Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

А все-таки? на колхозной пасеке сколько семей держали?

Я не знаю точно от 150 до 200, знаю что зарплату платили ему не большую. отдали трактор+солярку на перевозку. и например 8 тон мёда он должен был сдать, все что больше его. Когда пришел новый хозяин предложил выкупить. вот и все. всех подробностей не знаю...
Я взагалі то Bombusа питався.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все-таки? на колхозной пасеке сколько семей держали?

Колхозничкам не удалось за мой счёт найти узенькую стежечку в медовый рай. Я превращал их пасеки в нерентабельное предприятие, показывал графики падения удоев на собраниях и рисовал ужасные картины будущего краха, в связи с надвигающимися страшными болезнями со стороны тлетворного запада. Последним и самым сильным моим доводом был плакат, где пищевая цепочка африканского жука Acthina tumida, после поедания ульев и пчеловода продолжалась на загоны с коровами и кабанчиками частных акционеров. Последующая за сим история по спасению населения, путем взваливания всех проблем на свои плечи - была делом техники. О чём оставалось только сожалеть, зимовнички приходилось бросать врагу, хотя один таки мне удалось уговорить разобрать и вывезти к себе на дезинфекцию.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все-таки? на колхозной пасеке сколько семей держали?

Колхозничкам не удалось за мой счёт найти узенькую стежечку в медовый рай. Я превращал их пасеки в нерентабельное предприятие, показывал графики падения удоев на собраниях и рисовал ужасные картины будущего краха, в связи с надвигающимися страшными болезнями со стороны тлетворного запада. Последним и самым сильным моим доводом был плакат, где пищевая цепочка африканского жука Acthina tumida, после поедания ульев и пчеловода продолжалась на загоны с коровами и кабанчиками частных акционеров. Последующая за сим история по спасению населения, путем взваливания всех проблем на свои плечи - была делом техники. О чём оставалось только сожалеть, зимовнички приходилось бросать врагу, хотя один таки мне удалось уговорить разобрать и вывезти к себе на дезинфекцию.
Ужась. А ульи, ульи то (с пчелами, естественно) удалось вывезти к себе на дезинфекцию? Это я о тех, которые с нерентабельных.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ужась. А ульи, ульи то (с пчелами, естественно) удалось вывезти к себе на дезинфекцию?

Пришлось. :dntknw: Я же человек слова. :ak: Обещал спасти всех, значит... Мы, ррусские евреи, своих в беде не бросаем.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мы, ррусские евреи, своих в беде не бросаем.

ви бывшый колхозный пчеловод ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ви бывшый колхозный пчеловод

Запомните,Паланочка, колхозные пчеловоды - бывшими не бывают! :) Колхоз, конечно, дело добровольное, но оставляет на человеке метку на всю жизнь. :ak: Колхоз, совхоз, подсобное хозяйство... в начале 90-х я успел разорить пол области и даже одно малое предприятие.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... в начале 90-х я успел разорить пол области и даже одно малое предприятие.
Ну... тогда... или область маленькая, или как? Свои бросили русского еврея? ЗЫ Неужели в пчелоконторе работали?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Неужели в пчелоконторе работали?

Ага, в конторе. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ви бывшый колхозный пчеловод

Запомните,Паланочка, колхозные пчеловоды - бывшими не бывают! :) Колхоз, конечно, дело добровольное, но оставляет на человеке метку на всю жизнь. :ak: Колхоз, совхоз, подсобное хозяйство... в начале 90-х я успел разорить пол области и даже одно малое предприятие.
Знаю двух.. обоих в своих селах кликали "трутнями" :umora: 8-мь тонн на колхозную пасеку? При таком плане они бы ни выжили как вид :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(gardener @ 21.10.2013, 19:07) Неужели в пчелоконторе работали? * Ага, в конторе.

Не пугайте hena. Человек и так спит два последние года в кресле, одетым и с корзинкой под ногами. Контора пишет!
8-мь тонн на колхозную пасеку? При таком плане они бы ни выжили как вид

:) 10 кг на семью, помню. и то до склада не доезжало. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Bombus, эти 10-ть кг я и хотел написать, но для многих это было бы шоком :) А сахар на зимовку сколько давали? ;):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сахар на зимовку сколько давали?

Ага давали потім доганяли і ще наливали з огірками і салом.... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
10 кг на семью, помню. и то до склада не доезжало. :umora:
То це пасіка була десь із 800 (!) сімей? Ну, друже, а ти не рибак? :ay::wave::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Расскажу не про то, как начинал, а почему. После длительных и частых командировок прихватила печень в 2010 году. Диагноз получил "веселый" - жировой гепатоз. Эпопею с докторами оглашать не буду. Всем понятно, что в официальная медицина держится на двух вопросах Кому и Сколько. :IMHO1: Из стационара вышел без работы ( работодателю люди с проблемным здоровьем не нужны) и с длинным списком медпрепаратов - так называемое амбулаторное лечение. Жена мне быстренько устроила жестокую диету- согласно рекомендации гастроэнтеролога :angry: Единственное, что не подпадало под пищевую цензуру -это был мед. 3-литра с медом пылилось в кладовой года два, потребляли мед в семье фактически на масленницу (к блинам) и в случае простудных хворей.Короче, говоря: Этот бутыль я "оприходовал" за пару месяцев. Симптомы заболевания прошли. Буду не прав, если скажу, что один мед помог, нет. Жесткая диета, медикаменты и мед . Контрольное посещение доктора подтвердило мое предположение, что идет процесс регенерации печени. Из препаратов оставил только расторопшу и мед. Меда съедал много, поэтому весной 2011 года специально приобрел в садовом обществе участок и четыре пчелосемьи. С тех пор на здоровье не жалуюсь. С диеты "слез", а вот мед продолжаю потреблять в том же темпе - 4 кг в месяц-полтора. Пчел-спасителец полюбил все душой. И еще: отметил у себя зависимость на апитоксин. Такое Точковцам знакомо? :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
С диеты "слез", а вот мед продолжаю потреблять в том же темпе - 4 кг в месяц-полтора.

trinoleg, Молодцом! А я, на жаль, так і не зміг привчитись хоча б десяту долю цього вживати! :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
Пчел-спасителец полюбил все душой. И еще: отметил у себя зависимость на апитоксин. Такое Точковцам знакомо?

trinoleg, Не зовсім ясно,- це що токсичність до бджіл, а чи навпаки, що витікає логічно із Вашої оповіді? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчел-спасителец полюбил все душой. И еще: отметил у себя зависимость на апитоксин. Такое Точковцам знакомо?

trinoleg, Не зовсім ясно,- це що токсичність до бджіл, а чи навпаки, що витікає логічно із Вашої оповіді? :ah:
Це коли взимку в пасічника починається ломка і він лізе в вулик за дозою... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Це коли взимку в пасічника починається ломка і він лізе в вулик за дозою..

