Перейти к содержанию

Осень-Зима 2012


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

Я вибачаю, кузмич, але в мене пасіка в гірській місцевості. Тут зимою сильні протяги і так замітає снігом, тому свою роботу не вважаю лишньою, а навпаки. Територія, де знаходиться пасіка займає 40 арів. практично по середині знаходиться пасіка з 7 вуликів, тому, додаткова огорожа, яка весною знімається, досить доречною. Дякую за пораду про сонце, я опустив цей момент. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чим Вас не влаштовує зима на волі?

додаткове навантаження на вулики , вітер , тай он хлопці багато чого написали ;) Хочу порівняти як на волі і як в приміщені перезимують.
Та не хвилюйтесь так,Лиш би не перевантажили приміщення, сам зимую в цегляному, з вентиляцією повналажа-така що весною конденсат встеляє підлогу, (плиткою вкрита) і нічого, зимують краще ніж на волі- вітру нема, тиша, синиці не заважають, майже ідилія. Хоча в деревяному думаю краще було б- дерево вологу б вбирало, хоча взимку бджоли читав і в землянках зимували, без вентиляції взагалі і виходили на ay.gif

так і в самому приміщені потрібна вентиляція.
Омшаникі придумали вже ми з Вами, а в остальному Ви праві на 110%

Омшаниками ще Прокопович користувався ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Омшаниками ще Прокопович користувався

Я ж і кажу, що омшаникі придумали пасічники. Заховані в затишок бджоли, це звичайно добре, але у мене дядько вже років 50, а до нього його батько років ???, тримають бджіл на вулиці. І жодного року не було щоб не перезимувала пасіка. І це при тому, що ні шиферу, ні ще чогось додатково, ніколи не використовують. Як стоять вуликі літом - так і в зиму ідуть. Навіть гнізда скорочуються "на око". А! Утеплення додаткове на зиму дає. Всі вулики у нього лежаки. Мабуть тому і я до лежака звик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вибачаю, кузмич, але в мене пасіка в гірській місцевості. Тут зимою сильні протяги і так замітає снігом, тому свою роботу не вважаю лишньою, а навпаки. Територія, де знаходиться пасіка займає 40 арів. практично по середині знаходиться пасіка з 7 вуликів, тому, додаткова огорожа, яка весною знімається, досить доречною. Дякую за пораду про сонце, я опустив цей момент. :az:
Я не говорю ,что делаете плохо :az: .Да, климат Ваш не учел .но пенопласт снаружи лишний.Большую пользу принесёт пенопласт в заставной с фольгоизолом,и воздушные карманы по бокам :IMHO1: .Пенопласт принесёт пользу на солце,предохраняя от прогревания стенок зимой.Но летки даже в ваших условиях должны быть полностью открыты(применив летковые заградители от мышей. :hi:
Омшаниками ще Прокопович користувався

Я ж і кажу, що омшаникі придумали пасічники. Заховані в затишок бджоли, це звичайно добре, але у мене дядько вже років 50, а до нього його батько років ???, тримають бджіл на вулиці. І жодного року не було щоб не перезимувала пасіка. І це при тому, що ні шиферу, ні ще чогось додатково, ніколи не використовують. Як стоять вуликі літом - так і в зиму ідуть. Навіть гнізда скорочуються "на око". А! Утеплення додаткове на зиму дає. Всі вулики у нього лежаки. Мабуть тому і я до лежака звик.
Нисколько не сомневаюсь в опыте Ваших знакомых,но мы идем (немного отстаём :umora: ) в ногу с новыми технологиями! Хоть омшанник и является технологией прошлого ,но это (повторюсь ) идеальный вариант.Сегодня пользуюсь эл. лобзиком и болгаркой -и возвращаться к зубилу и ручной пиле не хочется.Я представляю как наши деды нас назвали бы еслиб я им в -32 гр.мороза показал рут с сетчатым дном :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извините но Вы проделываете очень много бесполезной работы :IMHO1: ............. .Добавлю (по умолчанию)-+сильная семья в зиму и правильная ВЕНТИЛЯЦИЯ !
+ корма + холод + покой
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нисколько не сомневаюсь в опыте Ваших знакомых,но мы идем (немного отстаём :umora: ) в ногу с новыми технологиями! Хоть омшанник и является технологией прошлого ,но это (повторюсь ) идеальный вариант.Сегодня пользуюсь эл. лобзиком и болгаркой -и возвращаться к зубилу и ручной пиле не хочется.Я представляю как наши деды нас назвали бы еслиб я им в -32 гр.мороза показал рут с сетчатым дном :az:
Щодо дідів вірно писали.Одначе зимували тоді за сталих температур,тобто зима була зимою вважай пів року.І сніговий покрив до двох аршинів.І зовсім не знали кліща.І екологія незаймана... Словом,ніяких хитрощів та удосконаленнь в технологіях утримання комах не вимагалося. В одному з постів ви обмовилися,що хвоя,на противагу пінопласту,заважатиме вентиляції вуликів.Як це? За щильністю пінопласт будь-якої марки чи гатунку переважає глицю.З іншого блоку пінопласт для мишей,як цукерка для дітей.Соснові ж голочки їм зовсім не до вподоби.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При огляді сімей, в мене їх 5, побачив по 6-8 практично повномедних рамок, та розплоду на 1 рамці розміром в пачку сигарет. Ця кількість печатаного розплоду є нормальною для відпускання сім"ї в зимівлю?

