Перейти к содержанию

Профилактика и дезинфекция инвентаря


Рекомендуемые сообщения

Є декілька варіантів:
1. Паяльна лампа
2. Формалін 6% розчин
3. Дезокс 1%
4. Перекись водню 10%
Спосіб 2-4 краще нанести оприскувачем чистим, ( можна росинкою якщо обєм робіт невеликий) і надругий день промити чистою водою.
 

5. Каустическая сода (по Руденко).
После использования пропарафиненные корпуса потемнели.

Отправлено с моего X-treme PQ15 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Кто пользовался парами формалина для дезинфекции суши,ульев и прочего инвертаря опишите пожалуста все до мелочей. Как на щет анализов меда -будет забракован оптовиками или нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Для дезінфекціє вуликів використовую 6% розчин формаліна, або 1% надуксусної кислоти.

Де купити формалін думаю можна знайти без проблем. 

Дезокс купляв у фірми Дезо. Вона виробник його. Там прикол в тому що основна упаковка 22 кг., що виходить дорого. Але треба питати упаковку по 5 кг. Вона стоїтима врайоні 250 грн. Половини такої упаковки вистачить на дезінфецію 100 вуликів. Решту можна використати для дезінфекції рамок.

Дезінфекцію вуликів робив садовим оприскувачем. Можна й тряпкою мити, але треба ризові рукавиці. Короче краще оприскувач на 10 л., спеціально для дезінфекції купити, один раз на багато років.

На наступний день рекомендують промити чистою водою. Але я так не промивав, а просто дав гарно провітритись, до висихання і зникнення запаху.

Рамки можна дезінфікувати тим самим оприскувачем і тими самими препаратами, тільки їх потім промити і  витрусити від води і гарно просушити.

Але мокра дезінфекція суші дуже трудойомка.

Дешевше суха дазінфекція.

В 13.04.2017 в 20:01, Иван89 сказал:

Кто пользовался парами формалина для дезинфекции суши,ульев и прочего инвертаря опишите пожалуста все до мелочей. Как на щет анализов меда -будет забракован оптовиками или нет?

Берем багатокорпусний вулик. В нижній льоток резинову шланку і замазать глиной. Де виходить шлан усередени вулика закриваєм покраям заставними. У верхій корус теж заставні навпроти шланга. Решту вулика заставляєм сушю. Другий кінець шланга на чайник, чайник на ел. плитку. В чайник наливаєм  300 грам води + 100 грам  40 % формаліна. Шланг з чайника довжиною 0,5-1 м. в нижній корпус між дві заставні. Обробляти 30 хв. При температурі 50-55 ОС. Потом оставить на 1,5години, потім розкрить і провітрить. Температуру мірять грудусником вставленим у верхній льоток.

Якщо формалін 37% то брати десь 110 грам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.3.2008 в 07:45, Хуторянин сказал:

 По поводу негативных последствий обработки огнем. Думаю они есть. Это и разрушение прополисного слоя, как следствие снижение естественного иммунитета жилища, и запах возможно пчелам не очень, но палка всегда о двух концах. Использование химии тоже не идеал, да и сомнения лично у меня всегда остаются. А тут огнем и стамеской - эфективно и надежно.

Вообще-то, у меня откуда-то из детства еще крутится, что пчелы нормально относятся к обгоревшим дуплам и частенько там селятся.  Но, могу и ошибаться... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пару слов в тему. УФ лампы есть в радиомагазинах. Используются для засветки фоторезиста. Чем удобны - под обычный "патрон" Е27. Мощность - ватт 27. Преимущество - не надо сложную арматуру, недорого сравнительно, компактно.  В лампе с плафоном - еще и направленный поток.  Более "мощная" лампа. Я за пару минут под ней случайно обгорел в комнате. Так что - берегите себя и глаза!  

Второе. Я не встретил упоминаний про озонаторы. А озоном обрабатывают сейчас практически все. Нет опыта?! Дорого? Сложно? 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув дописати про вплив формаліна і дезокса на аналізи меду - наскільки мені відомо, то не пливає. Ці препарати рекомендує використовувати у своїй книзі Руденко Е.В. "Руководство по надлежащей гигиенической практике в пчеловодстве".

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, MaXUA123 сказал:

Для дезінфекціє вуликів використовую 6% розчин формаліна, або 1% надуксусної кислоти.

Де купити формалін думаю можна знайти без проблем. 

Дезокс купляв у фірми Дезо. Вона виробник його. Там прикол в тому що основна упаковка 22 кг., що виходить дорого. Але треба питати упаковку по 5 кг. Вона стоїтима врайоні 250 грн. Половини такої упаковки вистачить на дезінфецію 100 вуликів. Решту можна використати для дезінфекції рамок.

Дезінфекцію вуликів робив садовим оприскувачем. Можна й тряпкою мити, але треба ризові рукавиці. Короче краще оприскувач на 10 л., спеціально для дезінфекції купити, один раз на багато років.

На наступний день рекомендують промити чистою водою. Але я так не промивав, а просто дав гарно провітритись, до висихання і зникнення запаху.

Рамки можна дезінфікувати тим самим оприскувачем і тими самими препаратами, тільки їх потім промити і  витрусити від води і гарно просушити.

Але мокра дезінфекція суші дуже трудойомка.

Дешевше суха дазінфекція.

Берем багатокорпусний вулик. В нижній льоток резинову шланку і замазать глиной. Де виходить шлан усередени вулика закриваєм покраям заставними. У верхій корус теж заставні навпроти шланга. Решту вулика заставляєм сушю. Другий кінець шланга на чайник, чайник на ел. плитку. В чайник наливаєм  300 грам води + 100 грам  40 % формаліна. Шланг з чайника довжиною 0,5-1 м. в нижній корпус між дві заставні. Обробляти 30 хв. При температурі 50-55 ОС. Потом оставить на 1,5години, потім розкрить і провітрить. Температуру мірять грудусником вставленим у верхній льоток.

Якщо формалін 37% то брати десь 110 грам.

Без нагрева формалина не как не обойтись? Руденко вроде писал что можно испарять под пленкой. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, mixaskm сказал:

Без нагрева формалина не как не обойтись? Руденко вроде писал что можно испарять под пленкой. 

Хіба що обприскать з оприскувача, але тоді доведеться довго нюхать формалін, якщо брискать  то краще дезоксам. Бо запах уксуса приємніший ніж формаліна )))

Думаю простіше купити за 200-300 грн.  ел. плитку або якусь там газову плитку.

Ще забув дописати один момент - рамки з медом ніяк не продезінфікуєш, тому якщо підозра на хворобу то тут тільки перетопка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, MaXUA123 сказал:

ел. плитку

Испарить на электро плитке как думаете какой нужно обьем испарять и температуру испарения и время?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, mixaskm сказал:

Испарить на электро плитке как думаете какой нужно обьем испарять и температуру испарения и время?

В чайник наливаєм  300 грам води + 100 грам  40 % формаліна.  Обєму вистачає на обробку вулика з трьох корпусів. Тільки заставні в нижні два корпуса обовязково, ато поплавете рамки. Якщо два корпуса, то плавились рамки навіть з заставними. Шланг з чайника довжиною 0,5-1 м. в нижній корпус між дві заставні. Обробляти 30 хв. при + 50-50 градусів. Реально десь час, півтора на одну обробку. Я робив так наставив вуликів з рамками, залив включим, через 1,5 години прийшов, переставив плитку залив заново формалін і воду і  на інший вулик, і так до вечора. Кришку в чайнику обмазував глиною, де які щілине теж глиною.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, MaXUA123 сказал:

при + 50-50 градусів

То есть не кипит?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, mixaskm сказал:

То есть не кипит?

В чайнику кипить, у середині вулика де наставлено рамок з рахунок пару піднімається температура до 50 - 55 градусів. вище неможна бо поплавиться віск.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, MaXUA123 сказав:

В чайник наливаєм  300 грам води + 100 грам  40 % формаліна.  Обєму вистачає на обробку вулика з трьох корпусів. Тільки заставні в нижні два корпуса обовязково, ато поплавете рамки. Якщо два корпуса, то плавились рамки навіть з заставними. Шланг з чайника довжиною 0,5-1 м. в нижній корпус між дві заставні. Обробляти 30 хв. при + 50-50 градусів. Реально десь час, півтора на одну обробку. Я робив так наставив вуликів з рамками, залив включим, через 1,5 години прийшов, переставив плитку залив заново формалін і воду і  на інший вулик, і так до вечора. Кришку в чайнику обмазував глиною, де які щілине теж глиною.

 

а для чого кришку на чайнику глиною замазувати???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

а для чого кришку на чайнику глиною замазувати???

Треба щоб пар з чайника ішов через ризову шлангу у вулик. Якщо не замасать, то багато пару ітиме через щілини між кришкою і чайником. Чимось іншим вашко замінить, а так глина підсохне і триматиме міцно. Нову порцію дез. розчину я заливав через носик чайника лійкою, щоб глиною заново не замазувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, MaXUA123 сказав:

Треба щоб пар з чайника ішов через ризову шлангу у вулик. Якщо не замасать, то багато пару ітиме через щілини між кришкою і чайником. Чимось іншим вашко замінить, а так глина підсохне і триматиме міцно. Нову порцію дез. розчину я заливав через носик чайника лійкою, щоб глиною заново не замазувать.

а я взагалі то подумав,що чайник одразу у вулик ставлять,цікаво якби то бробляти парогенератором там сухий пар температура десь до 120-140градусів,чи формалін зберігатиме свою властивість, чи ні,треба спробувати буде,але будьте всі обережні з парами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, miro сказал:

а я взагалі то подумав,що чайник одразу у вулик ставлять,цікаво якби то бробляти парогенератором там сухий пар температура десь до 120-140градусів,чи формалін зберігатиме свою властивість, чи ні,треба спробувати буде,але будьте всі обережні з парами

Так вы же рамки оплавите...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Так вы же рамки оплавите...

Нет,сразу  воск получится.Сеточку правда нужно поставить,чтобы чистый стекал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Формалін дезенфікує, коли його просто у відкритій посудині поставить у вулик. Цьогоріч звертався до мене пасічник за порадою, так як виявив хворі личинки і спецефічний запах у вулику. Порадив йому класти змочену у 10% формаліні тряпку у вулик. Після двох тижнів симптоми зникли і рецедивів до сьогодні не було. Сам стамеску і вулики дезінфікую формаліном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Так вы же рамки оплавите...

я взагалі не розумію причому тут рамки,мова ж йде про дезенфекцію вулика,чи що,рамки оброблятимуться перекисем водню 35%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, miro сказал:

оброблятимуться перекисем водню 35%

Руденко писал что фармолин самый лучший дизенфикатор как улья так и рамок, перекись вроде не так сильно убивает гнельцов как фармолин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, miro сказал:

я взагалі не розумію причому тут рамки,мова ж йде про дезенфекцію вулика,чи що,рамки оброблятимуться перекисем водню 35%

Парою формаліна дезінфікувати рамки у вулику ( тобто суш). Звичайно що і вулик сам добре продезінфікується.

А сам вулик простіще продезінфікувати з оприскувача або формаліном 6% або надуксусною кислотою 1% (дезоксом) або перекиссю (відсоток не не памятаю бо не робив). Два останні препарати кращі тим що не так воняють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, mixaskm сказал:

Руденко писал что фармолин самый лучший дизенфикатор как улья так и рамок, перекись вроде не так сильно убивает гнельцов как фармолин.

Він мені казав що формалін і надуксусна бє все. Але я спочатку злякався фрмаліну і дезінфікував надуксусною кислотою. Але суш дезінфікувати з оприскувача дуже муторна справа, тому спробував суху дезінфекцію парами формаліна. В мене виходело від 4 до 6 вуликів на 3 кормуса за один день. Зранку наставив вуликів з рамкою і через годину-півтори тільки тільки плитку переставляш  і заливаш формалін з водою.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, MaXUA123 сказал:

дезінфікувати з оприскувача дуже муторна справа

Сильно воняет или долго промывать нужно?

3 минуты назад, MaXUA123 сказал:

і дезінфікував надуксусною кислотою

Так само как и формалином парами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, mixaskm сказал:

Сильно воняет или долго промывать нужно?

Так само как и формалином парами?

Просто дуже багато часу іде - пока обрискаш з обох боків, пока на другий день обмиєш, пока просушиш.  А паром скільки часу піде щоб поставить 6 вуликів з рамками в одному місці думаю ви уявляєте, ну і ще по 10 хв пока перезарядете чайник та переставете плитку до іншого вулика то і все. Ну часа два від сили в день піде. Решту часу займаєшся чимись іншим. Короче паром набагато швидше.

Надуксусною тільки з оприскувача, наскільки я знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, MaXUA123 сказав:

Просто дуже багато часу іде - пока обрискаш з обох боків, пока на другий день обмиєш, пока просушиш.

Дно вулика мию формаліном, далі ставлю на нього корпуси, при потребі з рамками, закриаю кришкою. Поки дно висохне (формалін випарується) процес завершено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...