Перейти к содержанию

Осень-Зима 2012


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

Хочу вперше спробувати відводки та деякі слабі сім"ї зимувати у зимівнику. Це підсобне приміщення 3х4 м. Підлога цементна. Вікно невелике зі шпарами, двері щільні одинарні. Вентиляції немає. Що скажете? Що порадите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу вперше спробувати відводки та деякі слабі сім"ї зимувати у зимівнику. Це підсобне приміщення 3х4 м. Підлога цементна. Вікно невелике зі шпарами, двері щільні одинарні. Вентиляції немає. Що скажете? Що порадите?

Як на мене то головне що вулики будуть від вітрів заховані, та і коливання температури не так відчутні в приміщенні як на вулиці :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мої так і не вигнали трутнів. Майже в кожній сім'ї є. Не стільки як літом, але кілька десятків назбирається. Вперше таке бачу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ага трут похоже и зимовать останится , авось в декабре и ему чемодан соберут. А вообще не пойму чо творится с моими полосатиками( они наверное думают что зиму им отменят) некак рамки убрать полно расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мої так і не вигнали трутнів. Майже в кожній сім'ї є. Не стільки як літом, але кілька десятків назбирається. Вперше таке бачу...

Буває що в сімї (рідко) ідуть в зиму і трутні , як правило в тій сімї якісь проблеми з маткою, та ці трутні на весну для спарювання не годяться так що тільки баласт. А у вас ще повиганяють якщо де зостались, в себе небачив вже.. Мабуть ще і погода впливає по різному в різних регіонах
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу вперше спробувати відводки та деякі слабі сім"ї зимувати у зимівнику. Це підсобне приміщення 3х4 м. Підлога цементна. Вікно невелике зі шпарами, двері щільні одинарні. Вентиляції немає. Що скажете? Що порадите?
Я в тому році майже всю пасіку переніс у дім, це не так легко перенести більше пятьдисяти сімей,але результат на всі 100... задоволений. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в тому році майже всю пасіку переніс у дім, це не так легко перенести більше пятьдисяти сімей,але результат на всі 100... задоволений. ay.gif

Цей рік теж хочу спробувати в приміщенні (перший раз) я так розумію заносити треба при стійкому похолоданні , а виносити теж коли ще холодно. так от мене цікавить питання при якій температурі треба заносить-виносить, і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

питання при якій температурі треба заносить-виносить, і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви opr06K91.gif

Заносят когда окружающая температура падает -10 градусов , у нас так делают . С моего не большого опыта , зимовки и то не все . Заносил зимой так как морозы были под -33 , всё проходит нормально , не чего не осыпалось , его же не подбрасываешь . а потихоньку переносишь . Выносил , посмотрел в инете температуру в инете что идёт потепление и вынес . Я так делаю :ah: По книжному ( заносят , когда установится минусовая постоянно температура , выносят когда температура днём становится +) так пишут в литературе , но в разной по разному . :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчера пересматривал своих, уже собрались в зиму, трута выгнали еще 3 недели назад, расплода почти нет, остатки печатного, компактно сами собрали себе гнезда, даже не понадобилось трясти рамки, просто забрал лишнее, даже маломедок почти нет, весь мёд в гнездо собрали, не сокращение а одно удовольствие, каждый год бы так :ay: меда себе собрали в зиму то же прилично, смесь поздних подсолнух-гречка, думаю на нем и оставить дал для спокойствия по 5 литров сиропа для спокойствия

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вообще не пойму чо творится с моими полосатиками( они наверное думают что зиму им отменят) некак рамки убрать полно расплода.

Вы их наверное еще кормите? Какое утепление?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вообще не пойму чо творится с моими полосатиками( они наверное думают что зиму им отменят) некак рамки убрать полно расплода.

Вы их наверное еще кормите? Какое утепление?
Мої самі кормляться контрольний показує хоч маленький але +, в сонячні дні буває 50-100 грамів - чим не підтримуючий взяток. Цвіте горупка, ще золотарник не весь відцвів. На початку вересня придбав 2 матки карніка привив на збірні відводки (печатка на виході з молодими бджільми), так молодиці по 2 рамки застрочили аж бігом: прийшлось зупинити - більше рамок не даю, а той, що вже на виході переставив із гнізда за заставну щоб не засіяли. Там тепло - відводок на 2-му поверсі над сімєю через п/е плівку. Так вони туди нектар складають у звільнені ячейки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Маркіян @ 23.9.2012, 19:52) Хочу вперше спробувати відводки та деякі слабі сім"ї зимувати у зимівнику. Це підсобне приміщення 3х4 м. Підлога цементна. Вікно невелике зі шпарами, двері щільні одинарні. Вентиляції немає. Що скажете? Що порадите? Я в тому році майже всю пасіку переніс у дім, це не так легко перенести більше пятьдисяти сімей,але результат на всі 100... задоволений

