Перейти к содержанию

Объединение семей


Рекомендуемые сообщения

Робите спиртову витяжку, відвар чи просто свіжим листком натираєте

Відвар - в росинку, скроплюю обидві сім‘ї вони з обіймами зустрічають одна одну
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вони з обіймами зустрічають одна одну

Треба і собі спробувати, дякую :wave: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Я руки и маску натираю мелисой - на порядок меньше аггресии со стороны девченок :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Я это делаю под вечер... Одну семью с маткой порамочно обрызгиваю водой с мятными каплями, затем то же делаю с рамками второй семьи, которые присоединяю и ставлю их просто врядом с теми.
пустий вулик іншої сім'ї забрати геть чи як?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пустий вулик іншої сім'ї забрати геть чи як?

Не дочитали до кінця...
Пока объединял семьи, которые были в одном лежаке через перегородку.

Якщо об'єднувати два вулики, що стоять поруч, то звичайно що один з них треба забирати...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Доброго времени суток уважаемые пчеловоды. Подскажите пожалуйста как правильно присоединить к улью без матки (они почему-то её не хотят выводить уже больше месс.) рой с маткой? Предыдущие попытки соединения оказались неудачными, прыскали мятой, и потом соединяли.Спосибо за ответ,с ув. Рома.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго времени суток уважаемые пчеловоды. Подскажите пожалуйста как правильно присоединить к улью без матки (они почему-то её не хотят выводить уже больше месс.) рой с маткой? Предыдущие попытки соединения оказались неудачными, прыскали мятой, и потом соединяли.Спосибо за ответ,с ув. Рома.
Прочтите вот эту тему и вот ЭТУ может найдёте интересующий Вас вопрос :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Большое спосибо!!! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

У меня 2 семьи. Сегодня сделал осмотр. В лежаке 8 рамок пчелы из них 2 расплода и максимум 3-4 кг меда В 2ух корп. дадане 12 рамочном - 10 рамок пчелы и 4 рамки расплода и максимум 10 кг меда. Подскажите, что делать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите, что делать?

Годувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сократить гнездо, утеплить, подкармливать!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, Сиропом? Какой состав? Сколько в день? Я назвал колличество рамок в улье. Ошибся. Пчел в 1ом где-то 3-4 Во-2ом 5-6 Можно-ли их как-то соединить лучше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, Сиропом?

Якщо лежак ділиться на 2 частини, то такі сім"ї я б поселив через перегородку, щоб зимували разом. Втім це можна зробити і пізніше, але зараз вони б собі вже гніздо формували відповідно умов. :IMHO: Годувати сиропом, меду ж у Вас нема... Концентрація 3/2(цукор/вода по вазі). Давати на ніч, коли вже перестають літати. Меншій сімейці не більше 1,5 л, більшій можна спробувати і до 3-х, щоб за ніч вибирали все. Краще через день, що встигали переробляти, але не затягуйте. :hi: Для меншого щоб було 2 повномедних і 1 маломедна, а для більшого відповідно 3 і 2 - цього для зимівлі буде достатньо. Але десь вже як зберуться в клуб і за крайніми рамками буде мало бджіл(скажемо в районі жмені), то з середини вийняти одну маломедну рамку. ЇЇ лишите на весну для підгодівлі. Потім скраю гнізд поставите утеплені заставні(щоб знизу був проміжок 1 см) і затулите навколо, при цьому льотки мають бути відкриті повністю. Щоб утворився купол з відкритим максимально низом. Втім це тільки :IMHO:...
Можно-ли их как-то соединить лучше?

У Вашому випадку цього не варто робити. Це якщо б було вуликів з 50, тоді... Просто заселіть в один вулик, вони чуючи терло за діафрагмою в зиму зберуться як в один клуб з двома матками через перегородку. Проходу між сім"ями не повинно бути ніякого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо лежак ділиться на 2 частини, то такі сім"ї я б поселив через перегородку, щоб зимували разом. Втім це можна зробити і пізніше, але зараз вони б собі вже гніздо формували відповідно умов. :IMHO: Годувати сиропом, меду ж у Вас нема... Концентрація 3/2(цукор/вода по вазі). Давати на ніч, коли вже перестають літати. Меншій сімейці не більше 1,5 л, більшій можна спробувати і до 3-х, щоб за ніч вибирали все. Краще через день, що встигали переробляти, але не затягуйте. :hi: Для меншого щоб було 2 повномедних і 1 маломедна, а для більшого відповідно 3 і 2 - цього для зимівлі буде достатньо.
У мене подібна ситуація. Посадив, як радить Мапет в один лежак через перегородку два слабкі відводки. Та далі буду робити не так. Осінь довга. Ще тепло. І по прогнозу не скоро похолодає. Сім"і слабкі. Тому хочу наростити силу сімей. Підгодовувати почав і далі так буду по 1-й літрі (1:1) через 4-5 днів. Можна і по пів-літра. Тоді частіше треба давати. Другий варіант видається мені кращим. А загодовувати по 3 літри (2:1) почну в кінці вересня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підгодовувати почав і далі так буду по 1-й літрі (1:1) через 4-5 днів. Можна і по пів-літра. Тоді частіше треба давати. Другий варіант видається мені кращим.

Скажу так, як в мене зараз вийшло. 2 сім'ї годував, слабшу й сильнішу. Мав 2 різні ємкості під кормушки - 2 л та 1.5 л, то відповідно поставив у вулики слабшим меншу, а сильним більшу і даю сироп (біля 50%) щовечора повну кормушку. Перші дні сильна сім'я забирала все досуха, а слабша трохи більше як півкормушки. Через тиждень слабші теж почали забирати все, а зараз закінчую годувати, то та сім'я, що була слабшою, значно сильніша другої, яка залила все сиропом і почала печатати, а от розплоду мало наростила.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім"і слабкі. Тому хочу наростити силу сімей.

:IMHO1: Зря потратите время. Увеличения расплода увеличит износ пчелы. Бег по кругу. Осенняя подкорка только как пополнение кормов на зиму. И еще, маленькие семьи (как запасные маточки) лучше будут чувствовать себя под боком большой семьи. А так все равно риск.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Було у мене 2 слабкі сім’ї. Ослабли по моїй недосвідченості. Учора заглянув до них, ситуація така: в одній немає ні розплоду, ні засіву (бо з маткою напартачив, очевидно зіпсував її); у другій є слабенький засів і розплід (приблизно розміром з долоню на 4 рамках). Оскільки зима наносі, виведенням маток ніколи займатися, то зробив так. Сім’ї ці були поруч у вуликах майже однакового кольору (голубий та синій). В голубому сім’я з засівом, у синьому без. Оскільки голубий в дуже поганому стані (весь майже зтрухлявів), то вирішив з нього переселити бджіл в синій. В обох сім’ях всіх бджіл і всі рамки покропив м’ятою і переклав рамки усі в синій вулик. Там у них були трохи розбірки, то я підклав під льоток відро, щоб визначити розмір "братського сховища". Наранок у відрі було коло сотні, "павших" від тяжкої боротьби бджіл, а так все в нормі. Маю тепер одну (як не сильну, то середню) сім’ю замість двох слабких. Думаю це краще. Ось...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та далі буду робити не так. Осінь довга. Ще тепло.

Це Вам вирішувати. Я вже маю досвід пізнього нарощування - нічого позитивного в цьому не бачу. Дай Бог щоб було не так, але я сумніваюсь, що на весну ці відводки будуть сильнішими, принаймні в мене так ніколи не виходило - тільки те що нароститься в серпні... А через пару тижнів бджоли сироп вже нормально не перероблять, тим більше 2:1, і підуть рамки в зиму незапечатані, а взимку цей сироп закристалізується... Втім це тільки :IMHO:, можливо у Вас зовсім інакше вийде. :hi:
то та сім'я, що була слабшою, значно сильніша другої

Силу сім"ї побачите десь в жовтні, коли вся літня бджола відійде. Та і до цього часу ще не пізно було нарощувати. А про "свій вибір" я вже писав. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А загодовувати по 3 літри (2:1) почну в кінці вересня.

:blink: Поздно!!!даже для моей местности.Не успеют запечатать! :IMHO1: Прошлая осень была тёплой (затяжное тепло).Так я закончил кормить 19 сентября... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

итата(Маркіян @ 1.9.2011, 20:10) Та далі буду робити не так. Осінь довга. Ще тепло. Це Вам вирішувати. Я вже маю досвід пізнього нарощування - нічого позитивного в цьому не бачу. Дай Бог щоб було не так, але я сумніваюсь, що на весну ці відводки будуть сильнішими, принаймні в мене так ніколи не виходило - тільки те що нароститься в серпні... А через пару тижнів бджоли сироп вже нормально не перероблять, тим більше 2:1, і підуть рамки в зиму незапечатані, а взимку цей сироп закристалізується... Втім це тільки , можливо у Вас зовсім інакше вийде.

Это не только Вы так думаете, так оно и будет %90 при оптимистических прогнозах, пчелы мало того что износятся, так они мало вероятно что успеют запечатать мед, ну а там сами знаете что бывает и как по мне то они сильно и не успеют наростится, лучше обьеденить два отводка в один :IMHO1: будет больше толку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перші дні сильна сім'я забирала все досуха, а слабша трохи більше як півкормушки. Через тиждень слабші теж почали забирати все, а зараз закінчую годувати, то та сім'я, що була слабшою, значно сильніша другої, яка залила все сиропом і почала печатати, а от розплоду мало наростила.
Так я якраз це і мав на увазі коли казав, що на сьогодні бажано робити стимулюючу підгодівлю а не загодовувати великими порціями на зиму. Вважаю, що кожного дня сьогодні підгодовувати це занадто. Мабуть необхідно додати кілька рамок суші. Ще не пізно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Було у мене 2 слабкі сім’ї. Ослабли по моїй недосвідченості. Учора заглянув до них, ситуація така: в одній немає ні розплоду, ні засіву (бо з маткою напартачив, очевидно зіпсував її); у другій є слабенький засів і розплід (приблизно розміром з долоню на 4 рамках). Оскільки зима наносі, виведенням маток ніколи займатися, то зробив так. Сім’ї ці були поруч у вуликах майже однакового кольору (голубий та синій). В голубому сім’я з засівом, у синьому без. Оскільки голубий в дуже поганому стані (весь майже зтрухлявів), то вирішив з нього переселити бджіл в синій. В обох сім’ях всіх бджіл і всі рамки покропив м’ятою і переклав рамки усі в синій вулик. Там у них були трохи розбірки, то я підклав під льоток відро, щоб визначити розмір "братського сховища". Наранок у відрі було коло сотні, "павших" від тяжкої боротьби бджіл, а так все в нормі. Маю тепер одну (як не сильну, то середню) сім’ю замість двох слабких. Думаю це краще. Ось...
В этой ситуации есть другая сторона медали.Уменя точно также как у Вас нет в двух семьях засева,НО именно эти самьи не получилось подкормить.В матках я уверен.У видев состояние засева я подумал что матки нет вообще(хотел мчаться в Харьков покупать),но матку нашёл и чуть засева на одной рамке,остальные соты были пусты-ни яиц ни напрыска.Налил сиропа по 0,5,закинул суши -в выходные посмотрим....Хоть какойто взяток оборвался....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цей час вже можуть матки і переставати червити... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цей час вже можуть матки і переставати червити...

У меня где старые матки (не этого года), червление уже закончилось, расплод, только крытый. В семьях с матками этого года еще идет червление.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня где старые матки (не этого года), червление уже закончилось, расплод, только крытый. В семьях с матками этого года еще идет червление.

В мене так само , а ще сильніші сім"ї скоріше перестають червити. У відводках розплід до жовтня буває.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Об'єднання сімей

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...