Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Шалычев Сергей

Как привлечь бродячий рой

Recommended Posts

36 хвилин тому, Фомич сказав:

Может это какой-то "конкурент" себе гнездо готовил, а потом пчелы поселились.

та по розмірам льотка, там 1 см, не повинно бути

Хто і де та коли фінішує? Тобто збирає пастки? У нас (центр України) сонях всюди цвіте.  Мабуть роїв вже не буде.

В 20.07.2018 в 00:08, Деменський сказав:

Хто і де та коли фінішує? Тобто збирає пастки? У нас (центр України) сонях всюди цвіте.  Мабуть роїв вже не буде.

от і буває зальється соняхом і рій виходить. в мене в тому році так і було, їду з пасіки, початок серпня, сонях доцвітав. дзвонить знайомий, каже рій висить. а я від нього в 3 км поряд проїжав. через декілька хвилин я в нього на подвір"ї, він очі вивалив, каже як швидка допомога. в рамконос зтрусив, кажу давай банку, меду налью. то знайомий був під враженням оперативністю та гостинністю. суть в тому що в когось вулики стоять і він туди не заглядує бо є медозбір, а про те що в вулику немає місця :dntknw:.  так що все можливе.

• Like 9

В 20.07.2018 в 00:08, Деменський сказал:

Вчера с нял ловушку с роем, возле другой разведка кружится, думал снимать , бо роев в этом году нету. Сонях цветет

• Like 2

17 хвилин тому, Антон К сказав:

бо роев в этом году нету. Сонях цветет

Сьогодні в обід зайшов рій в пастку, в мене на очах. Правда не бачив звідки прилетів... Затра відвезу на інший точок (ще пока не знімав)

• Like 4

Сьогодні добив  кількість привезених роїв до 90

• Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1

9 часов назад, Борис К. сказал:

Я извиняюсь...90 роев за сезон? Или я чего то не понял?))))

46 хвилин тому, Critic сказав:

вище почитайте, там у минулому році 160 було

• Like 1
  • Thanks 1

11 година тому, Борис К. сказав:

Мені ще рости та рости... вчора тільки тринадцятий прилетів.

• Like 3
  • Thanks 1

В 22.07.2018 в 08:27, Critic сказал:

В 22.07.2018 в 10:44, gardener сказал:

Мені ще рости та рости... вчора тільки тринадцятий прилетів.

Хочу  прокоментуввати  обі цитати зразу - повірте мені, дорости до цієї  цифри  в 90 роївзовсім не складно.  , для когось і 13 пійманих  це захмарний показник, а все  тому, що  поцокаючи язиком  від здивування  на форумі  люди просто на цьому зупиняються і не роблять  ніяких конкретних дій,  мотивуючи сотнею причин.  В мене один знайомий, як немав де  поселити роя, то викопав на городі ямку, обклав  по розмірах  цеглинками, щоб краї не  осувалась земля і заселив туди свій  улов до кращих часів, поки вирішив питання з вуликом.    прникиньте скільки на вашому дачному участку можна таких ямок накопати :crazy: .   Так само   за зиму   сідаєте з ножницями і кожний день вирізаєте  і склеюєте з гофрокартону  1-2  пастки. Хіба це багато ?   А за  цілу зиму  скільки вийде ?    Питання про суш і вощину , про те де брати гофрокартон і  т.д.  не хочу зараз зачіпати бо буде довго,  повірте , що це  знайти не так складно і не так дорого,  надіюсь, хоч  ножниці в  кожного є :) .      не обовязково гофрокартон, тут "кто во что горазд"  в мене наприклад, з пінопласту.   І якщо ви весною повісити  більше сотні  цих пасток, то при всіх негараздах результат буде такий , що на форумі будуть від здивування  цокати  язиками.  Тут просто вступає в дію  закон діалектики (хто вчився в школі той звичайно знає)  про перехід кількісних відносин в  якісні .    Повісьти величезну кількість пасток на великій території і всерівно залетить значна кількість роїв, навіть при самих  несприятливих умовах. Так само з вуликами, заведіть 200 - 300 штук  і навіть  в самий несприятливий рік вашій сім"ї  вистачить на проживання.  Як говориться просто :)  " РАБОТАТЬ НАДО , А  НЕ УРА КРИЧАТЬ ".

• Like 11
  • Thanks 4

46 хвилин тому, Борис К. сказав:

РАБОТАТЬ НАДО , А  НЕ УРА КРИЧАТЬ ".

Ви з Хмельницької області?

1 година тому, Борис К. сказав:

Хочу  прокоментуввати  обі цитати зразу - повірте мені, дорости до цієї  цифри  в 90 роївзовсім не складно.  , для когось і 13 пійманих  це захмарний показник, а все  тому, що  поцокаючи язиком  від здивування  на форумі  люди просто на цьому зупиняються і не роблять  ніяких конкретних дій,  мотивуючи сотнею причин.  В мене один знайомий, як немав де  поселити роя, то викопав на городі ямку, обклав  по розмірах  цеглинками, щоб краї не  осувалась земля і заселив туди свій  улов до кращих часів, поки вирішив питання з вуликом.    прникиньте скільки на вашому дачному участку можна таких ямок накопати :crazy: .   Так само   за зиму   сідаєте з ножницями і кожний день вирізаєте  і склеюєте з гофрокартону  1-2  пастки. Хіба це багато ?   А за  цілу зиму  скільки вийде ?    Питання про суш і вощину , про те де брати гофрокартон і  т.д.  не хочу зараз зачіпати бо буде довго,  повірте , що це  знайти не так складно і не так дорого,  надіюсь, хоч  ножниці в  кожного є :) .      не обовязково гофрокартон, тут "кто во что горазд"  в мене наприклад, з пінопласту.   І якщо ви весною повісити  більше сотні  цих пасток, то при всіх негараздах результат буде такий , що на форумі будуть від здивування  цокати  язиками.  Тут просто вступає в дію  закон діалектики (хто вчився в школі той звичайно знає)  про перехід кількісних відносин в  якісні .    Повісьти величезну кількість пасток на великій території і всерівно залетить значна кількість роїв, навіть при самих  несприятливих умовах. Так само з вуликами, заведіть 200 - 300 штук  і навіть  в самий несприятливий рік вашій сім"ї  вистачить на проживання.  Як говориться просто :)  " РАБОТАТЬ НАДО , А  НЕ УРА КРИЧАТЬ ".

а як той картон дощ переживає?? Ну то як сказати, у минулому році зробив 5 пасток, у цьому доробив до 20, улов по роям однаковий, це притому що один сам прилетів

Шановні! потрібна термінова допомога! Коло дому в 300 метрів є посадка, там у мене стояла ловушка, коли перевіряв, то там була бджола на пів вулочки, та і матки не знайшов, думаю її за мене перевірили. Тільки що пішов забрати ловушку, думав вкинути, кудись в сім'ю, щоб не сиділи там одинокими. Приходжу а рій сидить під ловушкою клубом. Тут і питання! Що саме мені робити??? Йти зараз та струшувати у ящик ще один, чи зранку йти це робити, та одразу зранку забрати. Чи зранку струсити а ввечері забрати. Але тут питання, не потікають якщо їх так мучитиму????

6 часов назад, Борис К. сказал:

По-первах було три ловушки, збирав по три роі на одну за сезон. Наробив десяток - зібрав десь по одному на ловушку перший рік. В цьому один рій силою дві рамки на десяток пасток))) Наступного навіть незнаю чи варто заморочуватись... 

26 минут назад, BezGmo сказал:

Шановні! потрібна термінова допомога! Коло дому в 300 метрів є посадка, там у мене стояла ловушка, коли перевіряв, то там була бджола на пів вулочки, та і матки не знайшов, думаю її за мене перевірили. Тільки що пішов забрати ловушку, думав вкинути, кудись в сім'ю, щоб не сиділи там одинокими. Приходжу а рій сидить під ловушкою клубом. Тут і питання! Що саме мені робити??? Йти зараз та струшувати у ящик ще один, чи зранку йти це робити, та одразу зранку забрати. Чи зранку струсити а ввечері забрати. Але тут питання, не потікають якщо їх так мучитиму????

300 метрів будуть злітати мабуть назад, підставте ім рамку звідкритим розплодом, перелізуть заберете без зайвих встрясок.

Edited by daring

2 хвилини тому, daring сказав:

По-первах було три ловушки, збирав по три роі на одну за сезон. Наробив десяток - зібрав десь по одному перший рік, в цому один рій силою дві рамки))) Наступного навіть незнаю чи варто заморочуватись... 

300 метрів будуть злітати мабуть назад, підставте ім рамку звідкритим розплодом, перелізуть заберете без зайвих встрясок.

на тому місці то вже 3 рій, нормально сидять вдома. Я боюся тягти туди рамку з розплодом, а як замерезне???? Доречі, зараз хмарно, не попливе рій на землю??? чи все такит вони добре тримаються???Якщо дощ, то внизу ловушки їм же нічого не буде???

Рій може жити і на гілці досить успішно, думаю нічого не буде. 

