Перейти к содержанию

Объединение семей


Рекомендуемые сообщения

А если к раствору мяты или мелисы добавить 30% водочки, то и в газетке нет необходимости. Семьи объеденяются без потерь. Аналогично провожу подсадку маток.java script:emoticon(':az:', 'smid_12')
Про подсадку маток с добовлением в сироп алкогля (в кормушку) я слышал. А вот брызгат по открытому расплоду тутычки сомнения, как впрочим и обработка кислотами против клеща.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Для об`єднання використовую аерозоль Каметон. :ay::ay::ay: Класна річ. В два льотки по одному-два вприски, потім чекаю 2-3 хв. Сім`ї набирають одного запаху. Після цього струшую їх на дно одного вулика. Об`єднання без бійки 100%. Якщо тре зберегти одну з маток, використовую ситко, в якому фільтруюча частина - роздільна решітка. Робочі бджоли проходять крізь неї на рамки, а матка залишається. І все :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо тре зберегти одну з маток, використовую ситко, в якому фільтруюча частина - роздільна решітка.

Це цікаво, бо часом матку знайти займає багато часу. А аерозоль спеціальна? Скільки коштує? Бо мятні каплі(розчин) дають той самий ефект. Правда ними треба всі рамки опорскувати. Я використовував також і Корвалол чи Байварол - що є під рукою з різким запахом природнього походження. Дехно навіть дезодорантами та одеколонами користуються, але як на мене, то їх запах стійкіший і в вулику недоречний. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аерозоль Каметон використовується для лікування горла й продається в звичайній аптеці. Має запах ефірних масел, доволі приємний :IMHO1: Цього року купляв його і за 11,50 і за 13,40 у грн. :hi::hi::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Має запах ефірних масел

Зрозуміло. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я використовував також і Корвалол чи Байварол - що є під рукою з різким запахом природнього походження

Мабуть не Байварол а Барбовал, бо байварол цеж полоски для боротьби з кліщем ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть не Байварол а Барбовал

Так! Без сумніву я мав на увазі Барбовал... :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені вчора довелось обєднувати 4-ри рої. Так вийшло, прийшли тиждень тому рої :ole_ole: , у двох матки старі зразу червили :ay: , а у двох молодухи. Зважаючи на невдалу погоду молодух не стало :ak: , скидую на втрату при обльоті. Обєднувати через газету побоявся, невідомо як з взятком, чув про випадки бойні під час безвзяткових періодів. Тож обєднував наступним чином: росинка з спиртовою настоянкою евкаліпту(мятної в аптеці не було) скропив поверху рамок(сімя з маткою в рутівському корпусі), безматочних(на рутівському корпусі) порамочно скропив і корпус поставив зверху.Кришу відсунув, димар в льоток і планкою по нижньому корпусі так шоб аж :Jumpy: , поки дим через верх не пішов. Потім тільки спостерігав чи немає бойні :mf_swordfight: , все пройшло :ay: . Звичайно льотна бджола, з забраного вулика, покружляла з одну годинку і задерши хвіст пішла оббивати пороги сусіднім сімям :umora: . З наступною парою було складніше ;) , оскільки робота проводилась з лежаками, та ще й переносити довелось сімю з маткою, оскільки два рої заселились в один вулик розділений навпіл по 12 рамок. По закону підлості матки в обидвох половинах залишились, а от в іншому лежаку пропала. Тож процедуру трішки ускладнив :frusty: . Безматочну сімю струсив з рамок на дно, попередньо скропивши тою ж росинкою з евкаліптом. Сімью з маткою порамочно скроплював і струшував до компанії, коли все струсив повставляв рамки і контрольно обдав димком :crazy: . Оскільки знову ж таки льотна бджола верталась, а вони були в розділеному вулику з двома сімями, мав можливість поспостерігати як бджоли дружньо табуном просяться до сусідів. Це треба бачити :umora: . Короче кажучи на вечір всі сімї вже :friend_drink: . Ось таке обєднання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Безматочну сімю струсив з рамок на дно, попередньо скропивши тою ж росинкою з евкаліптом. Сімью з маткою порамочно скроплював і струшував до компанії, коли все струсив повставляв рамки і контрольно обдав димком opr06KA0.gif .

Я переселяючи сім"ю чи відводок з маткою до безматки в лежаку роблю так - безматку на рамках відсуваю в дальній кут вулика, скроплюючи "запахом" тих що лишаються на стінці і дні. Потім на звільнене місце, скроплюючи кожну рамку, ставлю відводок з маткою, а тоді також порамочно скроплюючи підставляю до них безматочних... Проколів ні разу не було. Диму трішки, тільки щоб зігнати бджіл вниз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть будь ласка, скільки капель запаху давати і на який об'єм води?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть будь ласка, скільки капель запаху давати і на який об'єм води?

Щоб добре пахло :umora: . Я навманя лию, наприклад на 1,5 літри один "хлюп" :blink: , на 2 також так ;) . Потім розпилюю на долоню і нюхаю - запах добре відчутний - годиться. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть будь ласка, скільки капель запаху давати і на який об'єм води?
Что-бы лучше было сделать надо сиропа грамм 150 и добавить 7 капель мяты ( в аптеке продают)--принимают без драки проверенно :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что-бы лучше было сделать надо сиропа
Сироп лучше, ноэто если наперёд знаешь, что будеш объединять. А так капли всегда на пасеке...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что-бы лучше было сделать надо сиропа
Сироп лучше, ноэто если наперёд знаешь, что будеш объединять. А так капли всегда на пасеке...
А чай что без сахара или без медка :hi: капли можно заменить полыньём--залить кипятком и дать остыть сам так иногда делал когда капли забывал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чай что без сахара или без медка

Нема в мене на пасіці ні чаю, ні цукру, ні меду... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чай что без сахара или без медка

Нема в мене на пасіці ні чаю, ні цукру, ні меду... ;)
А я пью чай вечерами на пасеке отдыхаю от суеты и слушаю гул пчёлок вечерком--это лучше слушать чем гул машин проезжающих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

під час взятку ,сімї обєднувати можна чи ні,слабшу із сильнішою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

під час взятку ,сімї обєднувати можна чи ні,слабшу із сильнішою

Думаю,що це доцільно. Бо ж слаба меду не принесе. Правда у своїй практиці в мене це чомусь не виходить. В основному через брак часу. Тому я дію слідуючим чином: відбираю від медовиків запечатані рамки та ставлю їх до слабаків на зберігання, а замість їх суш або вощину. І таким чином до моменту відвіювання надставки або другі корпуси заповнені в усіх сім"ях. Слід відмітити, що співвідношення слабаків до сильних приблизно 1:10 (а може 2:10).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

під час взятку ,сімї обєднувати можна чи ні,слабшу із сильнішою
Можна при потребі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

під час взятку ,сімї обєднувати можна чи ні,слабшу із сильнішою
:IMHO1: Якщо стоять поряд, слабшу сімю розверніть на 180 градусів. Льотна бджола попроситься до сильнішої - получиться міні-медовик+слабка з маткою!. По закінченню медозбору, слабачка підсилете кількома рамками критого розплоду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо стоять поряд, слабшу сімю розверніть на 180 градусів. Льотна бджола попроситься до сильнішої - получиться міні-медовик+слабка з маткою!

цікавий спосіб візьму до уваги ,але зсипав слабшу до сильнішої побризкав каметоном ,маточок не шукав вроді все нормально завтра провірю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Я это делаю под вечер... Одну семью с маткой порамочно обрызгиваю водой с мятными каплями, затем то же делаю с рамками второй семьи, которые присоединяю и ставлю их просто врядом с теми. Потом закрываю потолочинами... ну и по схеме. Пока проколов небыло. Правда и брызгаю я их хоть и не до полной мокроты, но достаточно интенсивно... Пока объединял семьи, которые были в одном лежаке через перегородку. А ранней весной, так ещё проще... opr06K93.gif

Я извиняюсь, но можно еще раз? Перечитал весь топик, но не понял некоторые моменты.. Матку самому убрать нужно или пчелы сами разберутся? Как поступить если пчелы в разных ульях? так же: рамки двух семей обрызгать и поставить в один улик рядышком, правильно? Какая схема имеется ввиду в словах "ну и по схеме"? Спасибо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая схема имеется ввиду в словах "ну и по схеме"?

якщо наприклад вулики стоять рядом 2 м один біля одного ,після того як скидали бджіл пустий приймаєм подальше а з бджолами підсовуєм на 1 м до центру,матку якщо знаїте оставте яка краща другу сікір, я оставляв вибирати бджолам багато хто писав що вони краще знають яка їм підходить да в вашому випадку я щей маток помінявби після обєднання, зараз вони дешевші . хто що скаже
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я оставляв вибирати бджолам багато хто писав що вони краще знають яка їм підходить

Не всегда лучше самому это делать,в прошлом и в этом году убивали хороших а оставляли своих--то есть тех маток которые находились в этих семьях, первый случай не досмотрел ,думал что пропала ,а она перестала червить осенью а весной пропала осталась семья без матки в этом году поменял 2 рамки забрал с расплодом и маткой ,а хорошую дал .тоже самое сделал по количеству и запах придал ,грохнули во так :IMHO1: та которая сельней семья та и матка останится :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

лучше самому это делать

якщо знаїш і впевнений тоді так ,а яж то меньше года blek-269, а як щоб маток він поміняв на купляних, в ньогож старі під питанням що скажете, в даний час ще можна міняти і чи є смисл
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Об'єднання сімей

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...