Перейти к содержанию

Как привлечь бродячий рой


Рекомендуемые сообщения

Доброго дня. А може хтось виложити креслення пастки з усіма розмірами під доданівську рамку? Заздалегідь вдячний за допомогу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго времени суток, порекомендуйте пожалуйста когда расставлять ловушки. Слышал что рано не стоит могут завестись осы или моль.
рої починають йти з початку травня, думаю "хапки" буду ставити з другої половини квітня, бджоли ще ж "рознюхати" житло мають)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго времени суток, порекомендуйте пожалуйста когда расставлять ловушки. Слышал что рано не стоит могут завестись осы или моль.
рої починають йти з початку травня, думаю "хапки" буду ставити з другої половини квітня, бджоли ще ж "рознюхати" житло мають)
в апреле осы уже будут там гнёзда вить...но если сильный рой ,то он выгоняет даже моль... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А зараз ще не пізно? А то я щось пригальмувала. Може завтра погрузимо на машину і порозвозимо. Коли ті рої будуть літатаи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зараз ще не пізно? А то я щось пригальмувала. Може завтра погрузимо на машину і порозвозимо. Коли ті рої будуть літатаи?
Ловить ос и моль еще не позно :) А от роев надо еще недельку другую подождать :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли ті рої будуть літатаи?

У нас уже літають... :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас уже літають...

давно начали?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Три тижні тому поставив одну ловушку для роів. Деревяний ящик всередину поставив дві рамки чорноі суші і рамку вощини. Ще в неділю нічого не було ,а сьогодні сам не повірив поселився рій і досить таки інтенсивно літає. Від пасіки це зовсім близько метрів 500 не більш. Як поступити? ( Дуже допомогли поради точківців з вивозом на акцію на відстань 3 км закрив лоьтки склом під кутом .а з боків щілини заліпив мокрою тирсою . Вранці спостерігав за поведінкою тирсу вони розгребли і пчали облітатись .І я іх залишив. А скло я залишив довечора і це була моя помилка . поведінка в них як мені здалось була стресова допоки не прийняв скло.) Вибачте трохи не в тему. Як правильно заселити зловлений рій?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так чем же натереть всё таки ловушечку? Уважаемые пчеловоды, поделитесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так чем же натереть всё таки ловушечку? Уважаемые пчеловоды, поделитесь.
Прополісом
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так чем же натереть всё таки ловушечку? Уважаемые пчеловоды, поделитесь.
Я натирал внутри и переднюю стенку мелисой. В этом году впервые поставил 6 ловушек. на сегодняшний день "мой улов" - 4 роя. Ловушки делал на 8-10 рамок (две рамки тёмной суши остальные рамки навощил полосками вощины по 5 см., которые прижаты к верхней планке). Благодарю за помощь всех точковцев, которые выкладывают информацию благодаря которой я "заразился новой болезнью" - ПОИМКА БРОДЯЧИХ РОЁВ.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Колеги, у кого які результати? Я впіймав лише 1-го роя та й то 28-го травня. Ще місяць попереду будем надіятись, що ще прилетять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги, у кого які результати? Я впіймав лише 1-го роя та й то 28-го травня. Ще місяць попереду будем надіятись, що ще прилетять.
У меня пока не прилетали (4 ловушки пустые)думал неудачно расположил .У местного дедули спросил ,говорит только заложили маточники :dntknw::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Інформація для львівян. Практично в центрі міста(в дворі Управління Львівської залізниці) привився рій http://maps.yandex.ru/?um=Gm3KdKsYab6C9kai...yDiGG&l=map Привився під дахом між колонами старої багатоповерхівки. З вікна доступ до нього є. Змести його не реально, а от нормальною прививкою переманити думаю можна. Сидить там вже практично тиждень. Якщо хтось візьметься його зняти пишіть в особисту переписку, дам координати господарів квартири.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сидить там вже практично тиждень. Якщо хтось візьметься його зняти пишіть в особисту переписку

Рій вже там остепенився і без зрізання стільників його не переманити. З вікна туди не дотягнешся, треба люльку(висота десь біля 15-20 м). Господарі відмовилися від будь-яких спроб знімання через квартиру, кажуть що він їм не заважає. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для покращення ловлі роїв мене цікавить два питання: на яку сторону світу спрямовувати льоток ройового ящика, та у якому місці крони дерева його чіпляти - на відкритому, чи у хащах. Куди краще залетить рій? З мого досвіду, це має велике значення, але хотілося б почути інші думки, які підтвердять, або заперечать мої спостереження. Р.S. Колись (років 12 тому) моя пасіка стояла за 800 м. від бурильної вишки (нафтовидобувна), так усі рої з округи (навколишніх сіл) та моєї пасіки летіли і поселялись у штангах (трубах), які стояли вертикально всередині вишки. Бувало стоїш, працюєш на пасіці, а над головами один за одним летять до вишки рої з сусіднього села. Вишка цілодобово працювала, стояв гуркіт, постійні випари газойлю - а роям хоча б що. Лізли у ті отвори наче навіжені. Нафтовики приходили жалілись, але нічого вдіяти не можна було. Вирішили ставити порожні циліндричні картоняні бочки (у них їх було багато) вгорі на площадці вишки - рої почали залітати туди. Так хлопці-буровики швидко зметикували - і почали їх продавати пасічникам за могоричі - чуть не спились і не запороли все добування, слава Богу ройовий період скінчився, а то б ще й ми винуваті були, що нафта не знайшлася... З того часу я і не знайшов відповіді на ту дивну поведінку бджіл. Може притягував їх отвір у земній корі, який зробили буровики?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

доповідаю свої результати по ловлі роїв на 20 червня залетіло в ловушки 4 рої 3 на 7-8 рамок один на 4-5 рамок изних 3 матки молоді почали сіяти, знову поклав ловушки бля них була розвідка планую десь в 30 числах подивитися і якщо буде забрати, неділя дощику і знову полетят рої плануюдо кінця серпня тримати ловушки, ище доречи в ловушках використовував апрірої

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

біля села є гречка усі пасічники привезли вулики на гречку чи варто ставити неподалік ЛОВУШКИ та використовувати АПІРОЙ БУДЬ-ЛАСКА порадьте :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не всі,я не привіз.Тому став і чим ближче тим каще.Найкраще взагалі поряд організувати точок тільки з одних ловушок. :ay: Вдалого полювання. :umora: Про апірой не скажу-не користувався.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а вощину яку брати і скільки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

біля села є гречка усі пасічники привезли вулики на гречку чи варто ставити неподалік ЛОВУШКИ та використовувати АПІРОЙ БУДЬ-ЛАСКА порадьте :hi:
Сезон роїння практично завершується,тому цього року це вже марна трата часу...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон роїння практично завершується,тому цього року це вже марна трата часу...
Сезон роїння завершився так і не розпочавшись, така складається думка. Результат - один рій на три рамки. У всіх знайомих любителів сім'ї не по сезону слабкі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон роїння практично завершується,тому цього року це вже марна трата часу...
Сезон роїння завершився так і не розпочавшись, така складається думка. Результат - один рій на три рамки. У всіх знайомих любителів сім'ї не по сезону слабкі.
у мене трошки краще-85 роїв і 600 відбудованих ними стільників :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...Сезон роїння завершився...
Спіймав рій на єдину роївню, а назад (на дерево за селом) так і не причіпив. Так що, роївні вже виставляти немає сенсу?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...