Перейти к содержанию

Парафин


Wladimir

Рекомендуемые сообщения

У меня резиновые накладки толщиной 8мм,ребристых хватило на неделю.Улей с 3 корпусами перемещать к машине или по пасеке даже не пытайтесь.

Все що рухається, крутиться коли-небудь та зламається, це про затиск у апіліфта. У мене пасіка складається з однотипову вуликів, тому достатньо буде зробити захоплення типу вил і на всіх корпусах прикрутити рейки
:umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вроде ссылки на это видео тут нет

:wave:.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вроде ссылки на это видео тут нет
opr06K91.gif.

Ви вже четверту виклали. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

qioGQaaUEt8

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спаибо за видео. Кажется с покраской перед провариванием решение окончательное. На газовой плите подогревать не опасно темболее в помещении? Советую лучше наулице этим заниматься, все может случиться, отвлечься на некоторое время температура может подскочить выше предельной или случайно пролить жидкий парафин на пламя. Делать можно только осторожно!!! Что касается потери в весе корпуса после проваривания, мы уже обсуждали эту тему- парафин легче воды, все зависит от влажности древесины.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кажется с покраской перед провариванием решение окончательное

Федосеич,, розповідайде чим Ви фарбуєте. та чим грієте, я зупинився на ТЕНах, правда треба замовляти персонально за моїми кресленнями та вимогами, виходить чуть "недешево" та й довго, треба зачекати, пока зроблять.
Что касается потери в весе корпуса после проваривания,

в мене навпаки, прибавка в вазі. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кажется с покраской перед провариванием решение окончательное

Федосеич,, розповідайде чим Ви фарбуєте. та чим грієте, я зупинився на ТЕНах, правда треба замовляти персонально за моїми кресленнями та вимогами, виходить чуть "недешево" та й довго, треба зачекати, пока зроблять.
Что касается потери в весе корпуса после проваривания,

в мене навпаки, прибавка в вазі. :hi:
Покищо не фарбував, проварював нефарбованi корпуси, вподальшому буду фарбувати до проварювання. Грiю на вlдкритому вогнi, дровами. Прибавка в вазi мабуть тому що вологiсть дуревини перед проварюванням невисока
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вподальшому буду фарбувати до проварювання

Там де парафін -фарба є зайвою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вподальшому буду фарбувати до проварювання

Там де парафін -фарба є зайвою.
Фарба неэ зайвою хочаб тому щоб бджоли не блукали, тай естетичний вид радуэ око. Парафiненi вулики з часом чорнiють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Темніють на сонці ,коли плаваться парафін.Це коли за 28С. Парафінив 10 років тому і ніякого потемніння не виявив.А ось з ржавими цвяхами є проблеми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Темніють на сонці ,коли плаваться парафін.Це коли за 28С. Парафінив 10 років тому і ніякого потемніння не виявив.А ось з ржавими цвяхами є проблеми.
Прохання: якщо знайдеться час і буде можливість, виложіть фото вуликів пропарафінених 10 років тому. ЗІ: саморізи, на мою думку, не дуже рзавіють....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Темніють на сонці ,коли плаваться парафін.Це коли за 28С. Парафінив 10 років тому і ніякого потемніння не виявив.А ось з ржавими цвяхами є проблеми.
Дякую за iнформацiю, заспокоiли. У мене пропарафiненi тiльки один рiк значного потемнiня теж непобчив але дехто говорить що зчасом чорнiють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

значного потемнiня теж непобчив але дехто говорить що зчасом чорнiють.
Десь у фільмах IVF бачив почорнілі вулики. Це мабуть вони. Але на вигляд їм років 25-30.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

значного потемнiня теж непобчив але дехто говорить що зчасом чорнiють.
Десь у фільмах IVF бачив почорнілі вулики. Це мабуть вони. Але на вигляд їм років 25-30.
Згадав, в "Бджолярському ерузi"№1 2013р. стаття Олександра Комiсара "Пропарафiненя- елемент обов"язковий" . Пiдпис пiд фотографiэю Рис.3 Пасiка Володимира Матюшенка на акацii. З часом пропарафiненiвулики чорнiють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З часом пропарафiненiвулики чорнiють.

Я интересовался этим вопросом тоже. Вывод мой таков! Не крашеные ульи со временем темнеют- чернеют. Лично я красил и буду красить лишь из того соображения,чтобы пчелы не плутали и чтобы ульи имели эстетический вид, хочется чтобы на пасеке было еще и красиво. У меня получилось так что желтый цвет самый не стабильный, он после проваривания практически стал белым, еле- еле желтенькие корпуса. Самый стойкий синий!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З часом пропарафiненiвулики чорнiють.