У мене точно така ж ситуація. Один до одного. Тобто з медом повний порядок. А от розплоду катма. Є місця вільні на деяких рамках з передньої частини. НЕ ЧЕРВЛЯТЬ. Давав стимулюючу. Без результату. Гадаю, що це до ранньої зими. А в районі 25.08.12 було ще по 4-6 рамок розплоду запечатаного (1/3 частини рамки). Він вийшов а матки припинили червити. Це в мене вперше так рано сім"ї без розплоду.
А я и не стимулировал, а до сих пор 5-6 рамок разновозрастного расплода имеют.. :hi:
О, вы читаете книжки? blink.gif Я думал, вы их пишете.... smile.gif Эх.. скорей бы уже акация зацвела...

Где-то читал, не помню, что если под Новый год загадать желание.... а потом, без пяти минут 12, плеснуть ему в бокал шампанского чуть-чуть водочки... ;)
Не не, не так Бомбус, записываешь желание, сжигаешь, пепел в шампанское и выпиваешь...... :umora::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я и не стимулировал,

Как же не стимулировали? То снимали утепление, то на место возвращали... бедные насекомые не знают чего от вас ещё ждать и бегом-бегом кинулись наращивать новые поколения себе на замену.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я и не стимулировал,

Как же не стимулировали? То снимали утепление, то на место возвращали... бедные насекомые не знают чего от вас ещё ждать и бегом-бегом кинулись наращивать новые поколения себе на замену.
Ну если это стимуляция, то да.... :ay::hi: Кстати, я просто снял, назад не ставил... :ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні при огляді сім"ї побачив, як дві матки дружно живуть в одному вулику та нормально працюють на одній рамці до того ж на одній стороні рамці, тобто ходять одна біля одної. В когось були такі випади?

Быть такого не может! Вы, скорее всего, ошиблись... Ни в одной книжке я не встречал описание такого случая.
В УП в этом году (не помню номер) есть статья об этом явлении, которое называется "тихая замена матки мирным путем". Старая матка еще какое-то время может вместе с молодой работать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, я просто снял, назад не ставил...

Бегом ставьте назад! У вас расплод - его греть надо. Экономьте корма. ;)
В УП в этом году (не помню номер) есть статья об этом явлении, которое называется "тихая замена матки мирным путем".

А! Значит уже появились новые исследования на эту тему! Наука не стоит на месте!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, я просто снял, назад не ставил...

Бегом ставьте назад! У вас расплод - его греть надо. Экономьте корма. ;)
А ночи холодные :ak: , блин, так они так и в октябре сеять будут :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я и не стимулировал, а до сих пор 5-6 рамок разновозрастного расплода имеют.. opr06K93.gif

А в мене зараз максимум на 3 рамках на долоню-дві, з двох сторін, а в основному 1 різновіковий і 1 критий
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ночи холодные , блин, так они так и в октябре сеять будут

А сколько у вас на данный момент улочек пчелы ?
В этих двух ульях, пять рамок полномедных, 5-6 с расплодом на них меда по 1/3, пчелы улочек 8-9.... Все расплодные стоят с краю, дальше от летка, что-бы убрать было удобно после выхода. Вообще так, первые две-мед, мед/перга, дальше расплод и медовые. :hi::hi: Остальные уже запечатались по восемь рамок перемычками воска между рамок, я их и не трогаю даже, там все ок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, я просто снял, назад не ставил...

