Перейти к содержанию

Отводок, пакет


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Отсутствие расплода может быть по двум причинам, нет матки или перги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отсутствие расплода может быть по двум причинам, нет матки или перги.

В это время еще не бывает расплода в сильных и благополучных семьях. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

.Добрый всем днь :wave: ,всех с прзником. :baby: Я как Славик тожэ купил два пакета в этом году, розшырил семи думал подучюсь :dntknw: а на следующий год буду розшыряца ,но не там то было,одна крепкая семя начала роица я сделал отводок ,потом прилетел рой в сад, я с удовольствием его собрал,щас начинает роица вторая семя думаю сделать опять отводок так как пчелы много ,гнездо на14 рамок,а сгодня опять прилетел рой спасибо Всевышниму за таие подарки в прздник ,от и подучишся тут,девки непозволяют (хмарки-нюхать ;) ) думаю пускай без меда да зато можна будет на зиму обьеденить если што. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я как Славик тожэ купил два пакета в этом году

:hi: та ну совсем нетак... Потому что уменя такого небыло....
щас начинает роица вторая семя думаю сделать опять отводок

И тоже было немало поверте...
так как пчелы много ,гнездо на14 рамок,

Потому что я иногда слушаюсь старших пчеловодов...... А они уменя Хорошие товарищи и друзя... ;) И напомню вам, Читайте форум, спрашивайте что нетак тут вам помогут только слушайте их.... И слава Богу на сегоднишний день имею 10 семей вместе с отводками. отводки делал сам ничего не куплял, ещо зделаю 5 хочется выйти на 15 взиму... Так-что удачи в етом хорошем благородном деле... :wave::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Всем привет я в этом деле новичок, но очень хочу сделать отводок, подскажите как его правильно делать имея матку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

подскажите как его правильно делать имея матку?

Во-первых: не стОит задавать один вопрос в разных темах. А по сути: для ответа на Ваш вопрос мало информации о Вашей семье с которой хотите делать отводок(сколько обсижывают, сколько расплода). Затем с какого Вы региона(какой у Вас климат и стОит ли делать отводок вообще). Да и с какой целью хотите делать отводок? Отводок на матку? А в оставшейся семье хотите выводить молодую? Или подсаживать сразу другую плодную. Сколько у Вас семей вообще? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім доброго здоров'я! Дозволю собі поставити запитання в цій темі, щоб не створювати нову. Тим більше, що вона підходить під моє запитання. :) Умови задачі. Є вулик. Посадив в нього відводок 6-го червня. Було 4 рамки повні розплоду і бджоли. Зверху у всіх рамках був печатаний мед. Заселяючи у вулик додав ще рамку з пустими сотами. Через кілька днів додав одну рамку вощини. Почали відбудовувати. Потім, з періодичністю раз в тиждень додавав по одній-дві рамки вощини, залежно від того, як відбудували попередні. Останній раз додав три рамки вощини 10 днів тому. Матка сіє нормально (на мій погляд), завжди є печатаний і непечатаний розплід. Є печатаний мед (небагато, одна рамка повна, здається дві почали печатати). Матка - з минулого сезону. Трутня трохи є, але зовсім незначно. Печатаного - до десятка на деяких рамках. Живих - так само, кілька штук на толпу бджіл. :) Задача. Вчора поліз у вулик. Знайшов 2 маточника. :blink: Один з рваними краями (виглядає, на мій погляд, так, ніби вийшла матка). Другий - запечатаний. Здається, що стало трохи менше бджоли у вулику. Знову ж - суб'єктивно. Знайшов одно-дводенний засів. Яка може бути причина появи маточників? Додам ще: цей вулик це - перший досвід з бджолами. :ah: Вулик знаходиться в саду в родичів за 50 км від хати. Відповідно - буваю не частіше 1 разу в тиждень. Ага - в середу збираюся у відпустку на два тижні. На разі, більше писати не буду - мало хто захоче так багато читати. :) Буду дуже вдячний за якусь консультацію! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бжоли можуть закласти маточники тихої заміни, навіть коли у вулика добра матка. Якщо якість матки вас влаштовую- маточники краще зірвати. Якщо молода матка уже вийшла, то скоріше за все вбила стару. Одно- дводенний засів означає, що 1-2 дні тому матка була жива. Перевірте через 4 дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, дякую за відповідь. Якщо можна, ще кілька запитань. 1. Виходить, що молода матка вийшла або в суботу або вчора? 2. Якщо залишилася нова матка, то в середу я не побачу свіжого засіву? Чи могла вже облетітися і почати кладку? 3. Якщо буде свіжий засів і знову відтягнуті маточники, то які мої дії? :helpme: Планую в середу, перед тим, як втекти на два тижні в гори, відвідати бджіл. :) 4. Чи можна буде їх залишити на цих 2 тижні без нагляду? (Хоча, виходу я вже не маю.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виходить, що молода матка вийшла або в суботу або вчора?

