Перейти к содержанию

Прополис


Рекомендуемые сообщения

Я вот не пойму ,откуда в улье кизяк(фекалии),мои не испражняются в улье :ah: Растолкуйте ,откуда кизяк в улье? :dntknw::helpme::ah::baby:
Это у Вас, а вот у некоторых опорожняются. И опорожнения входят в состав прополиса как основной компонент, который придает прополису особую пикантность. Вот я и пытаюсь им объяснить, что кизяк он и есть кизяк и никакого отношения к прополису не имеет. НО НЕ ВЕРЧЯТ. ;):umora:
Спасибо ,не знал :dntknw:
Ладно я,привык информацию проверять.....и не всем пчеловодам со стажем доверять.Представляете сколько начинающих теперь будут считать что прополис- это кизяк ... :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рынке, я спросил у перекупщика, который продавал подобие прополиса, что это такое. На что псевдо пчеловод начал рассказывать, что это пчелиный помет, типа мумиё. Вот ему я и сказал. Что кизяк он и есть кизяк и никакого отношения он к прополису не имеет.

Вот сказали бы так сразу и не было бы этой "бури в стакане воды". :dntknw: Я наверно пропустил эту историю про перекупщика(возможно он просто реализатор, ничего не смыслящий в пчеловодстве но с хорошо подвешенным языком). :ah: В 126-ом посте я показал что в первую очередь отложится в голове читающего Вашу информацию и дальнейшие объяснения могут вообще не восприняться должным образом. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Использую для сбора прополиса такие решеткиpost-7068-1390570873_thumb.jpg Атак применяю их при объединении семейpost-7068-1390571243_thumb.jpg post-7068-1390571311_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-7068-1390571311_thumb.jpg
А пчелы в этих корпусах зимуют у вас (из тонкой фанеры)? Или служат для объединения и жилья в летний период? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

andrey88055, а не лысоневская ли это решеточка? Смотрел у них такие есть думаю взять на следующий сезон для пробы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а не лысоневская ли это решеточка?

Решётка лысоневская. andrey88055 расскажите как применяете и какие результаты.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Последнее сообщение перенёс СЮДА Давайте читать сначала как называется тема ? А потом пишем :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Последнее сообщение перенёс СЮДА Давайте читать сначала как называется тема ? А потом пишем :hi:
Дякую! Врахую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

andrey88055, а не лысоневская ли это решеточка? Смотрел у них такие есть думаю взять на следующий сезон для пробы.

Це гратка роздільна чи спеціально для збору прополіса? От знайшов інфу post-3891-1391341944_thumb.jpg Так це для збору прополіса з отворами 2-3 мм. Хто знає де можна придбати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто знає де можна придбати?

Запитайте Ярема Гук, він привозить від Лисоня товари.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про збір прополісу в Бразилії буде надруковано в журналі БК №1 2014р. Автор Комісар О.Д. Думаю що буде описана і ця технологія. :rolleyes:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про збір прополісу в Бразилії буде надруковано в журналі БК №1 2014р. Автор Комісар О.Д. Думаю що буде описана і ця технологія.

Комісар то спец. Бачив його лекціі :ay: Та все ж пропоную обговорити. Метод збору прополісу зі створенням бічних отворів у надставках або верхніх корпусах. Рисунок 1 - Схема Монтаж колектора коробка TP http://s018.radikal.ru/i508/1402/a0/5b1337962de8.jpg Малюнок 2 - Melgueira адаптовані з тріщиною бічна рамки привабливим видовище ТП http://s019.radikal.ru/i619/1402/c8/dffb0148ee02.jpg Рисунок 3 - Вулик з чотирма Supers вісім кадрів колектори ТП http://i024.radikal.ru/1402/66/6e6273677d72.jpg Малюнок 4 - Вулик з двома надставками і шість колекторів http://s020.radikal.ru/i718/1402/e6/5bd416681128.jpg Малюнок 5 - Виробництво прополісу по Apis MELLIFERA L. колектор коробка TP http://i058.radikal.ru/1402/37/5008da20bd97.jpg Малюнок 6 - Бджоляр знявши кожух TP колектор з прополісом, вироблених http://s018.radikal.ru/i515/1402/29/f60625833dff.jpg Малюнок 7 - Чотири колектори кадри TP взяті з тієї ж вулик http://s020.radikal.ru/i704/1402/27/ccd01d2f2fe9.jpg Рисунок 8 - Смужки прополісу виведені з колектора вікні TP в кімнаті збору http://s020.radikal.ru/i718/1402/0d/256303731c09.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обговорювати нема що. Так як в Україні ніхто ще не збирав прополіс по цій технології (крім Комісара). І навіть Комісар збирав трішки по іншому. Я думаю що обговорення доцільне не раніше цієї осені. Коли хоча би хтось випробує цю технологію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По данной бразильской технологии - не сомневаюсь в ее результативности, но она еще и трудоемка, как по мне :ah: Вот если уж о прополисе речь ведем - кто-нибудь когда-нибудь из точковцев делал селекцию пчелок именно по этому признаку - способности к рекордным сборам прополиса? У меня одна такая семья есть - трудно пока точно оценить, так как я не знаю, как на сбор прополиса влияют изменения погоды в течении ямайской смены сезонов, но грубо - данная семья может дать несколько сот грамм прополиса в год и без бразильских ухищрений. Как вот мне теперь этот полезно хозяйственный признак (полезно хозяйственный в моих условиях малых медосборов) распространить по пасеке? Интересно, что семья, от которой была сделана данная рекордистка, никаких таких прополисных рекордов не ставит... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

