Перейти к содержанию

Філософія життя


kochut

Рекомендуемые сообщения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.07.2017 в 11:03, Алёнка сказал:

Цените свою независимость!

Ура ! Свобода наступила . Я никому ничего не должен ! ...... кроме самого себя ......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, vovchik v сказав:

Ура ! Свобода наступила . Я никому ничего не должен ! ...... кроме самого себя ......

І кому Ви самого себе винні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, vovchik v сказав:

Ура ! Свобода наступила . Я никому ничего не должен ! ...... кроме самого себя ......

images?q=tbn:ANd9GcTHbNlogzm9mH2uNbeFxsC

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, gardener сказал:

І кому Ви самого себе винні?

Себе .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
1 час назад, fin сказал:

а может Юкрейной правит параноик?

автор интеллектуал?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.01.2013 в 18:15, kochut сказал:

Ось спало на думку, що не вистачає такої теми у нас на форумі)))... Кожен з нас в душі трошки філософ - і багато хто має цікавий життєвий досвід.... Може хтось знає в чому сенс життя окремої людини і в чому сенс Буття взагалі...

У чому полягає зміст життя?

У чому зміст життя? Як я можу знайти ціль, досягнути її й отримати задоволення в житті? Чи маю я потенціал до здійснення чогось вагомого в житті? Люди ніколи не перестають роздумувати над тим, у чому ж полягає зміст життя. Через роки вони оглядаються назад і дивуються, чому їхні стосунки з іншими зруйнувалися і чому вони почувають себе такими спустошеними, навіть якщо й досягли всього того, що бажали. Одного баскетболіста, чиє ім’я викарбуване в баскетбольному Залі слави, запитали, яку пораду він би хотів почути, коли тільки починав грати. Він відповів: «Я би хотів, щоби хтось сказав мені – коли ти досягнеш вершини, то нічого там не знайдеш». На жаль, порожнеча багатьох життєвих цілей розкривається лише через багато років, які були потрачені на досягнення цих цілей.

У нашому суспільстві люди ставлять перед собою багато цілей, вважаючи, що в них вони знайдуть зміст свого життя. Деякі з них цілей включають діловий успіх, багатство, добрі стосунки, секс, розваги, благодійність і т.д. Проте більшість людей визнає, що навіть досягнувши своїх цілей у багатстві, стосунках та задоволеннях, глибоко всередині їхньої душі залишається вакуум – відчуття порожнечі, яку ніщо не може заповнити.

Автор біблійної книги Еклезіаста згадує це відчуття, коли каже: «Наймарніша марнота… наймарніша марнота, – марнота усе!» Ця людина мала незліченні багатства, велику мудрість, сотні жінок, палаци та сади, які були предметом заздрості оточуючих царств, найкращу їжу і вино, а також будь-які розваги. Вона досягала всього, що бажало її серце. А тепер з гіркотою вона підсумовує, що «життя під сонцем» безцільне! Чому ж існує така порожнеча? Тому що Бог створив нас для того, що виходить за межі «тут і зараз». Соломон сказав про Бога: «Він заклав вічність у людські серця…» Отже, у наших серцях ми відчуваємо, що це «тут і зараз» – ще не все.

У першій книзі Біблії – Буття – ми дізнаємося, що Бог створив людину за Своїм образом (Буття 1:26). Це означає, що ми більше схожі на Бога, ніж на будь-яку іншу форму життя. Ми також виясняємо, що:

а) Бог створив людину соціальною істотою (Буття 2:18-25);
б) Бог дав людині працю (Буття 2:15);
в) Бог спілкувався з людиною (Буття 3:8);
г) Він дав людині владу над землею (Буття 1:26).

Чим так важливі ці моменти? Бог створив нас таким чином, щоб ми самі могли отримувати задоволення від життя, проте всі ці аспекти людського життя (а особливо, стосунки з Богом) були пошкоджені гріхопадінням, і прокляттям землі в результаті (Буття 3).