Так, але при тихій заміні, стара матка може жити у вулику, поки не почне червити молода. І тільки тоді вони вирішать міняти чи ні. Ваша присутність не обов'язкова :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

sij, дякую! :) В такому разі - чи потрібно їх турбувати в середу (раніше не зможу) і що я там повинен (не повинен) побачити (зробити)? ;) Ще запитання - при вчорашньому перегляді вулика був присутній один знайомий, який порадив мені дати троха сиропу. Чи потрібно? Важко щось сказати про компетентність того товариша, але вже років 20 якісь бджоли тримає і якийсь мед від них бере. Займається цим без жодної літератури, консультацій і технологій. Лапає рої (живе коло пасіки), якщо встигне. Ні - то ні. :) Одним словом - не заважає. Є мед - качає, ні - купує. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В такому разі - чи потрібно їх турбувати в середу (раніше не зможу) і що я там повинен (не повинен) побачити (зробити)?

Матки або стару або молоду, а може і обидві.
Ще запитання - при вчорашньому перегляді вулика був присутній один знайомий, який порадив мені дати троха сиропу. Чи потрібно?

Не зашкодить
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, але при тихій заміні, стара матка може жити у вулику, поки не почне червити молода.

А буває що якийсь час сіють обидві(бачив таке), тоді відбираєте молоду у відводок і маєте дві сім"ї... :hi: Правда точно розібратися де яка можна тільки коли стара мічена. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

sij, дуже дякую! Висновок - якщо буде складно потрапити до бджіл, то, з спокійною совістю можна їх залишати на весь період відпустки. Але бажано заглянути на кілька хвилин, в результаті чого побачити матку (свіжий засів) і підгодувати сиропом. Ще питання і я відчеплюся - скільки і якого дати сиропу? Ще раз - дякую! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, про це, в процесі переписки, я подумав. :) Але біда в тому, що це - єдина сім'я, що в мене є і я боюся ослабити її на зиму. Хоча - меду все-одно мені не бачити... Хіба яких 2-3 літри. :) Цей вулик взяв з розрахунку подивитися, чи зможу я займатися омріяною справою і отримати якусь мінімальну практику і банку меду. На наступний сезон підготую ще 2-4 вулики і буду братися до справи більш ретельно і виважено. Зараз хочу перезимувати то, що є. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей вулик взяв з розрахунку подивитися, чи зможу я займатися омріяною справою і отримати якусь мінімальну практику і банку меду. Н

Мови нема що зможете! підтримую Ваше рішення. Тоді починайте годувати на зиму, а з матками самі розберуться. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А меду можна взяти? wink.gif Чи - не варто? smile.gif

