Jump to content
Форум на ТочкУ
medolub

Мед не кристалізується

Recommended Posts

Цитата(хома @ 20.11.2012, 19:56) * Цитата(pcholkin @ 20.11.2012, 18:28) * Из-за повышенного оксиметилфурфуролла если не ошибаюсь это вещество выделяется при перегреве меда opr06K91.gif вопрос надо ставить немного в другой плоскости, лаборатории то у нас браковые opr06K9M.gif да и это в самом деле очень влияет на человека от этого может быть рак

МАТ. З ЖУРНАЛУ БК1-12 І КН. "СЛОВО О МЕДЕ" ПРО ШКІДЛИВІСТЬ ОКСИМЕТИЛФУРФУРОЛУ В МЕДІ Василь СОЛОМКА «ДіД Василь») Досить часто приходиться вступати в дискусію відносно негативного впливу і навіть шкідливості оксиметилфурфуролу для здоровя людини. Іноді доходить навіть до крайнощів (дикунства). Так років пять назад тодішній провідник Братства бджолярів України Сергій Уласик попросив мене взяти участь в прямому ефірі одного з радіоканалів в передачі про бджолині продукти. Крім нас двох в «бригаду» входили керівники фірми «Чудо-мед» Данилейко М.В. (член Ради Братства) і його головний бухгалтер. Те що фах моїх «колег по ефіру» бажає бути кращим я зрозумів дуже швидко і тому особливо не висовувався , навіть коли на запитання по телефону «скільки вживати меду?» бугалтер безапеляційно бовкнула «200 грамів». Прямий ефір!!! Але коли «член Ради», керівник фірми, яка переробляє і торгує медом по всій Україні сказонув буквально таке «…при нагріванні меду в ньому виникає оксиметилфурфурол. Це страшний яд, яким навіть травили вязнів в Освенцімі…» я не витримав і в різкій формі перервав «фахівця» і надав пояснення з посиланням на проф. Чепурного, які практично всі приведені в реферованій нижче статті. Після ефіру «бригада» зі мною сухо попрощалася і провідники ББУ в ефіриз собою мене більше не запрошували. Дрімучість їх на сьогодні не зменшилась і в ефірі продовжують звучать перли типу «березовий мед», а під час поїздки в Казахстан з уст вже оновленого керівництва ББУ почув одкровення (звинувачення), що в питних медах, які роблять медовари є яд, який називається оксиметилфурфуролом. Мої розяснення (за проф. Чепурним) «не возимели действия» і я порадив їм хоча би в інтернет заглянути. Краще б я їм цього не радив. Коли я сам туди ткнувся з цього питання, то взявся за голову: «не Освенцім» звичайно, але стало страшно… І я вирішив підняти це питання в пресі і для початку в пасічній, щоб діяти через пасічників. Звичайно ж першим повинен бути журнал «Пасіка, здоровґя, апітерапія» - йому ж це «на роду написано». Але я зразу ж «потух» після того, як з цього ж приводу в одному з його останніх номерів прочитав наступне: «ОСТОРОЖНО! ФУРФУРОЛ!» … «…Мед с высоким содержанием ОМФ – это уже не лекарство, а яд! …это нужно знать каждому. И в первую очередь, родителям, кормящим медом с зашкаливающим фурфуролом своих детей. …фурановые производные являются ядами и в больших количествах вызывают паралич. Малые дозы угнетают нервную систему… Уже сейчас ОМФ включен в число опасных для здоровґя человека веществ.» А далі така «порада»: «купите маленькую баночку и проведите анализ в лаборатории хотя бы на ОМФ, не говоря уже о диастазе. И тогда вы сохраните и деньги и, главное – здоровье.» І вся ця маячня більше ніж на двох глянцевих кольорових стор. пасічного (!) журналу. На сьогодні і в наших сусідів в Росії така ж ситуація, якщо не гірша. Пройшла навіть телепередача про шкідливість меду. В «Форум на Точку» (tochok.info/forum/index.php?showtopic=3912) зґявилась наступна інформація: «25 листопада 2011 року на першому російському каналі вийшла програма "Жити здорово"!, у якій ведучі Е. Малышева і Д. Шубін розумували про такий продукт як мед, його властивості, правила прийому, зберігання і тому подібне Анонс цієї частини передачі був такий : Продукти-обманщики: мед. Шахрай під наглядом. Як приймати мед безпечно. У цій передачі Олена Малышева і Дмитро Шубін намагаються "розвінчати міф" про корисність меду (створюваний ними ж в попередній передачі про мед рік тому, 06.10.2010 р.) використовуючи наступні помилкові, неточні і спотворені відомості: 1) Стверджується, що мед - це просто солодкий продукт, що не несе ні харчової, ні лікувальної цінності. 2) Стверджується, що 75% меду - це цукроза і фруктоза. 