Перейти к содержанию

Синяк обыкновенный


sij

Рекомендуемые сообщения

чи не моглиб ви глянути телефон до редакції , я виписав газету цей рік вперше і 1 номер так і не отримав sad.gif а позвонити вредакцію немає номера телефону.

от Вам номер телефона --редакции Т--(057)719-50-18 --вечером и моб--066-748-70-81 :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от Вам номер телефона --редакции Т--(057)719-50-18 --вечером и моб--066-748-70-81

дякую, :hi: сьогодні отримав 2 номер , першого так і немає :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Які терміни висіву синяка? Під зиму сіють?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Другий день як спала спека. І другий день добре працюють бджоли. Сьогодні з ранку бджоли навіть не завжди попадали на прилітку. Липа ще не цвіте тож вирушив по напрямку льоту бджіл на пошуки медоносу. В 1.6 км. знайшов поле в 10 га. синяка. За ним поле озимої пшениці теж засмічене добре синяком. В полі стояв гул. Такої кількості бджіл на синяку я ще не бачив. Синяк в нас не рідкість. Але синє поле( ніби засіяне ) в 10 гектарів побачив уперше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 1.6 км. знайшов поле в 10 га. синяка. За ним поле озимої пшениці теж засмічене добре синяком. В полі стояв гул. Такої кількості бджіл на синяку я ще не бачив. Синяк в нас не рідкість. Але синє поле( ніби засіяне ) в 10 гектарів побачив уперше.
В 90 г. когда не успевали перепахивать поля после подсолнуха, синяк стоял в метр на площадях 100 га. Выделяет в любую погоду. Мед шикарный. Пчелу сразу видно, что работает на синяк, сама становится такая же с синевой. Но теперь уже давно нет такого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

У нас на пустирях та по лісопосадках зараз синяк цвіте. підскажіть, хто небудь займався збором насіння вручну, скільки можно зібрати, і яка кількість потрібна на 1 г???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас на пустирях та по лісопосадках зараз синяк цвіте. підскажіть, хто небудь займався збором насіння вручну, скільки можно зібрати, і яка кількість потрібна на 1 г???

Збирати вручну можна ,про кількість не знаю. одна складність - квітки зацвітають по черзі знизу до гори, насіння так само визріва, мабудь, можна зрізати, коли насіння на середині вже стало чорненьким. Покласти десьу затінку, воно дійде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Відгукніться хто може продати насіння синяку..... ну хоча б кілограмчик :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
підскажіть будь-ласка чи є в когось в продажі Синяк? і яка його вартість (3-5 кг)
Семена разошлись очень быстро. Замечательный медонос.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

біля точка ростуть поодинокі кущі синяка, не густо, вирішив на необроблюваній землі зробити невелику плантацію ;), в тому році висадив туди декілька десятків зимувалих кущів, прийнялись, цвіли. посіяв по верх дерну насіння. чи прийметься насіння? читав що самосійний, + земля з піском як та де накопав коріння, високих трав та бур"яни не ростуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Косив траву у садку і звернув увагу на бур`ян, в якому було повно бджоли, джмелів, комах. Придивився, розібрався... Синяк звідкись на городі взявся. Кілька днів спостерігав за ним -

На сегодня из за жары это самый актуальный медонос. ;)
Його ніхто не поливав, не садив. А він сам і посіявся і пробив собі дорогу серед бур`яну. Одним словом, обкосив його, полив. Буду розвводити. В нашій місцевості самий перспективний медонос. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Косив траву у садку і звернув увагу на бур`ян, в якому було повно бджоли, джмелів, комах. Придивився, розібрався... Синяк звідкись на городі взявся. Кілька днів спостерігав за ним -
На сегодня из за жары это самый актуальный медонос. ;)
Його ніхто не поливав, не садив. А він сам і посіявся і пробив собі дорогу серед бур`яну. Одним словом, обкосив його, полив. Буду розвводити. В нашій місцевості самий перспективний медонос. :ay:
Согласен:очень перспективный медонос,только очень часто неугодья жгут. Где лет 7 ниразу не сжигали траву-синяк окупирует територию неустанно!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відгукніться хто може продати насіння синяку..... ну хоча б кілограмчик

На рынках не спрашивали? В Днепропетровске есть. Поллитра взял для пробы - всхожи оказались на удивление.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відгукніться хто може продати насіння синяку..... ну хоча б кілограмчик

На рынках не спрашивали? В Днепропетровске есть. Поллитра взял для пробы - всхожи оказались на удивление.
Должэн быть на рынках,ведь антиалерген слышал хороший!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
При помощи комбайна Дон-1500. Урожайность примерно 100-120 кг/га (так у меня вышло). Фацелию тоже комбайном собирал.

