Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

А я на пасіці з дитинства - дідові допомагав. Ніхто в сім"ї більше якогось зацікавлення до бджіл не виказував, хоча доводилось бути на підсобниками на відкачці всім - тримав дід 80-100 вуликів в різні роки. Але як я його не просив дати мені хоч вулика - не давав. А все через мої постійні "поради" :umora: старому досвідченому бджоляреві. Дід пасічникував ще від свого діда і все робив по старинці - всі вулики - лежаки, рояться - так завжди було, що поробиш, осипались - хз що то було, та не біда. Літературу дід мав, журнали "Пчеловодство" виписував щороку, але не читав :) А от я читав їх аж забагато, через що мене просто розпирали ідеї і поради для діда. Його це ясна річ бісило - тому і зажав мені відводка. Але коли мені було 15, на шовковиці над самим порогом нашого будинку сів рій. (Чий - невідомо - пасічників в моєму селі було мало, на відміну від сусіднього - дідового) Я його зняв, посадив до порожньої картонної коробки і подзвонив до діда з ультиматумом: або він дасть мені вулик, або я попрошу його у місцевих пасічників, чим "ославлю" діда на все село :umora: . Аби я від нього відстав, дід в той же день привіз 2 - один порожній, а один з своїм відводком. Наступного року було вже 4, потім 5, потім дід заслаб і частину пасіки продав, а я взяв собі з неї ще 10-к сімей. У діда лишалось до 30-ти. А як діда не стало, то його пасіку продали повністю, а я виїхав в інше місто і свою пасіку відвідував раз на місяць - то в кращому випадку. Так наступну зиму пережило лише 4 сім"ї :( І я вирішив віддати їх родичам - принаймні живі будуть. Але то й справді невикорінне мабуть - ще й заразне :) Через NN років, як тільки осів тепер на тривалий час у Львові, повертаю собі 2 вулики від родичів (50% - подяка за догляд :hi: ) Так що - знову початківець :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.....Долго думал, отчего я занялся пчеловодством, но так и не пришел к однозначному выводу. Лучше расскажу, что мне нравится в пчеловодстве. Больше всего мне нравится в пчеловодстве в хороший, не слишком жаркий летний денёк сидеть или лежать возле улика, нихрена не делать и смотреть на пчел..Если бы такой обязанности не было у пчеловода -в жись бы не стал этим заниматься.... P S кстати об анастасийцах, упомянутых тут в паре сообщений. Да нормальные люди эти анастасийцы. Хотят жить на своем гектаре, иметь пруд, огород, пчел. Нормальная мечта. Контактировал с ними. Здравомыслящие люди, которые хотят нормально жить, кушать экологически чистые продукты, воспитывать детей. Разумеется как и в любом сообществе (хоть в йогах, хоть в анастасийцах, хоть в байкерах) есть фанатики своего скажем так времяпровождения. И если один из тысячи байкеров занимается марихуаной для заработка, а один из тысячи йогов принимает кактус-пейот, чтобы достичь каких то высших состояний, а один из тысячи анастасийцев прыгает раз в месяц через костер, якобы участвуя в каком-то обряде, -то это не значит, что они все такие фанатики с перегибом...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почитав пости і згадав як починав. В мене багато родичів, мали пасіки, правда невеликі 5-15 вуликів лежаків української породи. Покійна бабуня по маминій лінії розказувала, що її дід і бабка ще на панскій пасіці були пасічниками, та й прізвище у них було відповідне Пасічник. Десь до 7 кл. до бджіл був байдужий, деколи помагав дідові гонити мед, тай на всьому, на відміну меншого брата, який помагав дідові на кузні в обмін, що той зробить вулика. І дід зробив спочатку одного року 1, а на наступний ще один, і поселив туди рої. У брата інтерес до бджіл зник, а у мене поступово з'явився. Було мабуть років 5 2-3 вулики, які то зимували добре, то лишалося 1. Згодом батько від родичів привіз ще 2 вулики і у мене вже було 5, а далі мені передають на догляд від родичів пасіку на 12 вуликів, це десь в 2001 році і з усіх 17 вуликів, як зараз пам'ятаю лишилось тільки 2. Відтоді у мене більше втрат на пасіці після зимівлі значних немає, читаю журнали, книги, спостерігаю сам за бжолами, завжди з медом, прополісом пилком. Купив ще у родичів 15 вуликів. Зараз маю 43 вулики. Купив корпусні, заготовив рамки, віск, цього року планую додати до пасіки ще 20. Бжоли хоббі вже на все життя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Больше всего мне нравится в пчеловодстве в хороший, не слишком жаркий летний денёк сидеть или лежать возле улика, нихрена не делать и смотреть на пчел

Ну, это нравится не только Вам, уважаемый Робин-Гут :ah::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Здравствуйте! Первого апреля 2011 года украинские пчеловоды потеряли потенциального покупателя,меда и и получили конкурента! Свершилось! :ole_ole: Вместе с приобретеним пчел как только отрыл улей,моментально исчезли куда-то все знания. И как кто-то сказал,что пчеловодом становьятся после укуса пчел,я восемь раз стал пчеловодом :umora: Нозематоз человеческий вылечить не удалось ,поэтому пришлось нарушить 50"не" для пасичныка №14 кажется! Но уже все мои пчелки облетелись ,и вчера уже носили обножку . Очень много полезных советов с "Точка" помогло в первые дни. Поэтому хочеться искренне сказать всем , большое спасибо :az: Верю и в ближаешем будующем получить поддержку.И вполне возможно ,что уже через год год я смогу помочь кому-то дельным советом. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Больше всего мне нравится в пчеловодстве в хороший, не слишком жаркий летний денёк сидеть или лежать возле улика, нихрена не делать и смотреть на пчел

Ну, это нравится не только Вам, уважаемый Робин-Гут :ah::wave:
і я за такими вечорами скучаю :rolleyes:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здравствуйте! Первого апреля 2011 года украинские пчеловоды потеряли потенциального покупателя,меда и и получили конкурента! Свершилось! :ole_ole: Вместе с приобретеним пчел как только отрыл улей,моментально исчезли куда-то все знания. И как кто-то сказал,что пчеловодом становьятся после укуса пчел,я восемь раз стал пчеловодом :umora: Нозематоз человеческий вылечить не удалось ,поэтому пришлось нарушить 50"не" для пасичныка №14 кажется! Но уже все мои пчелки облетелись ,и вчера уже носили обножку . Очень много полезных советов с "Точка" помогло в первые дни. Поэтому хочеться искренне сказать всем , большое спасибо :az: Верю и в ближаешем будующем получить поддержку.И вполне возможно ,что уже через год год я смогу помочь кому-то дельным советом. :wave:
Ласкаво просимо. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здравствуйте! Первого апреля 2011 года украинские пчеловоды потеряли потенциального покупателя,меда и и получили конкурента! Свершилось! :ole_ole: Вместе с приобретеним пчел как только отрыл улей,моментально исчезли куда-то все знания. И как кто-то сказал,что пчеловодом становьятся после укуса пчел,я восемь раз стал пчеловодом :umora: Нозематоз человеческий вылечить не удалось ,поэтому пришлось нарушить 50"не" для пасичныка №14 кажется! Но уже все мои пчелки облетелись ,и вчера уже носили обножку . Очень много полезных советов с "Точка" помогло в первые дни. Поэтому хочеться искренне сказать всем , большое спасибо :az: Верю и в ближаешем будующем получить поддержку.И вполне возможно ,что уже через год год я смогу помочь кому-то дельным советом. :wave:
Добро пожаловать. Чуть шо- обращайтесь. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Різні долі, різні шляхи. Я з кріпаків. Дитинство пройшло в глухому селі Куп"янського району Харківської області. Батько інвалід, мати-колгоспниця. Жалюгідно з цукром і фруктами, освітлення- гасова(керосиновая) лампа, опалення- хмиз(хворост), солома. Сади вирубані - бо налог на корінь дерева. Мати за оброблену ланку буряка осінню отримувала цукор. Пам"ятаю цифру 28 кг. Це на рік, на сім"ю з 3-х чоловік. Цукерки тільки по великих святах(праздниках). Словом, Сталінські часи... (комуністи, не хвилюйтесь, дістанеться і теперішній владі.) І ось на цьму фоні на подвір"ї з"являються бджоли і перше відро меду. Притягнуло як магнітом. Допомагав батькові, як міг. Про прикрі помилки того часу зараз не хочеться... Потім Хрущовська відлига (оттепель). Скасовано кріпацтво. Харків, політехнічний інститут, армія, робота в космічній галузі. Котакт з бджілками підтримував, але то були наскоки. Скучав. Часто ходив в магазин "бджілка" вдихнути атмосферу бджільництва, подивитись на живих пасічників. Відчував, як важко батькові на милицях(костылях). Далі Горбачов, перебудова, коперативи, розвал Сюзу. В космічній галузі запахло безробіттям. Пішов на курси пасічників, начитався книжок. Хапався за ядозбір - набив гуль(шышек). Залишилися в пам"яті безсонні ночі, пухлі руки від ужалень, нереалізований стакан яду. Вчився у бджілок... Продумав систему догляду за пасікою на відстані 150 км. від основного місця роботи. Ніяких капіталовкладень. Опирався на батькову спадщину (наследство) і на класиків: все вирішує продуктивність праці(производительность труда). Тобто: за 2 дні мені треба зробити те, що інші роблять протягом двох тижнів. Звичайно ж, з меншою кількістю вуликів, але безпомилково. Власноруч виготовив (і продовжую робити) двоповерхові лежки 18+18 рамок. Можливо, про це треба детальніше, але то потім і в іншому розділі... Важко складається теперішня доля для села, для пасіки. Молодь тікає, або спивається. Степ, лісополоси випалюються. Акація йде на дрова-людям топити нічим,вугілля дороге. Посіви еспарцету зникли разом з тваринництвом. Про гречку тепер не говорить тільки лінивий... В лиху годину сідаю поряд з вуликом і дивлюся, дивлюся... Отримую бджолину згоду працювати і боротися разом. Допомагає!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Петрович 49, Петрович - прорвемся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В лиху годину сідаю поряд з вуликом і дивлюся, дивлюся... Отримую бджолину згоду працювати і боротися разом. Допомагає!
Тепер сідайте за комп'ютер та на форум - гуртом і батька легше бити. Погане прислів'я, але правильне. Разом можна знайти вихід з будь-якої ситуації.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Свершилось!!! Купил сегодня 2 прошлогодних отводка. По 8 рамок заниммают. Че дальше делать пока не знаю :( . Вот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Че дальше делать пока не знаю

