Petrovych61

Конструкции ульев

654 сообщения в этой теме

Ось виготовив третій вулик такої конструкції в одному такому зимує сім‘я.

Добрий вулик. Я такі бачив. Та одразу зауважу що працювати з ним важкувато, бо треба витягати рази три на сезон надставку. То як мінімум. Тому рекомендую подивитись на ОПФ тему білоруса Миколи про пасіку Ткачука. Той навіть стажувався в Америці , починав з багатокорпусних а перейшов саме на такі, як Ви зробили. Має десь 500 шт. Кочує. Дашки стандартні плоскі. Але є один нюасн, який кардинально виправляє ситуацію. У нього надставка має внутрішній розмір на 20 чи 40 мм більший за даданівський. Отже і рамки збільшені. Це дозволяє витягати рамки з гнізда не витягаючи надставки. А те, що рамки получаються різні то нічого, бо це ж надставочні. Хоча я подумав, надставка в такому вулику є зайвою. Бо її роль може виконувати сам верхній кожух. А може там так і зроблено. Просто я не додивився.

Поделиться сообщением

Та одразу зауважу що працювати з ним важкувато, бо треба витягати рази три на сезон надставку.

Мені б один раз заповнити за сезон, а про три рази я можу тільки мріяти. а дашок це я так для краси :ah:

Поделиться сообщением

Ось виготовив третій вулик такої конструкції в одному такому зимує сім‘я. kA_jQxh3VcY&list
Бокові стіни ви зовсім не утеплюєте?Чи може я не зрозумів? :dntknw:

Поделиться сообщением

Мені б один раз заповнити за сезон, а про три рази я можу тільки мріяти. а дашок це я так для краси

Не зрозумів. Це жарт?

Поделиться сообщением

Бокові стіни ви зовсім не утеплюєте?Чи може я не зрозумів

Не утеплені ні в одному вулику, на зиму все одно заставки ставлю пінопластові, навіщо його робити важчим?
Не зрозумів. Це жарт?

Ні, буває і надставки до кінця не заповнюються

Поделиться сообщением

Ні, буває і надставки до кінця не заповнюються

Та я не про це. Як заповнити надставку не розбираючи принаймі три раз на сезон гніздо!?

Поделиться сообщением

Як заповнити надставку не розбираючи принаймі три раз на сезон гніздо!?

Всі маніпуляції в гнізді роблю до початку червня, в червні починається медозбір з малини, ставлю надставки і до середини липня в гніздо не лізу, в кінці липня знімаю надставки і тільки тоді можна підчистити гніздо, якщо є щось. В серпні іде підготовка до зими :hi:

Поделиться сообщением

до середини липня в гніздо не лізу

Зрозумів. Надставка у вулику тимчасовий елемент. Тобто знімати надставку з медовими приходиться один раз в середині липня. Другий раз вже мабуть після осушки надставки? Ще питаня з якою метою розбирати гніздо в середині липня?

Поделиться сообщением

Я в тому розумінні, що під час відкачки можна при бажанні глянути на крайні рамки, хоча і не обов‘язково

Поделиться сообщением

А якщо зробити вулик з плити OSB? :dntknw:

Поделиться сообщением

Обговорювали це ТУТ :hi:

Поделиться сообщением

Обговорювали це ТУТ :hi:
Дякую, переконали. :az:

Поделиться сообщением

Обратился знакомый, который решил завести пчёл с прозьбой посмотреть на ульи, которые он купил у какого то алкаша (без пчёл) по дешовке... Заехал к нему, и увидел такое: три двенадцатирамочных фальцевых улья, на узковысокую рамку 300х435. Дно отёмное, подкрышники, крышки. Вроде всё понятно. Но к этим ульям, были преданы ДЕСЯТЬ девятирамочных корпусов, на рамку 435х230. Корпуса тоже фальцевые, и стают на ульи отлично. Но рамки в корпусах располагаются поперёк узковысоким рамкам в ульях. Никогда не сталкивался с подобным. Может корпуса были ни от этих ульев? Корпус отлично стаёт на отёмное дно улья, только леток тогда относительно корпуса получается расположеным сбоку, на тёплый занос. Не приходилось сталкиваться с подобным расположением рамок корпуса, относительно рамок улья. Кто что знает-подскажите...

Поделиться сообщением

Но рамки в корпусах располагаются поперёк узковысоким рамкам в ульях.

Прекрасні вулики Вам дістались. Рутівська рамка впоперек перешкоджає матці сіяти у верхньому корпусі. Отже підуть під мед. А зимувати будуть в українському гнізді. Клас.

Поделиться сообщением

Рутівська рамка впоперек перешкоджає матці сіяти у верхньому корпусі.

А можно ли по подробней узнать об уликах подобной системы? может кто то имеет что то подобное? Ведь если я правильно понял, то улей такой системы гдето приравнивается по обьёму к двум корпусам многокорпусника, а значит матке со средней семьёй его должно бы хватить, ну а корпуса пойдут как вы и говорили-под мёд. P.S. Всю жизнь содержал восновном в лежаках, по этому, всё остальное для меня пока вновинку. Буду рад любой толковой информации. Спасиба.

Поделиться сообщением

у вас українці я бачу не в шані ;) мене цікавить українець на 12 рамок з надставками хто володіє данною інформацією ? вибачте , дякую :hi:

Поделиться сообщением

Скачал недавно одну книгу.В ней много ульёв разных конструкций,если кто интересуется то попрошу сыновей пускай скинут (я в компе как первокласник). Вообще там много разных тем. :baby:
вітаю мене цікавить креслення українця на 12 рамок з двума надставками на піврамку дякую

Поделиться сообщением

Подскажите кто как делает выборку в корпусе под ручки для его переноса :hi:

Поделиться сообщением

Креслення не знайшов. А малюнок є :post-3891-1329845942_thumb.jpg

Поделиться сообщением

Креслення не знайшов. А малюнок є :post-3891-1329845942_thumb.jpg
дякую прийдеться домальовувати самому розміри ) тільки мені незрозуміло чому саме дадана рамки а не українки піврамки

Поделиться сообщением

тільки мені незрозуміло чому саме дадана рамки а не українки піврамки

Висота пів-корпуса 250. Це рутівська рамка. Але зауважте, що вибірка під плечики є і на бічних стінках. Отже можна робити українські пів-рамки з висотою 230 мм.

Поделиться сообщением

тільки мені незрозуміло чому саме дадана рамки а не українки піврамки

Висота пів-корпуса 250. Це рутівська рамка. Але зауважте, що вибірка під плечики є і на бічних стінках. Отже можна робити українські пів-рамки з висотою 230 мм.
а можна зробити українку 250 мм ?

Поделиться сообщением

а шо некто пазы под ручки не выбирает? :ole_ole:

Поделиться сообщением

а шо некто пазы под ручки не выбирает? :ole_ole:
Так про ручки ( пазы) уже неоднократно прописывалосьМожет тут есть :hi:

Поделиться сообщением

а можна зробити українку 250 мм ?

Уточніть питання.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас