові крутилась ця ідея, але дуже матеріально затратно... Не розцініть це за рекламу, та в мене мається не менше 50 кг не потрібного парафіну П-2. Ціні не кусюча... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хто підскаже, де в домашніх умовах взяти вакуум???

Для наших условий, достаточно нескольких погружений в расплавленный парафин. :IMHO1: Конечно вакуум, это идеальный случай, но накладно это.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хто підскаже, де в домашніх умовах взяти вакуум??? :dntknw: В мене в голові крутилась ця ідея, але дуже матеріально затратно... Не розцініть це за рекламу, та в мене мається не менше 50 кг не потрібного парафіну П-2. Ціні не кусюча... :hi:
У мене теж раніше крутилися ідеї, а зараз, особливо там де матеріально - вакуум. :( Вакуум - це ідеальне поняття, а розрідження це реальне. Не кусюча це кілько?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...