...Наверно пока дня 3 ничего не делать и в ульи не лезть, потому что похолодание.....А вообще пчелам сейчас нужно тепло, корм и вода.... Вот воду поставь им, а то потом как потеплеет найдут воду в другом месте...Поставь поилку перед ульями метрах в трех от них...Есть такие поилки пластмассовые в них банка трехлитровая опрокидывается.....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По 8 рамок заниммают. Че дальше делать пока не знаю

Посчитать печатный. Когда выйдет добавится пчелы на каждую рамку печатного три улочки. Т. е. обеспечить объём, соответствующий массе (количеству) пчелы. Исходя из этого необходимо расширить гнёзда и дать пару вощин. Уже по срокам можно, по теплу. Либо к расплоду по краям гнезда, либо меджду открытым через каждые две рамки (согласно правилу "тёплой" улочки)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Я начал работать возле пчел с детства, у моего отца было несколько ульев. Помогал качать мед, по началу ужасно боялся их, потом привык. Сейчас у самого 15 ульев и планирую увеличать пасеку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Давайте знакомится. Пчелы у меня две зимы, появились после посещения пасеки сотрудника. Первый год сделал немало ошибок, но к пчеловождению не охлодел. Будем развиваться! :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Первый год сделал немало ошибок, но к пчеловождению не охлодел.

Це називається гартування... :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Пройшов рік, як займаюся бджолами. І тепер , після першої зимівки, я думаю, що також можу називатись пасічником :IMHO: (студентом називали після першої сесії). Рішив коротко розказати свій шлях до такого захоплючого заняття. Перші знайомства з бджолами не памятаю, але розказували рідні : декілька раз витягували мене з вулика (з бджолами), але на диво не ужаленого. Вже трохи старшим - рання юність- любив тупо сидіти перед вуликом і споглядати літ бджіл (та й до цих пір ). А довго дивлячись на льоток - то відчуваєш як тебе затягує в цей невідомий, але приємний світ. Перший укус, який памятаю і вважаю самим невдалим стався далеко в горах ( жив колись в Карпатах). Був в горах і збирав гриби тихо, спокійно, нікого не трогав , і враз відчув сильну біль в правому виску, а потім в переносицю. Схопивщись рукою за болючі місця побачив джмелів. Через декілька хвилин почав запухати і то добряче. Рука якою змахнув джмелів також почала пухнути, очей не було видно - одні вузькі щілини, та й ті затягувались. Я з переляку (було мені тоді 11 років та й кілометрів 6 до села , ще й був сам в лісі) почав глядіть зручну смереку де можна було б пересидіти ( була друга половина дня). Та на щастя через хвилин 20-25 , так мені поздавалось, очі можна було розкрити рукою. Доки дойшов до дому, то все пройшло. Потім ще часто пересікались мої дороги з бджолами, але займатись ніяк не виходило. І от позапрошлого року на роботі стався випадок : в одному з служових входів у дверях броньованих ( 20 см пустота всередині ) поселився рій. Бажаючих його вийняти не було, хіба пропозиції залити бензином... Я з ще одним колегою зголосилися витягнути. Вскрили (взломали) двері ( правда шеф потім нам вламав) і вийняли рій. Його забрав напарник, а я прихворів бдолами. І от результат - вже рік як займаюсь бджолами, чим дуже-дуже задоволений. Мені важко висловити те що я відчуваю при цьому, але хто має бджоли - то розуміє мене. Я дуже вдячний всім форумчанам за їхні теми, відповіді, за підтримку. Щасти Вам усім. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щасти Вам усім. opr06K91.gif

Цікава розповідь. Дякуємо за щирість і побажання! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені важко висловити те що я відчуваю при цьому, але хто має бджоли - то розуміє мене.