но грубо - данная семья может дать несколько сот грамм прополиса в год и без бразильских ухищрений

Ну селекція це круто. А от мій варіант. На лежаках. Замість стельових зробив три дошки. 15мм товщина.Щоб закривали все гніздо. Довжина 470мм. Так щоб лягали прямо на бруски. Завжди виявиться що кілька брусків трохи виступають. Тому дошки лежатимуть саме на них. Можна робити і більшу кількість. А на 12 рамок вистачає і двох. Кожного тижня при огляді. Стамескою прополіс знімається практично чистий. Це 40грам. З брусків рамок не знімаю. Бо це зайвий час і тривожить бджіл. Прополіс практично чистий. Світлокоричневого кольору. В цей сезон зібрав 3 кг. Рамки також приходиться чистити та значно рідше. І прополіс тут вже забруднений воском.
По данной бразильской технологии - не сомневаюсь в ее результативности, но она еще и трудоемка, как по мне

Це в плані виготовлення приспособи? А от при зборі то все навпаки. Пропонував трохи обговорити. Бо не в"їхав до кінця. post-3891-1392402024_thumb.jpgpost-3891-1392402067_thumb.jpg Спочатку.... З чого виготовлені пластини? Ширина щілини 2,8 см?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цей сезон зібрав 3 кг.
З скількох вуликів?
З чого виготовлені пластини? Ширина щілини 2,8 см?
З дерев'яних планок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З скількох вуликів?

З тридцяти.
З дерев'яних планок.

Тобто оті білі пластинки то тонкі планки типа полосок Апісан? А чого вони білі? Я думав що то полімер?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оті білі пластинки не такі тонкі як полоски апісан. Вони мають 0,75 см товщини і 2 см ширини. А довжина по корпусу вулика. Відстань між пластинами 2,5 см. Ширина щілини в корпусі 4 см.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все ж питання залишилось. Чи можна зробити їх з полімеру?І ще. Форма пластини дещо овальна? Далі. Згідно рис.8 post-3891-1392664019_thumb.jpg Прополісом покривається вся пластина. А яким чином так гарно він знятий?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Маркіян, Ти диви, - а Європа теж шинами користується так як і ми!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Вот такой прополис я обнаружил в одной семье. Не липкий. Дорог никто не строит, жд рядом нет... Вокруг только лес и торфяные болота...

post-3540-1398802864_thumb.jpg

post-3540-1398802871_thumb.jpg

post-3540-1398802875_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Була в мене сімя що мала тільки чорний прополіс ні доріг ні смоли нема навколо. Помінялася матка і чорний прополіс пропав. Провіряв прививки яблуні і не повірив очам :blink: Бджола набрала синього пластиліну як пилку з привитої яблуні. Його використають точно не для годування личинок а як замінник прополісу. Чорний прополіс може мати навіть саме екзотичне походження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Його використають точно не для годування личинок а як замінник прополісу. Чорний прополіс може мати навіть саме екзотичне походження.

zapivan, А дехто запитує. - звідки у нас в меду антибіотики? :dntknw: З аптеки! :umora:
Вокруг только лес и торфяные болота...

Приз, От звідти, Денисе, і прополіс. Однозначно. Торф же накопичується із решток рослин. Так що то не найгірший ще варіат. Посади кілька тополь або осокорів, вільхи неподалік. І прополіс буде добрий. З цих рослин вони його збирають найбільше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

В багатокорпусних вуликах льоток висотою 3 см, так от - з 8 вуликів тільки одна сім'я ще з літа почала заліплювати цей льоток прополісом - решта не реагують. А ось покладена на рамки пластмасова протимоскітна сітка на збір прополісу спрацювала у всіх сім'ях - все чудово було заліплено чистим прополісом - як буду комплектувати на зиму і забирати ці сітки - сфотографую. В лежаках прополіс збирати важче - але одна сім'я під плівкою наносила стільки прополісу, що за 10 хвилин я мав зліпок розміром з кулак. Там де в лежаках стельові дощечки прополісу геть мало. Оскільки пасіка біля лісу - збором прополісу можна регулярно, шкода що ціна на нього е настільки висока як хотілось би

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...