Я интересовался этим вопросом тоже. Вывод мой таков! Не крашеные ульи со временем темнеют- чернеют. Лично я красил и буду красить лишь из того соображения,чтобы пчелы не плутали и чтобы ульи имели эстетический вид, хочется чтобы на пасеке было еще и красиво. У меня получилось так что желтый цвет самый не стабильный, он после проваривания практически стал белым, еле- еле желтенькие корпуса. Самый стойкий синий!
Спасибо за информацию. Что характерно чернеют не все породы древесины, ольха за один год эксплуатации сильно почернела, красная верба сохранила свой естественный цвет, сосна также.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лично я красил и буду красить лишь из того соображения,чтобы пчелы не плутали и чтобы ульи имели эстетический вид,

Буду тоже красить только переднюю стенку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лично я красил и буду красить лишь из того соображения,чтобы пчелы не плутали

Это проблемма пчёл а не пчеловода :umora:. От перемены мест сумма не меняется :wave:.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Так роблять в Японії.

обпалювання заготовок вулика 20091111_754554.jpg потім натирають воском і розтоплюють його феном 20091111_754623.jpg20091111_754381.jpg
Цікава ідея. Може запозичити таке собі. Технологічно простіше ніж варити в парафіні, і розхід напевне менший. Ще цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку? Може хтось використовував схожий спосіб обробки корпусів?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікава ідея. Може запозичити таке собі. Технологічно простіше ніж варити в парафіні, і розхід напевне менший. Ще цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку?Може хтось використовував схожий спосіб обробки корпусів?

Я представляю как Вы натираете 150 корпусов не считая днищ, крыш и тд. и тп.. :blink::dntknw: Если 1-2 улья то, да, такой вариант вполне проходит, но никак не для большого количества ульев :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікава ідея. Може запозичити таке собі. Технологічно простіше ніж варити в парафіні, і розхід напевне менший. Ще цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку?Може хтось використовував схожий спосіб обробки корпусів?

Я представляю как Вы натираете 150 корпусов не считая днищ, крыш и тд. и тп.. :blink::dntknw: Если 1-2 улья то, да, такой вариант вполне проходит, но никак не для большого количества ульев :IMHO1:
З цим згідний, що на 50 чи 100 вуликів простіше варити. Хоча якщо порівняти з фарбуванням пензликом, то напевне трудозатрати майже однакові :IMHO: Так що з десяток вуликів можна осилити таким способом думаю. І все ж таки навіщо вони обпалюють спочатку заготовки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікава ідея. Може запозичити таке собі. Технологічно простіше ніж варити в парафіні, і розхід напевне менший. Ще цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку?Може хтось використовував схожий спосіб обробки корпусів?

Я представляю как Вы натираете 150 корпусов не считая днищ, крыш и тд. и тп.. :blink::dntknw: Если 1-2 улья то, да, такой вариант вполне проходит, но никак не для большого количества ульев :IMHO1:
З цим згідний, що на 50 чи 100 вуликів простіше варити. Хоча якщо порівняти з фарбуванням пензликом, то напевне трудозатрати майже однакові :IMHO: Так що з десяток вуликів можна осилити таким способом думаю. І все ж таки навіщо вони обпалюють спочатку заготовки?
:IMHO1: Без варки не годится,наша задача чтоб в поры древесины вошёл парафин ,а при промазывании получится фигня :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

представляю как Вы натираете 150 корпусов не считая днищ, крыш и тд. и тп..
Подобным образом покрывал воском кормушки. Только не натирал, а расплавленный воск наносил кисточкой. А затем феном "пропитывал." Если древесина смолистая, то воск может не приставать. Может поэтому обжигают?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так роблять в Японії. Ще цікаво для чого спочатку обпалювати заготовку?
Думаю, таким чином прогрівають деревину. Що до проварювання в парафіні: корпуса із липи (не одноразово говорилось що матеріал досить не стабільний) пробував красити, проварювати крашені корпуса – після зимівлі як і після затяжних дощів деревину вело, при ідеально притертих корпусах шпарини збільшувались до 5мм проварював не крашені в режимі 130-140 гр.С 15-30 хв. – краще, але все одно достатньо стабілізувати деревину не вдалося, і лише після повторного занурення проварених корпусів у парафін при Т 135 гр.С на 30 сек. (думаю ще краще буде на сек 10-15) вдалося досягти бажаного результату. Кілька тижнів в поспіль йдуть дощі, вологість досить висока, але поки що в тих вуликах що таким чином оброблені і заселені бджолами і натяку немає на зміну розмірів чи деформацію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

подскажите пожалуйста такой парафин подойдет для проварки корпусов?

post-1274-1383068254_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...