Перейти к содержанию

Відновимо пам'ятник П. Прокоповичу!


didvasil

Рекомендуемые сообщения

,но за державу...

А за пчеловодов...
Но, может, под новые цели нужно подкопить ещё денег?

В туалете поставить интернет с выходом прямо на точок :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В туалете поставить интернет с выходом прямо на точок

Я в шоке! Видать и впрямь солнышко у Вас там в Крыму хорошо греет?!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В туалете поставить интернет с выходом прямо на точок :umora:
насчет туалета - не знаю - а вай-фай на территории ННЦ точно не помешает
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Створення постійно діючої виставки, присвяченої П.І. Прокоповичу - детальніше можна про цей захід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В туалете поставить интернет с выходом прямо на точок

Я в шоке! Видать и впрямь солнышко у Вас там в Крыму хорошо греет?!
Я давно в шоке :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята, давайте по теме.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...В туалете поставить интернет с выходом прямо на точок :umora:
И все это в теме про память Великого Земляка нашего....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в шоке! Видать и впрямь солнышко у Вас там в Крыму хорошо греет?!

Конечно греет :ole_ole: А что делать, остается только прикалываться, читая такие сообщения. о роликах, туалетах, банках и т.д. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в шоке! Видать и впрямь солнышко у Вас там в Крыму хорошо греет?!

Конечно греет :ole_ole: А что делать, остается только прикалываться, читая такие сообщения. о роликах, туалетах, банках и т.д. :dntknw:
Ну так предлагайте варианты.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пам"ятник відновлено!Папі Валері це було відомо,коли він ішов сюди поплакати в жилетку :ak: Закрити б тему або сформулювати фінпитання іншим чином :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

звертаюсь до всіх благодійників з проханням надати пропозиції щодо їх подальшого використання.

Поставте пам"ятник Вітвицькому, Шимановському і т.д. Можна було зняти фільм про реальне українське бджільництво й показати його на апімодії (апіславії) Можна профінансувати приїзд якого небудь корифея закордонного бджільництва (матководства) й виступ його з лекціями на Крузі. Можна поїздити по великим пасікам України (200+) і зняти про них фільм ( й заодно поїздити по фірмах- найбільших експортерам меду і теж зняти фільм про їх роботу). Одним словом- вкласти гроші в інформацію і освіту для пасічників. До числа благодійників не входжу :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

