Перейти к содержанию

Борщевик


Сява

Рекомендуемые сообщения

Да я, типа его, собирал на этих выходных. Все сухое уже. Поехал по пойме ирпеня, искал-искал, смотрю стоит под пару метров, с зонтиком, все как надо, ствол толстенный. Ну думаю, нашел. Насобирал, приехал домой, зашел в нет и понял, что рано радовался)))

а не у кого, случайно, нет семян? а то все время думал, что то борщевик, поехал нарвал, а то оказался дягель))
Зараз все насіння вже осипалось, нагадайте літом, то зможу вам вислати... безкоштовно :hi:
ок, дякую!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насобирал, приехал домой, зашел в нет и понял, что рано радовался)))

Не раджу я вам навіть думати про розсівання борщовика. Цю рослину дуже важко вивести і за 5 років вся рослинність буде заглушена. Вас влаштовує сусідство з небезпечною рослиною від якої тисячі жахливих опіків на рік? Навколо міста є поля де тільки один борщовик. Якщо його навіть скосити 3 рази то кожен раз буде відростати кошик з насінням яке може проростати. Метод боротьби: скошений стовбур вливають або хімічний препарат(раундап, напалм) або солярка. І не кожна хімія бере. Корінь 2м в глиб і 5см товщиною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть один участок аккурат для борщевика. где-то метров 500-700 от пасеки. Участок где-то пару гектаров, с одной стороны насыпанная дорога, с другой река и они пересекаясь образуют аккурат островок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вас влаштовує сусідство з небезпечною рослиною від якої тисячі жахливих опіків на рік? .
Якщо мова йде про медонос то як нам різниця, ми ж його полоти не будемо - висівається на пустирях і доповнює медоносну базу. Все правильно. P.S. В свій час я цей борщівник руками голими рвав і ніяких опіків не було. За звичай опіки проявляються тільки в той час коли спекотна погода і людина пітною шкірою торкнеться рослини - принаймні про таке я читав в газеті... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бо цьогоріч в одному місці нарвав і вже порозсівав. :dntknw:
Ви його ще й сієте????
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Корінь 2м в глиб і 5см товщиною.
Это устроит тех пчеловодов, которым от фермеров убыток большой, в виде потравы лётной пчелы. Жечь поле уголовно наказуемо.а вот такое растение посадить самый раз ,лишь бы приживаемость хорошая была
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Корінь 2м в глиб і 5см товщиною.
Это устроит тех пчеловодов, которым от фермеров убыток большой, в виде потравы лётной пчелы. Жечь поле уголовно наказуемо.а вот такое растение посадить самый раз ,лишь бы приживаемость хорошая была
Вони зараз стільки гербіцидів сиплять, шо те насіння навіть не встигне подумати чи сходити йому чи ні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шо те насіння навіть не встигне подумати чи сходити йому чи ні.
Придётся рассаду выращивать и высаживать ,после хим обработок гербицидами :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Корінь 2м в глиб і 5см товщиною.
Это устроит тех пчеловодов, которым от фермеров убыток большой, в виде потравы лётной пчелы. Жечь поле уголовно наказуемо.а вот такое растение посадить самый раз ,лишь бы приживаемость хорошая была
боюсь, как бы это не вызвало обратной реакции. помимо урожая, чтобы не начали травить и сорняки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Меду буде більше , та чи вартує він того що може статись. Хоча не переживайте це не з вами станеться, це будуть чужі діти, чужі внуки........, а може свої? :angry:

post-6-1416588449_thumb.jpg

post-6-1416588470_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Меду буде більше , та чи вартує він того що може статись. Хоча не переживайте це не з вами станеться, це будуть чужі діти, чужі внуки........, а може свої? :angry:
Что то сразу пропало желание не то что выращивать рассадуа даже семена искать. Дякую. Краще корiнь колгана вирощувати :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Меду буде більше , та чи вартує він того що може статись. Хоча не переживайте це не з вами станеться, це будуть чужі діти, чужі внуки........, а може свої? :angry:
Вживання меду з таких рослин, можливо, теж має негативні наслідки, тільки їх складно виявити. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Меду буде більше , та чи вартує він того що може статись. Хоча не переживайте це не з вами станеться, це будуть чужі діти, чужі внуки........, а може свої? :angry:
Якщо на територія проживання є отруйні рослини (не важливо наскільки вони поширені і чи медоноси) батьки просто зобов'язані навчити дітей як правильно поводитись з такими рослинами. Колись умудрялись отруюватись і картоплею і що? Всі ці опіки результат одного - люди просто не знали що можуть бути такі наслідки і допускали контакт голого тіла з рослиною... так само можна отруїтись неїстівним грибом, бо людина просто не знає що він отруйний... Якщо населення проінформоване таких результатів не буде. В селі через яке я проїжджаю літом кожен день (на пасіку) Борщівника більше гектара - ним заростає поступово стихійне звалище і неупорядкована територія колишньої чи то ферми чи ще чогось - і діти в селі є і корови там пасуть, але ніяких випадків отруйних опіків не було - всі чудово знають що можуть бути наслідки і ніхто туди просто не наближається... А бджілки в цей час медок носять, носять, носять..... :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