17 минут назад, BezGmo сказал:

на тому місці то вже 3 рій, нормально сидять вдома. Я боюся тягти туди рамку з розплодом, а як замерезне???? Доречі, зараз хмарно, не попливе рій на землю??? чи все такит вони добре тримаються???Якщо дощ, то внизу ловушки їм же нічого не буде???

Я пару раз пробивав в пастці в дні  дірку  на пів пачки від сірників, тай він  потихенько заходив.  правда в мене пінопласт

2 хвилини тому, Борис К. сказав:

Я пару раз пробивав в пастці в дні  дірку  на пів пачки від сірників, тай він  потихенько заходив.  правда в мене пінопласт

там фанера, скоріше струшу таким сопсобом(

3 хвилини тому, Борис К. сказав:

так а коли мені завтра забрати?? зранку чи ввечері???

2 минуты назад, BezGmo сказал:

там фанера, скоріше струшу таким сопсобом(

так а коли мені завтра забрати?? зранку чи ввечері???

Я думаю , краще зранку, дуже рано,  до   початку  льоту. Так їх з ловушкою тих 300 метрів принести і акуратно на  місце і стрясти на постійне місце. Звичайно обовязкова рамка відкритого розплоду.  Доречі, дивлячись коли вони прилетіли, то вже і язики могли потягти. І ще, цікаво ск5ільки у Вас всього сімей на сьогодні, а то написано 2-5 , то можливо, інформація вже застаріла ?

3 хвилини тому, Борис К. сказав:

Я думаю , краще зранку, дуже рано,  до   початку  льоту. Так їх з ловушкою тих 300 метрів принести і акуратно на  місце і стрясти на постійне місце. Звичайно обовязкова рамка відкритого розплоду.  Доречі, дивлячись коли вони прилетіли, то вже і язики могли потягти. І ще, цікаво ск5ільки у Вас всього сімей на сьогодні, а то написано 2-5 , то можливо, інформація вже застаріла ?

та я тоже думав, що ще за темна підти, просто боявся, що ті, що злетять не всядуться в ящик. Так про розплід знаю, у минулому році тільки так і робив, у цьому перший рій утік, жаба задавила красти у інших сімей. Та ні наврят, вчора ходив, не було. 7, не міняю кількість сімей під аватаром, бо вже якось запізно, ще зима а рої рахувать, коли можуть не перезимувати не хочу

В 22.07.2018 в 10:44, gardener сказав:

вчора тільки тринадцятий прилетів.

Сьогодні ще одна пастка виявилася з роєм. Стоїть недалеко від тих що вкрали.  Коли залетів, незнаю, я там вже тижнів три не був. Завтра вечером думаю забрати. Можна підбити результат. З 16 пасток 14 роїв і дві - зтирених. Правда деякі взагалі не спрацювали, а деякі - по два рази.

• Like 3

2 часа назад, gardener сказал:

Сьогодні ще одна пастка виявилася з роєм. Стоїть недалеко від тих що вкрали.  Коли залетів, незнаю, я там вже тижнів три не був. Завтра вечером думаю забрати. Можна підбити результат. З 16 пасток 14 роїв і дві - зтирених. Правда деякі взагалі не спрацювали, а деякі - по два рази.

Все 14, пойдут самостоятельно зимовать?

42 хвилини тому, mits сказав:

Все 14, пойдут самостоятельно зимовать?

Надіюсь на те

• Like 1

6 часов назад, gardener сказал:

Сегодня проверял свои, роёв ноль. Но три украли, хотя а воскресенье ещё были на местах все. Пусть им бог помогает и даёт то что они заслуживают.

• Like 1

7 часов назад, gardener сказал:

. З 16 пасток 14 роїв і дві - зтирених. Правда деякі взагалі не спрацювали, а деякі - по два рази.

О, о, о.  Саме  той процент  зтирених що і  положено по   науці  :),   приблизно  15%  крадуть кожного року.  Найбільше починають красти під час жнив, тоді молотят і всі пастки , а я їх ставлю від поля, замічають.   Та вберегтись всерівно важко, Цього року 2 штуки зховав так , що чорт ногу вламає,  яр і хащі, то на мою біду там яблунька дичка вродила, то якась шантропа  залізла її трусити на здачу, в нас приймають те зелепужа по 80 копійок кілограм,  тай чи самі вкрали , чи комусь підказали і вот Вам результат  :dntknw:.   То цього року з своїми  120 пастками я  впевнено рухаюсь до 15%  вкрадених.  Але воно того варте.   Я якось привіз 3  , а сьогодні2 рої  то загальна кількість привезених  95 штук.

• Like 7
  • Thanks 1