Перейти к содержанию

Как привлечь бродячий рой


Рекомендуемые сообщения

15 часов назад, gardener сказал:
16 часов назад, mits сказал:

Все 14, пойдут самостоятельно зимовать?

Надіюсь на те

Рої классно зимують, а весною ройові матки добре стартують. У мене без проблем перезимовували ройки на 3 рамки, головне вчасно полоски від кліща і контролька біпіном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні привіз 4 спійманих рої , і  вчора 3, то вже переліз за сотню , а точніше 102, як номер танка в  фільмі   " Чотири  танкісти і собака"  :ay: .  Але могло бути і краще,  16 пасток вкрали і явно не  пустих. Ще більше 40 пасток висчять не перевірених, то може ще щось є

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав знімати пастки.Два дні привіз по одному.Підуть на підсилення відводків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я також вчора два привіз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Делал ловушки на этот сезон из фанеры. Сделал 19 ящиков. Ловушки добротные, жалко если такую утянут, поэтому ставил только во дворах у своих. За сезон 17 роев. Готовлюсь к следующему сезону. Только уже фанера как то дороговатая стала. Буду делать из ДВП, покрашу и будет нормально. Образец уже сделал, думаю где-то  около 60 грн будет. Видео входа роя в ловушку выкладываю. Был у мамы, слышу загудело, а у меня там ловушка стоит. Вот на телефон и снял.  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Это в раздел юмора. Сообщили, что летает рой вокруг дерева. Мы поехали быстро туда и посмеялись. Дерево груша, груши сгнили и вокруг летает стая мошек. А издалека "бродячий рой" .  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.07.2018 в 21:50, Борис К. сказал:

Я пару раз пробивав в пастці в дні  дірку  на пів пачки від сірників, тай він  потихенько заходив.  правда в мене пінопласт

Подскажите пожалуйста из какого пенопласта делаете ловушки? Хочу немного пополнить парк ловушек. Мышевидные их не грызут? А то у меня в июле если не снять , в каждой второй Сонька садовая. Как крепите? На дереве во время ветра не ломает?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что-то у меня слабовато последние годы на рои. И если в рамочные ловушки прошлый год поймал 8 роев (12 ловушек установлено, еще есть штук 6 годами висят, лень снимать), то в колоды всего 5, и есть пустых колод около 30-ти. Может кто пробовал приманки, что продаются и подскажет хорошую. Это, чтобы вместо 30-ти колод пустых, осталось как можно меньше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, бігунець сказав:

Что-то у меня слабовато последние годы на рои. И если в рамочные ловушки прошлый год поймал 8 роев (12 ловушек установлено, еще есть штук 6 годами висят, лень снимать), то в колоды всего 5, и есть пустых колод около 30-ти. Может кто пробовал приманки, что продаются и подскажет хорошую. Это, чтобы вместо 30-ти колод пустых, осталось как можно меньше.

При заміні маток на пасіці старі матки кидаєте в спирт, потім тими матками і тим спиртом натираєте передню стінку ловушки, в районі льотка, ось вам і приманка. Але приманка це ще не все, потрібно знайти уловисте дерево, рої не літають хаотично, а мають свою доріжку, з року в рік прививаються на одні і ті ж місця, знайдете таке дерево, постійно будете з уловом, і приманка непотрібна буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую. З ловушками зрозуміло, а як же з колодами. Вони-то всі в лісі на деревах, зняти й перевезти морока. Але там практично всі дерева "правильні", хоч є виключення. До того ж, майже всі колоди в якийсь час уже заселяли рої. Останні роки геть слабе заселення, ось і подумав про "хімію".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, бігунець сказав:

Дякую. З ловушками зрозуміло, а як же з колодами. Вони-то всі в лісі на деревах, зняти й перевезти морока. Але там практично всі дерева "правильні", хоч є виключення. До того ж, майже всі колоди в якийсь час уже заселяли рої. Останні роки геть слабе заселення, ось і подумав про "хімію".

З колодами справи немав, але можна спробувати зробити безсотовий пакет чи відводок з любого вулика і спробувати заселити колоду, щоб бджоли з колоди незлетіли, вставити туди кусок сота з розплодом, мало б получитися, це краще, ніж чекати милості від природи:IMHO:

Якщо все ж вирішите чекати в колодах роїв, прикріпіть біля льотка кусок запрополюсованого холстика, це теж піднімає шанси

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо. С приманками я уже познакомился, хотя бы в интернете. Кроме тех, что на видео, есть еще польские, отзывы о них очень хорошие. Вот только платочки 10 штук стоят 700грн., а спрей надо обновлять каждый день. Есть китайские за 400, 10 флакончиков по 2мл и 1 на 10мл. Их приобрести было бы лучше всего. Да как-то стремно. Есть французкая приманка - 200грн. тюбик - 10 доз, без обновления 8 дней, тоже неплохо. Есть еще испанская, видел краем глаза, но не изучал. Ну и украинские аналоги Апироя.

Так что выбор есть, просто хочется выбрать такую приманку, чтобы гарантировано поймать рой если не на 100, то хотя бы на 75%. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, бігунець сказав:

Так что выбор есть, просто хочется выбрать такую приманку, чтобы гарантировано поймать рой если не на 100, то хотя бы на 75%. 

Якщо місце вибране вірно, непотрібно ніякої приманки, рій і так впіймається. І навпаки, якщо місце невдачне, недопоможе жодна приманка.

Фабричні приманки -гроші на вітер, якщо є лишні -купуйте. Ці приманки короткочасної дії, їх потрібно регулярно поновлювати, інакше вивітриться і ефекту небуде:IMHO: Потрібні приманки довготривалої дії, їх необов'язково купувати, вони є на пасіці : запрополюсовані холстики, кусок старої темної суші, можна використати настойку прополіса, добре працює ефірна олія меліси. Була інформація, що при відсутності старої суші  натирали ловушку розвареною мервою, що залишається після витопки воску. Пробуйте, варіантів багато і платити за них непотрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немножко еще уточню. У нас много пасечников, которые занимаются колодным пчеловодством, рои приманывают все в колоды, считай что ловушки, так что приманки природные известны. Сейчас на работе, некогда расписывать, завтра выложу несколько способов. Ага, о чем я? В общем, все умеют приманывать, колоды тоже знают где устанавливать, роев последние годы немного, у них выбор есть. Просто я думал схитрить, к природным приманкам добавить химию, а вдруг рои спокусятся на мои колоды.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, бігунець сказав:

Просто я думал схитрить, к природным приманкам добавить химию, а вдруг рои спокусятся на мои колоды.:)

А якщо неспокусяться? Гроші на вітер і час втрачений... Я б ненадіявся сильно на чужі рої, їх можна пробувати ловити ловушками, а колоди заселив би своїми бджолами, точно так само, як заселяють безсотові пакети у вулики, якщо весною заселити, в кінці сезону вони ще й медом трошки поділяться, а чекати можна довго і безрезультатно.

Особисто я вже неловлю роїв, розширюю пасіку тільки відводками і маю передбачуваний результат, а рої- це як лотерея, повезе або неповезе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, бігунець сказал:

Спасибо. С приманками я уже познакомился, хотя бы в интернете. Кроме тех, что на видео, есть еще польские, отзывы о них очень хорошие. Вот только платочки 10 штук стоят 700грн., а спрей надо обновлять каждый день. Есть китайские за 400, 10 флакончиков по 2мл и 1 на 10мл. Их приобрести было бы лучше всего. Да как-то стремно. Есть французкая приманка - 200грн. тюбик - 10 доз, без обновления 8 дней, тоже неплохо. Есть еще испанская, видел краем глаза, но не изучал. Ну и украинские аналоги Апироя.

Так что выбор есть, просто хочется выбрать такую приманку, чтобы гарантировано поймать рой если не на 100, то хотя бы на 75%. 

Незаморочуйтесь на використанні різних магазинних приманок. Це гроші на вітер.( Ставив ловушку з Апіроєм . Раз в тиждень мастив біля льотка. Результат 0 спійманих роів) А де мастив прополісом біля льотка і в середині ловушки роі заходили. Відстань між ловушками 500 метрів. От вам і Апірой. Подумайте що краще? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні переглядав фото. Багато таких є. ось з одного альбому. Дуже гарна була сім"я. Уже три роки минуло, як зловив, а й досі пам"ятаю. На жаль, загинула по моїй вині, не обробив від кліща,  Після того випадку кожен пійманий рій оброблюю, ставлю пластини. на знімках, знятий після тижня в пастці. За два місяці був у трьох корпусах рута. Ще за два пропав.

picture.php?albumid=883&pictureid=9461

picture.php?albumid=883&pictureid=9462

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, бігунець сказал:

Сьогодні переглядав фото. Багато таких є. ось з одного альбому. picture.php?albumid=883&pictureid=9461

picture.php?albumid=883&pictureid=9462

Щось нiчого не можна розгледiти 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Мико сказал:

Щось нiчого не можна розгледiти 

А що ви хочете побачити?

Пастка видовбана в пні, стає 4 рамки рута + напіврамка. А про альбоми... у мене фото по рокам, напевно з 13, чи 14-го року розпочаті. Сьогодні заглянув у 16-й, побачив ці фото, згадався рій, навіть матка перед очима стоїть, така чорненька, шустренька, ось і виклав ці дві фото. Там, ще, правда, є й фото, як рамки дістаю і переставляю в рутівський корпус...

Чи, може, не видно фото в пості? Перевидав по ВВ коду, може й неправильно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.01.2019 в 11:26, бігунець сказал:

завтра выложу несколько способов

Несколько способов - это я погорячился. Применяю в колодах сомодельную приманку. В кастрюльке на литра 2 кипячу воду, добавляю грамм 100 - 200 (на глаз) черных сот с остатками меда, бросаю туда веточку-две мяты. Пчелам нравится, особенно когда через недельку начинает бродить. И сам, бывает, хорошо пробую эту шипучку. Не успел побрызгать, уже крутятся. И в основном селились. Но, повторюсь, последние годы плохое заселение.

В рамочные ловушки тоже этим раствором брызгаю. + холстик. Прошлый год макал в мерву ловушку, высушивал. Сработала.

Для тех, кто не имеет запрополисованных холстиков. Раньше, да и прошлый год вернулся, вываривал в ткань в мерве, или хотя бы в воде, после вытопки воска. Поверьте, отлично приманивает. Прошлый год я возвратился к вывариванию, кажется, что такой холстик приманивает лучше, чем запрополисованный.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоро важкі часи настануть для роєловів.Все більше пасічників утримує малорійливі породи.Будемо ловити кожен своі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, бігунець сказал:

А

Чи, може, не видно фото в пості? Перевидав по ВВ коду, може й неправильно.

Саме це і мав на увазі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Целегко виправити.:)

Foto2698_240.jpgi.gif
Foto2700_240.jpgi.gif
Foto2701_240.jpgi.gif
Foto2702_240.jpgi.gif
Foto2703_240.jpgi.gif
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, бігунець сказав:

Целегко виправити.:)

Foto2698_240.jpgi.gif
Foto2700_240.jpgi.gif
Foto2701_240.jpgi.gif
Foto2702_240.jpgi.gif
Foto2703_240.jpgi.gif
 

скільки ж мороки з вашими пеньками

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене їх всього три, минулого року через мороку і не вивішував, працював з простими пастками. В цьому році таки знову використаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...