Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

200 семей это труд большой... Тут с сотней еле управляешься, а 200-ти

У меня есть знакомые пчеловоды, которые содержат 500 и более семей. Конечно, трудиться приходится, но если знать и применять промышленные методы пчеловодства, то работу по содержанию пчелосемей, можно сократить до минимума. При содержании большого колличества пчелосемей, более 100, возникает странная закономерность уже долго не смотришь на матку, которая не " тянет" семью, а сразу её давишь и даёшь другую, ведь выбор очень большой. Осенью идёт более суровая выбраковка пчелосемей, уже никогда не оставляешь в зиму слабые семьи надеясь что они выживут к весне и дадут прибавку в численности пчелосемей на пасеке. Все виды работ производимых на пасеке, как бы переходят в другое русло и направление, уже не приходиться уделять какой-то одной семье много времени.... не занимаешься вырезкой роевых маточников, что занимает очень много времени и как правило не устраняет роевое настроение в этой семье. шаруда, Bombus,Алексеев Владимир Огромное спасибо, за поддержку! :hi::hi::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я зараз навчаюся в знаменитій Гадяцькій однорічній с/г школі на пасічника.

А може розкажете нам про цю школу. Цікаво. Виявляється такі ще збереглись по Україні. Зрозуміло , що в іншій темі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

З дитинства марив бджолами. Колись пасіку тримав прадід, але до мого народження помер, так нікому й не передавши свої знання (мав трьох доньок). А я марив бджолами з дитинства. Так що напевно - поклик крові :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Перше моє знайомство з бджолами відбулось в дитинстві, не памятаю скільки було років, (ходив десь у перший чи другий клас). Їздив з батьками до бабусі, а в неї сусід пасічник мав велику пасіку біля лісу... і він нас маленьких діток пригощав вощиною з медом, але запамяталось не так мед як зустріч з бджолою...- вона вкусила мене за вухо і коли я побачив як дід виходить з хати з здоровенним ножем і підносить його до вуха я мало не зомлів (думав що вухо зараз відріжуть)... :helpme: .... І я не відразу зрозумів що він приклав холодний метал до вуха щоби зняти біль :ah: ...... Потім був довгий період коли я бджіл і не бічив і про них не згадував.... молодий хлопець що хоч в голові, та тільки не бджоли, а в роду в нас ніхто бджолами не займався... Але так сталося що як прийшов я з арміі то виявилось що в нашому селищі просто не має чим зайнятися, на той час я вже подорослішав і сприймав світ з певною філософією (і зараз до речі також)... ну і вступив до місцевого технікуму на факультет Бджільництво який закінчив з червоним дипломом. Ще перед вступом я взяв в знайомих людей які мали бджоли кучу літератури і всю її перечитав... Тоді напевно в мені стався перший здвиг. По мірі навчаня загорявся любовью до бджіл все більше і більше. Придбав одного вулика в старенького пасічника по сусідству і чекав нагоди придбати бджіл. Та придбати не довелось, одна з викладачів позвонила і сказала що по сусідству в неї сидить рій..... він виявився метрів 6 над землею... і маючі певні теритичні знання я його зняв (хоча знімав довго - перший раз все таки). Їздив на Волинь на практику і з відти також привіз роя....Але так сталося що я мусив продати ці два вулика з бджолами(дуже жалкую і вважаю це своєю помилкою), хоча коли я викачав з них перше відро меду - я був на сьомому небі від счастя... Через рік, я знову був вільний від справ і знову придбав два лежаки (вони в мене і зараз), про те рої я зловив дуже пізно.... і вони в мене загинули - не пережили зими. :( Зараз я утримую бджіл і ніколи не пропускаю можливості просто подивится біля вуликів як вони літають... Я тримаю бджіл з двох причин - я в них закоханий і дуже поважаю цю трудолюбиву комаху, я ніколи не зможу утримувати бджіл промисловим способом, бо я вважаю це вже не бджільництво( :IMHO1: ) під час роботи з бджолами я відпочиваю, а коли часом і потію біля них то піт цей солодкий - я спілкуюсь з ними і мені з ними приємніше проводити час ніж з людьми. Друга причина це моя хвороба - (декілька років назад в мене був інсульт). Планую розширювати свою пасіку в наступному році на 10 сімей, а далі якщо все буде гаразд з медоносною базою, то і ще декілька десятків. Якщо брат допомоще фінансами, то придбаю павільйона і буду возити бджіл до медоносів. Дякую за чудовий форум... я на ньому не давно, але прочитав багато корисної інформації..... :ax:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

У мене було так. В дитинстві пасіка була у діда, що жив поруч, у дядька. На пасіці бував зрідка. Потім бджолами почав займатися старший брат. Я ж після одруження та закінчення інституту почав пасічникувати. Спочатку з тестем, а потім сам. На пасіці душа співає. Ненавиджу останню відкачку меду - бо після цього йде до завершення сезон. Люблю перший весняний обліт, пахощі бджолиної сім"ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але так сталося що я мусив продати ці два вулика з бджолами(дуже жалкую і вважаю це своєю помилкою), хоча коли я викачав з них перше відро меду - я був на сьомому небі від счастя...
Ви прямо як Прокопович :wave: Той теж на початку діяльності вимушений був продати багато пнів, щоб розрахуватись з кредиторами. А для бджіл це означало вірну смерть при тій системі. Потім все життя каявся... Я в дитинстві колекціонував комах. Навчаючись у школі захотів зайнятися бджолами. Тут ще покійний дід придбав книжку, але далі справа не зрушила. Лише потім, коли я працював в столиці, зміг придбати три лежака з бджолосім"ями, щоб відпочивати біля них на вихідні. Зимою клепаю лежаки, а літом заселяю потроху. Як воно буде далі, побачу, але вже зараз це непоганий додатковий заробіток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але вже зараз це непоганий додатковий заробіток.

И главное приятный :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

непоганий додатковий заробіток.

мабуть якщо сімей буде за 50
И главное приятный

а приятное занятие согласен
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Любов у мени до бджілок була ще з років 8-9 так як часто допомагав татові на пасіці(пасіка була невелика 20 вуликів),часто їздив з ним до його дядька який працював на сільській пасіці більше 100 сімей... Але в 2007 мій тато неожидано помирає :ak: ,на той час мені було 13 і всі бджілки які перезимували були продані :( на весні незважаючи на те що я казав що буду займатися ними,і після цього в мени не було можливості займатися бджілками,але вуливи залишились 5шт+рамки+димар+маска. І цього року я купив собі книгу"Розведеня і содержанія пчел" на російській і перечитавши її декілька раз рішив що буду займатися цією справою.І після закінчення зими зробив 6 рійниць і розтавив їх в лісі і в посадках і чикав перших роїв.І в кінці червня я вже мав свій перший рій потім було впіймано ще 7 і зараз в мени є невеличка пасіка із 6 сімей+2нуклеуси і 1 відводок.На наступний рік планую розширити свої володіня :) . І дякую цьому форуму який дав мені багато знань про цих трудяг :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ігорьок, хай Вам щастить і не тільки з бджолами! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet Д'якую :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Весной вольюсь в армию пчеловодов! Перечитал сотни страниц литературы,и истоптал множество форумов, в результате вопросов больше чем ответов.Следвательно вывод, Будем решать проблемы по мере их поступления. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весной вольюсь в армию пчеловодов! Перечитал сотни страниц литературы,и истоптал множество форумов, в результате вопросов больше чем ответов.Следвательно вывод, Будем решать проблемы по мере их поступления.

Вливайтесь сьогодні. Не чекайте весни.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деякі кроки в цьому напрямку вже зробив,придбав реманент пасічника,весною купим бджіл,хотів осінню ,але сказав дід продавець:"В зиму бджіл не продають ні другу ні ворогу."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я продал в осень на фирму и человек доволен. 10 семей главное знать у кого брать и время когда. можно и в осень

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я продал в осень на фирму и человек доволен. 10 семей главное знать у кого брать и время когда. можно и в осень

:hi: Не бойсь продал самих лучших??? :blink:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весной вольюсь в армию пчеловодов!

:hi: Принимаем!!! :az:
Перечитал сотни страниц литературы,и истоптал множество форумов, в результате вопросов больше чем ответов.

Так само и уменя было, но ниче опыт приходит с годами!!! И то не весь придет..Век живи век учись.. :baby:
Будем решать проблемы по мере их поступления.

А ето по нашему!!! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Следвательно вывод, Будем решать проблемы по мере их поступления.