Хоя ця справа У Вас була і давно, але скільки може коштувати зараз обмолот 1 га синяка? :blink:
Должэн быть на рынках,ведь антиалерген слышал хороший!

А я нещодавно придбав у Леоніда Єгошина по Укрпошті. Ось його тел.097 969 14 00. Думаю за пост не образиться. Вже й розсіяв довкола пасіки. Цей медодай гарно приймається і має добру збереженість насіння, якщо миші не зїдять. А як зацвітає - красивий і дуже приємно пахне, - можна сусідам як декоративну рослину запропонувати. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоя ця справа У Вас була і давно, але скільки може коштувати зараз обмолот 1 га синяка? :blink:
хоч і не до мене,десь приблизно 350 гр. :IMHO1: ніколи не молотив синяк, а люцерку то по 350.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хоч і не до мене,десь приблизно 350 гр. ніколи не молотив синяк, а люцерку то по 350.

Дякую! А синяк легше все ж збирати. Але теж, мабуть, доведеться роздільним способом збирать. Треба ж щоб підсохло та дозріло насіння. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Пора цвітіння синяка вже відходить.Ну, а тут ніхто ще й не обізвався. Що на ньому ніхто так і не стояв, форумчани? Чи він так нічого й не дав цьогоріч? Ну, на цей медонос таке не схоже. Він чемний щодо нектару, постачає його щороку. Це не липа. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Просматривая сайт http://24medok.ru/, а точнее статью на этом сайте о синяке обыкновенном, заинтересовался одной информацией, а именно, заинтриговала фраза:

«В настоящее время выведена однолетняя форма синяка. По внешнему виду он не отличается от двухлетнего. В первый год жизни дает высокий ветвистый стебель с большим количеством более крупных цветов, выделяющих много нектара, и семена. Этот синяк пока еще в небольшом количестве разводится некоторыми пчеловодами на коллекционных участках около пасек.»
Не мог бы кто-нибудь поделиться информацией о том, а кто вывел такую форму синяка, и где можно было бы приобрести именно его семена и на каких условиях? Обычно синяк двухлетнее растение, а вот кто-то якобы вывел однолетнюю форму его, что весьма заманчиво, ведь речь идет о значительной экономии времени при разведении такого вида одного из лучших медоносов. Может быть эта информация неправдива, хотя вряд ли. Хотелось бы об этом побольше узнать. ----------------------------------------------------------------------------- Знайшов також таку інформацію:
Рід Синяк включає аж 66 видів !!!!!!!! http://ru.wikipedia.org/wiki/Синяк_(растение)
Тому вважаю, що якби хтось хотів би розвести таку рослину, то спочатку цікаво було б розібратись, а який саме вид синяка він хотів би розвести. Воно то так, що любий вид синяка мабуть є добрим медоносом і в кожній місцевості мабуть росте якийсь свій аборигенний акліматизований вид, але просто цікаво, а які саме з видів синяка ростуть в Україні і конкретно у вашій місцевості? Чи задумувались ви над цим? Деякі з видів синяка є досить рідкими, по крайній мірі в деяких місцевостях. Ось, наприклад, деяка інформація з інтернета про одну таку різновидність синяка, як синяк російський (Синя?к ру?сский, или Синяк кра?сный, или Синяк пятни?стый, или (тривиальное) Румя?нка (лат. ?chium macul?tum):
Решением Луганского областного совета № 32/21 от 03.12.2009 г. вид входит в «Список регионально редких растений Луганской области»: https://ru.wikipedia.org/wiki/Список_регион...ганской_области (Список регионально редких растений Луганской области)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мог бы кто-нибудь поделиться информацией о том, а кто вывел такую форму синяка, и где можно было бы приобрести именно его семена и на каких условиях?