hena 1.9.2013
krim_pchel 1.9.2013 Один из точковцев, прочитав, в другой теме гимн, наверное в состоянии эйфории, с упоением написал, что вот и Дид Васыль памятник себе воздвиг нерукотворный.А может и надо поставить ему в натуре памятник и не надо ломать голову как распорядиться деньгами? А что? Например в той же Барышевке.
Это Вы обо мне,горемычном?И где,любезній мой,увидели эйфорию?ПисАл с ехидцей,чтобы сравнить поэтические таланты и значимость,но увы--изощренный ум владельца более 300 колодок занят другим или может быть даже десятым
ПРО ГІМН ПАСІЧНИКІВ УКРАЇНИ На другому зїзді пасічників України було оголошено про конкурс на створення Гімну пасічників України. Конкурс так і не організували (не відбувся), але хороша задумка пасічної Громади України в голову мені, учасникові зїзду, запала. Я не поет, тому думки про участь в конкурсі не було… Якось літнього погожого вечора після успішного трудового суботнього дня в мене на пасіці зібрались пасічники, «творили чарку», співали… Краще всіх вдалася на прощання пісня «Тай наливайте повнії чари… Щоб краще в світі жилося!». Провів гостей, а пісня в голові все звучала… Але слова чомусь вже були інші. Наші слова – пасічників. З тим і заснув. А в неділю зранку слова занотував і зверху написав «Пісня бджолярів». А про мелодію і мови не могло бути – мелодія тільки та, народної пісні… Я ж не композитор. Ось вона «Пісня бджолярів»: На мелодію “Та й наливайте повнії чари...” Співати піднесено, урочисто ! Хлопці до рою, станем горою Всі за добробут народу Росяним ранком, теплим світанком (2 рази) Разом з святою бджолою! Дружно у поле - бджолине море Медом там повняться квіти. Бджоли – то воля, то наша доля (2 рази) З нею Природи ми діти! Сядем до столу в дружнєє коло Як зірка вечірня засяє Мед нехай ллється, жайворон в’ється (2 рази) І пісня наша лунає!!! Медом і хлібом, з синами і з дідом Ми відбудуєм країну Разом з бджолою всім нашим роєм (2 рази) Славимо ми Україну!!! Пройшло десь пів року. Періодично я наспівував пісню під хороший настрій і потихеньку звик до неї, як до рідної.. А в лютому 2004 мій товариш Любомир Федорищак (вічна йому пам'ять) запросив мене на зустріч з пасічниками до м. Дрогобич. Офіційна частина вдалася, настрій був хороший, душа співала і я перед п. Любомиром прохопився всього одним куплетом. А далі було так…В програмі зустрічі була дружня вечеря. Перед нею на настійливу пропозицію п. Любомира я по-памяті написав текст, він його розмножив на ксероксі і під час вечері запропонував заспівати. В товаристві був професійний керівник хору (п. Зіновій) і декілька хористів. Мелодія була всім знайома і «пішла» з першого разу. А потім було ще два чи три рази… Сподобалося всім! А я відчув себе Автором. «Пісня» вперше була опублікована в ж. «Пасіка» № 5 , 2004 р. стор. 3. Пізніше «Пісня» була опублікована у всіх пасічних часописах України і були допущені помилки в тексті, в т.ч і при написанні музики. Прошу приведений вище текст офіційно вважати авторським текстом. Були настійливі прохання пісню записати на плівку чи диск, але дозрів я лише після того, як на ярмарку «Під парканом» інст.. Бджільництва почув чоловічий хор з педагогічного коледжу м. Богуслава. Ну дуже вже гарно хлопці співали. Десь аж через рік, перед наступним традиційним ярмарком, я зателефонував давньому своєму товаришеві Яцевському Анатолію Арсентійовичу (земля йому пухом) – пасічникові і голові Богуславської райдержадміністрації. Він за тиждень домовився з «співаками», передав мені касету і вона прозвучала через динаміки над ярмарком уже для всіх бджолярів. Як кажуть вийшла в люди! До девятин на «Пасіці Діда Василя» у жовтні я її розтиражував на магнітофонних касетах і «Пісня бджолярів» розійшлася по всій Україні. Одну з касет я подарував знаному на весь Радянський Союз пасічникові Махині і.М (вічна йому память) Десь через пару тижнів він зателефонував мені, подякував за подарунок, а далі сказав: «-Я до трьох разів на день слухаю нашу пісню. Слухаю і плачу особливо там де «Бджоли - то воля, то наша доля!» І я зрозумів, що це вже не лише моя пісня. В 2006 р. на першому ж після «девятин» зібранні пасічників Оболоньської спілки пасічників м. Києва під кінець зібрання я попросив слова, щоб привітати піснею шанованого мною Микиту Яковича з 90-річчям (воно пройшло без мене під час проведення «девятин»). Я включив магнітофон і з першими словами пісні всі встали. А в залі ж було біля сотні чоловік, в т. ч. більше десятка Почесних пасічників України. І це вже була не пісня… На установчому зїзді Братства бджолярів України в травні 2005 р. пісня прозвучала вже як «Гімн Братства бджолярів України» Як Гімн пісня виконувалась при урочистому відкритті конкурсів медоварів, зібрань пасічників, в т. ч. Бджолярського Кругу. Галицькі пасічники навіть напечатали його в членських квитках…А Волинських пасічників «Пісня» надихнула на написання чудового «Гімну Волинських бджолярів». Цим Гімном відкривали «Круг-10! А восени 2009, напередодні Бджолярського Кругу я одержав листа з м. Чернівці від Почесного пасічника України Василя Гребенюка з повідомленням про те, що він організував написання музики «Гімну пасічників України» на мої слова І. Дердою, Заслуженим артистом України. Лист його опублікований в часописах і переповідати його не буду. 82-річний ветеран розіслав його не лише в пасічні часописи, але і офіційним особам з пропозицією визнати його як «Гімн» офіційно. Бджолярському Кругу 2009 в кількості за 600 чол. Гімн у виконанні Івана Дерди сподобався. На урочистостях присвячених ювілею П.І.Прокоповича 11 липня 2010 р. на могилі славетного Пасічника всі співали наш Гімн! А найбільшою для мого творіння шаною було, коли під час святкування бджолиної девятини в цьому році перед вечерею всі встали і заспівали «Пісню бджолярів». І разом з усіма співали моя 16-річна внучка Оля і 20-річний племінник Пилип. Треба було бачити, як вони співали – з блиском в очах і гордо піднятою головою. Так співають тільки Гімни. А що вже в дідовій душі в цей час творилося… словами не передати! Наскільки мені відомо на сьогодні лише в пасічників України є свій Гімн. І якщо він прозвучить під час проведення конгресу «Апімондія 2013» ми всі заперечувати не будемо… * Для чого я все це написав спитаєте? А щоб знали, скільки славних людей, в т.ч. і тих, що вже пішли у Вічність, причетні до створення Гімну. А я, пасічник з урочища Бірки, лише автор слів. Сьогодні Гімн пасічників України ьзвучить вже і за рубежами України, але враховуючи відношення "сімї" до автора слів Гімна і до його аторитетного в бджільництві України оточення можна прогнозувати що цього на Конгресі в Києві не станеться... СУМНО...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

