Перейти к содержимому
pr1zZ

Осень-Зима 2012

2 350 сообщений в этой теме

готову деталь покриває олією

Цікава деталь. А що це дає?

Поделиться сообщением

Всегда интересно было читать кто, как кормит на зиму и приводит довольно точные сроки кормление. Кто как это определяет? Говорят закормить до 10го сенятбря, кто до 1го сентября. Вот смотрел одну семью, 8 рам расплода рута. Обязательно значит ему нужен корпус мёда и не закармливать, но некоторые же пускают в зиму в 1ом корпусе и закармливают. Но если допустим закормить раньше времени, расплода не будет и пчела будет лишний месяц стареть... Кто как с этим борится?

Поделиться сообщением

Но если допустим закормить раньше времени, расплода не будет и пчела будет лишний месяц стареть...

Бджоли скоріше старіють, коли вирощують розплід і вирощений розплід восени їх старіння не компенсують. :IMHO: Врахуйте, що бджоли, які вирощували зимових, до зими вжене доживуть, а зимові, вирощуючи розплід, і до весни можуть дожити, проте навесні швидко зносяться і сім'ї перезимувавши сильно ослабнуть вже на весні, коли вирощування розплоду набагато потрібніше(якнайшвидше обновлення сімей). Те саме з переробкою сиропу. Бажано годувати так, щоб зимові бджоли не брали в цьому участі. От кожен для себе і вирішує, відносно своїх умов. :hi: Изменено пользователем Mapet

Поделиться сообщением

готову деталь покриває олією

Цікава деталь. А що це дає?
ізолює заставну від вологи .(віск дорожче і росхід більший )

Поделиться сообщением

Це дійсно проблема, особливо коробить заставні з ДВП. Треба спробувати, та і годівнички мої дно з ДВП мають, часто проблеми виникають. :az:

Поделиться сообщением

Це дійсно проблема, особливо коробить заставні з ДВП. Треба спробувати, та і годівнички мої дно з ДВП мають, часто проблеми виникають. :az:
у вас двп сухої пресовки ? яка товщина ?

Поделиться сообщением

у вас двп сухої пресовки ? яка товщина ?

В основному ще совдепівське, з одного боку гладке. Товщина розрахункова 3 мм. Проте нові є вже і гладкі з двох сторін - вигинає і ті і ті.

Поделиться сообщением

В основному ще совдепівське, з одного боку гладке. Товщина розрахункова 3 мм. Проте нові є вже і гладкі з двох сторін - вигинає і ті і ті.

Дно в годівницях роблю виключно з текстоліту. Клею епоксидкою. Можливо краще на силіконі. Раніше просто була тільки епоксидка.

Поделиться сообщением

Но если допустим закормить раньше времени, расплода не будет и пчела будет лишний месяц стареть...

Бджоли скоріше старіють, коли вирощують розплід і вирощений розплід восени їх старіння не компенсують. :IMHO: Врахуйте, що бджоли, які вирощували зимових, до зими вжене доживуть, а зимові, вирощуючи розплід, і до весни можуть дожити, проте навесні швидко зносяться і сім'ї перезимувавши сильно ослабнуть вже на весні, коли вирощування розплоду набагато потрібніше(якнайшвидше обновлення сімей). Те саме з переробкою сиропу. Бажано годувати так, щоб зимові бджоли не брали в цьому участі. От кожен для себе і вирішує, відносно своїх умов. :hi:
Это логично, но как именно ОПРЕДЕЛИТЬ это время, когда кормить. Допустим мы закормим их до сентября, а будет еще 2 месяца летная погода - что дальше? Семьи ослабнут... Закормить позже? Зима начнеться раньше и получиться, что зимовалая пчела работа на выращивании и переработке сиропа... Вот так вот............

Поделиться сообщением

Приветствую. А что скажете по Киевщине? У меня, например совсем нет признаков прополисования летков ни в одной семье, но при этом кол во расплода (различного) варьируется от 2 до 6 рамок. Кормлю постепенно, идет небольшой взяток с золотарника, который портит погода периодически). Так впринципе каждый год делаю, тк взяток с золотарника хоть какой да есть, зимовка меня устраивает. За неделю скармливаю по 2.5л на семью сиропа с хлорофило каротиновой пастой.Завтра поставлю полоски. Клеща в этом сезоне у меня практически нет, стоят сетки и применялись методы. Кормить закончу через неделю по плану, все сокращены до корпуса дадана 10 рам, на сильных по магазину сверху - еще что то носят думаю их так и пущу в зиму.

Поделиться сообщением

Пропала в мене 1 сім'я. Від кінця червня не змогли вивести матку. Точніше виводили, підсаджував, давав маточники. Молода матка пропадала під час спаровування. Десь штук шість так і не повернулись. Фатум якийсь. Зараз із 24 рамок по вулику бродять зо дві сотні бджіл. Такого невезіння ще в мене не було. І що цікаво - не струтневіли.

Поделиться сообщением

Пропала в мене 1 сім'я. Від кінця червня не змогли вивести матку. Точніше виводили, підсаджував, давав маточники. Молода матка пропадала під час спаровування. Десь штук шість так і не повернулись. Фатум якийсь. Зараз із 24 рамок по вулику бродять зо дві сотні бджіл. Такого невезіння ще в мене не було. І що цікаво - не струтневіли.

