Перейти к содержанию
  • Объявления

Черкасець

О матках и матководах

В теме 579 сообщений

Поделиться сообщением

В 25.06.2017 в 22:04, ЮМос сказал:

У мене в  цьому році був випадок. Клієнт отримав три плідні матки в пересилочних кліточках. Приїхав особисто.  Так як були матки з бджолами в кліточках так і помістив їх у сімї. На слідуючий день в одній кліточці всі бджоли і матка були мертві. В чому причина загибелі бджіл,  не можу пояснити. Корм в усіх  кліточках однаковий.

Вуликові бджоли почали битись з бджлами в кліточці, матка попала під роздачу, свої ж і зажалили. При підсадці потрібно випускати супровід матки.

Поделиться сообщением

8 минут назад, teplov сказал:

Вуликові бджоли почали битись з бджлами в кліточці, матка попала під роздачу, свої ж і зажалили. При підсадці потрібно випускати супровід матки.

І я так думав та робив. Та ось передивився кілька роликів. А там не випускають. І все добре. Мабуть ще грає роль стан сім"ї в яку підсаджують. Час сирітства, відкритий розплід, тощо.

Поделиться сообщением

1 час назад, Маркіян сказал:

І я так думав та робив. Та ось передивився кілька роликів. А там не випускають. І все добре. Мабуть ще грає роль стан сім"ї в яку підсаджують. Час сирітства, відкритий розплід, тощо.

І ще чи є взяток. До прикладу, зробили відводок, він сім суток без матки борониться від злодійок, взятку немає,  вот суньте йому чужих бджіл у вулик. 

За допомогою Ютубу кожен може робити повчальне відео, так що він нічим від жлвтої преси не відрізняється:IMHO:

Изменено пользователем teplov

Поделиться сообщением

3 часа назад, teplov сказал:

І ще чи є взяток. До прикладу, зробили відводок, він сім суток без матки борониться від злодійок, взятку немає,  вот суньте йому чужих бджіл у вулик. 

За допомогою Ютубу кожен може робити повчальне відео, так що він нічим від жлвтої преси не відрізняється:IMHO:

Юрий ,скажите пожалуйста какого цвета трутень у В19 у самой мамки был?

Изменено пользователем Jon

Поделиться сообщением

В 26.06.2017 в 07:16, новичок сказав:

Вы получили живую матку.Матковод свои обезательства выполнил.За дальнейшую судьбу матки матковод не может отвечать.

Трішки не згідний. Матковод має прислати якісні і здорову матку - а це проявляється протягом певного періоду..... 

Поделиться сообщением

6 годин тому, Бджолопотам сказав:

Трішки не згідний. Матковод має прислати якісні і здорову матку - а це проявляється протягом певного періоду..... 

так вони ж начебто диференціюються і ціни відповідні:

- неплідні

- плідні ШОС

- плідні на обльотниках

- плідні з перевіркою на розплод

Поделиться сообщением

14 часов назад, Jon сказал:

Юрий ,скажите пожалуйста какого цвета трутень у В19 у самой мамки был?

Доволі темний, в трьох четвертих один тергіт темно коричневого кольору, в решти взагалі темні, та в усіх краї тергітів з золотистою каймою.

Поделиться сообщением

Я підсажую  у відводок матку з бджолами,що супроводять її,на 1-1.5сутки.Потім випускаю супровід і відкриваю кормові відділення:IMHO:

Поделиться сообщением

6 часов назад, teplov сказал:

Доволі темний, в трьох четвертих один тергіт темно коричневого кольору, в решти взагалі темні, та в усіх краї тергітів з золотистою каймою.

Чому я спитав , тому що  ф1 от комбинации  В19 ИО В100  ,дают разношёрстного трутня ,есть жёлтый есть половина чёрного ,а есть чёрный как у карпатки или у УС ,  естественно к Вам лично притензий никаких , потому что В19 это линия карники ,хотя В100 это итальянка  и у этой комбинации все трутни жёлтые . Ну то таке ,единчтвенно что радует ф1 матки от этой комбинации довольно часто в лидерах .

И вообще предположительно т.к. Бакфаст от разных пород , то  и цвет трутня тяжело предугадать , в любых комбинациях , хотя я больше склонен думать что при ИО   ВЕСЬ трутень от ф1 должен быть как под копирку ,  но на практике иначе . Что скажите?

Поделиться сообщением

Я  не зустрічав бакфаста де весь трутень під копірку, в В 350 (батьківська В19) трапляється трутень чорний як в Карпатки.

Поделиться сообщением

претензий нет , Бакфаст есть Бакфаст , зато пчела отвечает всем характеристикам...

Изменено пользователем Jon

Поделиться сообщением

В 14.06.2018 в 09:40, Бджолопотам сказал:

И даже обьязан отвечать за действия пчеловода который не знает что с той маткой делать. Если матка не оправдала ожидания  пчеловода ,компенсировать недополученую прибыль.

Поделиться сообщением

11 хвилину тому, новичок сказав:

И даже обьязан отвечать за действия пчеловода который не знает что с той маткой делать. Если матка не оправдала ожидания  пчеловода ,компенсировать недополученую прибыль.

