Перейти к содержанию

Как я начинал


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Улья обжигаются с цель дезинфекции, если покупаются старые, а новые улья обжигать  я считаю напрасная трата сил и времени, да и пчёлам вряд ли это нравиться.:IMHO1:
Спасибо за комментарий. Я думал, что и новые нужно обжечь. Поищу об этом побольше инфо.


--------------------------------------
Пчелам в городе быть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Олег Мельник сказал:

Так внутри же. Пчелам теплее и комфортнее будет

Тепло іде від бджіл, тому обпалений корпус не гріє. Обпалення не застереже ні від гниття, ні від шашлів. Ми так робили для дезинфекції, але ж у вас нові вулики. Раніше  ми оліфили та фарбували. зараз парафінемо.

А задумка ваша гарна, тож бажаю успіху

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепло іде від бджіл, тому обпалений корпус не гріє. Обпалення не застереже ні від гниття, ні від шашлів. Ми так робили для дезинфекції, але ж у вас нові вулики. Раніше  ми оліфили та фарбували. зараз парафінемо.
А задумка ваша гарна, тож бажаю успіху
Спасибо)) Я за пол ночи перешерстил кучу инфо и таки да, новые обжигать нет смысла.


--------------------------------------
Пчелам в городе быть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 02.03.2018 в 07:51, SoulflyUA сказав:

Спасибо)) Я за пол ночи перешерстил кучу инфо и таки да, новые обжигать нет смысла.


--------------------------------------
Пчелам в городе быть!
 

Далеко підете! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.03.2018 в 23:31, SoulflyUA сказал:

Спасибо за комментарий. Я думал, что и новые нужно обжечь. Поищу об этом побольше инфо.

Я всегда слегка обжигаю все новые ульи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я всегда слегка обжигаю все новые ульи
Я тоже так думал, что это нужно для комфорта пчел. Но все что нашел на форумах и в статьях, то говорят обжиг нужен только весной в качестве обработки от вредителей.


--------------------------------------
Пчелам в городе быть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Рус сказав:

Древесину иногда обжигают чтобы закрыть поры.

На сколько я знаю, поры сами закриваются в скоре после обработки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.04.2007 в 23:01, Petrovych61 сказал:
Мольфар сказал:
Воно як якийсь заряд, який дає поштовх в житті, не дає марнувати той мізер часу, відведеного нам для буття в цьому світі.

 

?

 

Сильно сказано... :bear:

бджільництво напевне більше притягує ніж наркотики.бо хто завів пасіку це на все життя

В 15.04.2007 в 23:01, Petrovych61 сказал:
Мольфар сказал:
Воно як якийсь заряд, який дає поштовх в житті, не дає марнувати той мізер часу, відведеного нам для буття в цьому світі.

 

?

 

Сильно сказано... :bear:

бджільництво напевне більше притягує ніж наркотики.бо хто завів пасіку це на все життя

В 15.04.2007 в 23:01, Petrovych61 сказал:
Мольфар сказал:
Воно як якийсь заряд, який дає поштовх в житті, не дає марнувати той мізер часу, відведеного нам для буття в цьому світі.

 

?

 

Сильно сказано... :bear:

бджільництво напевне більше притягує ніж наркотики.бо хто завів пасіку це на все життя

В 15.04.2007 в 23:01, Petrovych61 сказал:
Мольфар сказал:
Воно як якийсь заряд, який дає поштовх в житті, не дає марнувати той мізер часу, відведеного нам для буття в цьому світі.

 

?