Було цього року у мене теж таке. То я з`єднав з другою трішки слабшою. Знаєте не програв, в зиму піде сильна родина, а весною буде відводок. :IMHO1:

Поделиться сообщением

у мого друга пасіка в 230 корпусах . в зиму пускає:низ 6 рамок з боків заставні , верх 8 рамок і заставні. заставні - сендвіч :двп всередині 2см. пінопласту ,готову деталь покриває олією а воску бджоли додадуть

И сколько же у него таких ульев, где он отбирает рамки, с корпусов, куда-то их прячет?Хранит где-то по 4 заставных на улей?

Поделиться сообщением

І в мене таке горечко. Зараз дав плідну матку, але ось уже третій день заглядаю та розганяю бджіл які матку беруть у клуб. Щось цікаве відбувається. Хотіли б, то вже давно вбили, а так :dntknw: ??? Пока намагались вивести собі мамку, я підсилював їх печатним, тому сімейка на 8р. зараз.

Поделиться сообщением

І в мене таке горечко.

Какое... небо... голубое! Мы не сторонники разбоооояя! ;)

Поделиться сообщением

І в мене таке горечко. Зараз дав плідну матку, але ось уже третій день заглядаю та розганяю бджіл які матку беруть у клуб. Щось цікаве відбувається. Хотіли б, то вже давно вбили, а так :dntknw: ??? Пока намагались вивести собі мамку, я підсилював їх печатним, тому сімейка на 8р. зараз.
Візьміть її в клітку. У мене таке було літом у відводку, вбили одну, так само брали в клуб, я їх розганяв, вони знов кучкувалися і все одно задавили. Наступну витримував в клітці два дні, потім випустив, прийняли.

Поделиться сообщением

Десь штук шість так і не повернулись. Фатум якийсь.

Даёшь микронуклеусы! В разгар сезона всегда есть плодные матки для вот таких случаев... :)

Поделиться сообщением

Я думаю, якщо не струтневіли значить матка є, але незапліднена, і її не просто побачити.Через це і не приймають другої матки.

Поделиться сообщением

Я думаю, якщо не струтневіли значить матка є, але незапліднена, і її не просто побачити.Через це і не приймають другої матки.
Вона може бути маленька- трошки більще бджоли.

Поделиться сообщением

Даёшь микронуклеусы!

У меня почему-то разграбили все микронуклеусы этим летом. Было это в середине июля.

Поделиться сообщением

у мого друга пасіка в 230 корпусах . в зиму пускає:низ 6 рамок з боків заставні , верх 8 рамок і заставні. заставні - сендвіч :двп всередині 2см. пінопласту ,готову деталь покриває олією а воску бджоли додадуть

И сколько же у него таких ульев, где он отбирает рамки, с корпусов, куда-то их прячет?Хранит где-то по 4 заставных на улей?
у нього 100 - 120 сімей зимівник на 140 вуликів + сотосховище + запас корпусів

Поделиться сообщением

Було б видно по розплоду чи є матка чи немає. А видно розплоду немає. У мене така ж ситуація. Розплоду немає зовсім. Ніякого. Тому підсадив матку під ковпачок на 4 дні. Прийняли за милу душу.

Поделиться сообщением

Цитата(Bombus @ 8.9.2012, 9:16) Цитата(федя 2 @ 6.9.2012, 21:36) у мого друга пасіка в 230 корпусах . в зиму пускає:низ 6 рамок з боків заставні , верх 8 рамок і заставні. заставні - сендвіч :двп всередині 2см. пінопласту ,готову деталь покриває олією а воску бджоли додадуть И сколько же у него таких ульев, где он отбирает рамки, с корпусов, куда-то их прячет?Хранит где-то по 4 заставных на улей? у нього 100 - 120 сімей зимівник на 140 вуликів + сотосховище + запас корпусів

Представляете себе этот объём работы? И ради чего? Чтобы потом кто-то, восхищённый этим, написал об этом на форуме? Сомнительное счастье. Ну, хорошо. А теперь послушаем специалиста по разведению августовских отводков. Интересно, он опустит глаза вниз и признает свою ошибку? ;)

Поделиться сообщением

Цитата(Bombus @ 8.9.2012, 9:16) Цитата(федя 2 @ 6.9.2012, 21:36) у мого друга пасіка в 230 корпусах . в зиму пускає:низ 6 рамок з боків заставні , верх 8 рамок і заставні. заставні - сендвіч :двп всередині 2см. пінопласту ,готову деталь покриває олією а воску бджоли додадуть И сколько же у него таких ульев, где он отбирает рамки, с корпусов, куда-то их прячет?Хранит где-то по 4 заставных на улей? у нього 100 - 120 сімей зимівник на 140 вуликів + сотосховище + запас корпусів

Представляете себе этот объём работы? И ради чего? Чтобы потом кто-то, восхищённый этим, написал об этом на форуме? Сомнительное счастье. Ну, хорошо. А теперь послушаем специалиста по разведению августовских отводков. Интересно, он опустит глаза вниз и признает свою ошибку? ;)
я поділився інформацією . для вас це (сомнительное счастье ) для нього відпрацьована технологія

Поделиться сообщением

І в мене таке горечко.

Какое... небо... голубое! Мы не сторонники разбоооояя! ;)
Негативний досвід - також досвід :ae:

Поделиться сообщением

Гость
Эта тема закрыта для публикации сообщений.