3) Стверджується, що енергетична цінність меду складає 1300 ккал на 100 р. 4) Стверджується, що при додаванні меду в чай з температурою вище 60 градусів, в ньому утворюються канцерогенні речовини, здатні викликати рак. 5) Стверджується, що мед не може замінити в раціоні цукор, тому, що цукор в 100 разів менш калорійний, ніж мед. 6) Стверджується, що мед викликає "пекельне", "дике", "жахливе" стимулювання апетиту через те, що має гликемический індекс 80. На основі подібного способу подачі інформації мед називається продуктом-обманщиком, шахраєм. Для дії на підсвідомість тих телеглядачів, які не утрудняють себе аналізом приведених що не відповідають дійсності цифр і фактів, автори передачі представили страшні кадри, де з чаю з медом випливають слова "Рак", а також макет, процес, що нібито, відбувається в організмі людини, що з'їла мед. Схоже, що йдеться про сплановану контрпропаганду бджолиних продуктів. Тим більше – треба діяти. І я вирішив написати з цього приводу все що я знаю. При перегляданні моєї теки «Про мед» я підняв матеріал з рос. «Пчеловодный Вестник» № 12 (64), декабрь 2006 .Перечитавши його уважно я зрозумів, що я краще написати на цю тему не зможу, та і авторитет авторів викликає повагу. А назва говорить сама за себе ДИЛЕТАНТЫ ПРАВЯТ БАЛ А. С. Фарамазян, Межрегиональная общественная организация пчеловодов Е. Ю. Балашова, член Международной комиссии по меду, директор аналитического центра «Апис». Неразборчивость некоторых средств массовой информации хорошо известна и тема меда не является исключением. Однако трудно обвинить СМИ в этом, когда дезинформация о меде и других продуктах пчеловодства исходит от людей, которые в силу занимаемого положения, обязаны взвешивать каждое слово. Что является причиной: обычное дилетантство или черный пиар? Обе версии имеют одинаковое право на существование и обе порочны. Когда речь в СМИ заходит о меде, случается выслушивать и читать такие безграмотные и безапелляционные сообщения… 1. Оксиметилфурфурол в меде и вред, причиняемый им организму Оксиметилфурфурол образуется при нагревании углеводных соединений в кислой среде. В меде основным источником оксиметилфурфурола является фруктоза. Действующий стандарт ограничивает допустимое содержание оксиметилфурфурола в 1 кг меда 25 мг. Очень часто приходится слышать предостережения «знатоков» об особой опасности превышения допустимого содержания оксиметилфурфурола в меде для здоровья человека. Якобы такой мед чуть ли не ядовит. Так ли это? Обратимся к материалам Бременского института исследований меда: « В кондитерских изделиях и вареньях содержится оксиметилфурфурол в количествах, в десятки раз, а во многих случаях значительно более, превышающих допустимую стандартом норму для меда. До настоящего времени не было выявлено от этого какого-либо вреда для человеческого организма». Профессор Чепурной так высказывается по этому поводу: «Так ли опасен оксиметилфурфурол, содержащийся в меду, для здоровья человека? Конечно, нет. Имеются пищевые продукты, в которых его содержание в десятки раз больше, но в них он даже не определяется. Например, в жареном кофе содержание оксиметилфурфурола может достигать 2000 мг/кг. В напитках допускается 100 мг/л, а в Coca-Cola и Pepsi-Cola содержание оксиметилфурфурола может достигать 300-350 мг/л…». В 1975 г в Институте питания РАМН были проведены исследования, которые показали, что ежесуточное поступление оксиметилфурфурола в организм с пищей в количестве 2 мг на 1 кг веса не представляет для человека никакой опасности. В стандартах ЕС и Пищевом кодексе ООН установлено предельное содержание оксиметилфурфурола в меде 40 мг/кг с оговоркой, что для медов, произведенных в жарких странах, это значение повышается до 80 мг/кг. Это естественное для таких стран содержание оксиметилфурфурола и мед от этого не становится менее полезным. Предельное значение содержания оксиметилфурфурола введено в стандарты не с целью обезопасить людей от «вредного» продукта, а с целью проконтролировать соблюдение температурных режимов при переработке меда. В мировой практике этот показатель используется в основном переработчиками меда при закупе партий меда и помогает определить, не подвергалась ли данная партия меда перегреву при предпродажной обработке, а также «возраст» меда. Edited by pcholkin