В этом году, исполняется 200 лет изобретения нашим земляком - "...в январе 1814 года ПРОКОПОВИЧ первым в мире изобрел и изготовил рамочный (как он называл - втулочный) улей и разделительную решетку..." " Я проник в тайны рода пчелиного далее всех моих предшественников; написал о пчелах и пчеловодстве методическое сочинение,совершенно отличное от всех прежних своим существом,и придумал нового сложения улей,наилучше приспособленный к нашему климату и обиходу по моему образу с пчелами..." "... Улей Прокоповича сколачивался из толстых досок и имел не круглое,а квадратное поперечное сечение 30 х 30 см,высота улья была 98 см.Улей был разделен поперек на три отделения (иногда на четыре), и каждое имело летковое отверстие.В задней стенке были дверки,но не на петлях,а в виде втулок.Отсюда второе название улья-втулочный.Магазином в улье служило верхнее отделение,отгороженное доской с отверстиями,через которые могли проходить пчелы,а матка не могла..." Метод ухода за пчелами, (описан А.И.Покорским-Жоравко) разработанный Прокоповичем применительно к своему улью - "....Пчел в этот улей сажают сверху; когда они наработают две трети улья (если улей разделен на три части),верх сотов отрежут и на концы сотов наложат глухую доску;так пчелы и зимуют,имея под собой пустую часть улья,отделенную доской.Но зимуют они здесь уже как в естественном дупле,на новейших постройках. Когда пчелы на другой год доведут свои постройки до пяты ульев,глухая доска,закрывающая концы сотов вверху,срывается: мед опять подрезывают сверху и улей потом переворачивают,то есть ставят пятой кверху,а головой книзу. На будущее лето пчелы станут опять строить свои соты вниз и опять будет,в свою очередь,и сбор и переворот,как прежде сверху: все старейшие соты будут отрезываться,а новейшие оставляться пчелам". "Из этих описаний видно,что гнездо в улье Прокоповича было неразборное: соты гнезда наващивались и строились пчелами на перегородке,отделяющей одно отделение гнезда от другого,но пчелы могли переходить через перегородку в любое отделение гнезда.Мед в рамках из магазинного отделения отбирали,а соты гнезда периодически подрезались и улей переворачивали.Такой метод пчеловодства обеспечивал зимовку на "новейших постройках" и на обильных запасах корма..." П.И.ПРОКОПОВИЧ " Избранные статьи по пчеловодству"... Ознакомление с трудами и ульем Прокоповича вдохновили меня заниматься Альпийцем 108 (почти прототипом его улья...только многократно рассеченным), который без больших физических нагрузок, позволяет обслуживать пчелосемьи пасеки. Я ему очень благодарен за его труды... Слава П.И. ПРОКОПОВИЧУ и Вечная память!!!.......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Ознакомление с трудами и ульем Прокоповича вдохновили меня заниматься Альпийцем 108

Это и опыт Хомича (пчелхома) и меня убедили начать переход с разных систем, в т.ч. альпийской, на Систему Хомича - именно так мы, сторонники 300х300х108, назвали усовершенствованную альпийскую систему. Отличий очень много, потому и дали новое название. На ОПФ есть одноименная тема, там же и фотки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В этом году, исполняется 200 лет изобретения нашим земляком - "...в январе 1814 года ПРОКОПОВИЧ первым в мире изобрел и изготовил рамочный (как он называл - втулочный) улей и разделительную решетку..."

pchelhom, Вже виповнилося! І те, що ми про це ще не зовсім забули і є найбільша дяка цій всесвітньо відомій людині. А щодо накопичених грошей, - я б запропонував би гарно оформити Обійсця Пасічника в Музеї під відкритим небом у с. Пироговому, - неподалік інституту бджільництва. Думаю, адмін музею радо це сприйняла б. Там же можна спорудити і пам'ятник та відкрити той же персональний музей П.Прокоповичу та й пасіку заселити живими бджолами... Адже на ярмарку в травні тут буває маса пасічників з усієї України, які з цікавістю там побували б. Тоді ж, на ярмарку, можна було б і продовжити збирання коштів. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Дякую всім, хто з повагою поставився до пам’яті Великого Пасічника і надав свої пропозиції.

***

Хочу проїнформувати "Точок" про конкретні діла, які вже зроблені "Фондом ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА" на сьогодні.

ПРО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ П.І. ПРОКОПОВИЧА

В зв’язку з обставинами, про які сказано в повідомленні "Про використання благодійних коштів» на http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=142, зроблено наступне : 1. В січні 20014 року «Фондом ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» було прийнято остаточне рішення про використання благодійних коштів на створення пам’ятника, присвяченого 200-річчю вулика П.І. ПРОКОПОВИЧА. 2. В ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» 21.01.14 р. відбулася Учена рада, на якій я представив попередній проект пам’ятника. Після обговорення було прийнято рішення про схвалення проекту і встановлення пам’ятника на території ННЦ . З цього приводу директором ННЦ ГАЛАТЮКОМ О.Є і мною 29.01.14 р. був підписаний відповідний Договір. 3. Відкриття пам’ятника заплановане на 16.05.14 р, коли в Інституті буде проводитися Міжнародна наукова конференція, присвячена 25-річчю створення Інституту і 200-річчю вулика П.І. ПРОКОПОВИЧА. 4. Визначена фірма, яка буде виконувати роботи по виготовленню і встановленню пам’ятника, а 24.02.14 р. затверджені проект і кошторис та перерахована перша авансова сума і розпочата робота по реалізації проекту. 5. На сьогодні на рахунку «Фонду» акумульовано (з урахуванням банківських процентів і попередніх витрат) благодійні кошти в сумі 30 210 грн . Вартість реалізації проекту по кошторису становить 38 700 грн . Тобто, дефіцит коштів на сьогодні складає 8 490 грн , які нам потрібно ще знайти до закінчення робіт, запланованих на 1.05.14 р. Звертаюсь до небайдужих бджолярів і підприємців з проханням про допомогу в благому ділі. Реквізити на сайті http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...e=1&nums=40 Виконавчий директор «Фонду» Валерій КОРЖ 25.02.14 р.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Відкриття пам’ятника «200 років вулику П.І. ПРОКОПОВИЧА»