Чи можна ставити вулики на цементну підлогу? Дашки приберу. Накрию цупкою тканиною та утепленням. Потім планки і зверху слідуючий поверх вуликів. А як впливатиме відсутність вентиляції у приміщенні? Як тримати льотки? Чи потрібно затулити вікно, щоб зробити темряву?
і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви

Чи не Мапет писав, що можна покласти на дно пляшки з гарячою водою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей рік теж хочу спробувати в приміщенні (перший раз) я так розумію заносити треба при стійкому похолоданні , а виносити теж коли ще холодно. так от мене цікавить питання при якій температурі треба заносить-виносить, і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви :wave:
В давнину,розказував дід,заносили як стають ставки а виносять як муха на осонні оживе.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи не Мапет писав, що можна покласти на дно пляшки з гарячою водою.
Пляшки з гарячою водою то у постіль коли в ноги холодно, і то це теж не завжди правильно. Уявімо, що та пляшка якимось чином гріє низ вулика і клуб розпався - активна фаза, харчування і якісь наслідки. Для зимівлі бджолам потрібна сила сімї - 5-6-7-8 вуличок щільно обсиджених, Достаток кормів - 15 і більше кг на непустих рамках - тобто правильне хоча б на 1/2 а краще на 2/3 розташування кормів на рамках, Холод (а не тепло) та Спокій. То якщо будете заносити в зимівник спокійно то все буде гаразд. Поли зривать непотрібно - достатньо занести сухої деревяної стружки, вентиляцію в приміщенні зробіть не з протягом, а односторонню: одне вікно або один отвір у стелі чи в стіні ближче вниз до цоколя, це не суттєво. Про мишей подбайте. Льотки в приміщенні можна відкривати усі, а можна тільки нижні, а ще я у себе ставлю на сітку в дні - тому у вуликах завжди сухо... і... головне без паніки, розпач то найгірше - він приводить до метушні - непотрібних кроків і дій - тоді вже насправді бджіл жалко...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заносят когда окружающая температура падает -10 градусов , у нас так делают . С моего не большого опыта , зимовки и то не все . Заносил зимой так как морозы были под -33 , всё проходит нормально , не чего не осыпалось , его же не подбрасываешь . а потихоньку переносишь . Выносил , посмотрел в инете температуру в инете что идёт потепление и вынес . Я так делаю ah.gif По книжному ( заносят , когда установится минусовая постоянно температура , выносят когда температура днём становится +) так пишут в литературе , но в разной по разному . opr06K93.gif --------------------

:hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мапет Ви пишете в 107 повідомлені що взагалі не кладете з боку утеплення.Ці сім'ї зимують у Вас у приміщені чи на дворі? В мене торік зимували на вулиці то збоку подушки спочатку від сиріли а потім замерзли і толку там у вулику від них я думаю було мало.І не знаю в цю зиму що їм краще ставити , також планую на дворі зимувати.І льотки як за широкі залишати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в тому році майже всю пасіку переніс у дім, це не так легко перенести більше пятьдисяти сімей,але результат на всі 100... задоволений. ay.gif

Цей рік теж хочу спробувати в приміщенні (перший раз) я так розумію заносити треба при стійкому похолоданні , а виносити теж коли ще холодно. так от мене цікавить питання при якій температурі треба заносить-виносить, і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви :wave:
Хлопці,я не розумію,ви,що в Сибіру живете??? Навіщо шукаєте собі лишню роботу??? Ні,ну якщо ви трудоголіки,тоді саме так і треба.... Доведено і передоведено,що найкраща і найкорисніша зимівля- на волі...Але до неї треба підготуватись....Перше-захист від вітру(звичайно це фінансові витрати,але двометровий паркан будується не на один рік,та й функції в нього не тільки вітрозахисні)....Друге-збільшений підрамковий простір(не буду розжовувати- для чого,і як його зробити)...Третє-герметичний дах(як на мене-найкраще пет-плівка)...Четверте-якісне утеплення даху(пінополістирол+фольгоізол)... П"яте-після остаточного формування зимового клубу відкриваємо повністю нижні льотки....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доведено і передоведено,що найкраща і найкорисніша зимівля- на волі...