 

Сильно сказано... :bear:

бджільництво напевне більше притягує ніж наркотики.бо хто завів пасіку це на все життя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я неприхильник обпалювати вулик внутрі тому що по щілинах недостанеш нічого лампою  і як були болячки так і залишаться і він тоді мае вигляд як димоход  або кагла чорний   , а як біленький гарненький пропарафінив пчели прополюсують   і душа радіе,а дезенфекція все просто кальцінірована сода 300гр на6-7 літрів води помив всередині гарненько а потім 8літрів води 250гр уксусу розтворив  сполоснув гарно  . по хімію якщо так зробити получиться вуглекислий газ на виході і залишків соди незалишиться а уксус випаруеться і все буде добре     

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а якщо найти  десь мені траплялась інеті шкала чим дизинфікувати інструмент інветтар вулики то що  то сода кальцинірована  стоїть на перших місцях убивае всі грибки насікомі, мікроорганізми 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я  ще ні одного вулика за весь період пасічнікування не об.палив 

Сода , уксус, лампа від  Соломки.

Приємніше працювати у вулику , в якому вигляд наче в церкві , ніж  в тому --- димарном

Але в кожного своя технологія і вподобання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Механическая очистка. Потом обпаливаю газовой горелкой, днище еле меняет цвет, так как после зимовки напиталось влаги. Убиваю 2 зайцев - просушка и дезинфекция :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.03.2018 в 10:03, Дід Василь сказав:

а якщо найти  десь мені траплялась інеті шкала чим дизинфікувати інструмент інветтар вулики то що  то сода кальцинірована  стоїть на перших місцях убивае всі грибки насікомі, мікроорганізми 

Пане Василю!

    Прошу, не плутайте ви людей ще й тут! На виборах є така технологія, але ж ви не повинні опускатися до рівня отих, вибачте, але іншого слова не підберу, - обісраних після першого ж обльоту депутатів. ЗМІНІТЬ АВАТАРКУ! :hi::az:

 Думаю ви давно вже в курсі справи...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я незрозумів що я нетак написав убідіть мене і інших,.

В 20.03.2018 в 09:47, Дід Василь сказал:

я неприхильник обпалювати вулик внутрі тому що по щілинах недостанеш нічого лампою  і як були болячки так і залишаться і він тоді мае вигляд як димоход  або кагла чорний   , а як біленький гарненький пропарафінив пчели прополюсують   і душа радіе,а дезенфекція все просто кальцінірована сода 300гр на6-7 літрів води помив всередині гарненько а потім 8літрів води 250гр уксусу розтворив  сполоснув гарно  . по хімію якщо так зробити получиться вуглекислий газ на виході і залишків соди незалишиться а уксус випаруеться і все буде добре     

чи вам хочеться поумнічати., а що до аватарки якбия був молодший і немавби 6 внуків написавби Студент....:):az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.03.2018 в 19:45, Джаз сказал:

Механическая очистка. Потом обпаливаю газовой горелкой, днище еле меняет цвет, так как после зимовки напиталось влаги. Убиваю 2 зайцев - просушка и дезинфекция :dntknw:

Поступаю также. Как говорится, дешево и сердито. Главное новичку,первым делом потренироваться, чтобы не спалить ничего :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Гогда обжигаю старый улей и рамки - плавится все, остатки воска, прополиса. Дерево пропитывается этим всем. Делаю в гараже, вдали от пасеки. И все равно, частенько много пчел на запах собираются. Запах стоит - класс! Как наркотик ;-) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день!

А история моя такая. В пятницу вечером приехав на дачу. Увидел на  молодой черешне рой пчел висит. До этого был опыт в пчеловодстве когда 30 лет назад учился в институте и попал на колхозную пасеку на практику. 

Пошел к соседке ее отец когда-то занимался пчелами вот и остались улья и рамки. Выбрал я себе Улей. В ветаптеке набрал всего для пчеловодства.

Навощил 6 рамок и поставил в улей. сверху даю каждый день медовый сироп 1:1 c водой. Вчера смотрел 4 рамки отстроены полностью. Положил им полоски от клеща. Пчелы носят обножку. Матку видел шоколадного цвета хвостик темный.

У меня вопрос как можно отличить карпатку от украинско степной?

Я бы хотел поменять матку. 