Тобто якщо вам прислали матку, а в неї не суцільний засів, а з частими пропусками  (настільки частими що розплід виглядає строкатим)- то це вина ваша, а не матковода?

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

6 часов назад, Бджолопотам сказал:

Тобто якщо вам прислали матку, а в неї не суцільний засів, а з частими пропусками  (настільки частими що розплід виглядає строкатим)- то це вина ваша, а не матковода?

Есть инбридинговые матки ио и они гонят решотку а ихние дочки показывают достойные результаты так что смотря какая матка :hi:

Поделиться сообщением

3 години тому, tolik2362 сказав:

инбридинговые матки ио

Хто купує такі матки, той знає що для них строкатий розплід це норма... можна навіть сказати - певний знак якості....

Поделиться сообщением

21 час назад, Бджолопотам сказал:

Строкатый розплод может быть не только по вине матки.Но у нас принято, не приняли матку виноват матковод,она была не качественная или неплодна. Погибли зимой пчёлы все виноваты,только не я.

Поделиться сообщением

2 години тому, новичок сказав:

Но у нас принято, не приняли матку виноват матковод...

Я особисто знаю двох матководів (один з них з Закарпаття) які невстигаючи закрити по строкам - висилали неплідні матки (під виглядом плідних)... Ось спробуйте таку матку підсадити;)

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

52 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

Я особисто знаю двох матководів (один з них з Закарпаття) які невстигаючи закрити по строкам - висилали неплідні матки (під виглядом плідних)... Ось спробуйте таку матку підсадити;)

Імена в студію, країна повинна знати своїх  "героїв".

Я припускаю, що можна , при великій кількості ліній, десь помилитися з лінією, але відправити неплідку замість плідної це в голові невкладається. Така відправка можлива лише по бажанню замовника, адже там ціна вдвічі відрізняється, псувати свою репутацію за кілька сотень гривень жоден, що поважає себе і замовника, нестане.

Поделиться сообщением

В 17.06.2018 в 10:52, davolodya сказал:

Імена в студію, країна повинна знати своїх  "героїв".

Я припускаю, що можна , при великій кількості ліній, десь помилитися з лінією, але відправити неплідку замість плідної це в голові невкладається. Така відправка можлива лише по бажанню замовника, адже там ціна вдвічі відрізняється, псувати свою репутацію за кілька сотень гривень жоден, що поважає себе і замовника, нестане.

Главные слова в этой цитате( жоден, що поважає себе і замовника), а если не уважает? Вот и шлют всё, что попадёт под руку, по... уважение, в глазах как у Мак Дака - одни доллары.

Поделиться сообщением

В 20.06.2018 в 23:16, Гурович сказал:

Главные слова в этой цитате( жоден, що поважає себе і замовника), а если не уважает? Вот и шлют всё, что попадёт под руку, по... уважение, в глазах как у Мак Дака - одни доллары.

Трапляються серед матководів і такі,другі тільки обіцянкуами займаються,не висилаючи маток потім не беручи телефон,добре що совісті хватає не брати предоплату ну всім їм Бог судья.А в основній масі більш менш порядні люди і дай Бог їм здоровя і їхнім сімям.:)

Поделиться сообщением

2 часа назад, Черкасець сказал:

другі тільки обіцянкуами займаються,не висилаючи маток

Абсолютно точно сказано. І люди до речі дуже імениті. Але їх зрозуміють можна. Вони зайняті. Відбою від клієнтів немає. Сьогодні ім'я працює на них. А що буде завтра- час покаже.  До речі лише один матковод заздалегідь зателефонував, вибачився, що не зможе виконати замовлення в цьому році. Повага до цієї людини з моєї сторони сросла. А інші навіть точний день відправки називали, неодноразово. І.....Але я в неорганізованості матководів також бачу і позитив. Дякуючи такій неординарній поведінці матководів зробив перші кроки в опануванні самостійного виводу маток з використанням нікоту та переносу личинок, почав мітити самостійно маток.

Поделиться сообщением

36 минут назад, Черкасець сказал:

Трапляються серед матководів і такі,другі тільки обіцянкуами займаються,не висилаючи маток потім не беручи телефон,добре що совісті хватає не брати предоплату ну всім їм Бог судья.А в основній масі більш менш порядні люди і дай Бог їм здоровя і їхнім сімям.:)

Все верно,только надо называть имена их.чтоб перед тем как заказывать и строить планы,люди знали до кого обращаются .

Поделиться сообщением

Матководы всегда виноваты а вот заказчики не когда заказал маток у десяти матководов  а когда звонишь  что заказ готов а он спрашивает а вы откуда  а матки уже ненужны .Получаиться это нормально по этому решил работать сегодня на сегодня и то по неплодкам разве можно работать с такими заказчикам :ae:

Поделиться сообщением

Некоторые известные люди на форуме не ценят своих коллег-пчеловодов, которые готовы у них покупать продукцию по предоплате, не выполняют заказ по времени, кормят неоднократными обещаниями, говорят, что перезвонят и забывают об этом. Грустно такое наблюдать, люди совершенно не ценят свое имя и репутацию. Лично я после "лапши на уши" свои заказы отменяю и больше к таким "коллегам" не обращаюсь, и всем советую поступать также.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти