Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Такой вопрос, сколько времени нужно уделять этому занятию, если хочешь добиться хоть сколь-нибудь нормальных успехов? И стоит ли вообще за это браться если есть максимум по пол дня свободных?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, Medoed сказал:

Такой вопрос, сколько времени нужно уделять этому занятию, если хочешь добиться хоть сколь-нибудь нормальных успехов? И стоит ли вообще за это браться если есть максимум по пол дня свободных?

Чим більше тим краще! :) Так як Ви написали - маловато буде, хоча треба навчитись... сам відносно початківець і скільки вже разів шкодував, що доба має лише 24 години...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Галичанин сказал:

Чим більше тим краще! :) Так як Ви написали - маловато буде, хоча треба навчитись... сам відносно початківець і скільки вже разів шкодував, що доба має лише 24 години...

А скільки приблизно часу треба приділяти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все залежить від обороту - тобто кількості сімей. та для початківців завше набагато довше все триває, швидкість і оперативність приходять лише з досвідом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Галичанин сказал:

все залежить від обороту - тобто кількості сімей. та для початківців завше набагато довше все триває, швидкість і оперативність приходять лише з досвідом.

А взагалі, з чого починати якщо є лише жага до меду і трішки грошей. Можливо порадите книжку для новеньких, або відеокурси?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немаю відповідного досвіду, але радив би відвідати пасіки і подивитись як на них працють, поспілкуватись вживу з пасічниками, подружитись з досвідченим, читати різні книги і перечитати весь форум...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і на тому дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.04.2011в18:06, Загоруйко В.П. сказал:

 Я з кріпаків. 

Ну, Петрович, Вам наче 100 років!:umora:
А якщо серйозно, Ваша сповідь сподобалась Вона чимось нагадала мені мій шлях до бджіл. Хіба що я молодший, таких труднощів в моєму дитинстві все ж не було.
Спасибі, що не полінувалися написати!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.3.2016в17:07, Svan сказал:
В 15.4.2011в18:06, Загоруйко В.П. сказал:

 Я з кріпаків. 

Ну, Петрович, Вам наче 100 років!:umora:

Теперішня молодь слабо уявляє життя без паспорту. Але таке було! Довідку з місця проживання, щоб отримати паспорта, Сільрада давала лише для вступу в сільськогосподарські ВУЗи і технікуми. Були виключення. Наприклад, деяким закладам профтехосвіти Донбасу дозволялось набирати учнів без довідок. Уявляєте "кріпацький" наплив відчайдушних! А потім дивуємося, чому Донбас відрізняється... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 8.3.2016в22:37, Medoed сказал:

 

Такой вопрос, сколько времени нужно уделять этому занятию, если хочешь добиться хоть сколь-нибудь нормальных успехов? И стоит ли вообще за это браться если есть максимум по пол дня свободных?

 

Трохи Вам заздрю. Присвятити пів-дня бджолам це суттєво! У мене в перерахунку на "щоденно" виходить десь 3-5 годин. В Вашому випадку все залежить від  медоносних та матеріальних можливостей і ще від змісту вкладеного в "сколь - нибудь нормальные успехи".Я від бджіл отримую задоволення, якісний харч і ще одну пенсію. Інші починають з 200 сімей ще й планують  кредит отримати для розвитку.

 

В 8.3.2016в22:58, Medoed сказал:

Можливо порадите книжку для новеньких,

На попередній сторінці згадували: "Якщо ви маєте бджіл", Радіонов, Шабаршов. Вона допоможе зрозуміти бджолу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть, якщо напрошуюсь на гостину і більшість активних учасників форуму знаю (хоч і заочно), треба розповісти й про себе. Можна сказати, що в бджільництво я потрапила випадково. Працюю вчителем в школі. Ніхто й ніколи в моїй родині не тримав бджіл (як я зараз по-доброму заздрю тим, у  кого батьки, діди були бджолярами), та й у мене особливого потягу до цих комах не було, хіба що інколи медком поласувати. І

 навіть коли чоловік років десять тому запропонував придбати бджіл, була категорично проти: «по двору літатимуть, всіх будуть жалити»(тепер шкодую,що стільки років втрачено). Та, напевно, недарма говорять, що Бог все дає в свій час. На початку червня 2013 року знайомий, який незадовго до того сам придбав бджіл, а тепер змушений був виїздити, запропонував купити в нього дві сім'ї. Подумала: «а може й справді спробувати?» Не знаю, що ми з чоловіком збиралися побачити, коли, попросивши знаного в селі пасічника допомогти, пішли «подивитися»(ні він, ні я уявлення не мали на що треба дивитися, на що звертати увагу). Моя любов до бджіл почалася з того моменту, коли відкрили перший вулик. Мені неважливо було скільки там рамок бджоли, чи є там матка. А ось запах з вулика… Він здався приємнішим будь-яких найдорожчих парфумів. І, стоячи біля вулика і вдихаючи цей найприємніший запах, я вже знала: в мене все вийде. Моя життєва позиція: якщо людина чогось ДУЖЕ хоче, вона обов’язково навчиться, немає нічого, що було б їй непідвладне, головне бажання. Ті дві сім'ї ми, звичайно ж, придбали. А потім вже почалося читання книжок, журналів, перегляд відео, «діставання» всіх знайомих, які мають хоч якесь відношення до бджіл. Першою книгою була «Практические советы пчеловоду» Г.Н.Котова, Н.П.Буренин, яка «на всяк випадок» якимось чином опинилась в домашній бібліотеці. Мені вона тоді здалася «китайською грамотою». Коли через рік вирішила перечитати, все вже було зрозумілим. Так як ініціатором придбання була я, то й доглядати за ними довелося мені, у чоловіка клопотів і так вистачало (господарство чималеньке). Та це мене нітрохи не засмутило. Всі інші мої «чисто жіночі» захоплення, такі як в’язання, вишивання відійшли на другий план, а бджоли стали не просто захопленням, а частиною життя, бо без них я його просто не уявляю. Друзі й знайомі, які спочатку дивилися з подивом і тільки й того, що пальцем біля виска не крутили, вже спокійно до цього ставляться. Домашні знають, що якщо щось читаю – то це по бджільництву, якщо сиджу в інтернеті – то «На точку», а якщо треба мене знайти – то я на пасіці. В першу зиму пішли ті дві сім'ї і серпневий відводок з маткою тихої заміни, яка навесні пропала і довелося відводок приєднувати до сім'ї. Наступної зими зимувало вже сім сімей, цього року дев’ятнадцять сімей і чотири відводки з запасними матками. А планів…

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ksenya сказал:

Наступної зими зимувало вже сім сімей, цього року дев’ятнадцять сімей і чотири відводки з запасними матками.

Ударні темпи ! :) Мед хоч бачили ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ksenya сказал:

Мабуть, якщо напрошуюсь на гостину і більшість активних учасників форуму знаю (хоч і заочно), треба розповісти й про себе. Можна сказати, що в бджільництво я потрапила випадково. Працюю вчителем в школі.

 

Ксения, а что вы преподаёте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, vovchik13033 сказал:

Ударні темпи ! :) Мед хоч бачили ?

Минулого року сім бідонів з семи сімей, які зимували. Хоча, це, мабуть, швидше не моя заслуга, а минулорічних погодних умов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Ksenya сказал:

Минулого року сім бідонів з семи сімей, які зимували. Хоча, це, мабуть, швидше не моя заслуга, а минулорічних погодних умов.

:ay:. Значить бджіл частково докупали чи рої ловили .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 час назад, Алёна сказал:

Ксения, а что вы преподаёте?

Російську мову і зарубіжну літературу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ksenya сказал:

Російську мову і зарубіжну літературу.

:) Я угадал :) . По стилю и орфографии . Только думал , что украинский язык и литературу .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, vovchik13033 сказал:

Значить бджіл частково докупали чи рої ловили .

