Перейти к содержанию

Как украинские пчеловоды прожили 2012 год без Программы развития пчеловодства?


Рекомендуемые сообщения

Возможно ли такое в стране - лидере в Европе по производству меда накануне проведения Всемирного Конгресса Апимондия-2013? Кто блокирует принятия решений в пчеловодстве на государственном уровне? По какому пути развития направляют пчеловодов к самоорганизации? Кто эти так называемые лидеры? Плюсы и минусы таких путей развития гражданского общества. Приглашаю к откровенному и конструктивному диалогу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приглашаю к откровенному и конструктивному диалогу.
Приглашаю и лидеров и ... не очень. Поделитесь своими мнениями и мыслями по теме. Что ожидаете от государства в следующем году? Откровенность приветствуется.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Возможно ли такое в стране - лидере в Европе по производству меда накануне проведения Всемирного Конгресса Апимондия-2013? Кто блокирует принятия решений в пчеловодстве на государственном уровне? По какому пути развития направляют пчеловодов к самоорганизации? Кто эти так называемые лидеры? Плюсы и минусы таких путей развития гражданского общества. Приглашаю к откровенному и конструктивному диалогу.
Ув. Сахо, читая полтора года тому самый уважаемый журнал "Бджолярский круг" №2(15)/2011, нашел в передовице (приведу в полном объеме) интересный факт: Национальная программа развития украинского пчеловодства "Солодке відрдження" представлено Братством Президенту Апимондии. Оказывается программа есть, и не только мне, тем более в преддверии Конгресса Апимондия-2013, хочется знать как выполняется эта программа. ПРО ПРОГРАМИ В БДЖІЛЬНИЦТВІ УКРАЇНИ Рік 2011 видався для мене щедрим на спілкування не лише з колегами в Україні, а і за її ближніми і навіть дальніми рубежами: Білорусія, Ізраїль, пасічники Росії, Казахстану. Останні теж запросили в серпні на пасічний свій фестиваль. Процеси, які йдуть в нашому бджільництві цікавлять наших колег і вони не раз відзначали нашу продуктивну активність в громадському житті, в тому, що ми входимо до світових лідерів не лише по медові, а і за кількістю часописів (і досить якісних). Не залишаються непоміченими книги українських авторів: Коржа В.М., Сенчука Ю.О., Приймака Г.М., Горніча М.Л., Комісара О.Д. Хвалили і мене грішного… Осібно цікавилися державною підтримкою бджільництва і навіть заздрили тому, що в нас є і закон про бджільництво і навіть державні програми його розвитку… Зазвичай я гордився тим, що я представник великої пасічної держави (так мене представили на наймасовішому зібранні в Білорусії) і чи не найчисленнішої в світі бджолярської Громади. Стосовно ж закону і програм я мовчав… Мовчав бо мені було соромно. Соромно тому, що насправді закон про бджільництво в нас не працює (та аби ж тільки він…). Відносно програм не міг же я їм сказати, що і програми наші теж «не того…». Перед Вами ж я мовчати не можу… Рік 2011 особливий в бджільництві України тим, що ним завершується термін виконання Державної програми розвитку бджільництва (затверджена державними органами в установленому порядку) і 2-й етап Національної програми розвитку українського бджільництва (презентована Братством бджолярів України перед самим Президентом Апімондії). В свій час я виклав свої думки про недолугість Державної програми (див. УП 2006) і за 5 років моє бачення і відношення до неї не змінилося. Більше того, на жаль, всі мої експертні висновки підтвердилися. Та для цього не треба було бути пророком. Треба було мати лише сміливість публічно висловитись (пожертвувати відносинами з провідниками бджільництва. Могли бути і неприємності, але обійшлося – на офіційний запит творців програми Міністерство науки офіційно підтвердило мою кваліфікацію експерта. Не являється програмою і «національна програма». Одним з основних недоліків обох «програм» являється їх декларативність, неконкретність і, як результат, сьогодні неможливо звітувати ні по жодному з їх завдань. Більше того невідомо навіть з кого спитати за невиконання, бо виконавці в них не прописані. Але ж звіт повинен все таки бути – програми ж Державна і Національна. І звітувати треба і перед Державою і перед Нацією. Якщо ж хто хоче доказати протилежне, в мене пропозиція до творців програми: надайте звіт хоча б по одному (одненькому) пункту програм і це буде опубліковано в нашому часописі на ось цьому місці. Одночасно звертаюсь до головних редакторів всіх українських часописів опублікувати першочергово звіти за цими програмами (якщо вони будуть…) . Питання друге. Бджільництво розвивалося буцім то за програмою (якщо розвивалося). Термін дії програми скінчився і повинна в рамках цієї ж програми бути розроблена нова «програма розвитку» на наступні 5 – 7 років. Чи може розвиток скінчився в 2011? І розвитку вже не буде? А що ж буде замість розвитку? А буде наша праця. Тяжка і буденна, інколи творча і натхненна. Задля добробуту наших родин, на благо держави, на велич і славу нації! А вони нехай як знають… Нам своє робить! До друку В.Соломка («Дід Василь»)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оказывается программа есть, и не только мне, тем более в преддверии Конгресса Апимондия-2013, хочется знать как выполняется эта программа. Вся работа Братства покрыта мраком. Ответьте хоть на один вопрос. Страна должна знать своих героев.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...