Анатолий Крутий, Торік під час відлиг , я підсівав вручну по травостою звичайний дворічний, придбаний у Єгошиних. Так деякі його особини вже зацвіли цьогоріч. Так що думаю, це ніяка не новина - однорічний. Буває всяко. Все залежить від погоди. А добрати такі рослини, що зацвітають за рік теж можна,- шляхом добору,- і це теж вірно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мог бы кто-нибудь поделиться информацией о том, а кто вывел такую форму синяка, и где можно было бы приобрести именно его семена и на каких условиях?

Анатолий Крутий, Торік під час відлиг , я підсівав вручну по травостою звичайний дворічний, придбаний у Єгошиних. Так деякі його особини вже зацвіли цьогоріч. Так що думаю, це ніяка не новина - однорічний. Буває всяко. Все залежить від погоди. А добрати такі рослини, що зацвітають за рік теж можна,- шляхом добору,- і це теж вірно.
А як схожість було по травостою? Сіяли у березні? Більш-менш зійшов? І ще питання - яка приблизно витрата насіння?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як схожість було по травостою? Сіяли у березні? Більш-менш зійшов? І ще питання - яка приблизно витрата насіння?

MaXUA123, Схожість не дуже мене радує. Але це не страшно, бо насіння зберігається не один рік, та й результат буде добре видно вже у наступному році. Витрата безконтрольна,- розсівав рукою довільно. Сіяв ще до Нового року і в березні теж по тих же місцях. Просто погода так змінюється. що ніяк і нічого не зпрогнозуєш. Сходи трав теж. Да, добавляйте до синяка буркун, - і медонос класний і мишей від насіння синяка відганяє,- не люблять вони його запаху.
А як схожість було по травостою? Сіяли у березні? Більш-менш зійшов? І ще питання - яка приблизно витрата насіння?
Обійшов свої володіння. Де травостою поменше або ж він понижче,- там синяку вчипилося побільше. Та у мене тут піщаний грунт, не дуже добрий для медоносів. Але весною буде все вже добре видно. Не виключено, що ще трішки невдовзі підсію синяка,- він же дворічний.Але за звичай, як тільки синяк укорінюється де-небуть, цвіте щороку - за моїми неоднорічними спостереженнями. Ну, а мед з нього - найкращий за всіма показниками і для зимівлі теж. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Але за звичай, як тільки синяк укорінюється де-небуть, цвіте щороку - за моїми неоднорічними спостереженнями. Ну, а мед з нього - найкращий за всіма показниками і для зимівлі теж. :IMHO1:
Придбав я його насіння в Академії в Рибному у професора Савіна разом з його книжкою по медоносах - по-перше,крім меду до 300кг пилку з Га,і,головне - фармацевтичні властивості:пустирник відпочиває в порівнянні з синяком - інфо для апітерапевтів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але за звичай, як тільки синяк укорінюється де-небуть, цвіте щороку - за моїми неоднорічними спостереженнями. Ну, а мед з нього - найкращий за всіма показниками і для зимівлі теж. :IMHO1:
Придбав я його насіння в Академії в Рибному у професора Савіна разом з його книжкою по медоносах - по-перше,крім меду до 300кг пилку з Га,і,головне - фармацевтичні властивості:пустирник відпочиває в порівнянні з синяком - інфо для апітерапевтів.
Гармаш Александре, це дійсно так і є. І всі його лікувальні властивості передаються у його запашні світлі меди, схожі за кольором на липовий мед. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Того року посіяв разом з фацелією десь з 40 соток, але цього року тільки кілька рослин видно :dntknw: Ось один кущик зацвів вже. ad4548800c32.jpg Цього року знову посіяв пів га, але взяв частину насіння - хотів перевірити на схожість. Частину намочив у воді і потім тримав в мокрому піску - 0. Частину поклав в морозилку на тиждень, потім також в мокрий пісок - схожість також -0 :dntknw: В когось є фото маленьких однорічних рослин чи сходів синяка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...