Перейти к содержанию

Обсуждение статьи: "Время возрождения Украинской степной породы наступило"


Sanich

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Uran сказал:

При відборі меду я також з димарем...правда бакфаст від Паланочки і з маткою з Німеччини ще не пробував...цього року попробую...вчора майже перед новим роком вночі дивився до німецької бакфаст , до українки Бабенко лівої і до малої бакфаст Паланочки(230+145)...німецька під медом спереді і українка також, а от від Паланочки внизу спереді на меду 145го корпусу...так що все в порядку...справа в тому що загинув рій, перейшовши на ліву сторону(спереді дивитися на вулик) виїли мед до верху і в бік назад не пішли...висновок сімя була восени слабкою і ще і розплід мали...

Я весь час говорив і говорю,- скорочуйте гніздо до мінімуму і на багатомедних стільниках. Тоді цих проблем "...виїли мед до верху і в бік назад не пішли..." завжди уникнете.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимувати потрібно на повномедних стільниках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та це понятно, але на рій не звернув увагу і рамки бокові не забрав...от читаю Малихіна всі книжки, дещо вже роблю по новому. А що до екстремальної зимівлі то таку бачив на свої очі біля своєї хати на яблуні в грудні гніздо на товстій гілці...про це я раніше писав.А як подзвонив Малихіну, то сказав йому що придумав новий тип вулика. З тою ідеєю носився , поки не знайшов потрібного столяра, який буде робити прототип на касети типа корпусів і ще нуклеуси на той же касетний тип...як це класно...ви собі мабуть і не уявляєте...і простота в роботі і обслуговуванні...про це зняв фільм 20 грудня прошлого року, але опублікую вже по завершенні роботи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, P....P сказал:

И на чистой белой акации.

:umora::ay: Немає слів...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, ДобровоЛ сказал:

:umora::ay: Немає слів...

От рішив порадитися з вами...є два корпуси по 12 рамок 230х, але для середнього взятку чи нормального скільки треба  зверху 145х корпусів на 12 рамок при одноматковому утриманні і скільки при двоматковому? Бо цього року посіяли ріпаку десь 300га враховуючи тільки площі де ріпак зійшов добре і мають точно сіяти соняшник десь 200га.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Я бы перед рапсом держал гнездо до 10 +10 рут, а лучше 9+9. Сверху магазин с маломедками 11 рамок, при суммарном привесе +10кг добавил под низ еще один145 магазин .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Uran сказал:

От рішив порадитися з вами...є два корпуси по 12 рамок 230х, але для середнього взятку чи нормального скільки треба  зверху 145х корпусів на 12 рамок при одноматковому утриманні і скільки при двоматковому? Бо цього року посіяли ріпаку десь 300га враховуючи тільки площі де ріпак зійшов добре і мають точно сіяти соняшник десь 200га.

Згоден з Броніславовичем. На ріпаку(залежить від взятку і сили сім"ї) : при 10 рамках 230 обсиджуваного гнізда, достатньо ще одного корпусу 230 під мед і одного маг 145. Якщо з"єднувати дві сім"ї - тобто мати два 10-12 рамок гнізда на 230, під мед потрібно ставити як мінімум два корпуси 230 і + ще один145. Але, повторюю, все залежить від сили сімей, погоди і взятку.

P.S. :IMHO:Я б на ріпаку ліпше планував би наростити до максимума силу сімей, а не добувати мед. А ліпше вже потім виїхати на акацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Броніславович , ви живете в багатому на медозбір регіоні і я вам по доброму завідую...буду пробувати різні варіанти , але на всякий випадок заготовлю по максимуму корпусів і рамок...за зиму вощини прикупимо...і вже напевно перейду на рамки рута плюс магазини...за ті роки не було ні одного випадку щоб бджоли не перейшли в верхній корпус з 230го.     Київська область близька по медозбору до нашого регіону і тому буду відштовхуватися від їхніх стандартів і мати запас...а може і в нас щось получиться подібне з медозбором як у Харківській...пару днів назад мені виорали ще плошу з 1 га...маю буркун на весну сіяти...та і фацелію...тут в мене одна справа до вас обох...короче є матеріал (наприклад) трутневий і трутні парують маток і ви  залишаєте зразки трутнів на майбутнє, щоб перевірити в майбутньому генетичну спорідненість, чи не спорідненість з предками чи предком...чи є можливість в сучасних умовах генетичної перевірки і наскільки дорога така перевірка. Теоретично якби так робилося то уникнути впливу не бажаних звязків можна було би і відбраковувати не бажаних.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  Пока определение породности на генетическом уровне больше фантастика, но уже реальная... В Харькове у Руденко Е.В. занимаются этим вопросом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.01.2016в13:13, P....P сказал:

И на чистой белой акации.

Со стажем в 25 лет и с пасекой в 200 семей Вы еще спрашиваете совета Вы меня извените.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Uran сказал:

От рішив порадитися з вами...є два корпуси по 12 рамок 230х, але для середнього взятку чи нормального скільки треба  зверху 145х корпусів на 12 рамок при одноматковому утриманні і скільки при двоматковому? Бо цього року посіяли ріпаку десь 300га враховуючи тільки площі де ріпак зійшов добре і мають точно сіяти соняшник десь 200га.

То Ви ж утримуєте бджіл не один рік чи в профілі помилка? 

І хіба ніколи не були на медозборі з ріпаку? У мене на ріпаку при правильній підготовці досягають 24 на 300, плюс в середньому 24 на 145 або ще більше. Все залежить від весни.

І ще в наших краях ріпак виділяє досить добре можна взяти до 20 кг. на сім'ю.

І ще те, що стосується української степової (моя місцева) не витримує взятку з ріпаку, щоб не перейти в ройовий стан, максимум можна наростити 36 рамок якщо перевести на 300, а далі тільки відводки можуть врятувати, навідмінну тієї ж карпатки і карніки, які цей взяток повністю освоюють і не переходять при розширенні в ройовий стан.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Uran сказал:

    Київська область близька по медозбору до нашого регіону і тому буду відштовхуватися від їхніх стандартів і мати запас...а може і в нас щось получиться подібне з медозбором як у Харківській...пару днів назад мені виорали ще плошу з 1 га...маю буркун на весну сіяти...та і фацелію...

Буркун звичайний - дворічний, тобто цвістиме в наступному році. Чи у вас однорічний? Фацелія однорічна. Частину засійте крутаєм, він найцінніший   медонос . :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Буркун звичайний - дворічний, тобто цвістиме в наступному році. Чи у вас однорічний? Фацелія однорічна. Частину засійте крутаєм, він найцінніший   медонос . :IMHO:

Так, буркун дворічний, а фацелію посію в міжрядді буркуну. Крутай  сіяв біля свого поля, але цього року був неважним медозбір з нього...суш була сумашедша. То вже в наступному році посію буркуну 2 га ще(в 17му),бо треба відновити родючість на своєму паю.Наш "фермер" міг би хоч 500га посіяти буркуну(колись колгосп сіяв 200га), але в них свій "план". Загальної площі акації в нас мало-приблизно1,5га розкиданої по різних посадках...липи 0,5га...тому буду садити сам(відео буду обовязково знімати), тому що це має бути загально народна справа-хтось замість нас може це зробить? Та ні...нашим бджолам і наша підтримка.Що лісники не могли би засадити лісові невеликі масиви липи і акації?...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

лісники моглиб засадити але в них інші справи як зрубати то що лишилось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.01.2016в19:43, Wladimir_K сказал:

То Ви ж утримуєте бджіл не один рік чи в профілі помилка? 

І хіба ніколи не були на медозборі з ріпаку? У мене на ріпаку при правильній підготовці досягають 24 на 300, плюс в середньому 24 на 145 або ще більше. Все залежить від весни.

І ще в наших краях ріпак виділяє досить добре можна взяти до 20 кг. на сім'ю.

І ще те, що стосується української степової (моя місцева) не витримує взятку з ріпаку, щоб не перейти в ройовий стан, максимум можна наростити 36 рамок якщо перевести на 300, а далі тільки відводки можуть врятувати, навідмінну тієї ж карпатки і карніки, які цей взяток повністю освоюють і не переходять при розширенні в ройовий стан.

