Перейти к содержанию

Вибір типу вулика для Прикарпаття


yura

Рекомендуемые сообщения

Не можу визначитись з вибором типу вулика для розширення пасіки. "Старі пасічники" в нашій місцевості чомусь всі в тяжеленних лежаках тримають, а я подивляюсь в сторону багатокорпусної системи. Пасіка в м. Долина Ів.-Фр. обл, Клімат вологий, часто дощі, зима холодніша(гори все таки), медозбір посередній(слабенький) з садів, різнотравя, липи трохи і т.д... Мої критерії: - бджоли - карпатка - зимівля надворі - чим більше вуликів я зможу обслуговувати сам тим краще - вулик(корпус) повинен бути легким - робота на перспективу (тобто розширення поза 50 сімей, можливо кочовка) Боюсь помилитись і наробити помилок. Подумую про рогаті на рамку 145, але незнаю як з ними зимувати... Особливо чекаю порад людей з мого регіону...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Боюсь помилитись і наробити помилок. Подумую про рогаті на рамку 145, але незнаю як з ними зимувати...

я теж боявся перший рік з півкорпусами зимувати. Лишив надворі з глибоким дном і голою сіткою знизу - морози цієї зими перенесли класно :ay: Навесні дехто із знайомих поскаржились, що погано зимували через морози, а я як розказав, що в мене зимували без дна, то взагалі дивились як на малахольного :umora: Довелось пару чоловік приводити на екскурсію та показувати все на свої очі. І ще фотографії дна після зимівлі зробити - підмору жменя була з вулика
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу визначитись з вибором типу вулика для розширення пасіки. "Старі пасічники" в нашій місцевості чомусь всі в тяжеленних лежаках тримають, а я подивляюсь в сторону багатокорпусної системи. Пасіка в м. Долина Ів.-Фр. обл, Клімат вологий, часто дощі, зима холодніша(гори все таки), медозбір посередній(слабенький) з садів, різнотравя, липи трохи і т.д... Мої критерії: - бджоли - карпатка - зимівля надворі - чим більше вуликів я зможу обслуговувати сам тим краще - вулик(корпус) повинен бути легким - робота на перспективу (тобто розширення поза 50 сімей, можливо кочовка) Боюсь помилитись і наробити помилок. Подумую про рогаті на рамку 145, але незнаю як з ними зимувати... Особливо чекаю порад людей з мого регіону...
Однозначно багатокорпусна система,і чим менший взяток тим менший корпус,тоді є шанс зібрати хоча б якийсь врожай.Лежаки для слабких взятків зовсім не годяться...,ну хіба що для пакетного напрямку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Боюсь помилитись і наробити помилок. Подумую про рогаті на рамку 145, але незнаю як з ними зимувати...

Лишив надворі з глибоким дном і голою сіткою знизу - морози цієї зими перенесли класно :ay:
Де можна прочитати про це сітчате дно? Не можу ніяк знайти креслень цього вулика... Може хтось має? Зараз коливаюсь між багатокорпусним рогатим і даданом 16-ть рамок + надставка на 145. Оскільки досвіду практично немає то і читаю форум аж голова пухне... Хто ще які аргументи наведе... Дякую наперед всім.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сорі, креслення знайшов. Неуважний. http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=5&st=20#

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Робіть корпуса на 145. При потребі можна використовувати рамки 300, 145 і в будь-яких співвідношеннях. У мене шість таких вуликів працюють. Корпус на 10 рамок. Я тільки перший сезон запустив в них справжні сім'ї, а не відводки, система сподобалась, хоча я поки пристосовуюсь. Одна сім'я особливо сильна відбувала два корпуса з вощиною, де розмістився розплід, два верхніх були з медом. решітку не використовував. Сім'я з решіткою зароїлася в нижніх корпусах. Поки що не бачу сенсу в решітках. Рамки гарно заливають і печатають. Розплід не заважає відкачці. У мене така думка, що бджолам більше подобається переміщатися вертикально, а не горизонтально поперек гнізда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имея лежаки, на осень тоже буду заказывать даданы на десять рам два корпуса с магазинами, не решил только с дерева или пенополистирол!! Посмотрел принцип пчеловождения в них, очень понравилось!! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Робіть корпуса на 145. При потребі можна використовувати рамки 300, 145 і в будь-яких співвідношеннях

Підтримую.І продати завжди можна..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однозначно багатокорпусні, але корпус не більше 10-ти рамок. Які саме, вже мусите визначитись самі. Але, те що в них мають бути присутні магазини - однозначно. Виходьте з того, що гніздових в перерахунку на дадан, має бути мінімум 10-ть рамок. Під час взятку, не менше 3-ьох магазинів. Матеріал - дерево.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Працюю з лежаками і "рогатими". Однозначно перевага других. Клімат в нас(в Тустоголовах) напевно мало чим не відрізняється від Долини: плато, висота 360 м. в мене на пасіці - зимують в рогатих з сіткою краще ніж в лежаках(я повязую це з відсутністю в них вологи, що утворюється за рахунок танення намерзань вгорі лежака. В рогатих, якщо трохи і намерзне(не щільний дашок), то розтанувши у відлигу, відразу витікає на землю). Перевага рамок на 145 - скоріше заносять і скоріше вивітрюють. Я лежаки переробляю під надставки на рамку 145, але нових лежаків робити не маю намірів - тільки корпусні, якщо буду мати намір розширюватися, або "списувати" старі лежаки. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Клімат в нас(в Тустоголовах) напевно мало чим не відрізняється від Долини: плато, висота 360 м.
Та ні, в нас все-таки трошки холодніше буде, всетаки передгіря (майже гори). Думаю буду робити рогаті на 10 рамок (майже вирішив), але якої товщини брати дошку? тяжкого таскати не хочеться...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Клімат в нас(в Тустоголовах) напевно мало чим не відрізняється від Долини: плато, висота 360 м.
Та ні, в нас все-таки трошки холодніше буде, всетаки передгіря (майже гори). Думаю буду робити рогаті на 10 рамок (майже вирішив), але якої товщини брати дошку? тяжкого таскати не хочеться...
Двадцятку, можна 25-ку, сосну. В вашій місцевості дістати хороше сухе дерево не проблема. Стосовно погодних умов, то вони напевне кращі ніж у нас. Висота на якихось 50-100 м більша ніж в нас, температура зимою на градусів 5 нижча, літом зате також нижча. Але на рахунок вологості у вас значна перевага в кращу сторону. Ваш мінус це вітри, тому заздалегідь подбайте про кріплення вуликів(ремні зі стяжками), а також на зиму бажано робити захисні щити від вітру, або руберойд. Не хочу Вам навязувати свою думку, але подумайте над 8-ми рамочними корпусами, для вас це великий плюс весною, оскільки ця пора в Карпатах найприкріша. А з 8-ми рамочними корпусами, менші ризики застудити розплід при розширенні і раптовому похолоданні. Звичайно можна звернути Вашу увагу на Альпійці. В розвитку сімей весною, в нашій місцевості, ім нема рівних. Але на мою думку - це авантюра, привяжетесь до нестандарту і потім при бажанні розширюватись, будете матюкатись. Так для себе, то можна, але на промисловий рівень - тупікова справа. Хоча в Білорусі є хороший приклад промислової на альпійцях, але це скоріш виключення з правил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имея лежаки, на осень тоже буду заказывать даданы на десять рам два корпуса с магазинами, не решил только с дерева или пенополистирол!! Посмотрел принцип пчеловождения в них, очень понравилось!! :hi:
Де і які пінополістирольні вулики замовляти збираєтесь?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але подумайте над 8-ми рамочними корпусами
А в 8-ми рамковий корпус підуть по краях теплі заставні на зиму?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та ні, в нас все-таки трошки холодніше буде, всетаки передгіря (майже гори). Думаю буду робити рогаті на 10 рамок (майже вирішив), але якої товщини брати дошку? тяжкого таскати не хочеться...

Хоч не в тему, але мушу зауважити, що я жив і там і там, тому і кажу про одинаковість клімату. Для переконання додам, що в порівнянні зі Львовом, та навіть з Золочевом(22 км від Тустоголов), в нас розвиток рослинності на весні відстає на 2 тижні - коли поблизу Золочева цвіте ліщина, то в Тустоголовах ще лежить сніг, а взимку морози завше сильніші і триваліші, та і літом ночі бувають такі ж прохолодні, як і в передгір'і... Дошку можете брати і 20-ку, і 25-ку, це суттєво не впливає на клімат у вулику, тільки з фальцями під рамки з 20-ю буде не так комфортно. :IMHO::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але подумайте над 8-ми рамочними корпусами
А в 8-ми рамковий корпус підуть по краях теплі заставні на зиму?
В цьому немає сенсу. Теплі заставні ставлять в лежаках, щоб відділити вільний простір(або необсиджені рамки) від клубу(розширення сімї відбувається по горизонталі), в 10-ти та 8-ми рамочних у вас не буде вільного простору.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в 8-ми рамковий корпус підуть по краях теплі заставні на зиму?