Ещо как розумием, особено помню слова Мапета (двох симей тримать не будеш)... Накаркав... :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Успех каждого Хозяина имеет свою цену. И цена измеряется не только в гривнах, килограммах, сотках. В часах она, например, измеряется. Сколько потрачено времени на обработку почвы, на посадку, на полив, на борьбу с сорняками, на сбор урожая и его переработку? Чего-то не успел – недосчитался плодов своего труда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день! Благодаря форуму этой весной тоже завел пчелок. Начинал не как советовали с одного, двух лежаков. Первым делом построил пчелолежак на три улья(лежаки 20рам), купил 6 многокорпусных на 145 рамку. Заселил три лежака и три 145. Сделал три отводка. В зиму должны пойти 3 лежака и 6 "145". Окунувшись в мир пчел, я насколько увлекся, что рыбалка(хобби с детства) отошла на второй план. Как и все начинающие делал много ошибок, особенно когда переводил с 300-х рамки на 145. Сейчас впереди еще одно испытание- зимовка. Огромное спасибо форуму и всем Вам за ту информацию благодаря которой, стараюсь все же не повторять чужие ошибки. Надеюсь с Вашей помощью и зимовку одолеть. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

познайомився з бджолами в дитинстві так склалось ,що батько мого однокласника був колгоспним пасічником і часто там пропадали.Не памятаю чи їли мед.але цукром притом жовтого кольору ласували досхочу.Памятаю і вулики мабуть Левицького ,бо відкривались збоку.Все це відбувалось в с.Черче Рогатинського району.З тих часів закралась мрія про бджіл.І ось доля закинула на південь.Тільки перейшов жити у власний будинок в 1987 році і в наступному 1988 купив 2 сімї й 4 нових лежаки.можливо для молодих пасічників будуть цікаві ціни в той час.За сімю просили 200 рублів але зторгувався за 180..Новий лежак коштував 45 рублів.Так ,що .вчителя -наставника також не було починав з нуля ніхто нічим не допомагав.Вчився по журналах і книжках.Знаю теорію на відмінно і коли зараз читаю наївні питання новачків,хочеться їм порадити почитайте книжки -Букварі по бджільництву -і вам розвидниться світ ви будете знати ,що таке разове розширення гнізда,або осіннє нарощування бджіл,Або протиройові методи.Так забув написати в 1988 році 3 літрова банка меду коштувала 20-22 рублі.Але головне,що проблеми збуту не існувало ,бо була робота,товарного покриття не було і в населення були гроші на руках. Але вчителя не було .а пасічники ,з якими спілкувався не дуже бажали ділитись секретами (зараз також ніхто вам не розкаже повністю всю технологію)В ті часи з медом були ті пасічники Які володіли методами боротьби з кліщем.Не буду робити таємницю,але в мене також були сезони коли в зиму йшло 10 сімей ,а виходило 2.І так продовжувалось до 1995 року, коли появився біпін.Ви не повірите,коли я 1 раз обробив біпіном .То перед льотками кліщ лежав шаром в 4-5 мм.І не даром я в пасічникому щоденнику записав -1995 рік-ера біпіну.З того року в мене пасіка зимує з мінімальним відходом,а частіше вихід з зимівлі -100%.,а це показник майстерності пасічника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ті часи з медом були ті пасічники Які володіли методами боротьби з кліщем.Не буду робити таємницю,але в мене також були сезони коли в зиму йшло 10 сімей ,а виходило 2.І так продовжувалось до 1995 року, коли появився біпін
Дуже цікаво. Невже методи були засекречені, і жодний журнал не писав про це? А щавлева чи ще якась кислота хіба не використовувалась?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ті часи з медом були ті пасічники Які володіли методами боротьби з кліщем.Не буду робити таємницю,але в мене також були сезони коли в зиму йшло 10 сімей ,а виходило 2.І так продовжувалось до 1995 року, коли появився біпін
Дуже цікаво. Невже методи були засекречені, і жодний журнал не писав про це? А щавлева чи ще якась кислота хіба не використовувалась?
есть мечта увидеть хотя бы одно исследование по всем правилпм, сравнивающее эффективность амитраза в разных видах, органических кислот или биологических методов ограничения популяции клеща. Пока такого не встречал. Все это напоминает некую Аксиому на уровне авторитета автора или его литературного дара убеждать. Сам я на такое исследование не решусь - есть метод обработки, котрый меня устраивает, а остальное на уровне доверия или недоверия. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...