Petrovych61

Конструкции ульев

655 сообщений в этой теме

7-10мм. подрамочное 30. в первых и вторых корпусах есть фальцы под потолочины

Изменено пользователем охотник1

Поделиться сообщением

в первых и вторых корпусах есть фальцы под потолочины

А низ рамки виходить нижче нижнього краю корпусу?
в первых и вторых корпусах есть фальцы под потолочины

А вище ще корпуси, чи там магазини будуть? О! Ще побачив... Перший корпус у Вас монолітний з дном?

Поделиться сообщением

магазинов не будет. нижний корпус с дном Mapet. подрамочное в нем 30мм. во втором корпусе низ рамки выходил на 10мм. ниже второго корпуса. поэтому делал обшивочные реечки второго корпуса 40мм. что бы они перекрыли низ рамки. было бы лучше конечно сделать выборку в корпусах что бы ставить их друг на дружку, но это мне много заморочки с моим собстренноручно сделанным станком :)

post-2316-1324995439_thumb.jpg

Поделиться сообщением

прошу вашего совета по поводу крыши. есть доски 120-25 и 150-25мм. думаю с них сделать рамы на крышки ульев. и сделать выборку что бы они надевались на улей. а верх будет с 15мм. доски. или все же делать подкрышники, а потом крыши? :):helpme:

Поделиться сообщением

во втором корпусе низ рамки выходил на 10мм. диже второго корпуса.

З цим будуть заморочки, коли треба буде корпус відставити вбік. Те що нижній привязаний до дна теж заморока... Піддашок не бачу змісту ставити - на стельові при потребі утеплення і дашок відповідної конструкції, або утеплений дашок... Але це чисто моя думка... Чесно - я б таких корпусів не робив. Корпуси мають бути уніфіковані, себто взаємозамінні. Просто корпус з фальцем під рамки, щоб низ рамки не був нижче корпуса. При використанні стельових робиться піддашок, тоді стельові кладуться просто на корпус в межах піддашка. Ну і знімне дно - це просто зручно. :dntknw:

Поделиться сообщением

во втором корпусе низ рамки выходил на 10мм. диже второго корпуса.

З цим будуть заморочки, коли треба буде корпус відставити вбік. Те що нижній привязаний до дна теж заморока... Піддашок не бачу змісту ставити - на стельові при потребі утеплення і дашок відповідної конструкції, або утеплений дашок... Але це чисто моя думка... Чесно - я б таких корпусів не робив. Корпуси мають бути уніфіковані, себто взаємозамінні. Просто корпус з фальцем під рамки, щоб низ рамки не був нижче корпуса. При використанні стельових робиться піддашок, тоді стельові кладуться просто на корпус в межах піддашка. Ну і знімне дно - це просто зручно. :dntknw:
поетому я и сделал обшивочные реечки 40мм. и выпустил их на 15мм. ниже второго корпуса. при снятии корпуса рамки не мешают. это мои так сказать вторые двух корпсные ульи которые я делаю сам. в дальнейшем буду делать как вы говорите :az: . спасибо большое за ответы :) Изменено пользователем охотник1

Поделиться сообщением

в дальнейшем буду делать как вы говорите az.gif

Я б Вам радив визначитися з конструкцією і робити ВСІ вулики одинакові, навіть не полініться ці переробити. Бо загрузнете в різноконструкторності... :dntknw:

Поделиться сообщением

охотник1, чому вирішили робити корпуси з пазами для стельових які ваші переконання в їх необхідності :dntknw:

Изменено пользователем vikvar
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Ще одне випливло на ум...

поетому я и сделал обшивочные реечки 40мм. и выпустил их на 15мм.

Вони не врятують... Бджоли будуть все одно залазити під кромку корпусу і Ви бджіл будете дусити десятками при постановці корпусів. :IMHO:

Поделиться сообщением

я гадаю , що вулик робиться під конкретну технологію бджоловедення, у кожного вона своя, то ж треба стати перед вуликом і прокрутити в голові весь бджолосезон, уявляючи роботу з вуликом і всі питання відпадуть самі по собі, або ж з"явиться купа питань ))

Поделиться сообщением

охотник1, чому вирішили робити корпуси з пазами для стельових які ваші переконання в їх необхідності :dntknw:
лучшая вентиляция что зимой что летом+(в потолочинах решетчатые окна), хорошо стают кормушки надрамочные, можно посмотреть нужные рамки не открывая все гнездо. я думаю это удобно :IMHO1: Изменено пользователем охотник1

Поделиться сообщением

лучшая вентиляция что зимой что летом+(в потолочинах решетчатые окна), хорошо стают кормушки надрамочные, можно посмотреть нужные рамки не открывая все гнездо. я думаю это удобно

І я так думавдо минулого року. Та перечитав Форуми, наш та ОПФ і побачив коли зробив цього року один корпусний та попрацював з ним, що ніякого піддашшя а тим паче стелі не потрібно !!!. Зайва робота при винготовленні і більше зайвої при обслуговуванні. Знімай - потім знову став. Морока. Є зайві корпуса - от вам і піддашя. І не маленьке а велике. Я туди дві зрізані каністри з Унігрунту вставив і одразу 5 літрів сиропу залив. Не слабо! Ставив просто на плівку. Нічого не підкладав. Вони під плівкою відбудовують воскові перемички висотою 10мм. Тільки отвір прорізав. А дивитись через плівку просто красота. Зовсім не тривожиш і все бачиш. А на зиму поверх плівки дав утеплення на повний корпус . Супер!