Легко, якщо затримуватимете на стиснутому гнізді, де всі рамки повномедні. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можу розказати про свій вибір,природно-кліматичні умови схожі.Довго вагався які корпуса робити,на пів української чи півдаданівської рамки.Взагалі альпійський вулик вважаю ідеальним вуликом,особливо для зимівлі.Один недолік-висота вуликів,ну і малорозповсюджений.Тому вибір зробив в сторону рамок 145,і перехід легший з куплених рамок(два корпуси і встає рамка 300),і в разі продажу ;) . Стінки корпуса,передня і задня-35мм,бокові-20мм.Корпуса фальцеві,10-ти рамочні(схиляюсь до думки девяти)в кожному круглий льоток,як не переконували тут мене на форумі, безфальцеві мені не підійшли.Дашок стандартний,в перших робив вентиляційні отвори,відмовився,в моїх умовах абсолютно не потрібна річ,знизу підклеєний пінопласт 30-ка.Дно універсальне є в темі.Технічну сторону опускаю,варіння в парафіні і покраска фасадкою не сподобалось,облізло за місяць :angry: ,але про це в іншій темі.Пятьох корпусів вистачає повністтю.Зимують в двох корпусах максимум на 8-ми рамках,збоків пінопластові вставки 40 на висоту двох корпусів,міжрамочне 7мм,зверху плівка.Вулики стоять попарно,на зиму зсуваю до купи і від вітру додатково обмотую тонким фольгоізолом. Дуже сподобались нуклеуси з корпуса переділеного на три відділи по три рамки.Після того,як матки засіють рамки,з двох нуків, одну матку залишаю і готова непогана сімейка. post-2264-1342344041_thumb.jpg PS До речі,що б ви там не читало про багатокорпусні,в гірських районах технологію роботи корпусами треба адаптувати до своїх умов,як не крути,все одно приходиться перебирати рамкамии. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як не переконували тут мене на форумі, безфальцеві мені не підійшли.
А чому не підійшли, якщо не секрет?
знизу підклеєний пінопласт 30-ка.
Де саме знизу? Для чого?
і від вітру додатково обмотую тонким фольгоізолом.
Якщо можна детальніше про це, як виглядає? (або фото)
Дно універсальне є в темі.
Чи використовуєте сітку на дні? Може направите в якій темі Ви писали про дно. P.S. Дякую Вам за дуже толковий (корисний) пост!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоча в Білорусі є хороший приклад промислової на альпійцях, але це скоріш виключення з правил.
А де можливо познаемитись з Бiлоруською промисловою пасiкою в Альпiйцях? Спасибо !
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варіння в парафіні і покраска фасадкою не сподобалось,облізло за місяць :angry: ,але про це в іншій темі
Ну і який вихід?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи використовуєте сітку на дні? Може направите в якій темі Ви писали про дно. P.S. Дякую Вам за дуже толковий (корисний) пост!
Тут про дно,що правда зараз воно дещо модефіковане.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і який вихід?

Краска без парафіну, чи воску. До воску краска не тримається. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
як не переконували тут мене на форумі, безфальцеві мені не підійшли.
А чому не підійшли, якщо не секрет?
Спеціально принагоді зафіксував які в нас бувають вітри.Кінець березня, і повірте мені на слово, зимою дах придавлений каменюкою зривало так, що подушки знайшов тоді коли сніг зійшов. http://youtu.be/bvq2cQUMu40 На відео літає не сніг,то мусором мете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спеціально принагоді зафіксував які в нас бувають вітри.Кінець березня, і повірте мені на слово, зимою дах придавлений каменюкою зривало так, що подушки знайшов тоді коли сніг зійшов.

Ви пишете, що в зиму піде три корпуси. Їх легко обгорнути рубероїдом, або фольгоізолом. Тоді до вітру небуде діла чи фальцеві чи ні. У нас на рівнині також бувають вітри та то тільки рідкими моментами, з вітрами в горах не до порівняння, де 30 м/сек звичайне діло а про пориви вже не кажу. Свої корпусні планую обгорнути грубим поліетиленом. Спочатку здавалось що порве, та сусід продемонстрував як він це робить і жодного разу не порвало.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...