Утримую бджіл з 1992 року( в старих вуликах свого діда Василя), тоді в 1997 році купив карпатянку і здуру поміняв всіх маток своїх на карпатських і на весну 1998 року майже всі ті бджолосімї загинули, тоді створив вулик український багатокорпусний.Його перший корпус на українську рамку, а другий і третій на рамку вкорочену 250, але він виявився трохи не практичним(лишив на рої). Цього ж року зробив двох корпусний вулик на даданівську рамку і рутівський корпус зверху і привіз з Закарпаття від Гайдара пакет бджіл карпатських.Весною 1999 року в Ратмира Єгошина взяв маток в червні (всіх прийняли) і в нові багатокорпусні два на даданівську рамку і з корпусами верхніми на мою рамку 435+250 , а решту маток в даданівські лежаки на 20 рамок. На початку 2000х продав частину даданівських лежаків...загинуло багато бджолосімей зимою. До 2005го медозбори зменшились...багато зроїлося моїх бджіл.Ріпак в нас цвіте майже з акацією по часу... .З 2014-2015 року перейшов на рамку 145 завдячуючи відео з ютубу Булатов 100 та іншим поважним бджолярам , які є на цьому форумі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Uran сказал:

Утримую бджіл з 1992 року( в старих вуликах свого діда Василя), тоді в 1997 році купив карпатянку і здуру поміняв всіх маток своїх на карпатських і на весну 1998 року майже всі ті бджолосімї загинули, тоді створив вулик український багатокорпусний.Його перший корпус на українську рамку, а другий і третій на рамку вкорочену 250, але він виявився трохи не практичним(лишив на рої). Цього ж року зробив двох корпусний вулик на даданівську рамку і рутівський корпус зверху і привіз з Закарпаття від Гайдара пакет бджіл карпатських.Весною 1999 року в Ратмира Єгошина взяв маток в червні (всіх прийняли) і в нові багатокорпусні два на даданівську рамку і з корпусами верхніми на мою рамку 435+250 , а решту маток в даданівські лежаки на 20 рамок. На початку 2000х продав частину даданівських лежаків...загинуло багато бджолосімей зимою. До 2005го медозбори зменшились...багато зроїлося моїх бджіл.Ріпак в нас цвіте майже з акацією по часу... .З 2014-2015 року перейшов на рамку 145 завдячуючи відео з ютубу Булатов 100 та іншим поважним бджолярам , які є на цьому форумі

Чому питав за досвід, Ви постійно, щось пробуєте і шукаєте, а в профілі досвід як на мене значний, за цей час можна було вже вибрати оптимальне пасічникування згідно місцевих умов, а умови досить подібні до моїх.

Пасіка повинна приносити і задоволення і прибуток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Wladimir_K сказал:

Чому питав за досвід, Ви постійно, щось пробуєте і шукаєте, а в профілі досвід як на мене значний, за цей час можна було вже вибрати оптимальне пасічникування згідно місцевих умов, а умови досить подібні до моїх.

Пасіка повинна приносити і задоволення і прибуток.

Та так і є, умови що у Вас що в нас однакові, але раніше утримував бджіл невеликою пасікою і не думав про більше і про бізнес не думав і про розширення пасіки теж...а от подивився в ютубі як інші тримають пасіки і всі новшества і самому захотілося. Оце вуликів купив з 20 тепер в додачу до своїх. І тут осінило, а чому не придумати вулик для легшого огляду, утримання і т.д. За основу взяв вулик Прокоповича...може вам це смішно, бо привикли що має бути все так як є...а я бачу значні недоліки утримання в цих системах і тому шукаю чогось нового. Українська степова в принципі мене задовільняє, але всеодно буду брати маток від різних матководів по тій причині щоб виявити найкращих для моїх умов. Пасіка у Вас велика і також запитання є...чому досі не опреділилися з породою...вже би своїх маток мали би..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Обсуждение статьи: "Время возрождения Украинской степной породы наступило"

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...