Дві куплені матки і один знятий з сусідської груші рій. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 час назад, Ksenya сказал:

В першу зиму пішли ті дві сім'ї і серпневий відводок з маткою тихої заміни, яка навесні пропала і довелося відводок приєднувати до сім'ї. Наступної зими зимувало вже сім сімей, цього року дев’ятнадцять сімей і чотири відводки з запасними матками. 

А як же Вам так красиво вдалося :

6 часов назад, Ksenya сказал:

Минулого року сім бідонів з семи сімей, які зимували.

І лише :

4 минуты назад, Ksenya сказал:

Дві куплені матки і один знятий з сусідської груші рій. 

Та відправити в зиму 19 сімей і 4 відводка .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, vovchik13033 сказал:

А як же Вам так красиво вдалося :

Відводки довелося робити на початку травня, не після,а перед акацією. Мабуть, не вистачило досвіду, та й весна була холодною, тому боялася занадто розширювати. Як результат сім’ї зароїлися. Тому меду з акації відкачала лише 40л., потім 15л різнотрав’я. Літо минулорічне було дощовим, що для наших країв швидше виключення, ніж правило, тому був непоганий підтримуючий взяток, та й соняшником наші фермери обсадили село з усіх сторін. Тому з соняшника вдалося відкачати більше п’яти бідонів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ksenya сказал:

Відводки довелося робити на початку травня, не після,а перед акацією. Мабуть, не вистачило досвіду, та й весна була холодною, тому боялася занадто розширювати. Як результат сім’ї зароїлися. Тому меду з акації відкачала лише 40л., потім 15л різнотрав’я. Літо минулорічне було дощовим, що для наших країв швидше виключення, ніж правило, тому був непоганий підтримуючий взяток, та й соняшником наші фермери обсадили село з усіх сторін. Тому з соняшника вдалося відкачати більше п’яти бідонів.

У Вас дуже гарна кормова база . 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Непогана. Один пасічник, котрий переїхав і недалеко, всього 30км, говорив , що з того часу як від нас поїхав, стільки меду його бджоли не приносять,як носили. Поруч ліс, хоч і невеликий, є луки з різнотрав’ям, та й соняшник не забувають сіяти. Нам би ще дощів таких,як минулого року, та кожен рік і все було б:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Ksenya сказал:

Непогана. Один пасічник, котрий переїхав і недалеко, всього 30км, говорив , що з того часу як від нас поїхав, стільки меду його бджоли не приносять,як носили. Поруч ліс, хоч і невеликий, є луки з різнотрав’ям, та й соняшник не забувають сіяти. Нам би ще дощів таких,як минулого року, та кожен рік і все було б:ole_ole:

В мене в середньому виходить 20 -25 кг . на стаціонарі . З сім,ї. По скромному .:)

40 минуты назад, Ksenya сказал:

Мабуть, не вистачило досвіду, та й весна була холодною, тому боялася занадто розширювати. Як результат сім’ї зароїлися

Тут не стільки в досвіді справа , скільки в породі . Та й пакети Ви не продаєте , я так зрозумів , тому сім,ї швидко набирають силу . В мене та ж ситуація . Якщо не вмішуватися то до цвітіння акації , то майже всі сім,ї відрояться .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, vovchik13033 сказал:

У Вас дуже гарна кормова база . 

Тільки що обробили землю. Буде ще 25 соток козлятника і 20 - буркуну під покрив фацелії. Небагато, а все ж...

20 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Тут не стільки в досвіді справа , скільки в породі .

Порода "місцеві дворняжки" ще й з ройовими матками. Правда, є одна українська степова від Нєжинського (вона якраз минулого року і не зароїлася) і, дякуючи Леоніду Олександровичу Добровольському, вже є карніка і бакфаст.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ksenya сказал:

Тільки що обробили землю. Буде ще 25 соток козлятника і 20 - буркуну під покрив фацелії. Небагато, а все ж...

Отак би кожен пасічник засіяв...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...