На самом деле нет ничего лучше зимовника с постоянной температурой и хорошей вентиляцией. А если пчелы неплохо зимуют на улице (в чем у меня была возможность убедиться на протяжении нескольких сезонов) то это еще не значит что им там лучше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не совсем согласен с вами, в хорошем омшанике сила семьи и запас корма к весне сохраняется больше.На морозе с частыми перепадами температур заметно слабее доживают до весны..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну так на це й існує прородній відбір. Залишаються після зими лише сильні сімї які можуть давати здорове потомство (рої). Не правильно коли людина абсолютно опікується бджолами.... Вона переслідує лише економічний інтерес. А що буде з бджолами через сто років вона не задумується.... Те саме можна сказати і про тотальне (для профілактики) згодовування антибіотиків. В дикій природі бджоли завжди виживають не дивлячись на перепади температури, гнильці, кліщі іт.д..... Звичайно їм треба допомагати..... але й міру треба знати.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не совсем согласен с вами, в хорошем омшанике сила семьи и запас корма к весне сохраняется больше.На морозе с частыми перепадами температур заметно слабее доживают до весны..

Так и я о том же. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в тому році майже всю пасіку переніс у дім, це не так легко перенести більше пятьдисяти сімей,але результат на всі 100... задоволений. ay.gif

Цей рік теж хочу спробувати в приміщенні (перший раз) я так розумію заносити треба при стійкому похолоданні , а виносити теж коли ще холодно. так от мене цікавить питання при якій температурі треба заносить-виносить, і чи не посипляться бджоли , це ж як не старайся зовсім без коливань вулик не занесеш. а вже холодно і бджоли в клубі, ану розвійте мої сумніви :wave:
Хлопці,я не розумію,ви,що в Сибіру живете??? Навіщо шукаєте собі лишню роботу??? Ні,ну якщо ви трудоголіки,тоді саме так і треба.... Доведено і передоведено,що найкраща і найкорисніша зимівля- на волі...Але до неї треба підготуватись....Перше-захист від вітру(звичайно це фінансові витрати,але двометровий паркан будується не на один рік,та й функції в нього не тільки вітрозахисні)....Друге-збільшений підрамковий простір(не буду розжовувати- для чого,і як його зробити)...Третє-герметичний дах(як на мене-найкраще пет-плівка)...Четверте-якісне утеплення даху(пінополістирол+фольгоізол)... П"яте-після остаточного формування зимового клубу відкриваємо повністю нижні льотки....
Как всё категорично, :umora: ,и кем это доказанно что на воле лучше.А знаете ли Вы (с Вашими Одесскими зимами ,сырыми и т.д.),что в первую очередь омшанник не греет ,а слаживает колебания температур... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мапет Ви пишете в 107 повідомлені що взагалі не кладете з боку утеплення.Ці сім'ї зимують у Вас у приміщені чи на дворі? В мене торік зимували на вулиці то збоку подушки спочатку від сиріли а потім замерзли і толку там у вулику від них я думаю було мало.І не знаю в цю зиму що їм краще ставити , також планую на дворі зимувати.І льотки як за широкі залишати?
Это Вам наверное дедушки насоветовали подушками трамбовать ульи :umora: .Ну а если серьёзно ,достаточно ограничить гнездо заставными из пенопласта с фольгоизолом.По бокам гнезда воздушные колодцы ,и открыть настежь летки (с летковыми заградителями) .Ведь пчелы боятся не холода ,а голода и сырости.Для утепления потолочины лучше всего подушки с синтепоном,мхом, но никак не ватные подушки которые зимой превращаются в айсберг.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в прошлую зиму иза отсутствия денег просто пенопласт кидал ( он у меня был халявный), и не че все перезимовали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок утеплення. Все залежить від зими і сили сім'ї. У моїй раній практиці був випадок, коли сім'я зимували зовсім неутеплена (це у далекому 2002 р.), а рік був досить поганий у наших краях і на відміну від утеплених перезимувала взагалі без втрат. Торік забув утеплити одну сторону у сім'ї в лежаку, і як результат -1. На рахунок повністю закритого верху під плівкою згідний, але не на гніздо, тому що волога нікуди не випаровується і в гнізді сильна сирість, ставлю на верх гнізда пусту наставку і там спочатку подушка, потім лугове м'яке сіно, а вже потім плівка. Цей рік показав, що сіно, дійсно зверху буде сире, але в гнізді ідеальні умови і обидва льотки до -10 відкриті, підмору в таких сім'ях фактчино і не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...