Перейти к содержанию

Синяк обыкновенный


sij

Рекомендуемые сообщения

в перший рік лише приземисті листки але дуже замітні. біля мене було будівництво і зробили насипні клумби під траву. так там синяку просто на заздрість росте вже років 2-3. тиждень тому правда скосили.

В когось є фото маленьких однорічних рослин чи сходів синяка?
в перший рік лише приземисті листки. біля мене було будівництво і зробили насипні клумби під траву. так там синяку просто на заздрість росте вже років 2-3. тиждень тому правда скосили.
виходив в магазин, спеціально звернув зфоткав post-3773-1433153111_thumb.jpg. в траві вони можуть бути малими але розростаються і більші Zobr0362.j_2200824_17512144.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Того року посіяв разом з фацелією десь з 40 соток, але цього року тільки кілька рослин видно :dntknw: Ось один кущик зацвів вже. Цього року знову посіяв пів га, але взяв частину насіння - хотів перевірити на схожість. Частину намочив у воді і потім тримав в мокрому піску - 0. Частину поклав в морозилку на тиждень, потім також в мокрий пісок - схожість також -0 :dntknw: В когось є фото маленьких однорічних рослин чи сходів синяка?
Бджолопотам , якщо якісне насіння, то воно зберігає схожість кілька років. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Сегодня нашел брошенное поле возле одного из точков, поехал посмотреть куда пчела идет. Около 5га. Вот думаю. может реально договорится чтобы это поле убрать каким нибудь комбайньчиком? Пчелы на синяке больше чем на пасеке). post-2778-1434056038_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня нашел брошенное поле возле одного из точков, поехал посмотреть куда пчела идет. Около 5га. Вот думаю. может реально договорится чтобы это поле убрать каким нибудь комбайньчиком? Пчелы на синяке больше чем на пасеке).
Так, прекрасний медонос . Мед - найкращий з усіх, що я пробував. А бджоли просто "ростуть" на ньому! :ay: Та, вочевидь, це поле хтось засівав... :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та, вочевидь, це поле хтось засівав... blink.gif

Я так не думаю, у нас частенько так зарастают прошенные участки. Но если надумаю убирать, конечно. поинтересуюсь у местных чья это земля.А то конфуз может выйти. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это поле убрать каким нибудь комбайньчиком?

Кожне подібне ,,убирання'' виснажує землю, і якщо навзаєм не підживлювати землю, то через кілька років там точно медоносів не буде. Тута вже кожен обирає для себе- або пару разів урвати на насінні :af: , або мати постійний стабільний якісний медозбір :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожне подібне ,,убирання'' виснажує землю, і якщо навзаєм не підживлювати землю, то через кілька років там точно медоносів не буде. Тута вже кожен обирає для себе- або пару разів урвати на насінні

Сами придумали? Если бы все так было страшно - 90% Украины была бы пустыня Гоби как минимум.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это поле убрать каким нибудь комбайньчиком?

Кожне подібне ,,убирання'' виснажує землю, і якщо навзаєм не підживлювати землю, то через кілька років там точно медоносів не буде. Тута вже кожен обирає для себе- або пару разів урвати на насінні :af: , або мати постійний стабільний якісний медозбір :az:
Ну, а я думаю, що вистачило б для всіх. Адже зерно синяка збирається десь з половини. А звільнена від старих стеблин площа проросла б ще краще. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А звільнена від старих стеблин площа проросла б ще краще.

Незнання елементарних правил агрономії не звільняє від відповідальності за стан землі :af: . Якби все було так просто, то непотрібно би було вносити добрива- після кожного збирання врожаю віддача землі тільки би збільшувалася, а пустелі перетворилися би на оази :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А звільнена від старих стеблин площа проросла б ще краще.

Незнання елементарних правил агрономії не звільняє від відповідальності за стан землі :af: . Якби все було так просто, то непотрібно би було вносити добрива- після кожного збирання врожаю віддача землі тільки би збільшувалася, а пустелі перетворилися би на оази :umora:
Вона то так, я з Вами не сперечаюсь. Але я про конкретний даний випадок. Синяк прекрасний попередник і тільки збагачує землю органікою. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Синяк прекрасний попередник

В сенсі чудового попередника, то він у кожної рослини свій. Універсальними попередниками для всіх небобових є рослини сімейства бобові, якщо їх запахати у фазі молочної стиглості, бо вони збагачують землю азотом, який беруть з повітря. Всі інші рослини лише здійснюють кругообіг поживних речовин, нічим не збагачуючи землю, а частіше навіть виснажуючи її за рахунок різних ерозійних і примусових виносів поживних речовин
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі інші рослини лише здійснюють кругообіг поживних речовин, нічим не збагачуючи землю, а частіше навіть виснажуючи її за рахунок різних ерозійних і примусових виносів поживних речовин

опять вопрос: вы это сами придумываете или кто помогает?? Ваш любимый смайл. :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
біля мене було будівництво і зробили насипні клумби під траву. так там синяку просто на заздрість росте вже років 2-3. тиждень тому правда скосили.
скосили але він проріс і знову зацвів. якби такі сходи дули після посіву по неугіддям. :ay:post-3773-1435862490_thumb.jpg і так аж до кінця дороги. бджіл не видно, а джмелів куча. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

біля мене було будівництво і зробили насипні клумби під траву. так там синяку просто на заздрість росте вже років 2-3. тиждень тому правда скосили.
скосили але він проріс і знову зацвів. якби такі сходи дули після посіву по неугіддям. :ay: і так аж до кінця дороги. бджіл не видно, а джмелів куча. :dntknw:
У нас зараз якраз непогано він медоносить. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скосили але він проріс і знову зацвів. якби такі сходи дули після посіву по неугіддям. ay.gif Прикрепленное изображение і так аж до кінця дороги. бджіл не видно, а джмелів куча. opr06K94.gif

Сколько раз замечал, чтобы что то начало хорошо расти и размножаться - нужно начать с ним активно бороться. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
скосили але він проріс і знову зацвів. якби такі сходи дули після посіву по неугіддям. ay.gif Прикрепленное изображение і так аж до кінця дороги. бджіл не видно, а джмелів куча. opr06K94.gif

Сколько раз замечал, чтобы что то начало хорошо расти и размножаться - нужно начать с ним активно бороться. :)
Саме так! :umora: А у цьому дійсно є щось... :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Синяк обыкновенный лучший медонос
 
Растение это замечательно своей медоносностью. Цветки его активно посещаются медоносными пчелами: на 1 квадратном метре можно насчитать 20-30 работающих пчел. Синяк, в отличие от других медоносов, обильно выделяет нектар при любой погоде, что привлекает к нему пчел в течение всего светового дня. Наиболее интенсивно синяк обыкновенный посещается пчелами в 12—13 часов дня.
Засухи и суховеи снижают нектаровыделение синяка обыкновенного, однако в меньшей степени, чем у других медоносных растений. Отмечено, что синяк стабильно выделяет нектар даже при летних похолоданиях.
 
В благоприятную погоду синяк может дать до 6-8 кг меда в день на одну пчелиную семью. Медопродуктвиность синяка достигает 800-850 кг/га. Один цветок даёт 0,8-2,5 мг нектара.
Цветущие растения привлекают к себе пчел, которые собирают нектар и пыльцу. Нормально развитый стебель образует до 2 тыс., а розеточный куст – 5-6 тыс. цветков. На 1 га насчитывается 250-500 млн. цветков.
 
Медовая продуктивность 1 га синяка составляет 300-450 кг, иногда достигает 800 кг. Для сравнения привожу медопродуктивность отдельных растений: эспарцет – 100-120, люцерна 30, донник – 200-300, рапс яровой – 60-100, подсолнечник 25-40, фацелия -200-300, гречиха – 70-100 кг/га. Следовательно, один гектар синяка обыкновенного, благодаря своей высокой медопродуктивности, способен заменить несколько гектаров других медоносных культур.
 
Таким образом, синяк обыкновенный можно отнести к одному из лучших медоносных растений.
 