Хочу спросить у кого можно купить плодную матку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Vilad сказал:

...У меня вопрос как можно отличить карпатку от украинско степной?

Я бы хотел поменять матку. 

Хочу спросить у кого можно купить плодную матку?

Никак.Можно только погадать на кофейной гуще.Не зная происхождение роя говорить с уверенностью о породе вряд-ли стоит.

 

:IMHO:Зачем менять?Чем не устраивает?

 

Сейчас это сбалансированный организм у которого масса задач:отстроить гнездо,вырастить замену и набрать вес к зиме,заготовить запасы.

 

Присмотрись к этой,поработай,может эта будет подарком Судьбы.

Мог бы рассказать историю прошлого года как один не прислушался к моему совету и из хорошего роя не получил ничего,но писать много некогда.

Купить можно у форумчан любой породы.Определишься какой напишешь в разделе Продажа пчел,пакетов,маток объявление и надеюсь найдешь что интересует.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Никак.Можно только погадать на кофейной гуще.Не зная происхождение роя говорить с уверенностью о породе вряд-ли стоит.
 
:IMHO:Зачем менять?Чем не устраивает?
 
Сейчас это сбалансированный организм у которого масса задач:отстроить гнездо,вырастить замену и набрать вес к зиме,заготовить запасы.
 
Присмотрись к этой,поработай,может эта будет подарком Судьбы.
Мог бы рассказать историю прошлого года как один не прислушался к моему совету и из хорошего роя не получил ничего,но писать много некогда.
Купить можно у форумчан любой породы.Определишься какой напишешь в разделе Продажа пчел,пакетов,маток объявление и надеюсь найдешь что интересует.
Спасибо. Тогда пусть растут. Природа сама решит. Начитался в инете про роевые матки. Думал может поменять. Теперь не буду. А можно подсаживать карпатку в украинскую степную или наоборот?

Отправлено с моего Redmi 5 Plus через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Доброго дня! У мене знайомство з бджілками почалося на весні, коли цвіли сливи, прийшов у садок, сів на пеньок, а вони так чудово жужжать, думаю а чому це в мене вуликів нема. Частенько знайомий дідусь який знаходився за 20 км від мене пропонував мені пару вуликів, але я все морозився, а про себе думав, жалко буде коли візьму , щось провтикаю а вони загнуться, бо що з ними робить я навіть уявлення немав. Але так сталося що через декілька днів завів розмову про бджіл з  сусідом через декілька хат, а той і каже, бери небійся, чим зможу, допоможу, бо у самого були бджоли. От я зателефонував до дідуся і питаю, чи не передумав той, бо якщо ні то я у вечері приїду. Так на ранок у мене в садку стояло два лежаки 16 рамочні на українську рамку,  купив димаря, маску, стамеску, та кіло вощини, і з допомогою сусіда провели огляд, чесно кажучи мені сподобалось , але я та й сусід неміг зрозуміти чому вони такі скажені. По рекомендації сусіда я замовив 3 звичайних лежака, пока їх робили то 25 травня в мене вилетів перший рій, який ми благополучно спіймали, але вулики були готові лише через два дні, тому рій просидів трішкив льоху. Коли були готові вулики то рій та сімю звідки він вилетів пересадили в два новеньких вулики, просто положивши українську рамку, і бджілки пішли розвиватись, а у кума взяв лижак  на українську рамку на 20 рамок, пересадив туди третій вулик , і бджілки теж заспокоїлись. І все нібито устаканилось і навіть мед качався, але одне недавало спокою, чому сусід з іншої сторони біля своїх красунь у трусах ходить а я в бронижилеті.  Тільки при зустрічі з дідусем у якого брав бджілок вже осінню я його допитався , що віддав мені дід дві самі скажені сімї ,  я так зрозумів з надією що скоро назад привезу. Але я йому вдячний , до мене в садок ніхто незаходить, бо тільки хто переступає межу , отримує яду. :-) Тепер начитавшись за зиму всього різного я все ж таки подумую або купити три матки та замінити, чи купити одну а з неї пробувати вивести ще дві та замінити. Бо літом в бронежилеті важкувато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, ZhAN78 сказал:

віддав мені дід дві самі скажені сімї , 

То він організував Вам вступний іспит.:hmm: Хоча бджільництво такий "заклад", куди можна вступати і без іспитів. Ви витримали вступний іспит! Вітаю!:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Петрович 49 сказав:

То він організував Вам вступний іспит.:hmm: Хоча бджільництво такий "заклад", куди можна вступати і без іспитів. Ви витримали вступний іспит! Вітаю!:ole_ole:

Дякую !  всі ми трішки з своїми прибамбасами :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До бджіл мене тягнуло завжди, можливо, скільки себе пам"ятаю.  А ось закохався в цю комаху, коли було років 10. Батько пас худобу на хуторі, ми з братом літо проводили в лісі. І ось гуляємо якось, дивлюся на дереві колода, бджоли летять. Виліз, не побоявся, хоча висота метрів 12. Сів поруч з вуликом, а бджоли снують, літають, виблискують в промінні сонця, а я дивився і не міг відірвати погляду, і зрозумів, що дуже-дуже хочу бджіл.

Батька й матір моє захоплення не порадувало, мовляв, роби що бажаєш, тільки нас не чіпай. А що я міг зробити, ріс сором"язливим, боявся підійти до пасічників, та й були вони для мене загадковими великими людьми, що вміють працювати з бджолами. Оскільки я батьку встиг набриднути, бо говорив тільки про бджіл, відправив він мене до свого двоюрідного дядька, в котрого на той час була найбільша пасіка в колодних вуликах мабуть не тільки по району, а по всій Україні, на 90-й рік було десь 120 колод (зараз в його сина порядка 200). Підійшов, а він мені у відповідь: - то хто ж не дає, займайся. Попрохати про допомогу сміливості забракло. Проте дід дав мені підшивки журналів "Пчеловодство", там були креслення вуликів. Отоді я й зробив свого першого. Але так він без бджіл і простояв десятиляття, поки не залишив у лісі, нестандартний.

У 96-му році відремонтував колоду і... о радість, сів рій. і жив 4 роки, поки хтось зимою не видер мед. Меду, правда, я не попробував, бджоли були дуже злі.

На початок 2000-х я зробив дві колоди і два рамкових. купив бджіл, але вони не велись. Хоч я тоді і списував все на те, що бджоли неправильні, тепер розумію, що у всьому була моя вина: тісні вулики для сильних сімей, роїння і відсутність взятку в другій половині літа. Тоді я вирішив, що бджільництво не моє. Але тяга не минула. Через три, у 2007 вивіз я 2 свої колоди в ліс, мені подарували ще дві і вони були відразу ж заселені бджолами. Наступного року було уже 7 колод і 5 сімей. До 12-го року кількість сімей в колодах була більше десяти. Тоді зрозумів, що колоди просто для душі, багато з них меду не візьмеш. Для себе, родичів, дещо на продаж. І вирішив я повторно завести бджіл в рамкових.

Отак з тих пір і росту. Помаленьку, бджоли в основному піймані рої і відводки. Спочатку не було можливості різко розширитися, потім у 14-му році купив десяток сімей до своїх 14 і добряче на такому розширенні обпікся. після того більше не купую, розвиваюся самостійно.

не знаю, вийшло б у мене що з бджолами, коли б не дружина. Вона ніколи й слова не сказала, коли я з нашого скромного бюджету виривав чималі суми, щоб розпочати справу з нуля. Вона ні слова не сказала, коли я купував станки для майстерні. Вона підтримала мене, коли я збирав гроші на трактор (а ще раніше на мотоблок), промовчала, коли я майже всю суму за зданий оптом мед, потратив на Газель. Веливе їй спасибі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...