Перейти к содержанию

Профилактика и дезинфекция инвентаря


Рекомендуемые сообщения

Відомо, що за кордоном бджолярі на великих промислових пасіках застосовують аерозольний спосіб обробки бджолосімей при лікуванні захворювань. Для цього, здається, лікарські препарати випускаються у спеціальних балончиках на зразок дезодорантів. Обробка надзвичайно бистра і проста - "пшакнути" в льоток. Але ефективність такої обробки набагато вища за звичайне збризкування "Росинкою" за рахунок дрібнодисперсного аєрозолю(туману). Цікаво, чи використовує хто у нас цей спосіб і якими пристроями?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарантійний строк служби таких ламп близько 10 000 годин, і зовнішня оболонка на нього не впливає.
Я третий год работаю в магазине, который продаёт такие лампы :ah: , так вот- они, бывает сгорают на второй- третий день эксплуатации. Харашо, канешно, если вы возьмёте такую лампу с гарантией.. но судя по картинке- вы в этой лампе стекло разбиваете, так что гарантии нет.. Кстати, эти лампы ещё называют ртутно вольфрамовые, в ней содержатся пары ртути, поэтому будьте осторожны в обращении с ней ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарантійний строк служби таких ламп близько 10 000 годин, і зовнішня оболонка на нього не впливає.
Я третий год работаю в магазине, который продаёт такие лампы :ah: , так вот- они, бывает сгорают на второй- третий день эксплуатации. Харашо, канешно, если вы возьмёте такую лампу с гарантией.. но судя по картинке- вы в этой лампе стекло разбиваете, так что гарантии нет.. Кстати, эти лампы ещё называют ртутно вольфрамовые, в ней содержатся пары ртути, поэтому будьте осторожны в обращении с ней ;)
и сколько она стоит в вашем магазине?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я с осени перед постановкой в сотохранилище обпрыскиваю рамки уксусом из росинки

А как после уксуса ведет себя моль? ;):hi:
я как то моли не замечал и без уксуса, стараюсь рамки в ульях держать до поздней осени
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я третий год работаю в магазине, который продаёт такие лампы :ah: , так вот- они, бывает сгорают на второй- третий день эксплуатации. .. Кстати, эти лампы ещё называют ртутно вольфрамовые, в ней содержатся пары ртути, поэтому будьте осторожны в обращении с ней ;
Звичайно, лампи вітчизняного виробництва поступаються якістю. Користуюсь імпортними ще за радянських часів. Але частіше всього ці лампи згоряють через несправність(підгорівший, закорочений), або не відповідність потужності дроселя(краще придбати новий). По класифікації їх називають ртутними лампами високого тиску(0.3-1.5МПа) - ДРЛ(дугова, ртутна, люмінісцентна), потужність ламп - 80; 125; 250; 400; 700; 1000 вт(відповідний і ряд дроселів). Щодо ртуті - то повністю згоден. По ціні лампа + дросель, думаю, в межах 50 - 100 гр.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот так выглядит обеззараживатель из лампы ДРЛ-250, о котором я когда то писал.Что касается паров ртути- они есть и в лампах дневного света ( внутри ). Просто их не надо бить :)post-692-1267884403_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что касается паров ртути- они есть и в лампах дневного света ( внутри ). Просто их не надо бить :)
Это мне показалось, или лампа на вашем фото уже выглядит слегка разбитой? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вам показалось.Она не разбита-она раздавлена (аккуратно) :) Наружная оболочка служит только для задержки УФ-излучения.Из-под нее даже не откачивается воздух.Ртутными парами заполнен внутренний излучатель.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые напишите пожалуйста чем ещё можна продезинфицировать б/у улья (кипяток с уксусом) убивает микроорганизмы если ошпаривать улья внутри? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если ошпаривать улья внутри?

Для профилактики пройдет :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые напишите пожалуйста чем ещё можна продезинфицировать б/у улья

Средство дезефект. Смотреть тут. И еще тут можно .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кипяток + сода - вымыть внутри улья и рамки, потом высушить паяльной лампой (не до угля :) , только цвет древесины должен немного изменится). Пока помогало :wave: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Кипяток + сода - вымыть внутри улья и рамки, потом высушить паяльной лампой (не до угля , только цвет древесины должен немного изменится). Пока помогало

И я так делаю, но хочу добавить ультрафиолетовую лампу. Пока не достал. Самопалом из дроссельной с разбитой колбой что-то неохота пользоваться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Купил бактерицидную лампу на 30 Ват...как сказали 1 Ват идет на 3 куб.метра..наложил в улик на 26 рамок - положил сверху на рамки лампу..на 30 минут..посмотрел - червяк лазит...??????????????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил бактерицидную лампу на 30 Ват...как сказали 1 Ват идет на 3 куб.метра..наложил в улик на 26 рамок - положил сверху на рамки лампу..на 30 минут..посмотрел - червяк лазит...??????????????
Червяк - це ж не бактерія:)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так она что..на червячка действовать не будет? :ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так она что..на червячка действовать не будет?

Щось мене сумнів бере в ефективності викоритстання УФ для дезинфекції. Чому? Ось радіоактивне випромінювання більш високочастотне і більш "енергетичне" і то не знищує мікрофлору. Віддаю перевагу хімічним способам (в тому числі і природнім, на травах).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось мене сумнів бере в ефективності викоритстання УФ для дезинфекції.

Там ще важливу роль відіграє озон, що виділяється при роботі цих ламп. Тільки сучасні імпортні мають скло що фільтрує хвилі, які сприяють виділенню озону. :hi: Правда і озон навряд чи червяків уб"є... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил бактерицидную лампу на 30 Ват...как сказали 1 Ват идет на 3 куб.метра..наложил в улик на 26 рамок - положил сверху на рамки лампу..на 30 минут..посмотрел - червяк лазит...??????????????

Ребята, ну червь это не возбудитель болезни! Речь идет о микрофлоре! Червяк при этом, конечно тоже пострадал, но не настолько, чтобы погибнуть мгновенно. Правда здоров'я у нього тепер вже не те :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Саморобна з ДРЛ (з вуличних ліхтарів, що розкалюються і тільки з часом десь 15 хв. світять на повну) дає такий поток що вб’є все,але на різні речі потрібен різний час. Оскільки така лампа має потужність за 200 ват то відповідно зрозуміло, що звичайна медична це максимум 80 в кілька разів менш потужна. І ще якщо Ви використовуєте інші лампи то запах озону повинен бути оскільки саме цей газ (кисень тривалентний) розпадається і вже атомарний кисень , як результат розпаду це дійсно потужний окисник і ніяка інша „хімія” з ним, для наших потреб поряд не стоїть оскільки він(кисень атомарний) активно вступаю в реакцію з будь чим і не залишає сліда після реакції( тобто його нестає повністю!) Саме цей озон і є шкідливим разом з УФ випромінюванням і прощай шкідники..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і вже атомарний кисень , як результат розпаду це дійсно потужний окисник і ніяка інша „хімія” з ним, для наших потреб поряд не стоїть оскільки він(кисень атомарний) активно вступаю в реакцію з будь чим і не залишає сліда після реакції( тобто його нестає повністю!)

Так же действует и перекись водорода :ay::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так то воно так, та трішечкі не так . Дійсно при розкладі пероксиду водню, як нестійкої структури , виділяється атомарний кисень, тут дійсно є схожість, але те що продають аптеки це 3% якщо повезе то можна знайти 7-33%(це потрібно мати своїх людей або в аптеці, або в лабораторіях лікарень), а тут в розетку включив і все і крім того ще діє і УФ випромінювання. Із-за цього ефективність на порядок(якщо не більше) вища. Але на виїзді дійсно можна користуватися пероксидом він дійсно теж не залишає ніяких слідів бо розкладається до чистої води. Ну, а вода вона і в Африці вода висохла і все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

те що продають аптеки це 3% якщо повезе то можна знайти 7-33%(це потрібно мати своїх людей або в аптеці, або в лабораторіях лікарень)

На любом хим. складе 20-ти литровая канистра 70%-ной перекиси(бывает 10-ти литровая, но редко) :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо в Дніпропетровську і є такі склади та мені не повезло і в Вінниці навіть від хімзавода залишилося лише гора відвалу (можливо я не знаю такий склад в нас). Крім того з таким перекисом тяжко працювати бо він дуже активний чуть на шкіру потрапив і все опік хімічний гарантований (якщо 3% так діє то про концентрат годі говорити – це я знаю з власного досвіду – працював з пергідролем, так називають концентрований пероксид). Я що хочу сказати що лампою простіше і не потрібно одягати хімзахист, вистачить звичайних окулярів (через скло УФ не проникає) також можна вмикати лампу через подовжувач і крім того вона має інерцію запалювання (не відразу світить на повну тому можна спокійно вмикнути та відійти), і що необхідно лише електромережа, і це відновлювальний засіб(він не витрачається, з невеликою обмовкою – лампа таки має ресурс роботи, але він чималий). Якщо приноровитися можна користуватися будь чим ... Тут питання в тому що дійсно ефективно в кожному конкретному випадку і що простіше реалізувати (пероксид теж не слабкий метод) я користуюся вогнем та УФ в залежності від потреб.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Дезинфекция ульев

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...