 

Знайшов на одному із сайтів продажу трав. Думаю, - не лишнє, щоб не рискати й шукати.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Синяк обыкновенный лучший медонос
 
Растение это замечательно своей медоносностью. Цветки его активно посещаются медоносными пчелами: на 1 квадратном метре можно насчитать 20-30 работающих пчел. Синяк, в отличие от других медоносов, обильно выделяет нектар при любой погоде, что привлекает к нему пчел в течение всего светового дня. Наиболее интенсивно синяк обыкновенный посещается пчелами в 12—13 часов дня.
Засухи и суховеи снижают нектаровыделение синяка обыкновенного, однако в меньшей степени, чем у других медоносных растений. Отмечено, что синяк стабильно выделяет нектар даже при летних похолоданиях.
 
В благоприятную погоду синяк может дать до 6-8 кг меда в день на одну пчелиную семью. Медопродуктвиность синяка достигает 800-850 кг/га. Один цветок даёт 0,8-2,5 мг нектара.
Цветущие растения привлекают к себе пчел, которые собирают нектар и пыльцу. Нормально развитый стебель образует до 2 тыс., а розеточный куст – 5-6 тыс. цветков. На 1 га насчитывается 250-500 млн. цветков.
 
Медовая продуктивность 1 га синяка составляет 300-450 кг, иногда достигает 800 кг. Для сравнения привожу медопродуктивность отдельных растений: эспарцет – 100-120, люцерна 30, донник – 200-300, рапс яровой – 60-100, подсолнечник 25-40, фацелия -200-300, гречиха – 70-100 кг/га. Следовательно, один гектар синяка обыкновенного, благодаря своей высокой медопродуктивности, способен заменить несколько гектаров других медоносных культур.
 
Таким образом, синяк обыкновенный можно отнести к одному из лучших медоносных растений.
 
 

Знайшов на одному із сайтів продажу трав. Думаю, - не лишнє, щоб не рискати й шукати.  

Для общего развития...:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для общего развития...:ay::umora:

Думаю, що і це не лишнє.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що і це не лишнє.:ah:

Маю на пасіці кущик синяка, але чомусь насіння не пророщується...той кущик я викопав в полі і він росте собі з року в рік. Теж думаю десь брати якісне насіння синяка і весною сіяти разом з фацелією.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эхиум или Синяк (Echium). Выращивают как декоративное растение, привлекает пчел, но данных о нектаропродуктивности не нашел.  Может быть кто сеял? 

Проблема с покупкой семян обыкновенного синяка у меня также, вдоль дорог обычно единичные растения, семян с них  не собираю, а срезаю сухие цветоносы и закапываю не глубоко на новом месте.  

ehium.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю на пасіці кущик синяка, але чомусь насіння не пророщується...той кущик я викопав в полі і він росте собі з року в рік. Теж думаю десь брати якісне насіння синяка і весною сіяти разом з фацелією.

 

Эхиум или Синяк (Echium). Выращивают как декоративное растение, привлекает пчел, но данных о нектаропродуктивности не нашел.  Может быть кто сеял? 

Проблема с покупкой семян обыкновенного синяка у меня также, вдоль дорог обычно единичные растения, семян с них  не собираю, а срезаю сухие цветоносы и закапываю не глубоко на новом месте.  

 Я купляв торік у Єгошина по Новій Пошті,- тел. 097 969 14 00. Синяк тоді у нього був 50 грн. за 1 кг.

:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эхиум или Синяк (Echium). Выращивают как декоративное растение, привлекает пчел, но данных о нектаропродуктивности не нашел.  Может быть кто сеял? 

Проблема с покупкой семян обыкновенного синяка у меня также, вдоль дорог обычно единичные растения, семян с них  не собираю, а срезаю сухие цветоносы и закапываю не глубоко на новом месте.  

ehium.jpg

ніяких проблем з насінням не було, при наймі в тому році. були оголошення на біз.пасіка. друге питання з ціною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 Я купляв торік у Єгошина по Новій Пошті,- тел. 097 969 14 00. Синяк тоді у нього був 50 грн. за 1 кг.

:hi:

Тільки недавно з ним говорив по поводу , тобто на тему штучного запліднення маток і його подальшого вдосконалення, але буду радий купити у нього насіння синяка. Так як і вулики в нього брав і рамки, та і маток теж.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поблизу такого поля колись стояла пасіка.

P1020538_mini.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...