Бегом ставьте назад! У вас расплод - его греть надо. Экономьте корма. ;)
А ночи холодные :ak: , блин, так они так и в октябре сеять будут :dntknw:
Для себя сделал выводы ,что пчелам виднее и знают они больше нас!В начале сентября небыло вообще червы ,это было предвестником холодов которые были первую половину сентября в Харькове.Сейчас червят полным ходом чему сопутствует отличное бабье лето (+22 +23 ) .Сейчас не вмешиваюсь , не доверяю только молодым маткам в слабачках( в кипише и в ноябре червят) :IMHO1: .А утепление является всего лишь ТЕРМОИЗОЛЯТОРОМ работает как термос , сглаживая перепады температур(сохраняя микроклимат в гнезде)- многие ошибаются думая что оно греет :wave: .И зимой и летом у меня оно одинаково. :hi:В прошлом году без утепления червили до морозов -думаю утепление мало влияет на червление....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні при огляді сім"ї побачив, як дві матки дружно живуть в одному вулику та нормально працюють на одній рамці до того ж на одній стороні рамці, тобто ходять одна біля одної. В когось були такі випади?

Быть такого не может! Вы, скорее всего, ошиблись... Ни в одной книжке я не встречал описание такого случая.
Когда-то с удивлением смотрел фильм(жалко не могу найти ссылку)какой-то то-ли словацкий,то-ли словенский.Смысла не понял,но мужик тыкал пальцем на меченых маток-"матице,матице,матице и т.д".Все в одном корпусе,никаких решеток,идиллия прямо.Может видел кто еще?Непонятно,что за фигня.....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ни в одной книжке я не встречал описание такого случая.

Менше книжек читайте а побольше практики.. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи нормально якщо на сьогодні в гнізді старого закритого розплоду на одній рамці на долоню, а відкритого немає? Які міри прийняти? Чи знижує цей факт ймовірність вдалого зимування? Матка ройова, минулорічна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи нормально якщо на сьогодні в гнізді старого закритого розплоду на одній рамці на долоню, а відкритого немає? Які міри прийняти? Чи знижує цей факт ймовірність вдалого зимування? Матка ройова, минулорічна.

Матка повинна ще трохи почервити .. ви її бачили? А взагалі по своїх бачу що під час недавніх холодів матки майже припинили яйцекладку тому що закитий розплід є і яйця є а відкритого майже немає. якщо матка є то все нормально перезимують . :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Менше книжек читайте а побольше практики..

И тогда мягкий знак вам в жизни совершенно не понадобится... Я в курсе этого постулата, Иванович. А представь себе вывести такую породу на Закарпатте? Открываешь улей и сразу два пакета по сто дол - бац! :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Менше книжек читайте а побольше практики.. smile.gif

Нет ничего практичней хорошей теории (С)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Омшаникі придумали вже ми з Вами

Будинки також. :dntknw: Наші предки жили в печерах, а тепер я і не знаю чи хто прережив би в печері зиму(особливо діти). По своєму досвіду скажу- бувають зими коли і надворі і в зимівнику бджоли перезимовують чудово а буває що зимівля на дворі суттєво виснажує бджіл. :dntknw:
Нет ничего практичней хорошей теории

Теория без практики мертва а практика без теории слепа. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи нормально якщо на сьогодні в гнізді старого закритого розплоду на одній рамці на долоню, а відкритого немає? Які міри прийняти? Чи знижує цей факт ймовірність вдалого зимування? Матка ройова, минулорічна.

Матка повинна ще трохи почервити .. ви її бачили? А взагалі по своїх бачу що під час недавніх холодів матки майже припинили яйцекладку тому що закитий розплід є і яйця є а відкритого майже немає. якщо матка є то все нормально перезимують . :IMHO1:
Матку не шукав так як скорочував гніздо, бджоли були агресивні (надто довго їх мучив). Як починав працювати були доволі спокійні :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По своєму досвіду скажу- бувають зими коли і надворі і в зимівнику бджоли перезимовують чудово а буває що зимівля на дворі суттєво виснажує бджіл.

Досвід у Вас уже не малий, згоден. Але я повторюсь. Зимую я, мій дядько, мій колега по роботі, мій сусід, два сусіди мого колеги по роботі і ще багато знайомих пасічників НА ВОЛІ!!! ЗАРАЗ!!! А НЕ ТОДІ КОЛИ НАШІ ПРЕДКИ ЖИЛИ У ПЕЧЕРАХ!!! Зимівля на волі і в омшанику відрізняється. Але як в зимівнику, так і на волі, можно перезимувати, а можно і ... :ak: Тому вважаю, що сперечатись на цю тему - те саме, що і цукром в зиму годувати, і бджіл тримати у лежаках чи МК. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть, будь ласка, чи нормально якщо на сьогодні в гнізді старого закритого розплоду на одній рамці на долоню, а відкритого немає? Які міри прийняти? Чи знижує цей факт ймовірність вдалого зимування?

Чем раньше матка прекращает червить, тем лучше зимовка. Главное - достаточно корма в зиму и, хотя бы, 5-6 рамок пчелы :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...