А чого ж? Можна. Ще не відомо з чого той мед і чи годиться він їм на зиму. В наших краях на цукровому сиропі краще зимують. Є різні думки, але я в воді для сиропу запарюю полину трохи... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора вирізав дітлахам кавалок з рамки, де погано відбудовано, але половину вже запечатали. :) Виглядає як гречаний (на відстані до 500 м по прямій є поля з гречкою). Чи, може, повернувшися з відпустки, відкачати то, що буде в медових рамках (одна вже є запечатана, 2-3 - за тиждень, думаю, будуть готові) і почати підгодовувати? І меду спробую, і бджоли ситі. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, дякую за відповідь. Якщо можна, ще кілька запитань. 1. Виходить, що молода матка вийшла або в суботу або вчора? 2. Якщо залишилася нова матка, то в середу я не побачу свіжого засіву? Чи могла вже облетітися і почати кладку? 3. Якщо буде свіжий засів і знову відтягнуті маточники, то які мої дії? :helpme: Планую в середу, перед тим, як втекти на два тижні в гори, відвідати бджіл. :) 4. Чи можна буде їх залишити на цих 2 тижні без нагляду? (Хоча, виходу я вже не маю.)
Дуже рідко, буває, що молода матка не вбиває стару. В мене зараз в одному вулику, наприклад, 2 матки, молода і стара, 15 повних рамок з розплодом. Але таке я спостерігаю другий раз за 15 років :). В вашому випадку: якщо є засів, рамки добре зачервлені, краще зірвати маточники. Молода матка після виходу з маточника буде червити через 10+-4 дні. Якщо бджоли заклали маточники "просто так", то якщо ви зірвете раз другий, то вони більше не намагатимуться їх закладати. Якщо щось не так з маткою, то 45-50 грн і за 3-4 дні у вас буде молода плідна матка :) Одна з причин появи маточників: ви дали вощину 10 днів тому. Якщо є взяток і бджоли тянуть вощину, то все ок. Якщо ні, то вощина відіграє роль заставної доски, і якщо ви поставили вощину між рамками з розплодом, то бджоли, відділені від матки вощиною, відчувають "часткове осиротіння", і закладають маточники. Але якщо к вас уже вийшла молода матка, то все що вам лишається- рослабитися і намагатись відчути задоволення. :hi: А через 2 тижні після припинення яйцекладки старою маткою- починать знову турбуватися. :baby: А мед можна відкачати і дати сироп. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, хм... Одно з двох: або - просто так, або - закінчився взяток. Взагалі, навколо села є посіви гречки, дуже багато якихось квітів в полі (я ще не мав слушної нагоди більш детально вивчити флору, тому кажу, як бачу :) ). Добре. Завтра: 1) подивлюся, чи є запечатано хоча б 2 рамки (одна була повністю запечатана, кілька - на підході), 2) якщо є - качаю, 3) даю 1-2 літри сиропу, 4) якщо є маточники і нема свіжого засіву - залишаю 1-2 найбільші, 5) якщо є засів і маточники - вирізаю їх і молюся, щоб до 12 серпня більше не було, 6) і тд... :) Одним словом - наразі дуже вдячний! :az: До зустрічі через 2 тижні! :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

одна була повністю запечатана, кілька - на підході

одна була повністю запечатана, кілька - на підході

Досить 1/3 рамки запечатаного. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще сьогодні випала нагода попасти до "Інтирнету".. :) Поліз до вулика. То, що я побачив, я зовсім не очікував! Бджоли стало десь на третину більше - виглядає так, ніби вийшов "молодняк". То, що було запечатано, стало троха розпечатаним. Підозрюю, що той "молодняк" накинувася на припаси і почав його жерти! :IMHO1:;) Маточників не було. Бджоли щось дуже активно носять. Бджола прилітає з досить великими "обножками" блідо-жовтого кольору. Коротше - нічого я не качав. Звечора підготував літр сиропу, який їм і віддав. Мені не жаль. :) Все. Наступний раз з'явлсюя не раніше, ніж через тиждень. Наразі - всім дякую! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажите пожалуста а ещо не позно делать отводок если есть плодная матка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не поздно. Можна сделать отводок с 3-4 рамок печатного расплода и натрусить туда пчёл (желательно молодых и нелётных). Подсадить матку и где-то через неделю усилить отводок ещё 2-3я рамками печатного расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...