Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

В ті часи з медом були ті пасічники Які володіли методами боротьби з кліщем.Не буду робити таємницю,але в мене також були сезони коли в зиму йшло 10 сімей ,а виходило 2.І так продовжувалось до 1995 року, коли появився біпін
Дуже цікаво. Невже методи були засекречені, і жодний журнал не писав про це? А щавлева чи ще якась кислота хіба не використовувалась?
Арій не можна порівняти ефективність біпіну і кислот.І сам метод обробки,і токсичність препаратів.Хто обробляв мурашинню кислотю той знає.А токсичність щавлевої кислоти на печінку загальновідома-визиває цироз печінки.В ті часи єдиний ефективний метод був-це термокамера.Але із-за трудоємкості цього методу і неохідності спеціального обладнання його застосовували одиниці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...А токсичність щавлевої кислоти на печінку загальновідома-визиває цироз печінки...
Та мало вирогідно.Щавлева кислота не має комулятивної дії та й концетрація робочого розчину(2%) маловірно,що може визвати цероз печінки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...А токсичність щавлевої кислоти на печінку загальновідома-визиває цироз печінки...
Та мало вирогідно.Щавлева кислота не має комулятивної дії та й концетрація робочого розчину(2%) маловірно,що може визвати цероз печінки.
х для карбоновых кислот. Щавелевую кислоту и соли щавелевой кислоты применяют в текстильной, кожевенной промышленности в качестве протравы. Также щавелевая кислота используется в качестве компонента анодных ванн. Следует отметить, что щавелевая кислота и её соли весьма токсичны Борода-1 вам этого мало?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята Вы читали как тема называется :blink: или прописать только бы :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий день! Розкажу свою коротеньку історію... Почав займатися джолами не скажу що випадково, але скоріше за все це було випадково. Ініціатором придбання вулика і бджіл була баба, мовляв треба щоб був свіц мед "до чаю"... В березні 2011р. купляю 2 Даданівських лежаки на 20 рамок з магазинами, крашу їх, навощую рамки і т. д. Знайшов чоловіка який погодився в травні продати 2 рої, чесно кажучи коли їздив до нього по них, то думав що він допоможе їх поселити, але він розказав "план дій" і сказав щоб сам поселяв. Преша зима пройшла вдало, бджоли вилетіли живі і здорові з мінімальними втратами у вигляді підмору. Але сталося так що на "медом до чаю" все не обійшлося, полосаті настільки зацікавили, що захотілося чогось більшого, попробував ловити рої, одного навіть зловив (в нашій місцевості їх літає мало)... Перші "експеременти", перші так би мовити втрати (над основними сім"ями досліди не проводив :) )... На даний момент виготовляю вулики, ну і чекаю весни ;) , Всім удачі)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але сталося так що на "медом до чаю" все не обійшлося, полосаті настільки зацікавили, що захотілося чогось більшого

Це добре, значить бджіл вже не кинете. Ще одного "засмоктало"!!! ;):ole_ole::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але сталося так що на "медом до чаю" все не обійшлося, полосаті настільки зацікавили, що захотілося чогось більшого

Це добре, значить бджіл вже не кинете. Ще одного "засмоктало"!!! ;):ole_ole::wave:
Конкурентів більшає - де хто зараз подумав. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але сталося так що на "медом до чаю" все не обійшлося, полосаті настільки зацікавили, що захотілося чогось більшого

Це добре, значить бджіл вже не кинете. Ще одного "засмоктало"!!! ;):ole_ole::wave:
Конкурентів більшає - де хто зараз подумав. :umora:
И это был Бомбус :umora: ...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конкурентів більшає - де хто зараз подумав. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

попробував ловити рої, одного навіть зловив (в нашій місцевості їх літає мало)...
я теж рої не бачив але два зловив.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

попробував ловити рої, одного навіть зловив (в нашій місцевості їх літає мало)...
я теж рої не бачив але два зловив.
Интересно, а :ole_ole: есть ли в самых наших медоносных и пчеловодных областях хотя бы кружки пчеловодства для детей или сразу техникамы и институты?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у меня всё началось как бы само по себе. До того времени от пчёл шарахался как чёрт от ладана, но судьба и жажда постоянного заработка меня загнала в этот дивный край где я сейчас и обитаю. Мой тесть пасекой занимается лет двадцать и обитает километров так за30, у него 20 семей . Но вот как то раз он приехал к нам на фазенду и обсмотрев местность вокруг он сказал « ТАК ЗДЕСЬ РАЙ ДЛЯ ПЧЕЛ!». Вот тут у меня и мелькнула мысль, а я чем хуже. Через некоторое время как почётному зятю были вручены два лежака на 18 рамок, в которых он 20 лет назад начал свою пасеку. Ульи я сразу отремонтировал и покрасил. И вот мы с сыном начали искать подходящее место во дворе. После недельного таскания пустого улья по двору мы, наконец то выбрали место для будущей пасеки. И вот долгожданный день 12. 06.2011 года когда тесть опять нагрянул с визитом и привез в подарок отводок на 6 рамок +2с кормом. Вот только тогда я перестал до смерти боятся полосатиков. В тот год ближе к концу июля он мне еще наградил тремя отводками. С первой семьи на подсолнухе еще и ведро мёда получил. Ошибки конечно были и в первый год и на весну второго ( как не удивительно но все семьи у меня тогда перезимовали). По своему опыту могу сказать, что самое главное в этом деле для новичка, что бы рядом был более опытный наставник, который в любой момент может приехать на помощь и помоч исправить ошибку. В этом году у меня их аж двое СПАСИБО ОГРОМНОЕ: TIGREK и ДЯДЕ САШЕ!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Да. вам повезло с наставниками. Я давно хочу заняться этим делом, не ради денег, а для здоровья. Но пока не хватает времени. Но все равно я этим займусь. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да. вам повезло с наставниками. Я давно хочу заняться этим делом, не ради денег, а для здоровья. Но пока не хватает времени. Но все равно я этим займусь. :ay:
я теж розпочав тільки з небагато прочитаного, а той хто продав дві сім"ї через 1,5 місяця перестав брати слухавку, але добрі люди є і в неті і поряд, потрібно тільки шукати, хоча багато таких що і поради не хочуть дати, а є такі які і рамку з розплодом загорнуть в квітні місяці (для виведення свищевих, в майже отрутнівілих сім"ях.) і скаже : - не переживай за годину нічого з ними не станеться. а є ті що кажуть личинки не виживуть в таку пору навіть якщо і в машині буде гаряче, так що переводити розплід в таку дорогоцінну пору розвитку не ... . ото таке з 5 всеодно 1 допоможе, потрібно шукати, читати і тд. теж вирішив тримати тільки для себе ( ну близькі родичі) , а тепер з кожним роком хочеться збільшити кількість сімей, на даний час отримую задоволення від "спілкування" та вживання бджолопродукту, на пром пасіку не зазіхаю. висаджую медоноси, в цьому році два рої їздили в глухий ліс "на кочівлю"-верес. пасіка знаходиться поряд з лісом та заплавними луками, медоносних засівів немає. читаю форум і розумію тих пасічників які тримають декілька десятків-сотень бджолосімей та пишуть що в зимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати, для мене літній сезон якось швидко пролітає, немає де розігнатись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

читаю форум і розумію тих пасічників які тримають декілька десятків-сотень бджолосімей та пишуть що в зимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати, для мене літній сезон якось швидко пролітає, немає де розігнатись.
що взимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати,А чому взимку не працюете а чекаете весни
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

декілька десятків-сотень бджолосімей та пишуть що в зимку вони відпочивають

Особливо з декількома сотнями взимку не до відпочинку...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що взимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати,А чому взимку не працюете а чекаете весни
чому не працюю, працюю, я мав на увазі не господарські роботи, а безпосередньо з бджолами.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я припускаю що любов до бджіл передається по спадковості. :umora: . В мене по татовій лінії дід пасічникував, татів брат ще до тепер тих бджіл тримає а діда вже 23 роки немає а в його вулики ще дотепер бджоли мед носять. А по маминій лінії прадід, і всіх внуків вчив. Тепер пів села вуйків-конкурентів :umora: Мені раз дозволили подивитися у вулик, показали матку і все!!! Захворів. Від 17 років хворію :ay: . А в баби дівоче Паливода і ця кличка вривязалась до мене в селі. Тепер гріх не завести рогатих вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я припускаю що любов до бджіл передається по спадковості. .
Вы теперь просто обязаны стать суперпчеловодом :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду старатися!!! До речі перших бджіл своїх я отримав за містичних умов. Приїхав якось я до родичів на Івана Купала на місце де колись була велика дідова пасіка там жила тьотя. Пасіка знаходилась на хуторі де всього 6 подвірїв 3 км від села. Тепер на хуторі ніхто не живе. Бджіл ніхто там давно не тримав і по сусідству теж. Пройшовся по місцях де колись стояли українці ще кілки не всі зігнили. Зайшов у сад який дід власноруч щепив і садив, і не вірю своїм очам!!! :blink: На сливі на рівні голови сидить рій!!! :ole_ole: Мій перший рій. Це ніби подарунок на Івана. Я той рій у ящик зняв, получив пару уколів, і успішно перевіз на місце теперішньої пасіки. У вуйка випросив дві рамки суші, переносний ящик на 7 рамок (тимчасово) Потім зробив вулик і почав вчитися. Всі підсмішкувались типу який з тебе пасічник. Але це мені ще більше додавало азарту. Але за зиму в цій сімї пропала матка :( Я пробував весною щось зробити, типу вивести нову але нічого не получилось(тепер то я знаю). Тоді по сусідству дід спостерігав за мною, дещо підсказував, почувши що в сімї пропала матка сказав щоб я не мучився з тою сімєю і взяв всіх бджіл у мішок і відніс в ліс а там витрусив бо толку не буде. А буде рій то я тобі віддам за символічну плату щоб велося. Я все так і зробив. І так до сьогодні. Тому дідові тепер вже за 70 і йому радість що його колись любиме заняття найшло продовження у мені. Бо його два сини ніхто не схотів тримати бджіл. Ось так я став пасічником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

читаю форум і розумію тих пасічників які тримають декілька десятків-сотень бджолосімей та пишуть що в зимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати, для мене літній сезон якось швидко пролітає, немає де розігнатись.
що взимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати,А чому взимку не працюете а чекаете весни
так с :az: пчелами или с деревяшками? разница та есть....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

читаю форум і розумію тих пасічників які тримають декілька десятків-сотень бджолосімей та пишуть що в зимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати, для мене літній сезон якось швидко пролітає, немає де розігнатись.
що взимку вони відпочивають, а я все чекаю весни щоб попрацювати,А чому взимку не працюете а чекаете весни
так с :az: пчелами или с деревяшками? разница та есть....
зараз з рамками займаюсь, ловушки роблю з підручних матеріалів, а хочеться з бджолами, з наступаючим Новим Роком!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вже писав в 1нш1й тем1,але повторюсь...Я колись був студентом на практиц1 на Камчатц1 1 запитав у начальника геолог1чно1 парт11-льв1в"янина-чому Ви не берете дачну д1лянку(тод1 якраз був дачний бум)? На що в1н в1дпов1в: -Я не фермер,я козак....Пройшли роки 1 я зробив висновик,що д1йсно чолов1ки д1ляться на "фермер1в" та "козак1в"...Звичайно можуть бути виключення,що лиш п1дтверджують правило...В сво1 45 рок1в я однозначно для себе вибрав пас1чничцтво зпом1ж рибальства,мисливства,б1льярду,преферансу,молодих д1вчаток 1 т.д...Н1,я не 1мпотент,скор1ш яскраво п1дкресленний фермер-пас1чник...Моя донька жартома говорить: У вс1х татус1 як татус1,з класичною кризою середнього в1ку,а м1й тато зраджуе дружин1,друзям та коханкам з бдж1лками.... Так 1 е...Я не уявляю cоб1 тепер життя без бдж1лок...Вкладаю кошт1в в пас1ку на порядок б1льше,н1ж на вс1 1нш1 вт1хи разом взят1....Все л1то та ос1нь дуже хвор1ю(д1агностоють хворобу Бехтерева),але згадую про сво1х "д1вчаток" 1 це надае мен1 сили....Лише б дочекатись весни 1 - гайда на пас1ку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все л1то та ос1нь дуже хвор1ю(д1агностоють хворобу Бехтерева)

И до етого времени не поставили диагноз??? У меня 16год как поставленый и работать с пчелками он мне не мешает, наоборот иногда чуствую улудшение.. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все л1то та ос1нь дуже хвор1ю(д1агностоють хворобу Бехтерева)

И до етого времени не поставили диагноз??? У меня 16год как поставленый и работать с пчелками он мне не мешает, наоборот иногда чуствую улудшение.. :az:
Пане Ярославе,діагноз ще не поставлений...Мені було б надзвичайно цікаво поспілкуватися з Вами на рахунок цієї рідкісної зарази,але,звичайно,не в цій темі...Якщо Ви маєте таку змогу,то я б зателефонував Вам,щоб розпитити н"юанси... Бачив на ТВ про пасічника з Тростянця на Вінничині,який має Бєхтєрєва і ,взагалі,неміг ні ходити,ні поворухнутися...Хімія вже не допомагала(як і в моєму випадку),але він десь почув про сон на вуликах,побудував хатинку з лежанками-вуликами, й за кілька сезонів повернувся до нормального активного життя без всяких ліків...А потім люди з різними хворобами стали до нього ходити і всі відчули полегшення...Отже мої плани на цей сезон прямують в цьому напрямку...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...