Раніше був мед а зараз Флавамед. В рекламе только и слышно ликарства на основе меда и маточного молочка, разные креми, мази короче все что угодно, но только не мед. Так, что можно догадаться откуда ветер дует. В шкалах дети от физической нагрузки падают и часто умирают. Можно есть всякую гадость, а мед нельзя.

одна проблема - несозрел мёд

Зрілий однозначно. Заливали під печатку від планки до планки.
есть ещё причина- переплавили

То ж для себе. Яке плавлення, такого ніколи не робив ні під яким предлогом. Навіть в гарячий чай не кидаю! Нашо мені тей оксиметилфурфурол. В прошлому році все як має бути засахарився, а це стоїть і пахне - ні я не проти навіть краще так :umora:
а в чому він стоїть? у битоні? може тіки зверху рідкий, а нижче не видно? може в квартирі тепло, в мене досі банка липового стоїть не закристалізувався Edited by Olegfk
одна проблема - несозрел мёд

Зрілий однозначно. Заливали під печатку від планки до планки.
есть ещё причина- переплавили

То ж для себе. Яке плавлення, такого ніколи не робив ні під яким предлогом. Навіть в гарячий чай не кидаю! Нашо мені тей оксиметилфурфурол. В прошлому році все як має бути засахарився, а це стоїть і пахне - ні я не проти навіть краще так :umora:
в мене досі банка липового стоїть не закристалізувався
:ae::af::umora: А в чем проблемы? :dntknw: Сергей Рошка вам ответил профессионально. Когда вы готовили мед, вы его или переплавили или рано закончили варить. :ah:«Посмотри, сказал слепой, глухому, как будет плясать хромой». ;):umora:

Проблема :dntknw: Нема проблеми... Цікаво просто що могло(який медонос) дати такий єфект. То що не плавив і те що незрілий не варіант і те і те твердження невірне!(вже писав). Ну в квартирі зараз стоїть, дійсно не холодно, але ж не тільки цей, а от акація загусла(без кристалів), а тут як тількіщо відкачав. :hi:

Ну в квартирі зараз стоїть, дійсно не холодно, але ж не тільки цей, а от акація загусла(без кристалів), а тут як тількіщо відкачав. :hi:
Акациевый мед долго не кристаллизуется, это факт. У Вас мог быть акациевый, майским + прошлогодний. Проанализируйте, как Вы отбирали мед на откачку. Когда цвела гречка, и что было между гречкой и акацией. У нас в прошлом году акация перешла в липу. Майский начал садиться, акация стоит как только откаченная , а липа более жидкая, чем майский. Мед, там где есть акация долго не кристаллизуется и зависит это от % соотношения.
Имеются пищевые продукты, в которых его содержание в десятки раз больше, но в них он даже не определяется. Например, в жареном кофе содержание оксиметилфурфурола может достигать 2000 мг/кг. В напитках допускается 100 мг/л, а в Coca-Cola и Pepsi-Cola содержание оксиметилфурфурола может достигать 300-350 мг/л…».
Порівняємо токсичність ГМФ та етилового спирту. Якщо порівняти ЛД50 (доза в г/кг маси тіла, при якій живий організм з 50% вірогідністю помирає, то виявиться, що для зрорової людини вагою 70-80 кг це буде 300-400г етилового спирту або 140-220г ГМФ. Отже ЛД50 складає 0,75-1літра 40% горілки або 1,4-2,2тони дуже перевареного меду з вмістом ГМФ 100мг/кг. :hi: Зазвичай вміст ГМФ складає 10 мг/кг. Детальніше про вплив ГМФ можна прочитати в статті Їржі Моргана в російському журналі "Пчеловодство" стор.58-59, №10 за 2012 рік.

