Перейти к содержанию

Немає грошей, хочу "розкрутитись"...


Рекомендуемые сообщения

Я перед собою поки що за меу не ставлю таку кількість сіме, хочу орієнтовно догнати до 100 сімей за 2 - з роки, а там далі час покаже.. wink.gif

Тобто зараз у вас такі дані?
Стаж: 1-3 года Kоличество семей: 2-5

Це я написав в ідеалі щоб за 2-3 догнати до 100 сімей..., а в реалі я і сам знаю що навряд чи так буде))) :(
Ну нічого,життя внесе свої кориктиви,а через пару так років ,щоб невийшло ,що це не моє.Треба все робити поступово.Як немаєте опиту я рахую неварто все і зразу!Якщо зрозумієш ,що це твоє -то працюй у цьому напрямку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Юзеры - научитесь цитировать предыдущие сообщения - для этого есть опция пред осмотра!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це я написав в ідеалі щоб за 2-3 догнати до 100 сімей..., а в реалі я і сам знаю що навряд чи так буде))) sad.gif

з 5 сімей за 3 роки можна розмножити на сто та треба вкласти кошти. відводки треба буде кормити , щоб швидше росли, медогонку при такому інтенсивному рості купувати не треба , ваша задача щоб бджоли принесли достатньо кормів на зиму , і вам треба 100 вуликів, дешевше 350 я не бачив, тобто вже 35000 грн на 3 роки. + у вас постійно буде проблема з сушиною , треба вощина, яку доведеться купувати. До тогож вощина а не суш буде тормозити розвиток відводків , тому треба задуматись про покупку , деякої кількості відбудованих рамок , а ще краще рамок з розплодом печатаним без бджіл (3 в 1 і бджоли і рамки і суш) перші пару років проблеми роїння не буде так як у вас пасіка буде складатись з відводків.та на далі треба розуміти що робити з 100 сімей для цього треба вчитися самому і бажано побачити як це робить пасічник який має таку кількість бджіл. Але більшість проблем відпадають якщо швидкість росту зменшити ну хочаб у двічі, тіж самі вулики легше купити за 6 років ніж за три, менша проблема з сушиною , бо відводки будуть у 2 рази сильніші і вощину будуть будувати краще , ну і так далі і тому подібне , а саме головне ви в процесі зрозумієте , чи воно вам треба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бажано побачити як це робить пасічник який має таку кількість бджіл.

ну что вы так угнетаете запал молодого пасечника, темболее сейчас форумы есть....тут всегда подскажут и даже в инете куча видео есть :hi::ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зимовка , а лекарства , материалы для зимовки ( заставные ) и для хранения суши и и------------ :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну что вы так угнетаете запал молодого пасечника, темболее сейчас форумы есть....тут всегда подскажут и даже в инете куча видео есть opr06K93.gif ae.gif

Да нет пусть дерзает , я ему желаю удачи , но слабо верится что вийдет все без сучка и задоринки ;) Хотя при сильном желании люди на луну слетали ;):umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотя при сильном желании люди на луну слетали

да нет..все правильно вы сказали...никуда он не улетит...пускай на горку сначала подыметя....ветром его обдует....и только тогда он решит....стоит прыгать дальше...или техонечно спуститься и в верх не смотреть....а запал это всегда хорошо...небыло бы запала..небыло бы прогресса :az::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все буде добре :ae: , верстат куплю після нового року і буду робити вулики, рамки і т. д. сам, ну можливо ще когось найму щоб допомагав, хоча я й зараз їх сам роблю, але доводиться все таки багато чого робити в столярні... Ну а далі почнемо полосатих ділити... Зимівник також є, правда вентиляцію треба зробити (пустує польський льох)... Ну і буду розкручуватись помаленьку, хіба що інститут стане на заваді :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ех не прислушаетесь к пораде .sika4, жаль... А могбы и взлететь.. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ех не прислушаетесь к пораде .sika4, жаль... А могбы и взлететь.. ;)
Я б з радістю прислухався, навіть думав що так буду робити, але глянувши на ті б/в вулики зрозумів що в кожного хазяїна свої стандарти, я потім посивію з тими рамками і вуликами різного стандарту, краще я вже якось своїми обійдуся на рамку 300 і 145 :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б з радістю прислухався, навіть думав що так буду робити, але глянувши на ті б/в вулики зрозумів що в кожного хазяїна свої стандарти, я потім посивію з тими рамками і вуликами різного стандарту, краще я вже якось своїми обійдуся на рамку 300 і 145 opr06K94.gif

Причем здесь ульи б.в он гдето на точку прописывал бизнес план, поищите.. Ну канечно план не удался, не туда запетую поставил наверно.. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б з радістю прислухався, навіть думав що так буду робити, але глянувши на ті б/в вулики зрозумів що в кожного хазяїна свої стандарти, я потім посивію з тими рамками і вуликами різного стандарту, краще я вже якось своїми обійдуся на рамку 300 і 145 opr06K94.gif

Причем здесь ульи б.в он гдето на точку прописывал бизнес план, поищите.. Ну канечно план не удался, не туда запетую поставил наверно.. :dntknw:
Він писав що краще купити пару б/в вуликів та відводків і так розкручуватись (див. вище)... От через те я і сказав що не хочу б/в вулики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хіба що інститут стане на заваді

Не знаю яка спеціпльність, але диплом про вищу освітуабо не пригодиться взагалі, або завадить стати як Біл Гейтс... :IMHO1::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

он гдето на точку прописывал бизнес план, поищите.. .
Не б,\в улики а бизнес план
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хіба що інститут стане на заваді

Не знаю яка спеціпльність, але диплом про вищу освітуабо не пригодиться взагалі, або завадить стати як Біл Гейтс... :IMHO1::)
престижний вуз та й спеціальність технічна, але в нашій державі не так то й просто знайти хорошу роботу, принаймі щоб була перспектива, от і вирішив помаленьку сам розкручуватись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

престижний вуз та й спеціальність технічна, але в нашій державі не так то й просто знайти хорошу роботу, принаймі щоб була перспектива, от і вирішив помаленьку сам розкручуватись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для створення більш менш пристойної пасіки, як по кількості сімей так і доходу від них в першу чергу повино бути розуміння у голові пасічника бджіл. А так за 1-2 роки без досвіду мати пасіку за 60 -70 для мене це фантастика, тай не факт що людина, яка успішно утримувала 10-20 сімей сможе так само працювати з 100. В цій справі не потрібно гнатися за прибутком і за кількістю все потрібно робити поступово і зрівноважено, загалом "не літати в рожевих хмарах". З власного досвіду починав з 1-3, потім стало раптово 17 і з них перезимувало 2 це в 2000 р. Після цього перечитав масу літератури і форумів, більше втрат фактично зимою не маю та й завжди з медом. Вулики спочатку були б/у, а потім продавши мед купляв нові, зараз себе почуваю вільно маю 80 сімей, інвентар і трохи вільних коштів, щоб далі рости. А так реально людина має 1-3 одиниці, "наслухається байок" як просто заробляти на бджолах вкладе останні кошти і в кінці року отримає нуль, та щей буде вина, якщо кошти не власні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для створення більш менш пристойної пасіки, як по кількості сімей так і доходу від них в першу чергу повино бути розуміння у голові пасічника бджіл. А так за 1-2 роки без досвіду мати пасіку за 60 -70 для мене це фантастика, тай не факт що людина, яка успішно утримувала 10-20 сімей сможе так само працювати з 100. В цій справі не потрібно гнатися за прибутком і за кількістю все потрібно робити поступово і зрівноважено, загалом "не літати в рожевих хмарах". З власного досвіду починав з 1-3, потім стало раптово 17 і з них перезимувало 2 це в 2000 р. Після цього перечитав масу літератури і форумів, більше втрат фактично зимою не маю та й завжди з медом. Вулики спочатку були б/у, а потім продавши мед купляв нові, зараз себе почуваю вільно маю 80 сімей, інвентар і трохи вільних коштів, щоб далі рости. А так реально людина має 1-3 одиниці, "наслухається байок" як просто заробляти на бджолах вкладе останні кошти і в кінці року отримає нуль, та щей буде вина, якщо кошти не власні.
Я й сам знаю що в мене амбіції великі, але втрати мене точно, не зламають, ну хіба що депутатом стану :baby: Та і грошей позичати для розкрутки не збираюяся, буду крутити педалі вланими силами, а в подальшому час покаже, тим більше є "під рукою" пасічники, до яких можу звернутися за допомогою та і форум багато в чому мені допоміг...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім вуликів і бджолоінвентаря ще потрібен автотранспорт в кількості 2 одиниць один транспортувати пасіку,другий возити себе любимого .І ще багато чого -столярна майстерня,платформаі т.д.Так що халяви не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім вуликів і бджолоінвентаря ще потрібен автотранспорт в кількості 2 одиниць один транспортувати пасіку,другий возити себе любимого .
Ага... і автонавантажувач щоб 200 літрові бочки з медом вантажити :umora: Це в першу чергу ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...і автонавантажувач... 200 літрові бочки з медом... Це в першу чергу

Будьте скромнішим. Почніть з пластикових відер :)Maxym.m08, якщо серйозно- купіть димар, стаместку, лицьову сітку, 3-5 вулики з бджолами й пристаньте на літо до якоїсь кочової бригади з нормальними людьми (купляти бджіл краще в когось з членів цієї бригади ;) )... А потім- більшість питань відпадуть. :IMHO: А якщо вже є бджоли і хочете розвести більше- залежить від того, наскільки більше. :IMHO1: Якщо до 50- підуть будь які вулики, якщо більше- освоюйте корпусні. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім вуликів і бджолоінвентаря ще потрібен автотранспорт в кількості 2 одиниць один транспортувати пасіку,другий возити себе любимого .І ще багато чого -столярна майстерня,платформаі т.д.Так що халяви не буде.

Можна і без транспорту , нехай пасіка спочатку буде стаціонарна . Так дешевше , тільки якщо дозволяє медоносна база.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З інвентарю я вже більш-менш покупляв все, та і бджоли є... на даний момент вулики на 300 з магазинами, але основна пасіка буде на 145 :IMHO1: Те що вулики будуть стояти стаціонарно перші 2-3 роки то це факт!, толку їх возити, якщо будуть тільки відводки, ну хіба що в межех 10 км. на посіви соняшнику, ріпаку чи гречки вивезу... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

толку їх возити, якщо будуть тільки відводки, ну хіба що в межех 10 км. на посіви соняшнику, ріпаку чи гречки вивезу...

Я на свою першу кочівлю вивозив 5 вуликів. В свій перший кочовий рік відкачав 5 бідонів меду й пустив в зиму 10 бджолосімей. :) Кочував в радіусі 10-12 км.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та і грошей позичати для розкрутки не збираюяся

Ну тогда 5 лет как минимум прийдется поработать задаром... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...