Після прочитаної літератури і потоптаних форумів дуже мудре рішення. З придбанням бджіл питань не тільки збільшиться, але і суть питань зміниться. Радо вітаємо Вас на ТочкУ! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую! Признатись раніше я думав,що бджоли летять у вирій,а пасічники залягають у сплячку :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Вот и я решил весной купить пчел :) ульи решил сделать сам. только вот вопрос какие??? перерыв кучу литературы и насмотревшись фильмов остановился пока на 2-х корпусных на 12 рамок. вот. кто может что-нить еще подскажет ? спс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Признатись раніше я думав,що бджоли летять у вирій,а пасічники залягають у сплячку

:umora::ay:
перерыв кучу литературы и насмотревшись фильмов остановился пока на 2-х корпусных на 12 рамок. вот. кто может что-нить еще подскажет ? спс.

Є в нас теми про різні типи вуликів... Ніхто Вам однозначно не підскаже. Вирішли, значить вже добре, бо таки щось собі аналізували. Тож робіть такі, які врішили(вибір нормальний :IMHO: ), а згодом самі вже буете розуміти що ВАМ потрібно. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я начинал два раза, в 1972г и вот через 30лет (в 2005г) опять завёл. Хотя все эти 30лет я с ними не расставался (в мыслях). Наверное с ними после знакомства уже расстаться нельзя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
А я начинал два раза, в 1972г и вот через 30лет (в 2005г) опять завёл. Хотя все эти 30лет я с ними не расставался (в мыслях). Наверное с ними после знакомства уже расстаться нельзя.
Здрастуйте всiм пчеловодам форума. Недавно натрапив на даний форум який менi дуже сподобався адже я початкiвець i звiдси можу почерпнути багато корисноi iнформацii. Завести бджiл це була моя мрiя ще з дитинства, перечитав море лiтератури перед тим як зважився купити перших своiх бджiл у 2008 роцi. Це був украiнський лежак на вузько високу рамку повний бджiл (18 рамок) яких я одразу роздiлив пополам. Це було мое перше знайомство з бджолами. Мушу сказати що вся моя начитанiсть лiтератури без практики немае нiякого смислу. В першi 2 моi сезони крiм роiв пустих рамок iмолi нiчим не змiг розжитися та щей на другу зимiвлю вирiшив не жлобитися iзалишити зiбраний мед серпневий бджолам внаслiдок чого з чотирьох сiмей ледве оклигала весною лише одна (падь).Але я всеодно нездався весною на виставці в Києві придбав пакет чотирьохрамочний української степової породи( у мене були карпатки). Отже ітог сезону получився такий моя карпатка знову пороїлася а відводок української дав більше тридцяти літрів меду( це напевно вийшло чисто случайно бо у сімї чомусь пропала була матка і в розгар медозбору сімя працювала не витрачаючи сили на вигодовування розплоду). Уважаемі бджолярі ви навіть не представляєте який я був щасливий, я вперше на власні очі побачив рамку 435*300 повністю запечатану від верхнього до нижнього бруска з обох сторін. Нарешті мої старання і праця дали перші результати тепер з нетерпінням жду на новий пасічницький сезон. Дуже задоволений даним форумом і надіюсь бджолярі форуму допоможуть порадою якщо в цьому виникне необхідність.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже задоволений даним форумом і надіюсь бджолярі форуму допоможуть порадою якщо в цьому виникне необхідність.

Порада - завжди будь ласка :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелами занимались все в семье (помню еще прадеда) по отца линии. Держали не много, до двадцати семей. После смерти деда отец немного подержал да и забросил. Ульи 16 р лежаки пустил на клетки для кролей и будки собакам :ah: ( От дедов мне достался всего один улей с креплением под большущий амбарный замок. Храню как память, хотя он еще в строю под отводки). Я пацаном помогал мед качать. После института как-то поймал рой и все ЗАБОЛЕЛ пчелами. Потихоньку скуплял ульи, деревообрабатывающие станки, инвентарь, искал и покупал всю литературу которую видел по пчелам :) . Подкупал понемногу и пчел, делал отводки. Сейчас около 200 семей ( около, так как весной считать буду :)), последние года практикуюсь в выводе маток для своих нужд. Направление пасеки чисто медовое. Собираю пыльцу при отсутствии медосбора. Хочу попробовать заняться маточным молочком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...