Інформую благодійників і пасічну громаду про те, що у відповідності до наших планів 16.05.14 р. на території Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» (м. Київ) відбулося урочисте відкриття пам’ятника «200 років вулику П.І. ПРОКОПОВИЧА». http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=158 В торжествах прийняли участь представники пасічної громади України, «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА», ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА», Міністерства агропромислової політики, представники засобів масової інформації та ін. На торжествах виконавчий директор «Фонду» В.М. КОРЖ передав директору «Інституту бджільництва» О.Є. ГАЛАТЮКУ «Реєстр» на пам’ятник, в якому поіменно вказано всіх благодійників, які зробили свої внески на цей пам’ятник. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=158 Цим актом було символічно передано пам’ятник «200 років вулику П.І. ПРОКОПОВИЧА» від пасічної громади України на довічне зберігання і утримання «Інституту бджільництва ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА». В ході цієї акції було також започатковано традицію покладання руки на гранітний вулик, що має символізувати отримання благословення з глибини століть на наші добрі думки і справи та свідчити про єдність всієї нашої пасічної спільноти. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=158 То ж колись хтось із вас прийде до цього пам’ятника уклонитися нашому великому земляку і пасічному Генію, то не забудьте підтримати цю гарну традицію. І наостанок повідомляю, що «Фонд ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» виконав всі плани стосовно використання благодійних коштів в розмірі 39 010 грн і оголошує цей проект остаточно закритим. Щиро дякую всім благодійникам, хто за покликом своєї душі долучився до цієї благої справи, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=108 . Виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» Валерій КОРЖ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро дякую всім благодійникам, хто за покликом своєї душі долучився до цієї благої справи, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=108 . Виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» Валерій КОРЖ
Чи опубліковано список благодійників, які здавали внески на відновлення памятника Прокоповичу?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро дякую всім благодійникам, хто за покликом своєї душі долучився до цієї благої справи, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=108 . Виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» Валерій КОРЖ
Чи опубліковано список благодійників, які здавали внески на відновлення памятника Прокоповичу?
Шановний, пройдіть по наданому мною посиланню (якщо не важко). Дякую!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро дякую всім благодійникам, хто за покликом своєї душі долучився до цієї благої справи, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=108 . Виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» Валерій КОРЖ
Чи опубліковано список благодійників, які здавали внески на відновлення памятника Прокоповичу?
Шановний, пройдіть по наданому мною посиланню (якщо не важко). Дякую!
я дивився сайт по Вашому посиланню (до того як Ви мене на вила...) і саме тому виникло це принципове питання. Там зазначено :Заключний список благодійників,які зробили внески на спорудження памятника "200 років вулику П.І. ПРОКОПОВИЧА". Для ясності питання прошу і перепрошую та наголошую і підкреслюю про те, що я запитую про відновлення, а Ви, шановний, мені про 200 років вулику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро дякую всім благодійникам, хто за покликом своєї душі долучився до цієї благої справи, див. http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=catal...=1&nums=108 . Виконавчий директор «Фонду ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА» Валерій КОРЖ
Чи опубліковано список благодійників, які здавали внески на відновлення памятника Прокоповичу?
Шановний, пройдіть по наданому мною посиланню (якщо не важко). Дякую!
я дивився сайт по Вашому посиланню (до того як Ви мене на вила...) і саме тому виникло це принципове питання. Там зазначено :Заключний список благодійників,які зробили внески на спорудження памятника "200 років вулику П.І. ПРОКОПОВИЧА". Для ясності питання прошу і перепрошую та наголошую і підкреслюю про те, що я запитую про відновлення, а Ви, шановний, мені про 200 років вулику.
Не менш шановний, почитайте уважно пост #94. Дякую!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Нацбанк присвятив монету Петру Прокоповичу. http://expres.ua/news/2015/07/09/142815-na...momu-bdzholyaru

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...
В 7/9/2015в21:55, aleksanderche сказал:

Нацбанк присвятив монету Петру Прокоповичу. http://expres.ua/news/2015/07/09/142815-na...momu-bdzholyaru

2 гривні   Петро Прокопович з колекції "Видатні особистості України"

2016-02-21 21-51-11 - IMG_20160221_215111.jpg

2016-02-21 21-50-52 - IMG_20160221_215052.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Відновимо пам'ятник П. Прокоповичу!
  • Sanich unpinned this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...