боюсь, как бы это не вызвало обратной реакции. помимо урожая, чтобы не начали травить и сорняки

Літом бачив поле перший рік переоране після багатьох років простою і дозрів ріпак. А на полі чи то ріпак поміж борщовика чи то борщовик поміж ріпака незрозуміло комбайнери в шоці :blink: . І борщовик пережив всі обробітки ріпака і почував себе прекрасно. Цікаво чи пішла ця суміш на біодизель?:umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

комбайнери в шоці :blink: . І борщовик пережив всі обробітки ріпака і почував себе прекрасно
та вроде рапс от цветоеда обрабатывают, а не гербицидами. Правда не уверен, так как у нас его не сеяли до этой осени. А сейчас 200 га уже взошел :at: и мои пчёлы впервые будут иметь возможность с ним познакомиться :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

комбайнери в шоці :blink: . І борщовик пережив всі обробітки ріпака і почував себе прекрасно
та вроде рапс от цветоеда обрабатывают, а не гербицидами. Правда не уверен, так как у нас его не сеяли до этой осени. А сейчас 200 га уже взошел :at: и мои пчёлы впервые будут иметь возможность с ним познакомиться :(
в цьому році поля рапсу не обробляли, а молода бджола сипалась з тиждень. Виявилось, що сіяли обробленим посівним матеріалом. Чим оброблено не знають, таке вже купили.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

комбайнери в шоці :blink: . І борщовик пережив всі обробітки ріпака і почував себе прекрасно
та вроде рапс от цветоеда обрабатывают, а не гербицидами. Правда не уверен, так как у нас его не сеяли до этой осени. А сейчас 200 га уже взошел :at: и мои пчёлы впервые будут иметь возможность с ним познакомиться :(
Рапс,с одной стороны-стимулятор весеннего развития семей,но из-за постоянных обработок есть риск получить обратный результат.Обычно впритык за ним идет взяток с акации,тем самым снова имеем нежелательный подмес.Мало он кому нравиться из покупателей.Быстро "садиться" и похож на смалец.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насобирал, приехал домой, зашел в нет и понял, что рано радовался)))

Не раджу я вам навіть думати про розсівання борщовика. Цю рослину дуже важко вивести і за 5 років вся рослинність буде заглушена. Вас влаштовує сусідство з небезпечною рослиною від якої тисячі жахливих опіків на рік? Навколо міста є поля де тільки один борщовик. Якщо його навіть скосити 3 рази то кожен раз буде відростати кошик з насінням яке може проростати. Метод боротьби: скошений стовбур вливають або хімічний препарат(раундап, напалм) або солярка. І не кожна хімія бере. Корінь 2м в глиб і 5см товщиною.
Ну,Zapivan , нас цим не злякаєш. На неугіддях ліпше не придумати, а ще його краще підсівати "гарним" сусідам! :umora: Ну, а якщо серйозно,- то нас повинна насамперед цікавити його медоносність. А її Ви знаєте. Що ж до ядовитості,- то був анекдотичний випадок, пам'ятаю, - один з механізаторів сходив по нужді і скористувався його листям. Результат - лікарняне ліжко. Тобто треба знати, що це за рослина, і не бути звичайним олухом... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шо те насіння навіть не встигне подумати чи сходити йому чи ні.
Придётся рассаду выращивать и высаживать ,после хим обработок гербицидами :ay:
Романовичу , найкраще для нього місце- по обочинах. Там і земля ліпше, та і хімія не достане. :ay:
Меду буде більше , та чи вартує він того що може статись. Хоча не переживайте це не з вами станеться, це будуть чужі діти, чужі внуки........, а може свої? :angry:
Якщо на територія проживання є отруйні рослини (не важливо наскільки вони поширені і чи медоноси) батьки просто зобов'язані навчити дітей як правильно поводитись з такими рослинами. Колись умудрялись отруюватись і картоплею і що? Всі ці опіки результат одного - люди просто не знали що можуть бути такі наслідки і допускали контакт голого тіла з рослиною... так само можна отруїтись неїстівним грибом, бо людина просто не знає що він отруйний... Якщо населення проінформоване таких результатів не буде. В селі через яке я проїжджаю літом кожен день (на пасіку) Борщівника більше гектара - ним заростає поступово стихійне звалище і неупорядкована територія колишньої чи то ферми чи ще чогось - і діти в селі є і корови там пасуть, але ніяких випадків отруйних опіків не було - всі чудово знають що можуть бути наслідки і ніхто туди просто не наближається... А бджілки в цей час медок носять, носять, носять..... :ay:
:ay: Правильно. А ще - це незамінима кормова культура з найвищою врожайністю зеленої маси! Та і борщ же варять з нього запашний (я теж і живий),- прочитайте ж назву !! Але, якщо скористаєтесь його листям замість відомої паперової продукції Обухівського комбінату і потім вийдете на сонечко,- будете мати те, що на фото у sij . :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще - це незамінима кормова культура з найвищою врожайністю зеленої маси! Та і борщ же варять з нього запашний (я теж і живий),- прочитайте ж назву !!

Борщ варять з Борщівнику, який росте у нас давним давно, висотою до 1 метра, а шкідлива рослина називається Борщівник Соснівського, виведена штучно в середині минулого століття і росте висотою до 4 метрів. Отаких обпечених комбайнерів в сімдесятих роках кожного дня привозили на швидку. http://korkis.net/heracleum.html
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Согласен, что такую беду не стоит рассевать добровольно. Даже если она по ведру меда с сотки дает. Все таки никто не знает где и кому это аукнется. Зачем сознательно создавать предпосылки опасности для чьего либо здоровъя? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все относительно. у меня тесть может загнуться от укуса пчелы, если не сделать инъекцию. так что я могу смело утверждать, что все на этом форуме создают предпосылки для угрозы его жизни))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще - це незамінима кормова культура з найвищою врожайністю зеленої маси! Та і борщ же варять з нього запашний (я теж і живий),- прочитайте ж назву !!

Борщ варять з Борщівнику, який росте у нас давним давно, висотою до 1 метра, а шкідлива рослина називається Борщівник Соснівського, виведена штучно в середині минулого століття і росте висотою до 4 метрів. Отаких обпечених комбайнерів в сімдесятих роках кожного дня привозили на швидку. http://korkis.net/heracleum.html
Не буду з Вами, sij, Sanich, спорити, але саме Борщівник Сосновського вирощували на Київщині в колгоспах, як незаміниму по врожайності зеленої маси кормову культуру для силосу. У нас про його "жалючо-сонячні"властивості добре інформували і механізатори запасалися папером з відомих причин. А по посадках його - закохані не кохалися. :umora: Ну, а як медонос - цінніше рослини ( входить до п'ятірки найцінніших медоносів) і не знайти. :ay::dntknw::IMHO1: Гадюки теж ядовиті. Але від них майже ніхто не вмирає, знаючи про них найнеобхідніше. Та й дурман ніхто з дітей не пробує "на зуб",- дорослі ж пояснюють про його шкідливість. Що ж заважає робити теж саме відносно Борщівник Сосновського?
все относительно. у меня тесть может загнуться от укуса пчелы, если не сделать инъекцию. так что я могу смело утверждать, что все на этом форуме создают предпосылки для угрозы его жизни))))
Note Згоден повністю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гадюки теж ядовиті. Але від них майже ніхто не вмирає, знаючи про них найнеобхідніше. Та й дурман ніхто з дітей не пробує "на зуб",- дорослі ж пояснюють про його шкідливість.

Екологічної катастрофи по відношенню до гадюк і дурману ще ніде не оголошували, а по відношенню до борщівника Сосновського в Росії три області, а в Польщі цілий район, не знаю який по величині. Можливо що є ще десь, просто не володію повною інформацією. Тепер я згідний з Бомбусом у його висловлюваннях про наших пасічників, які за мед....... :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не знаю, что там говорил Бамбус о наших пасечниках и т.д., но я за мед, как вы говорите "..... :at: "! Мед - это результат моего труда и труда моих подопечных - пчел, в которых я вкладываю деньги, время и душу. Так что вы либо лукавите, намекая на то, что мед для вас не главное, либо я не совсем понимаю, зачем вы занимаетесь пчелами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...