В Об’явленні – останній книзі Біблії – Бог відкриває, що після багатьох подій кінця світу Він знищить теперішню землю та небо і створить нову бездоганну землю та нове небо. Водночас, Він відновить утрачені стосунки з викупленим людством. Деяких людей буде визнано недостойними цього і вони будуть вкинуті у вогняне озеро (Об’явлення 20:11-15). З прокляттям гріха буде покінчено: більше не буде ні гріха, ні суму, ні болю, ні хвороб, ні смерті (Об’явлення 21:4). А віруючі успадкують усе; Бог буде перебувати з ними, а вони будуть Його дітьми (Об’явлення 21:7). Таким чином, ми повернемося до вихідної точки: Бог створив нас для стосунків із Ним; людина згрішила, розірвавши цей зв’язок, але Бог відновлює стосунки з тими, кого визнав гідними. Безглуздо прожити життя, досягаючи «все і вся», щоб лише померти у вічному відокремленні від Бога! Більше того, Бог зробив можливим для нас не лише блаженство у вічності (Луки 23:43), але й це життя задовольняючим і змістовним. То як отримати це вічне блаженство і «рай на землі»?

ЗМІСТ ЖИТТЯ ВІДНОВЛЕНО ЧЕРЕЗ ІСУСА ХРИСТА

Як згадувалося вище, справжній зміст життя, як тепер, так і у вічності, досягається відновленням стосунків з Богом, що були втрачені під час гріхопадіння Адама та Єви. Сьогодні ці стосунки з Богом можливі лише через Його Сина, Ісуса Христа (Дії 4:12; Івана 14:6; 1:12). Вічне життя дається людині, коли вона кається у своїх гріхах (тобто, не хоче продовжувати грішити, а бажає, щоб Христос змінив її та відродив) і починає покладатися на Ісуса Христа як Спасителя (див. статтю «Що таке План Спасіння?» для подальшої інформації з цього надзвичайно важливого питання).

Слід зазначити, що справжній зміст життя полягає не тільки в прийнятті Ісуса як Спасителя, але й у слідуванні за Христом, пізнаючи Його, проводячи час із Ним у Його Слові – Біблії, спілкуючись із Ним у молитві і дотримуючись Його заповідей.

Можливо, ви кажете собі: «Це не здається мені дуже вражаючим і задовольняючим!», але будь-ласка, прочитайте трохи далі. Ісус говорив так: «Прийдіть до Мене всі втомлені та обтяжені, – і Я заспокою вас! Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірний серцем, – і знайдете спокій своїм душам. Бо Моє ярмо любе і Мій тягар легкий» (Матвія 11:28-30). «…Я ж прийшов, щоб ви мали життя і щоб над міру мали» (Івана 10:10). «Коли хто хоче йти за Мною, хай зречеться самого себе, візьме свій хрест і йде за Мною. Бо коли хто хоче спасти свою душу, той погубить її, а хто погубить свою душу заради Мене, той знайде її» (Матвія 16:24-25). «Хай Господь буде розкіш твоя, – і Він здійснить тобі твого серця бажання!» (Псалом 37:4).

Усі ці тексти говорять про те, що ми маємо вибір. Ми можемо продовжувати спроби самостійно керувати своїм життям (із результатом у порожньому житті), або ж ми можемо вибрати щире слідування за Богом і Його волею щодо нашого життя (що приведе до повноцінного життя, виконання бажань вашого серця й отримання задоволення). Це можливо тому, що наш Творець любить нас і бажає нам найкращого життя (не обов’язково – найлегшого, але такого, що принесе найбільше задоволення).

На завершення дозвольте поділитися аналогією, запозиченою в одного знайомого пастора. Якщо ви – спортивний уболівальник і хочете потрапити на професійну гру, то завжди зможете за кілька доларів дістати віддалене місце на верхніх рядах стадіону. Але якщо ви пожертвуєте на своє захоплення кілька сотень доларів, то отримаєте місце, де зможете близько й безпосередньо спостерігати за розвитком подій. Щось подібне і в християнському житті. «Недільні християни» заплатили небагато. А безпосередньо спостерігати за Божою роботою можуть лише щирі послідовники Христа, які дійсно припинили погоню за власними бажаннями, щоб слідувати Божим намірам у своєму житті. Вони заплатили набагато більше – повністю віддалися Христу і Його волі; вони і мають повноцінне життя!