Да, действительно некоторые несознательные продавцы нагревают мёд (переплавляют), чтобы было удобно фасовать. Но важно помнить, что он натуральный при комнатной температуре. Нагретый или "переплавленный" теряет свои свойства

Предельное значение содержания оксиметилфурфурола введено в стандарты не с целью обезопасить людей от «вредного» продукта, а с целью проконтролировать соблюдение температурных режимов при переработке меда.
Думаю лучше не ходить по краю, особенно когдамы используем мёд для своего здоровья! Друзья не рискуйте с мёдом гретым!
Но важно помнить, что он натуральный при комнатной температуре. Нагретый или "переплавленный" теряет свои свойства
1. Будь-ласка, конкретніше, які властивості втрачає мед при розігріванні протягом 1 доби до 40град.Цельсія для фасування? :ae: 2. Як Ви рекомендуєте діставати мед зі дна трилітрової банки: ложка або язик не дістають, а голова не пролазить? :dntknw: 3. Забрус Ви зрізаєте холодним ножем? :) 4. Бджоли підтримують у вулику з медом температуру 35-38 град.Цельсія. Це погано? :dntknw:
Но важно помнить, что он натуральный при комнатной температуре.
И сколько это будет в градусах?
Акациевый мед долго не кристаллизуется, это факт. У Вас мог быть акациевый, майским + прошлогодний. Проанализируйте, как Вы отбирали мед на откачку. Когда цвела гречка, и что было между гречкой и акацией. У нас в прошлом году акация перешла в липу. Майский начал садиться, акация стоит как только откаченная , а липа более жидкая, чем майский. Мед, там где есть акация долго не кристаллизуется и зависит это от % соотношения.

Що там могло попасти це потрібно перечитати журнал( по памяті десь 3 качки було точно!) Журнал на точку, а я в Вінниці. Доберусь туди то почитаю. Але відкачував повністю і акація маловірогідна бо то рамки чисто медові за роздільною решіткою поставлені весною . Гніздові я сортую тількі вже коли складую гніздо на зиму та знімаю решітки.

а мне нравится добавлять в горячий чай мед, и глубоко "всеравно" шо там выделяется

а мне нравится добавлять в горячий чай мед, и глубоко "всеравно" шо там выделяется

Да хто ж проти ? Ваше здоровя в Ваших руках :umora: Якщо подобається то на здоровя... :wave:

Мой знакомый уже 10 лет пет чай только с модом. Сахар не употребляет. Я три года чай только с медом. Сахар не употребляю, за исключением того, что в кондитерских изделиях, та консервации.

1. Будь-ласка, конкретніше, які властивості втрачає мед при розігріванні протягом 1 доби до 40град.Цельсія для фасування?

Він губить усі корисні властивості майже наполовину, і вже не важно що саме. Тож пропоную переглянути відео гарного спеціаліста - пасічника з Поволожжя, якщо не помиляюсь. у нього все цікаве. А це відео про те. як правильно розфасовувати закристалізований мед.
:umora::wave:
итата(Prostomed @ 5.3.2013, 13:47)1. Будь-ласка, конкретніше, які властивості втрачає мед при розігріванні протягом 1 доби до 40град.Цельсія для фасування? Він губить усі корисні властивості майже наполовину, і вже не важно що саме.

Моё мнение до 40 градусов нормально, так как расплод 35-36 градусов, молодым пчёлам нужна такая же температура, а пчёлы не могут сами себе портить мёд.

Сегодня принесу на собрание общественной организации " Слобожанский пасечник " в Г Харьков , мёд отСван для дегустации , привезенный из Грузии, из каштана, не кристализуется до 4 лет :ay:

Сегодня принесу на собрание общественной организации " Слобожанский пасечник " в Г Харьков , мёд отСван для дегустации , привезенный из Грузии, из каштана, не кристализуется до 4 лет

Мико, цікаво, а каштан який - звичайний чи істивний? Маю намір кіньського (звичайного) насадити неподалік пасіки. Тепер знатиму, що можна з нього мед і на зиму бджолам лишати. Дякую за інформацію.
Мико, цікаво, а каштан який - звичайний чи істивний? Маю намір кіньського (звичайного) насадити неподалік пасіки. Тепер знатиму, що можна з нього мед і на зиму бджолам лишати. Дякую за інформацію.

Пробував мед з каштану який привезли з Італії. Мед фактично чорного (дуже темно коричневий) кольору, багато з'їсти не зміг, досить гіркий на смак, для мене це було незвично. Ціна десь близько 12 євро. за 1л.

Хоч я і не Мико, але дозвольте втрутитися, бо маю деяке відношення до розмови: це я привіз той мед з Грузії. Мед цей - з їстивного, середземноморського каштану. Він абсолютно відрізняється від меду з каштану кінського. Він, як тут уже сказано, дуже темного кольору, роками залишається в рідкому стані, дуже гіркий на смак. Він надзвичайно популярний в країнах середземномор"я, але їсти його можна тільки так, як наприклад, їдять іспанці. Треба взяти шматочок чорного хліба, намастити маслом, і зверху буквально трішечки нанести меду. Одержите бутерброд з дуже витонченим, незвичним смаком, який вдало поєднується з гіркуватим смаком чорної кави. Мед цей надзвичайно запашний, завдяки чому широко використовується в кондитерській промисловості. Медовик з цим медом має дуже темний колір, і запах - на всю кухню (щойно доїли останній шматочок :) ). А ще цей мед вважається найбільш бактерицидним з усіх відомих медів. Ось так.

Edited by Svan
. Він, як тут уже сказано, дуже темного кольору, роками залишається в рідкому стані, дуже гіркий на смак.
А мне довелось попробовать Ваш мёд !Действительно горьковатый ,но аромат необычный! :ay:
Маю намір кіньського (звичайного) насадити неподалік пасіки.
Я бы этого не делал ;)
Я бы этого не делал

Якщо який десяток дерев, це не страшно, думаю навпаки це підвище медопродуктивність місцевості. А кінський каштан це ще й непоганий пилконос - у нього пилок,доречі, синьо- пурпурний. Та й цукристість у нього чи не найвища - десь читав, що доходить інколи до 70%, хоч це й не сприяє гарному медозбору.
Я бы этого не делал

Якщо який десяток дерев, це не страшно, думаю навпаки це підвище медопродуктивність місцевості. А кінський каштан це ще й непоганий пилконос - у нього пилок,доречі, синьо- пурпурний. Та й цукристість у нього чи не найвища - десь читав, що доходить інколи до 70%, хоч це й не сприяє гарному медозбору.
Вики пишет о каштане "Растение ценится как ранний медонос. Каштановый мёд жидкий, прозрачный и обычно бесцветный; легко и быстро кристаллизуется, иногда горчит[6]".

Еще где-то читал, что кристаллизацией меда можно управлять, если в жидкий мед добавить ложку закристаллизовавшегося меда нужной фракции, то весь объем меда закристализируется по образцу.

Сегодня принесу на собрание общественной организации " Слобожанский пасечник " в Г Харьков , мёд отСван для дегустации , привезенный из Грузии, из каштана, не кристализуется до 4 лет

Последние годы деревья конского каштана сильно поражаются молью. Среди лета деревья стоят с посохшими листьями. Так что Вам решать садить ли такие деревья возле пасеки.