Mapet, Тоді треба використовувати досвід Комісара з його теплою зимівлею бджіл. Очевидно, так буде ефективніше. :ay::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Панове, дозвольте поділитися, як я починав. На роботі я познайомився із одним колегою, в якого була пасіка і кожного дня мені приходилось слухати захопливі історії про бджіл. Саме він мене переконав придбати кілька вуликів, щоб спробувати. На той час я не міг собі уявити, як це можна руками брати рамки із бджолами, взагалі, як можна відкрити вулик повний бджіл - боявся :ah: . Так, того року я придбав 4 стареньких вулики і за допомогою подарованих, придбаних роїв пішли ми зимувати. Тої зими було прочитано кільканадцять книжок, були виписані пасічницькі журнали і в інтернеті постійно були пошуки корисної інформації про бджіл. Нажаль тої зими із 4 бджолосімей вийшли лише 2. Не зважаючи на це весною я позичив в батька кошти та купив 15 бджолосімей із вуликами. Так вийшло, що за порадою того ж таки товариша через місяць я продав від них пакети, віддав борг і залишився із бджолами. Того ж року зробив ловушки і вже сам ловив рої. В наступну зиму ми пійшли вже в зиму в кількості 25 бджолосімей, з яких не перезимувало також 2. Тим часом постійно йшли покупки інвентаря, пошуки та придбання вуликів, заготівля матеріалу для виготовлення нових вуликів і таке інше. Як тільки з'являлися вільні кошти, значна їх частина йшла на розвиток пасіки, за що неодноразово був розкритикований рідними, а особливо дружиною, адже я є пасічником вихідного дня, оскільки працюю на державній службі і крім того, що я витрачав на це гроші, я більшість вихідних проводив на пасіці, або в діда в плотні, а їм із дочкою не завжди приділяв достатньо уваги. Проте зараз я вже серед рідних отримав визнання як пасічник, заручився їх підтримкою. Допомагають всі, хто чим може (н.п. "дотації" на закупку вощини, виписка періодичних видань в подарунок, заготовка матеріалу, пошиття матрасів, звісно ж відкачка меду, збір пилку і таке інше) тільки не оглядом бджолосімей, всі бояться (так сталося, що до мене в родині пасічників не було :dntknw: ). Так, поступово б/у вулики відпродувалися, робилися нові, ловилися рої, робилися відводки. В 4-ту зиму ми пішли в кількості 50, перепрошую 48 бджолосімей (одна злетіла, хоча від кліща обробіток проводився всім однаково :dntknw: , а інша не витримала нападу :( ), 36 з яких живуть в нових, виготовлених моїм дідом вуликах із заготовленого нами спільно із батьком, братом та тестем матеріалу та накриті пошитими мамою, бабкою, дружиною та тещею матрасами. Не зважаючи на постійну зайнятість на роботі, якщо все буде добре із початком слідуючого сезону будем поступово розширятися. Якщо чесно, при порявнянні моєї роботи із зайняттям бджільництвом, то величезна перевага надається другому, але... Величезну роль у отриманні мною інформації про ведення бджільництва відграє наш форум, тому дякую всім тут зареєстрованим, а особливо його засновникам. Дякую за увагу, всього найкращого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Величезну роль у отриманні мною інформації про ведення бджільництва відграє наш форум, тому дякую всім тут зареєстрованим, а особливо його засновникам. Дякую за увагу, всього найкращого.
Дякую за добрі слова на адресу форуму. Нехай Вам щастить в занятті бджолами, сподіваюся що і Ваш особистий досвід стане колись у нагоді початківцям. Шануймося!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Своє дитинство я проводив в селі гостюючи у дідуся та бабусі. Дідусь був пасічником, а я як цікавий онук завжди любив посидіти з ним на пасіці. Потім інститут, робота, одруження. Два роки назад знайшов у тестя два вулики, які наштовхнули мене на спогади про пасіку. Вулики перевіз на дачу і одразу ж купив два бджолопекети. Зараз маю три сімї, планую розширюватись, здебільшого читаю форум - набираюсь досвіду. Отак і я попав у ваш клуб любителів полосатих створінь :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отак і я попав у ваш клуб любителів полосатих створінь opr06K9J.gif

Щиро вітаємо в "клубі" і сподіваюся, що "ваш" клуб стане "нашим" :) Якщо не секрет, де саме дача? Шість років після інституту жив в ІФ, на Позитроні, там і працював. В кінці і дачу мав від "Позитрону" під Кривотулами, їздив туди роверком 25 км... Пам'ятаю, як в нас один наладчик з фотолітографії, на вигляд блідий і худий пішов з заводу в бджільництво. Через рік я його не пізнав - веселий, рожевощокий чоловік, в очах вогники, одним словом - інша людина. Все життя згадую його, як живого приклада до чого хімія людину доводить і як природа її зцілює. Здров'я Вам і Вашим бджілкам! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отак і я попав у ваш клуб любителів полосатих створінь opr06K9J.gif

Щиро вітаємо в "клубі" і сподіваюся, що "ваш" клуб стане "нашим" :) Якщо не секрет, де саме дача? Шість років після інституту жив в ІФ, на Позитроні, там і працював. В кінці і дачу мав від "Позитрону" під Кривотулами, їздив туди роверком 25 км... Пам'ятаю, як в нас один наладчик з фотолітографії, на вигляд блідий і худий пішов з заводу в бджільництво. Через рік я його не пізнав - веселий, рожевощокий чоловік, в очах вогники, одним словом - інша людина. Все життя згадую його, як живого приклада до чого хімія людину доводить і як природа її зцілює. Здров'я Вам і Вашим бджілкам! :hi:
А я не виноват, меня взрослые дядьки втянули), а потом кинули самого плавать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отак і я попав у ваш клуб любителів полосатих створінь opr06K9J.gif

Якщо не секрет, де саме дача?
Дача позаду села Крихівці біля річки Бистриця.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отак і я попав у ваш клуб любителів полосатих створінь opr06K9J.gif

Якщо не секрет, де саме дача?
Дача позаду села Крихівці біля річки Бистриця.
Так, бував я там проїздом, просто чудові місця! Ну, а як у Вас там із взятком?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...