Чи заплатили ви належну ціну? А чи бажаєте це зробити? Якщо так, тоді вам більше не доведеться знову шукати зміст чи ціль у своєму житті.

http://www.gotquestions.org/Ukrainian/index.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, доктор сказал:

автор интеллектуал?

:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Вызов миру

Народ, проснись! Ты спишь средь дня!
Скажи, в чем смысл бытия?
Не уж лишь в том, чтоб умереть,
От жизни лучшее иметь?

Не будь подобный массе серой,
Ты развернись — возьми все верой.
Для Бога ты открыть во всем,
Глубокой ночью, светлым днем.

Не уж ты грех не ощущаешь?
От Бога ли его скрываешь?
Растленье плоти лишь вокруг,
Спеши скорей лечить недуг.

Среди грехов, среди разврата,
Ты побежден, во власти злата?
И круг друзей тебя манит,
Карьеру быструю сулит?

Не в этом смысл. Я здесь бывал.
И все мирское ощущал.
Поверь, что это все пройдет,
И мир сполна свое возьмет!

Тебя манит мечта мирская?
Настанет время, и, страдая,
В ненастный день одно поймешь,
Что все мирское — грязный грош.

Ты странник здесь, мой друг, поверь,
Когда-то Бог закроет дверь,
И в мир иной ты перейдешь,
И пред судилище придешь.

Что скажешь там Творцу в ответ?
В грехе прожил десятки лет!
Тогда себя осудишь сам:
Твой обвинитель — стыд и срам.

Возможно, ты себя узнал,
Как быстро строки прочитал,
И скорбной мукой весь объят.
Не уж поник твой милый взгляд?

Спешу сказать, что выход есть!
Забудь обман, отбросив лесть,
Паденье Богу расскажи,
Пороки сердца покажи.

И после ты — вовек прощен,
Для новой жизни воскрешен.
«Храни же святость каждый час», —
Велит тебе Господний глас.

Запомни, ты предупрежден!
Хоть может резким был мой тон,
Но все же выбор за тобой;
Прими Христа — и будь живой.

22.11.2003

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Надпис на могильній плиті - "Тепер я знаю те, чого не знаєте Ви..."

3da1dfc4631a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.07.2017 в 11:03, Алёнка сказав:

20 вещей, которые вы никому не должны

Альонка, це з серії чорний гумор -  кодекс пофігіста? Якщо цього дотримуватись, то станеш також нікому не потрібний, точніше, зайвим, а людина це соціальна істота, це проти її природи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, nibond сказал:

Альонка, це з серії чорний гумор -  кодекс пофігіста? Якщо цього дотримуватись, то станеш також нікому не потрібний, точніше, зайвим, а людина це соціальна істота, це проти її природи.

Пристально перечитала ещё раз все пункты, выбрала парочку тех, с чем могла бы не согласиться на первый взгляд, но на второй взгляд всё-таки согласилась. Ну разве что последний пункт грубовато звучит (20. Вы не обязаны никому ничего. Вы не обязаны следовать против своих инстинктов. Вы должны делать только то, что заставляет вас чувствовать себя хорошо.), но в конце концов если вы сами о себе не позаботитесь, то этого никто для вас не сделает :IMHO1:

А с чем именно вы не согласны? Не в общем, а по пунктам. Вы считаете, что нужно всем доказывать свои взгляды, объяснять свои поступки, отвешивать ложные комплименты, оправдываться за свои мысли? Здесь же не идёт речь о том, что мы не обязаны кормить и одевать своих детей, заботиться о родных, выполнять свою работу на совесть и т.п.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Алёнка сказав:

А с чем именно вы не согласны?

 Ну, наприклад, п.3, 4, 20 виглядають як блюзнірство.

От ти задала мені це питання і вже порушила одразу пункти 1, 5, 8. Якби всі дотримувались таких поглядів, то  такого явища як соцмережі, форуми не існувало б апріорі, вони б нікому не були потрібні. Зникло б мистецтво, бо не знайшлося б людини, яка б мала бажання ділитись своїми думками і почуттями з іншими. Ймовірно і релігія стала б не потрібною.
Здається мені, що це не філософія для наслідування, а рекомендації психолога для людей з розладами психіки..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, nibond сказал:

 Ну, наприклад, п.3 і 4 виглядають як блюзнірство.

От ти задала мені це питання і вже порушила одразу пункти 1, 5, 8. Якби всі дотримувались таких поглядів, то  такого явища як соцмережі, форуми не існувало б апріорі, вони б нікому не були потрібні. Зникло б мистецтво, бо не знайшлося б людини, яка б мала бажання ділитись своїми думками і почуттями з іншими. Ймовірно і релігія стала б не потрібною.
Здається мені, що це не філософія для наслідування, а рекомендації психолога для людей з розладами психіки..

Так в том-то и дело, что вы не обязаны отвечать, если не хотите. Если какая-то тема неприятна для обсуждения, то вы имеете право просто сказать "нет" (пункт № 2). И чем я нарушила? Там же не говорится, что эти вопросы не имеют права задавать, а говорится о вашем праве не обсуждать их.

В пункте № 5 речь идёт о доказывании и переубеждении, при этом никто не говорит о том, что нельзя узнать у человека его точку зрения, даже не комментируя, а так, для информации. (Я, кажется, этот пункт не нарушала, я задала вопросы и молча слушала, спора не было.)

Это понятно, что если ставить все эти вопросы в общем, то люди вообще должны перестать общаться не только в Интернете, но и лично. Но вы как-то смотрите всё время в общем: общие фразы, действия, лозунги. А эта статья предполагает право в конкретных ситуациях поступать так, как считаешь нужным, а не что-то кому-то доказывать и оправдываться.

Пункт № 3. Я обязана отчитываться перед родителями и друзьями за свои отношения? :dntknw: Если они не вредят им и их не касаются, то с чего вдруг?

Пункт № 4 говорит о том, что делать счастливыми люди должны друг друга, а не так, что один что-то делает, а другой в это время занимается собой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.10.2017 в 15:04, Бджолопотам сказав:

5b4da30983d0.jpg

І кому воно таке потрібне?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Алёнка сказав:

Так в том-то и дело, что вы не обязаны отвечать, если не хотите.

Але ж ти бажаєш цього. Як мені бути? Якщо відповім, порушу п.5, а не відповім - неповага до співбесідника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, nibond сказал:

Але ж ти бажаєш цього. Як мені бути? Якщо відповім, порушу п.5, а не відповім - неповага до співбесідника.

Ну почему же сразу неуважение? Можно тактично сказать: "Я не хочу общаться на эту тему." Где неуважение? Поменяли тему и всё нормально. Почему надо ставить желания другого выше собственных? Это нормально заставлять человека делать то, что он не желает?

То же касается и:

12. Вы не обязаны делиться с кем-либо информацией о своей жизни, которая заставляет вас чувствовать себя неловко.

Представьте, из вас такую информацию начали б вытягивать. Вы бы тоже считали себя обязанным отвечать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Алёнка сказав:

Почему надо ставить желания другого выше собственных? Это нормально заставлять человека делать то, что он не желает?

Нормально, саме так всі виховували і виховують своїх дітей, встановлюють рамки - це можна, це ні. Бо власні бажання не можуть бути абсолютними, це завжди можливість дозволеного законами юридичними, економічними, моральними, етичними, релігійними. Подумайте, чому зараз так багато розлучень?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, nibond сказал:

Подумайте, чому зараз так багато розлучень?

Я думаю потому, что сейчас люди сами не знают, чего хотят. Слишком много информации, самых разнообразных указаний, как надо жить и куда стремиться. И молодежь теряется во всём этом изобилии и не может определиться.

И ещё смотря на окружающих, начинают слишком много думать, анализировать. И в итоге остаются ни с чем.

Только что, nibond сказал:

Нормально, саме так всі виховували і виховують своїх дітей

:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...