Поделиться сообщением

І я так думавдо минулого року. Та перечитав Форуми, наш та ОПФ і побачив коли зробив цього року один корпусний та попрацював з ним, що ніякого піддашшя а тим паче стелі не потрібно !!!.

і так думає більшість... лише
Зайва робота при винготовленні і більше зайвої при обслуговуванні

обвязка тоже зайва робота. не погано поводять себе і безфальцеві, повірте це вже перевірено і доказано не одним практиком. так що найкращий і найлегший у виготовленні корпус під рамку 435*300: висота - 310 фальці під рамку ширина-11-12, глибина - 10 ширина корпуса на 10рам 375-380, 12рам 450 ось і вся математика :)

Поделиться сообщением

А на зиму поверх плівки дав утеплення на повний корпус . Супер!

Даремно так зробив.Утепляти треба в лютому.

Поделиться сообщением

Утепляти треба в лютому.

Я утепляю по максимуму после первого облета.

Поделиться сообщением

Можливо. Та подивився як роблять канадці. Запакувли в чохли і до весни гут-бай.

Це що вважати утепленням. Я ж з боків нічого не ставив а тільки згори. То й навряд це можна вважати повноцінним утепленням. А весною скорочу та поставлю пінопластові заставні. Ото вже й буде утеплення.

Поделиться сообщением

Можливо. Та подивився як роблять канадці. Запакувли в чохли і до весни гут-бай.

Це що вважати утепленням. Я ж з боків нічого не ставив а тільки згори. То й навряд це можна вважати повноцінним утепленням. А весною скорочу та поставлю пінопластові заставні. Ото вже й буде утеплення.
а почему сейчас нельзя поставить пенопластовое утепление?

Поделиться сообщением

утепление поставить никогда не поздно

Поделиться сообщением

А действительно, почему?

Более того, оно почти всегда оказывается своевременным, пока пчелы живы еще. :ay:

Поделиться сообщением

А действительно, почему?

Более того, оно почти всегда оказывается своевременным, пока пчелы живы еще. :ay:
У нас просто считают что пенопласт греет ,а на самом деле утепление(неважно какое) является теплоизолятором которое не допускает конденсироваться на потолочине влаге,а летом (тот же комплект утеплителя) не допускает перегрева через крышу.А самое главное сохраняется тот микроклимат который создали пчёлы в гнезде.Но главное всё-же вентиляция ,и вентиляция в РАЗНЫХ СИСТЕМАХ РАЗНАЯ... :hi:

Поделиться сообщением

У нас просто считают что пенопласт греет ,а на самом деле утепление(неважно какое) является теплоизолятором которое не допускает конденсироваться на потолочине влаге,а летом (тот же комплект утеплителя) не допускает перегрева через крышу.А самое главное сохраняется тот микроклимат который создали пчёлы в гнезде.

Остается добавить, что теплоизоляция экономит достаточное количество корма во время зимовки, что снижает каловую нагрузку и улучшает результаты зимовки вцелом.

Поделиться сообщением

А действительно, почему?

Тому,що: 1. коли нема стійких холодів,а утеплення вже є, то цьогорічна матка не зупиняє яйцекладку довго і кількість зимового корму зменшується суттєво . 2.бджоли зношуються,а ті ,що вийшли з розплоду не облітаються і обсипаються. 3.бджоли не покидають пізній розплід і при різкому похолоданні сім"я гине,хоча корм є зверху або збоку. 4.Якщо навіть нема пізнього розплоду(стара матка),то коли добре утеплено зверху ,клуб сідає вверху рамок(там тепло) і при похолоданні може загинути від нестачі кормів,хоча вони є внизу рамки.Клуб на морозі вниз не йде. Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин

Поделиться сообщением

Тепер досить тепла погода і клуб достатньо рихлий. Лазити у вулик, витягати крайні то значить потурбувати бджіл, що спричинить підвищення їх активності. А воно це утеплення в даний момент не потрібне. Тому краще відкласти цю процедуру до середини лютого, якщо зима буде й надалі такою комфортною для бджіл.

Поделиться сообщением

4.Якщо навіть нема пізнього розплоду(стара матка),то коли добре утеплено зверху ,клуб сідає вверху рамок(там тепло) і при похолоданні може загинути від нестачі кормів,хоча вони є внизу рамки.Клуб на морозі вниз не йде. Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин

Теоретично я з Вами згідний. Та ось майже всі пасічники що тримають в лежаках-даданах і я також тримають добряче утеплення постійно. А бджоли сідають в зиму переважно внизу. Хоча є і навпаки. Але то рідше.

Поделиться сообщением

Колись давно, я також утепляв зверху сильно починаючи з пізньої осені,але відказався від цього з вищевказаних причин
Я вів розмову не про осінь, а про тепер. Та й мав на увазі бокове утеплення. Але згоден що в кожного свої природні умови і жодна з рекомендацій не може бути догмою...

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас