Перейти к содержанию

Как привлечь бродячий рой


Рекомендуемые сообщения

В 20.11.2017 в 08:53, elesey71 сказал:

Итог сезона, из 16-ти ловушек: 12 роев, 1 спёрли. Первый в этом сезоне попался в конце мая, крайний в конце июля.

Крайний с левой стороны или  с правой  ?  ))) В очереди есть первый и последний , а не первый и крайний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос ко всем :
кто и какие мероприятию делает с роем при поимке? лечение и т.д

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Sashafart89 сказал:

Вопрос ко всем :
кто и какие мероприятию делает с роем при поимке? лечение и т.д

Ничего не делаю,обработка на общих основаниях....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Sashafart89 сказав:

Вопрос ко всем :
кто и какие мероприятию делает с роем при поимке? лечение и т.д

Ніяких особливих прийомів не застосовую, операції як зі звичайним відводком - переселення до вулика та  періодична підставка рамок, обробка від кліща на початку осені як і решту сімей пасіки. Звичайно за теорією потрібно обслуговування в карантині, цього не роблю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Мирошнык сказал:

Ничего не делаю,обработка на общих основаниях....

что значит на общих основаниях ?

6 минут назад, Просто Саша сказал:

. Звичайно за теорією потрібно обслуговування в карантині, цього не роблю.

это меня и интересует ! каким образом? какой должен быть карантин ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Sashafart89 сказав:

что значит на общих основаниях ?

это меня и интересует ! каким образом? какой должен быть карантин ?

Завезти по далі від своєї пасіки і спостерігати протягом місяця, якщо не проявляються симптоми хвороб, значить сім'я здорова. Але логіка підказує що хвора слабка сі'я не буде мати такого розвитку щоб випускати роя, тому за звичай рояться сильні і здорові сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Sashafart89 сказав:

это меня и интересует ! каким образом? какой должен быть карантин ?

Територія, своєрідна пасіка, місце тимчасового перебування пійманих роїв, на якому йде спостреження за пійманими бджолами рою на наявність хвороб, тривалість перебування до першого виходу бджіл з розплоду, близько місяця.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.12.2017 в 17:49, Борис К. сказал:

В очереди есть первый и последний , а не первый и крайний.

Как говорит мой кум десантник, прыжок с парашютом, может быть только крайним, а не последним:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В автоспорте то же самое :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

как показала практика, пойманные рои  (после снятия) нужно давать подкормку сироп 1\1  200-мл через день, а если есть то дать рамку с медом! Исключение конечно когда снимаем ловушки в сентябре, ато и в октябре

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.09.2017 в 19:11, SAN63 сказал:

Товарищу 18.08 на пасеку пришол рой в ловушку. Объем 4-ри  300 рам. поставил 2 пласт.фумисана.  С 4 рам.  упало пол стакана мака.Задаюсь вопросом. а кому такое заразное добро нужно.

В этот период прилетают не рои, а проблемные пчелы. Проблема в основном из- за болезней. Процесс этот не роение, а слет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ни разу такого не делал. Они или сами носятся как подорванные, или слабаки, которых надо объединять по два-три и не тратить силы и время.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, 1petrovih сказав:

как показала практика, пойманные рои  (после снятия) нужно давать подкормку сироп 1\1  200-мл через день, а если есть то дать рамку с медом! Исключение конечно когда снимаем ловушки в сентябре, ато и в октябре

Впійманий рій  я зразу  садив у вулик на 4 рамки вощини, так як суші не було. І десь через годину вони вже облетілися а я їх зразу біпінчиком.  кормив 2 тижня 1*1 сироп через 2 дня по 350 сиропу потім підкинув ще 2 вощини. через  місяць вони мали 3 рамки  печатного на виході і 2 рамки засіяного. В кінці серпня полоски і  в жовтні біпінчик.  :IMHO: Думаю що зробив правильно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, 1petrovih сказал:

пойманные рои  (после снятия) нужно давать подкормку сироп 1\1  200-мл через день, а если есть то дать рамку с медом!

Петровичу, зайвий клопіт! Носитимуть самі, як навіжені. Як бачите, це не тільки моя думка. На випадок негоди можна рою  кинути якусь напівмедну рамку, бризнути щось солоденьке. Але кормити в ройову пору, коли кожна хвилина на обліку - то вже перебор. 

По суті. В пешу чергу треба визначитися з величиною рою (якщо цього не зроблено ще на дереві), підставити відповідну кількість вощини і, головне, визначити плодна, чи неплодна матка. Подальший сценарій від цього ДУЖЕ залежить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, kontroler сказал:

В этот период прилетают не рои, а проблемные пчелы. Проблема в основном из- за болезней. Процесс этот не роение, а слет.

Я бы сказал что в большинстве случаев так как вы пишите. Но периодом попадаются и хорошие рои. Пару раз мне в конце августа попадали отличные рои, которые на следующий год были отличными семьями. Но  были  и рои с аскоферозом и варротозом. По этому стараюсь до 5-10 августа ловушки снимать. :hi:

 

В только что пойманные рои всегда даю рамку с кормом, как по мне они тогда и строят лучше и матка сеет лучше. Сироп давал пару раз, когда взяток на нуле и нету кормовых рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.12.2017 в 14:16, Бджолопотам сказав:

Завезти по далі від своєї пасіки і спостерігати протягом місяця, якщо не проявляються симптоми хвороб, значить сім'я здорова. Але логіка підказує що хвора слабка сі'я не буде мати такого розвитку щоб випускати роя, тому за звичай рояться сильні і здорові сім'ї.

З Вами не згідний! Прилітають два, три рої в один день а розвиток різний. Роїння сім'ї є різні прчини. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, bosik2017 сказав:

Впійманий рій  я зразу  садив у вулик на 4 рамки вощини, так як суші не було. І десь через годину вони вже облетілися а я їх зразу біпінчиком.  кормив 2 тижня 1*1 сироп через 2 дня по 350 сиропу потім підкинув ще 2 вощини. через  місяць вони мали 3 рамки  печатного на виході і 2 рамки засіяного. В кінці серпня полоски і  в жовтні біпінчик.  :IMHO: Думаю що зробив правильно.

Для чого гидували? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дививсь як люди ловлять рої. приблизно 45 ловушок на 5 рамок як пакети на когтях електромонтрерських на висоті 8-9м розставляе щоб ніхто незняв по одних і тих місцях кожен рік провіряе з періодом 5 днів  за один раз знімае 12-16 роїв перед розстановкою зважуе ловушки і коли знімае тоже важе зсипае вкупу 2-3 пакети в вулик  вмісті з матками з усим зразу.обробляе від ліща і від аскоферозу  получаеться сильна сімья  а щоб купа болячок було такого небачив і нечув пчоли коли  вилітають саме більше то це кліща можуть принести за 2 роки товариш розвів пасіку у 60 сімей і продав непосчитати тому що у него як хоббі кожну весну розставити і піймати 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Дід Василь сказав:

дививсь як люди ловлять рої. приблизно 45 ловушок на 5 рамок як пакети на когтях електромонтрерських на висоті 8-9м розставляе щоб ніхто незняв по одних і тих місцях кожен рік провіряе з періодом 5 днів  за один раз знімае 12-16 роїв перед розстановкою зважуе ловушки і коли знімае тоже важе зсипае вкупу 2-3 пакети в вулик  вмісті з матками з усим зразу.обробляе від ліща і від аскоферозу  получаеться сильна сімья  а щоб купа болячок було такого небачив і нечув пчоли коли  вилітають саме більше то це кліща можуть принести за 2 роки товариш розвів пасіку у 60 сімей і продав непосчитати тому що у него як хоббі кожну весну розставити і піймати 

Якщо захочуть то і з кігтями знімуть! З кігтями не ставив а з драбиною так. Одну зняли іншу пастку розбили (не втримали чи була важка і дріт не витримав).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Я бы сказал что в большинстве случаев так как вы пишите. Но периодом попадаются и хорошие рои. Пару раз мне в конце августа попадали отличные рои, которые на следующий год были отличными семьями. Но  были  и рои с аскоферозом и варротозом. По этому стараюсь до 5-10 августа ловушки снимать. :hi:

В только что пойманные рои всегда даю рамку с кормом, как по мне они тогда и строят лучше и матка сеет лучше. Сироп давал пару раз, когда взяток на нуле и нету кормовых рамок.

Якось, коли я був у відпустці,  мені залетів рій 9 вересня ( вирахував по розплоду). Вулик був на 5 поверсі , на балконі у редакції. Те , що то був рій  - показала його робота , коли він відбудував і засіяв червою на пустих рамках десь з п"ять сотів. Перезимував добре і майже на своїх кормах - в суду на гектарів із 30 масово квітував золотарник.

 Ось тут є й про той мій балкон:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут трішки коментарі не по темі пепередні!  Напишу про свої спостереження по темі. Почав ловити рої в 2014 році. Не маючи нічого крім бажання і кума у якого були бджоли, зробив пастку першу на 4 рамки ( подальшому не ефективний варіант). Заклав чотири рамки з вощиною, плюс сховав у ліс 30 метрів від краю лісу, висадив пастку на чубок (щоб не вкрали). Період роїння а у мене нуль 14-16 днів. Давай читати у неті. Зробив висновок, потрібно пастка від 6 до 10 рамок. Зробив на 8 рамок. Плюс попросив кума (коврик, холстик) для приманки і рамку суші. Дав суш чорну, горбату ту, що на пере-топку уже мала йти. Загрузив пастку сім рамок вощини і одну рамку суші поклав (коврик, холстик) з верха на рамки і поклав пастку уже не в лісі 30 метрів а на краю лісу. На самому видному дерві у мене на перший раз це був дуб. Який відрізнявся від усіх інших дерев тим , що він був саме вищий, багато гілля, листя. Результат через три дні рій уже у пастці. Кожний рік роблю спостереження результат такий. 8 рамок це те, що потрібно для великого роя. Коврики які прополюсовані дають свій результат. Гарне дерво яке одиноке стоїть у полі не підійде. Там у полі де стоїть одне гарне високе а за сто - двісті метрів стоять три менші але середних відрізняється одне то це краще ніж одне. На тому місті де уже залітали рої можна пастки ставити років 25. У мене немає такої практики але на одному дубі ставив перший рік одну на інший три а ще інший п'ять. Зразу всі залітали, один недолік, різний період і коли ви заберете пастку а інша порожня то  бджола, що лишилася десь ночувати у полі чи дорозі на інший день може зайняти порожній вулик і більше нікого туда  може не пустити.  У 2016 році зробив таку ще приманку: спирт баночка 100 грамова туди кидав матки вибруковані у 2017 році цей розчин не випробував але у 2018 році попробую. Маю трішки відео де ставлю це у 2015 році. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Микола135 сказав:

Для чого гидували? 

Годував бо зарядили дощі, вони більше сиділи у вулику ніж ніж літалиі  щоб  швидше  відтянули вощину так як суші у них не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Годував бо зарядили дощі, вони більше сиділи у вулику ніж ніж літалиі  щоб  швидше  відтянули вощину так як суші у них не було.

Це вже зовсім інша справа :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.12.2017 в 22:08, elesey71 сказал:

Как говорит мой кум десантник, прыжок с парашютом, может быть только крайним, а не последним:hi:

Я так понял, Вы самую малость форумом ошиблись, Вам , наверное, туда где десантники. Там парни крепки и телом и умом.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.12.2017 в 01:54, Микола135 сказал:

 Маю трішки відео де ставлю це у 2015 році. 

 

 

дуже вдячний Вам за відео де на одному дубі багато пасток. Я його вперше побачив ще в 2015 році, потім не міг знайти, ну так в  інтернеті буває - не памятаєш де лазив :).   Для мене воно було дуже корисним тому, що  чітко прояснило чи взагалі доцільно ставити пастки  поблизу одна  від одної.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...